Najlepszy parasol ogrodowy duży

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

 

Podczas odpoczynku na zewnątrz ważna jest ochrona przed słońcem. Jeżeli lubisz spędzać czas siedząc na ławce przy domu, to warto zainwestować w parasol ogrodowy. Ochroni on Cię przed promieniowaniem słonecznym i zapewni cień. Co więc charakteryzuje dobry parasol ogrodowy? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym poradniku.

Na początku zwróć uwagę na możliwość składania oraz rozkładania parasola. Ważne jest, aby odbywało się to w jak najprostszy sposób. Im bardziej skomplikowany jest mechanizm, tym większe prawdopodobieństwo, że ulegnie on awarii. Sprawdź więc dokładnie, czy mechanizm został solidnie wykonany.

Według wielu osób najlepsze duże parasole ogrodowe chronią przed słońcem, lecz przed nim nie izolują. Dlatego nie powinniśmy wybierać modeli wykonanych z bardzo ciemnego materiału. Nie przepuszczają one światła, a poza tym się nagrzewają. Z kolei bardzo jasny materiał może przepuszczać zbyt dużo światła, co również może być dla nas niezbyt komfortowe.

Użytkownicy dodają także, że najlepszy duży parasol ogrodowy w 2019 roku ma regulowaną wysokość oraz nachylenie. Obie te regulacje użytkownicy uważają za priorytetowe.

Na uwagę zasługuje również wielkość czaszy parasola. Najpopularniejsze modele mają około 3 m średnicy. Do wyboru mamy jednak produkty o wielkości 2 m, 5 m, a nawet 6 m. Wybór zależy od naszych preferencji i od wielkości stołu, przy którym zamierzamy siedzieć.

Jeśli czasza jest za duża, całość konstrukcji może się chwiać. Dlatego ważne jest, aby taki model wyposażony był w specjalną podstawkę. Element ten zwiększy stabilność produktu i uniemożliwi ewentualny upadek. Parasole z małą czaszą nie muszą mieć takiego elementu.

Jeżeli chodzi o podstawę, to mamy do wyboru drewno lub aluminium. Pierwszy materiał jest dość problematyczny w konserwacji, lecz jest bardzo wytrzymały. Z kolei podstawa aluminiowa stosunkowo szybko się nagrzewa, lecz ze względu na niską wagę jest łatwa do przenoszenia.

 

 

Parasole ogrodowe duże – ranking

 

 

Parasol Ogrodowy  4M z korbką

 

Chcielibyśmy zaprezentować bardzo elegancki Parasol Ogrodowy 4M z korbką. Prezentowany produkt został skonstruowany w taki sposób, aby jak najlepiej chronił przed słońcem przesiadujących na dworze. Średnica czaszy tego modelu wynosi 4 m. Jest to wystarczająca wielkość, aby zakryć bardzo duży stół wraz z siedzącymi przy nim osobami.

Wysokość tego modelu wynosi 2,7 m. Ma on solidny mechanizm automatycznego składania i rozkładania. Podstawa tego parasola została wykonana z aluminium. Jest to materiał trwały, lecz wystarczająco lekki, by model był łatwy do przenoszenia. Kolor czaszy tego produktu jest niebieski.

Parasol Ogrodowy  4M z korbką jest bardzo często wybieranym produktem. Użytkownicy uważają, że jest on starannie wykonany, a oprócz tego wygląda bardzo elegancko w ogrodzie. Internauci chwalą prostotę składania produktu.

 

 

 

 

Patio Napoli 3,5 M 

 

Patio Napoli 3,5 M to parasol przeciwsłoneczny, który możemy postawić w każdym miejscu naszego ogrodu. Mamy taką możliwość, ponieważ produkt ma bardzo stabilną podstawę, którą możemy napełnić piaskiem lub wodą. Oprócz tego podstawa ta wyposażona jest w specjalne uchwyty stabilizujące. Dzięki nim parasol nie traci stabilności nawet na niezbyt równym terenie.

Stelaż prezentowanego modelu został wykonany z aluminium. Jest to więc produkt lekki, lecz wytrzymały. Przenoszenie go nie sprawi nam zbyt dużo problemu. Co więcej, podstawa parasola wyposażona została w małe kółka. Mimo dużych gabarytów produktu jego przenoszenie jest bardzo łatwe. Parasol został skonstruowany w taki sposób, abyśmy mogli swobodnie regulować jego wysokość oraz kąt nachylenia.

Czasza tego produktu ma średnicę 3,5 m, a jej kolor to antracyt. Model dobrze komponuje się więc z klasycznym wyposażeniem ogrodu. Najlepiej będzie on wyglądał w towarzystwie białych ławek i tarasu. Użytkownicy uważają, że prezentowany parasol bardzo dobrze chroni przed słońcem. Chwalą oni możliwość regulowania produktu oraz jego solidną podstawę.

 

 

 

 

Parasol Ogrodowy 4M 

 

Jeżeli szukasz dobrego parasola, który da Ci chwilę wytchnienia w ciepły, letni dzień, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Jest to Parasol Ogrodowy 4M. Produkt ten bardzo często wybierany jest przez konsumentów i zaraz dowiesz się dlaczego.

Średnica czaszy tego modelu wynosi 4 m. Taka wielkość wystarczy, aby skutecznie ochronić przed słońcem całkiem dużą powierzchnię. Jasny kolor parasola osłania nas przed promieniami słonecznymi, lecz wciąż dopuszcza do nas ciepło. Produkt nie nagrzewa się i bardzo ładnie prezentuje się w ogrodzie. Model nie został wyposażony w podstawę, lecz według opinii użytkowników jest bardzo stabilny.

Stelaż parasola wykonany został z aluminium, więc jest on lekki i łatwy do przenoszenia. Aby rozłożyć model musimy użyć korbki – jest to bardzo solidnie wykonany element, więc nie musimy martwić, że ulegnie on awarii. Użytkownikom podoba się estetyczny wygląd prezentowanego produktu. Internauci uważają, że ten produkt to duży parasol ogrodowy w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...