ᐅ Dobre kociołki żeliwne emaliowane - ranking i opinie

Najlepszy kociołek żeliwny emaliowany

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kociołek żeliwny emaliowany wybrać?

 

Kociołki żeliwne nie tylko idealnie nadają się do gotowania na kempingach. Są także świetnym zamiennikiem zwykłych garnków. Pozwalają też wydobyć najbardziej intensywne smaki i aromaty podczas przyrządzania duszonych dań. Ze względu na rosnącą popularność kociołków zwiększa się też liczba propozycji dostępnych na rynku. Chcąc pomóc w wyborze najodpowiedniejszego modelu poniżej wymieniliśmy kilka czynników, na których warto się skupić podczas zakupów.

Jak sama nazwa wskazuje, kociołki żeliwne są wykonane z żeliwa. Jest to mieszanka żelaza i węgla, dzięki czemu materiał jest bardzo elastyczny podczas obróbki. Gotowy produkt natomiast szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę. Na rynku dostępne są wersje emaliowane oraz w stanie surowym. Te drugie są dość trudne w utrzymaniu, ponieważ powierzchnia jest nierówna i chropowata. Najlepsze emaliowane kociołki żeliwne są przede wszystkim łatwe do wyczyszczenia, a w połączeniu z odpowiednią konserwacją będą nam służyć przez lata.

Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, ile osób zwykle zapraszamy na kolację. Jeśli najczęściej jest to wąskie grono przyjaciół czy rodziny, kupowanie kociołka 14 czy 15 litrowego jest zbędnym wydatkiem. Najczęściej wybierana pojemność to 6 – 10 litrów. Istotna jest również budowa kociołka – możemy kupić model bardzo wąski i głęboki – idealny do zup lub nieco płytszy, za to bardzo szeroki, w którym większość użytkowników preferuje przygotowywać dania duszone. Kociołki typu myśliwskiego mają zwykle odkręcane nóżki, co jest bardzo wygodne podczas transportu. Typ węgierski natomiast ma w zestawie specjalny trójnóg, na którym możemy zawiesić garnek. Wysokość instalacji to zwykle 1 m, jednak jest ona dopasowana do rozmiarów kociołka.

Najlepszy emaliowany kociołek żeliwny w 2019 roku nie jest uprzednio chemicznie czerniony. Trzeba jednak pamiętać, by przed pierwszym użyciem wypalić każdy kociołek. Zapewni to bezpieczeństwo dla zdrowia oraz pomoże wydobyć najlepszy smak przygotowywanych dań.

 

 

Kociołki żeliwne emaliowane – ranking

 

 

CookKing Afrykański 9L 

 

Model Afrykański marki CookKing, to wysokiej jakości, żeliwny kociołek emaliowany o pojemności 9 l. Idealnie nadaje się na kameralne przyjęcia w ogrodzie czy na plaży – zawieszony (lub postawiony) nad ogniem stworzy niepowtarzalną, przyjazną atmosferę.

Kociołek ma dużą pojemność i możemy w nim przygotować obiad dla nawet 9 osób, dzięki czemu idealnie nadaje się na spotkania z przyjaciółmi. Do jego produkcji użyto wysokiej klasy żeliwa szarego, dzięki czemu nasze potrawy będą miały wyjątkowy smak i aromat. Ściany oraz dno pokryto od wewnątrz białą emalią, która zapobiega przywieraniu jedzenia, co znacznie ułatwia mycie naczynia. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że model będzie się dobrze sprawdzał przez lata. Wymiary kociołka to: wysokość – 32 cm, całkowita szerokość – 32 cm i średnica – 27 cm.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego modelu. Pozwala on na przygotowanie jednorazowo dużych ilości jedzenia i wprowadza przyjazną atmosferę. Zależnie od przygotowywanych potraw możemy zawiesić go nad ogniem lub ustawić na palenisku.

 

 

 

 

CookKing 14L 

 

Typ węgierski CookKing to emaliowany kociołek żeliwny w dobrej cenie o pojemności aż 14 l, dzięki czemu idealnie sprawdza się do przygotowywania posiłków na świeżym powietrzu podczas spotkań z przyjaciółmi. Można w nim przygotować gulasze, zupy czy potrawki. Idealnie sprawdza się również podczas przygotowywania tradycyjnego bigosu.

Przedmiot został wykonany z emaliowanego żeliwa, dzięki czemu jest odporny na przywieranie potraw. Gotowanie bezpośrednio nad otwartym ogniem pozwala nam uzyskać wyjątkowe, wyraziste smaki. Model ten jest bardzo pojemny – 14 l pozwoli nam przygotować wspaniałe dania dla nawet 12 osób za jednym razem. Jednocześnie jest lekki – jego waga to jedynie 2,5 kg. Produkt ma 20 cm wysokości i średnicę 41 cm. W komplecie kociołek ma także specjalną pokrywę, która pomoże nam utrzymać odpowiednią temperaturę dania po jego zdjęciu z ogniska i która zabezpieczy przed dostaniem się zanieczyszczeń do środka.

Prezentowany model jest dobrze oceniany przez konsumentów. Użytkownicy są zadowoleni z wysokiej jakości wykonania produktu. Ponadto wielu z nich zaznacza, że kociołka można używać, jako zamiennik tradycyjnego grilla.

 

 

 

 

Peterhof 7L 

 

Myśliwski kociołek żeliwny marki Peterhof to model oksydowany. Wykonany został z szarego żeliwa wysokiej jakości, dzięki czemu ograniczamy ilość szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do naszych potraw.

Model ten idealnie nadaje się do przygotowania potraw typu gulasze, bigosy i potrawki. Jednorazowo można w nim przygotować danie dla nawet 9 osób. Dzięki zastosowaniu żeliwa produkt równomiernie rozprowadza ciepło i utrzymuje temperaturę przez długi czas. Chcąc otrzymać jak najlepszy smak i odpowiednią temperaturę dania możemy przykręcić pokrywę bezpośrednio do kociołka. Model można bezpiecznie ustawić nad ogniem, dzięki trzem stabilnym nóżkom. Dla łatwiejszego transportu nóżki można później odkręcić. Produkt waży ok. 13 kg, przy następujących wymiarach: średnica – 25 cm, wysokość – 20 cm i wysokość nóżek – 16 cm. Przy odpowiednim, systematycznym natłuszczaniu będzie nam służył przez wiele lat.

Opinie na temat kociołka węgierskiego są pozytywne. Można stosować go jako zamiennik dużego, niewygodnego grilla. Idealnie sprawdza się też podczas kempingowych wycieczek do lasu czy na plażę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status