Kwietniki metalowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

Jaki kwietnik metalowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kwietnik służy do tego, aby postawić na nim piękne kwiaty. Jest to także element dekoracyjny. Wiele osób zastanawia się, jaki kwietnik metalowy wybrać do swojego ogrodu, czy salonu. Najważniejszą kwestią jest dobranie modelu, który będzie Ci się podobał i pasował do wystroju Twoich wnętrz, a jednocześnie będzie funkcjonalny i trwały. Wśród metalowych kwietników można znaleźć produkty o różnorodnych kształtach i wielkościach. Poza tym można je ustawić nie tylko w ogrodzie, lecz także w domu lub na tarasie.

Na rynku można znaleźć wysokie konstrukcje. Sprawdzają się one szczególnie dobrze do kwiatów wiszących, o długich liściach i gałęziach. W ten sposób roślina może naturalnie rosnąć i się rozwijać. Znajdziesz także modele, które ozdobią Twoją ścianę lub sufit. Najlepszy kwietnik metalowy ma wiele obręczy na kwiaty i wygląda atrakcyjnie.

Najpierw zastanów się, w którym miejscu planujesz ustawić stojak. Następnie, zależnie od niego, wybierz odpowiedni rodzaj. Przykładowo na tarasie lub w narożniku sprawdzą się stojaki rozporowe. Takie modele tworzą piękną, kwietną kolumnę, która jest stabilna. Jednocześnie są one bardzo łatwe w montażu i demontażu, a także nie wymagają wiercenia dziur w suficie i podłodze.

Waga

Wśród kwietników można znaleźć bardzo lekkie modele, które stają się stabilne dopiero, gdy obciąży się je kwiatami. Średnio ważą one około 3 kg. Lekka konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie i ustawianie stojaka w dogodnym dla siebie miejscu. Modele zrobione z mosiądzu charakteryzują się większą wagą. Także wysokie stojaki są stosunkowo ciężkie. Niezależnie od objętości, najlepiej nie stawiać kwietnika w wietrznych miejscach, gdyż może się on wywrócić.

 

Wiszący, czy stojący?

Wśród dostępnych modeli można znaleźć takie, które możesz zawiesić przy suficie lub na ścianie. Na nie łatwiej znaleźć miejsce przy oknie, czy na tarasie. Ponadto takie produkty nie wywrócą się nawet przy mocnym wietrze. Szczególnie dobrze prezentują się w nich kwiaty o długich łodygach i liściach. Natomiast modele stojące wymagają spokojnego, odpowiednio naświetlanego miejsca.

W małych mieszkaniach i na niewielkich przestrzeniach, może być trudno je ustawić.  Ciężko stwierdzić, jaki model lepiej się sprawdzi. Wszystko zależy od preferencji kupującego i ilości miejsca, jakim dysponuje.

 

Kształty – jaki jest najlepszy kwietnik metalowy?

Każdy kwietnik cechuje się innym stylem i kształtem. Najważniejsze jest, aby dobrać model pasujący do wystroju Twojego domu i ogrodu. Najbezpieczniejszą wersją są klasyczne rodzaje o prostych liniach, które nie przyciągają mocno wzroku. W ten sposób uwaga skierowana jest na postawione na podstawkach kwiaty. Ciekawym rozwiązaniem są modele o lekko zakrzywionych rurkach, które ładnie komponują się z nieregularnymi gałęziami i pnączami.

Coraz większą popularnością cieszą się kwietniki o ciekawych, nowoczesnych kształtach. Znaleźć można produkty przypominające wyglądem karetę, czy samochód. Wiele osób tworzy własne, oryginalne stojaki zrobione ze starej taczki, czy roweru. W dzisiejszych czasach forma kwietnika ograniczona jest jedynie przez wyobraźnię.

Część z modeli jest ładnie zdobiona elementami florystycznymi. Znajdziesz więc takie, w których podstawki uzupełnione są delikatnymi kwiatami i liśćmi. Pamiętaj, aby przede wszystkim dobrać kwietnik, który będzie Ci się podobał.

Produkty różnią się między sobą ilością podstawek na doniczki. W klasycznych kolumnach można dostosować ilość zawieszek na kwiaty do swoich potrzeb. Niektóre z nich mają tylko jedną podstawkę, a zdarzają się takie, na których można postawić nawet 15 roślin.

