Najlepsza huśtawka ogrodowa kokon

Ostatnio aktualizowane: 24.02.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką huśtawkę ogrodową kokon wybrać?

 

Dzięki huśtawce ogrodowej możemy zapewnić sobie relaks na świeżym powietrzu. Jest to bardzo dobra opcja na ciepłe, letnie popołudnia, kiedy chcemy się odprężyć, lecz jednocześnie nie chcemy zamykać się w 4 ścianach. Jednym z popularniejszych typów huśtawki ogrodowej jest tzw. kokon. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że bardzo dobrze się prezentuje, a co najważniejsze nie zajmuje zbyt dużo miejsca, więc nadaje się również do małych ogrodów. Kokony to huśtawki w kształcie półkola, z czego jedna część jest zwykle zupełnie zamknięta, abyśmy mogli się oprzeć.

Wybór tego odpowiedniego produktu nie może być przypadkowy – musimy zweryfikować kilka kwestii, w tym sam materiał wykonania stelażu. Zakup huśtawki ogrodowej wykonanej ze słabego materiału może oznaczać, że produkt będzie dla nas niebezpieczny, a także szybko się zniszczy. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w model wykonany z mocnej stali lub drewna. Pamiętaj jednak, że produkt drewniany trzeba regularnie pielęgnować, szczególnie jeżeli huśtawka będzie cały czas na zewnątrz.

Najlepsza huśtawka ogrodowa typu kokon w 2020 roku ma atesty, które potwierdzają, że produkt jest bezpieczny dla zdrowia. Szczególnie chodzi tutaj o farby, które w wielu przypadkach mogą okazać się toksyczne. Zadbajmy o sprawdzenie atestów, jeżeli na huśtawce będą również bujać się dzieci.

Wiele modeli ma ograniczenia wagowe. Przypatrz się temu punktowi, szczególnie kiedy na huśtawce masz zamiar usiąść z inną osobą. Niektóre produkty wytrzymują obciążenie jedynie około 70 kg.

Warto wspomnieć, że najlepsze huśtawki ogrodowe typu kokon są wygodne – tu dużą rolę odgrywają dołączone do kompletu poduszki. Sprawdź, czy są one wystarczająco miękkie, aby długie przesiadywanie w środku kokonu było komfortowe. Ważna jest także budowa stelaża. Jego kształt powinien zapewniać odpowiednie oparcie oraz umożliwiać swobodną zmianę pozycji.

Nie możemy nie wspomnieć również o designie produktu. Huśtawki ogrodowe znajdziemy zazwyczaj w klasycznych, ciemnych odcieniach. Uważajmy jednak na dołączone poduchy, które mogą być dostępne w wielu kolorach. Warto wybrać takie, które najlepiej komponują się z wyposażeniem ogrodu. Niektóre huśtawki są wykonane z tkaniny, więc w tym wypadku kolor jest bardzo ważny.

 

 

Huśtawki ogrodowe kokon – ranking

 

 

DiVolio Bacoli

 

DiVolio Bacoli to huśtawka ogrodowa wykonana ze stali malowanej proszkowo. Konstrukcja tego modelu jest więc bardzo solidna. Huśtawka jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na warunki atmosferyczne. Dlatego możemy być pewni, że pozostanie ona z nami przez bardzo długi czas.

Maksymalne obciążenie modelu wynosi 150 kg. Oznacza to, że możesz w nim spędzać czas sam lub w towarzystwie. Do zestawu dołączono bardzo grube poduszki. Użytkownicy twierdzą, że są one wyjątkowo miękkie i można na nich wygodnie zrelaksować się przez długie godziny. Wysokość stelaża wynosi 195 cm. Bazą huśtawki jest okrąg, który bardzo stabilnie utrzymuje całość konstrukcji w jednym miejscu.

Według opinii wielu osób huśtawka bardzo dobrze się prezentuje. Może być ona również traktowana jako ozdoba ogrodu, tarasu lub innego pomieszczenia w domu. Jest to kompaktowy produkt, który zmieści się nawet w małym ogrodzie. Użytkownicy chwalą solidne wykonanie produktu.

 

 

 

 

Bello Giardino 

 

To, co wyróżnia Bello Giardino na tle innych huśtawek kokonów to jej ciekawy design. Paski technorattanu, czyli materiału odpornego na zmienne warunki atmosferyczne, zostały ze sobą solidnie połączone i tworzą bardzo ciekawy wzór. Model dobrze dopasuje się do każdego ogrodu, a także do nowocześnie urządzonych pomieszczeń.

Jest to specjalnie wyprofilowana huśtawka, w której przesiadywanie jest bardzo wygodne. Możemy się komfortowo oprzeć, a wgłębione siedzisko dobrze dopasuje się do naszych kształtów. Na dodatek do zestawu dołączono kilka poduszek, które gwarantują wygodny odpoczynek. Ich ciemnoniebieski kolor pasuje do wielu pomieszczeń.

Wysokość produktu wynosi 197 cm. Jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Kolista podstawa huśtawki stabilnie utrzymuje model w jednym miejscu i ten nie przesuwa się i nie kołysze. Według osób, które już zdążyły zakupić prezentowaną huśtawkę ogrodową jest to produkt, który bardzo dobrze się prezentuje w każdym pomieszczeniu. Oprócz tego uważają, że huśtawka jest wygodna.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

STI L70E

 

Osobom, które lubią maksymalne odprężenie oraz cenią sobie wygodę polecamy huśtawkę tkaninową w kształcie kokonu. Jest to produkt głównie wykonany z kolorowego materiału. Z kolei siedzisko to wygodna pianka, która pozwoli nam komfortowo się rozsiąść. Bardzo dużą zaletą prezentowanej huśtawki jest możliwość wyciągnięcia pianki i wyprania samego materiału. W rezultacie huśtawka będzie zawsze utrzymana w czystości.

Montaż produktu jest bardzo łatwy, a możemy to zrobić na wcześniej przygotowanej belce lub powiesić hamak na suficie. Maksymalne obciążenie huśtawki wynosi 160 kg. Siedzisko ma średnicę 50 cm. Jest ona wystarczająco duża, aby wygodnie się rozłożyć. Wysokość produktu wynosi 150 cm.

Ze względu na kolorystykę prezentowana huśtawka ogrodowa typu kokon w dobrej cenie będzie pasował do ogrodu z charakterem, w którym jest dużo intensywnych kolorów. Wiele osób korzystających z opisywanego modelu najczęściej wspomina o wygodzie, jaką im zapewnia, a także o nienagannej prezencji hamaku. Użytkownicy doceniają również fakt, że huśtawkę można wyprać.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status