Najlepsza markiza tarasowa elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką markizę tarasową elektryczną wybrać?

 

Markiza jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy ochronić się przed palącym słońcem i swobodnie wypocząć na tarasie. Może być ona także oryginalną ozdobą naszego domu. Istnieje kilka rodzajów tego typu produktów, co z pewnością nie ułatwia decyzji, który z nich będzie odpowiedni dla nas. Aby nieco uprościć Ci zakup, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze elektryczne markizy tarasowe.

W sprzedaży dostępne są trzy podstawowe typy markiz tarasowych: bez kasety, w półkasecie oraz z pełną kasetą. Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest nabycie opcji bez kasety, niestety taka markiza jest cały czas odsłonięta i narażona na działanie czynników zewnętrznych. Warto zdecydować się na ten rodzaj wyłącznie wtedy, gdy będzie zamocowany pod zadaszeniem lub gdy zamierzamy zdemontować go po lecie. Modele z półkasetą wyposażone są w specjalny daszek osłaniający rurę nawojową z tkaniną, natomiast w przypadku ostatniego rodzaju, zarówno rura nawojowa, poszycie, jak i składane ramiona są chowane w aluminiowej kasecie.

Markizy z napędem elektrycznym są bardzo wygodną alternatywą dla modeli zwijanych ręcznie, gdyż nie trzeba ich samodzielnie chować – wystarczy użyć klawiszy lub pilota. Wyposażone są one w awaryjny system zwijania ręcznego, który jest przydatny na przykład w przypadku przerwy w dostawie prądu. Najlepsza elektryczna markiza tarasowa w 2020 roku posiada także czujnik pogodowy, wiatrowy lub słoneczno-wiatrowy. Dzięki nim markiza automatycznie się rozwija, gdy na tarasie pojawi się słońce i zwija, kiedy zacznie padać deszcz lub zerwie się silny wiatr. Przy zakupie tego typu produktu należy pamiętać o zapewnieniu źródła prądu 230V.

Aby markiza przetrwała długie lata, powinna być wykonana z materiału wysokiej jakości. Tkanina, z której powstało poszycie, powinna być odporna na rozdarcia, płowienie oraz działanie silnego wiatru i deszczu. Musi też odbijać szkodliwe promieniowanie UV. Przy zakupie warto dopytać, na ile lat i na które części producent udziela gwarancji. Najczęściej jest to dłuższy okres na poszycie oraz krótszy na konstrukcję i napęd. Warto także zastanowić się nad sposobem montażu markizy. Można ją przytwierdzić na trzy sposoby: do ściany, dosufitu nad tarasem lub do krokwi dachowych. Warto przemyśleć także wynajem ekipy montażowej, gdyż samodzielne instalowanie może skutkować utratą gwarancji na mechanizm.

 

 

Markizy tarasowe elektryczne – Ranking

 

 

Dragon Weekend 400 X 300

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Dragon Weekend 400 X 300. Jest to elektryczna markiza tarasowa w dobrej cenie o klasycznej konstrukcji.

Model ten posiada możliwość napędu i sterowania elektrycznego. W zestawie otrzymamy tkaninę według wzornika, 2 uchwyty montażowe oraz ręczny napęd korbowy. Produkt dostępny jest w czterech kolorach: białym, srebrnym, kremowym i brązowym. Wariant ten jest także odporny na działanie wiatru o sile do 5 stopni B. Powierzchnia poszycia jest antystatyczna i nie groźny jej deszcz, pleśń czy zatłuszczenie. Markiza zatrzymuje do 90% promieni UV. Wymiary markizy to długość – 400 cm, wysięg – 300 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu, zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadła do gustu jego trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne.

 

 

 

 

Dragon Family 500 X 350

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Dragon Family 500 X 350. Jest to markiza tarasowa z kasetą, w której chowają się rura nawojowa, poszycie i składane ramiona. Dzięki temu tkanina jest chroniona przed działaniem czynników atmosferycznych i przed zabrudzeniem.

Model ten dostępny jest w czterech kolorach: białym, kremowym, brązowym, i srebrnym. Inne barwy dostępne są za dodatkową opłatą. Produkt jest sprzedawany bez napędu, musimy go dokupić.

Wymiary markizy to: długość – 500 cm, wysięg – 350 cm. Jej kąt nachylenia można regulować w zakresie od 4 do 40 stopni. Zatrzymuje ona do 90% promieni UV, dając przyjemny cień w najbardziej upalne dni.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on bardzo wytrzymały i solidnie wykonany.

 

 

 

 

Dragon Selene 700 x 350

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Dragon Selene 700 x 350. Jest to model umieszczony w kasecie o wymiarach 21 cm x 25 cm.

Model ten dostępny jest w dowolnym kolorze z palety RAL. W zestawie otrzymamy 6 uchwytów montażowych, tkaninę oraz napęd elektryczny sterowany przełącznikiem.

Wymiary markizy to: długość – 700 cm i wysięg – 350 cm. Po rozłożeniu może osiągnąć bardzo duże wymiary, nawet do 42 m2.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Dragon Selene, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego wymiary, dzięki którym markiza daje dużo cienia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status