 

Kolorystyka

Kwietniki posiadają różne kolory. Warto dobierać produkty o barwach, które będą kontrastować z zielenią kwiatów. Takie połączenie jest ciekawe i dobrze uzupełnia wystrój wnętrz. Można także znaleźć odcienie, które lepiej prezentują się w ogrodzie. Szczególnie modele pomalowane na metaliczne kolory. Dobrym rozwiązaniem jest zakup starego lub antycznego kwietnika i pomalowanie go emalią, która idealnie sprawdzi się w Twoim domu.

 

Materiał

Najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym do robienia kwietników jest stal nierdzewna. Metal ten jest często używany, gdyż cechuje się dużą wytrzymałością. Dodatkowo modele wykonane rurkowo cechują się dużą lekkością. Pomimo, że metal kojarzy się z ciężkością, to niewielkie oraz subtelnie wykonane elementy i proste linie dodają mu delikatności.

Ponadto można znaleźć modele wykonane z mosiądzu. Takie kwietniki są zwykle stare i kute ręcznie. Mają one charakterystyczny kolor i są antykorozyjne, więc sprawdzą się w ogrodzie.

Wśród modeli do zawieszenia na ścianie wyróżniamy produkty zrobione z drutu aluminiowego. Takie kwietniki są lekkie i zwiewne. Przyjmują one bardzo często kształt kraty. Poza tym, wykorzystane tworzywo nadaje się, aby można go łatwo wygiąć i zniszczyć.

Kwietniki wykonane z metalu są bardzo często pokrywane specjalną emalią lub malowane proszkowo. Służy to nadaniu produktowi odpowiedniego koloru. Ponadto ma działanie antykorozyjne. Malowanie proszkowe służy utwardzeniu i sprawia, że pokryte elementy są odporne na ścieranie.

 

Kwietniki metalowe w dobrych cenach

Najniższe ceny kwietników wynoszą 10 zł. Jednakże są to modele, które nie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Dlatego też zwróć uwagę na wyposażenie we właściwości antykorozyjne i odporność na negatywne warunki atmosferyczne. Najdroższe modele, które cechują się dużą wytrzymałością i ciekawymi kształtami kosztują około 300 zł.

 

 

Najlepsze kwietniki metalowe w 2019 roku

 

Ozdobą każdego domu i ogrodu są piękne kwiaty. Aby wyglądały one atrakcyjnie, warto umieścić je na kwietniku. Metalowe modele są wytrzymałe i zapewniają efektowny wygląd przez długi czas. Przy wyborze produktu dla siebie warto kierować się jakością wykorzystanego materiału. Długo posłużą stojaki zrobione ze stali. Najważniejsze jednak jest dobieranie modeli do własnego gustu. Poniższy ranking kwietników metalowych zawiera dobrej jakości produkty, które ładnie się prezentują.

 

Nasze zalecenia

 

Kapelańczyk 7-Ka 131

 

Model, który może Cię zainteresować to Kapelańczyk 7-Ka 131. Kwietnik ten jest w formie kolumny. Składa się on z prętów w złotym kolorze. Produkt przeznaczony jest na 7 doniczek. Dzięki temu w jednym miejscu możesz mieć piękną ozdobę salonu. Użytkownik ma do dyspozycji 4 podstawki mieszczące doniczki o średnicy 15 cm oraz 3 o średnicy 17 cm. Co więcej, są one ozdobione motywem kwiatów i liści. To sprawia, że stojak wygląda niepowtarzalnie.

Sprzęt stoi na 4 nóżkach. Sprawia to, że kolumna jest stabilna. Wysokość tego modelu wynosi 175 cm. Aby podlać kwiaty znajdujące się na górze, należy wejść krzesło lub na drabinkę.

Waga kwietnika jest równa 3,75 kg, więc jest on stosunkowo lekki. Dlatego też z łatwością postawisz go w dogodnym dla siebie miejscu. Użytkownicy twierdzą, że Kapelańczyk 7-Ka 131 jest stabilny i świetnie się prezentuje. Uważają oni, że estetyczne wykonanie przykuwa uwagę gości.

 

 

 

 

Kapelańczyk 5-ka 4B 

 

Ciekawym modelem, wartym twojej uwagi jest Kapelańczyk 5-ka 4B. Przeznaczony jest on do użytku w domu lub na dworze. Sprzęt posiada 5 podstawek na doniczki o średnicy 19 cm.

Produkt jest bardzo stabilny, gdyż zajmuje stosunkowo dużą powierzchnię. Charakteryzuje się prostymi liniami o obłych końcach. Jest to model rurkowy, więc stanowi bardzo dobre uzupełnienie do kwiatów.

Ten dobry i tani kwietnik metalowy dostępny jest w 7 kolorach. Produkt malowany jest proszkowo, a następnie patynowany. Z tego względu, metal jest odporny na korozję, a także ścieranie. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości stali, która zapewnia mu trwałość. Wymiary tego produktu to 95 cm x 79 cm x 79 cm. Niewielka wysokość sprawia, że z łatwością podlejesz swoje rośliny. Waga tego modelu to 2,67 kg, więc jest bardzo lekki. Użytkownicy doceniają ten przyrząd za szybkość i łatwość składania.

 

 

 

 

Kapelańczyk Kareta 48 

 

Kapelańczyk Kareta 48 to model, który pięknie się prezentuje. Produkt ten przybiera kształt karety. Znajdują się na niej 2 podstawki pod doniczki o średnicy 19 cm. Kwietnik jest bardzo stabilny, gdyż usytuowany jest na 4 kołach. Dlatego też nie musisz się martwić, że się przewróci, nawet w wietrzne dni.

Sprzęt wykonany został z wysokiej jakości metalu, który został pomalowany proszkowo. Dzięki temu jest on odporny na korozję. Kapelańczyk Kareta 48 dostępny jest w 8 wersjach kolorystycznych, więc z łatwością można wybrać taki, dopasowany do własnego ogrodu.

Wymiary tego sprzętu to 38 cm x 68 cm x 36 cm. Niewielki rozmiar sprawia, że z łatwością podlejesz znajdujące się na nim kwiaty. Waga tego kwietnika to 5,05 kg, więc jest on lekki.  Konsumenci uważają ten model za bardzo dobre uzupełnienie wystroju ogrodu.

 

 

 

 

Kapelańczyk 3-Ka 205

 

Dużym zainteresowaniem wśród użytkowników cieszy się model Kapelańczyk 3-Ka 205. Produkt ten będzie dobrym uzupełnieniem wystroju salonu. Sprawdzi się on także w ogrodzie.

Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości stali. Dzięki temu jest on trwały. Produkt zbudowany jest z rurek. Metalowe pręty pokryte są proszkowo farbą, która jest odporna na niesprzyjające działanie warunków atmosferycznych. Ponadto Kapelańczyk 3-Ka 205 jest odporny na ścieranie. Kwietnik ten dostępny jest w 8 wariantach kolorystycznych, więc na pewno znajdziesz sztukę dopasowaną do siebie. Przyrząd posiada podstawki na 3 doniczki o średnicy 19 cm.

Wymiary tego modelu to 96 cm x 78 cm x 80 cm. Więc charakteryzuje się on dużymi rozmiarami i jest rozłożysty. Jednocześnie sprzęt cechuje się dużą stabilnością. Opiera się na podstawie w kształcie okręgu. Produkt ten waży 4,15 kg. Opinie o kwietnikach metalowych producenta Kapelańczyk są bardzo pozytywne. Użytkownicy twierdzą, że model ten wygląda bardzo ładnie i sprawdza się jako ozdoba salonu.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Metaloplastyka 0482

 

Metaloplastyka 0482 to model, który sprawdzi się u osób, które mają mało miejsca do zagospodarowania, a lubią mieć w domu kwiaty. Produkt przyjmuje kształt kolumny. Ten kwietnik rozporowy narożny ma miejsce na 11 kwiatów. Dzięki temu stworzysz swój ogrodowy kącik w salonie. Jednakże nie trzeba zakładać wszystkich podstawek, więc doniczek z roślinami może być mniej.

Wysokość minimalna sprzętu to 250 cm, a maksymalna jest równa 260 cm. Z tego względu, do podlania kwiatów znajdujących się wysoko, trzeba wejść na drabinkę lub krzesło. Produkt ten cechuje łatwość zakładania i demontażu. Ponadto nie wymaga wiercenia dziur w podłodze, ani w suficie.

Sprzęt dostępny jest w kolorze czarnym, platynowym i antycznym. Waga tego kwietnika to 5 kg, więc jest on stosunkowo lekki. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest bardzo stabilny, po przymocowaniu go do sufitu. Ponadto twierdzą, że jest solidnie wykonany.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...