Najlepszy grill ogrodowy Castorama

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki grill ogrodowy Castorama wybrać?

 

Grill ogrodowy to nie tylko kolejny sprzęt w ogrodzie, to również miejsce spotkań i przygotowywania smacznych posiłków. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak wybrać najlepsze grille ogrodowe Castorama. Posłużyliśmy się modelami dostępnymi w tym sklepie, aby pokazać cechy, które powinien posiadać dobry sprzęt. Grill ma być nie tylko funkcjonalny, ale też łatwy w użyciu i niedrogi.

Castorama to jedna z największych sieci handlowych w Polsce, w której zakupimy materiały dla majsterkowiczów. W sklepach Castorama mamy duży wybór różnego rodzaju listewek, gwoździ, pinezek, płyt itd. Znajdziemy tam również akcesoria ogrodowe, takie jak grille, leżaki czy huśtawki firmowane marką sklepu.

Zacznijmy od podziału grilli – wyróżniamy modele gazowe, produkty opalane drewnem, a także modele węglowe. Ostatni typ jest od wielu lat najchętniej kupowanym przez polskie rodziny. Jest on tani w eksploatacji i prosty w obsłudze. W przypadku grilli opalanych węglem mamy również największy wybór w zakresach kolorów, wielkości i ogólnego designu. Należy pamiętać o jednym: tuż po zakończonym grillowaniu natychmiast należy oczyścić ruszt z tłuszczu i węgla, aby jak najdłużej utrzymał pierwotny wygląd. Sprzęty gazowe są coraz popularniejsze, ale chętnie sięgają po nie restauracje.

Ze względu na budowę grille dzielimy na: kuliste, kominowe, grillo – wędzarnie, paleniska oraz Hibachi (to niewielkie, przenośne grille z płytkim paleniskiem oraz rusztem). Wybierając odpowiedni model zwracajmy uwagę na jego wielkość oraz mobilność. Najbardziej praktyczne produkty mają kółka, które pozwalają na łatwiejsze przesuwanie sprzętu. Kółka powinny mieć blokadę, która zapobiegnie przesuwaniu się całości.

Ważne również jest to, z jakiego materiału wykonane są poszczególne elementy grilla. Najtrwalsze modele wykonane są ze stali nierdzewnej i ceramiki. Jeśli produkt ma rączki, dobrze, aby były wykonane z materiału, który się nie nagrzewa. Co do wagi całej konstrukcji, musi ona być na tyle duża, aby grilla nie przewrócił wiatr. O ile nie kupujemy modelu betonowego, waga nie powinna być też zbyt duża, aby można było ewentualnie przenosić sprzęt.

Najlepszy grill ogrodowy Castorama w 2021 roku ma kilka elementów dodatkowego wyposażenia, które znacznie ułatwiają grillowanie. Należy do nich np. pokrywa zapewniająca cyrkulację powietrza czy pojemnik na popiół. Również nowoczesny design sprzętu nie jest bez znaczenia. Bardzo poprawia on wygląd przestrzeni w ogrodzie. Decydując się na konkretny typ grilla miejmy na uwadze jego wielkość – po sezonie trzeba będzie gdzieś go przechowywać, dopasujmy więc wielkość produktu do dostępnej, wolnej przestrzeni, a także częstotliwości przyjęć w ogrodzie i ilości osób, które na nich gościmy.

 

 

Grille ogrodowe Castorama – ranking

 

 

Castorama Blooma

 

Castorama Blooma to grill o klasycznym, okrągłym kształcie. Jest on niezbyt duży oraz wygodny w użytkowaniu i mobilny. To grill ogrodowy Castorama w dobrej cenie, który zapewnia łatwe i szybkie przygotowanie smacznych potraw.

Pokrywa sprzętu oraz miska paleniskowa to elementy emaliowane, dzięki czemu szybko się nagrzewają i czas przygotowania potraw jest dość krótki. Chromowany ruszt wygląda bardzo estetycznie i jeśli zadbamy o jego konserwację, z pewnością posłuży nam bardzo długo. Okrągły ruszt pozwala na ułożenie dość dużej ilości produktów oraz ich rozmieszczenie w taki sposób, aby upiekły się równomiernie. Dzięki koszowi na popiół grill można długo użytkować bez konieczności częstego opróżniania. Dolna półka jest również bardzo praktyczna – przyda się w razie przygotowywania większej ilości jedzenia. Waga grilla wynosi około 8 kilogramów, nie jest więc zbyt ciężki, a jednocześnie stabilny. Szerokość produktu wynosi 78 cm, jego głębokość to 48 cm, a jego wysokość wynosi 53 cm.

Osoby użytkujące grill potwierdzają, że jest solidnie wykonany z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz wysokich temperatur. Poza tym wygodne kółka pozwalające na łatwe przestawianie grilla są bardzo praktyczne, a nachylone pod kątem nóżki czynią konstrukcję bardzo stabilną. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i zdaniem konsumentów jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych i grilli dostępnych na rynku.

 

 

 

 

Castorama Blooma Barren 

 

Grill ogrodowy Castorama Blooma Barren o dość oryginalnym kształcie pozwala na przygotowanie dużej ilości potraw jednocześnie, doskonale więc sprawdzi się na przyjęciach ogrodowych dla dużej ilości gości.

Oryginalny, jajowaty kształt rusztu pozwala na przygotowanie dość dużej ilości potraw jednocześnie. Całość konstrukcji waży 8 kg, przenoszenie grilla z miejsca na miejsce nie sprawia więc większych problemów. Poza tym urządzenie wyposażone zostało w wygodne kółka oraz nóżki gwarantujące stabilność nawet na miękkim podłożu. Wymiary grilla to: szerokość – 57 cm, głębokość – 59 cm, a wysokość – 85 cm, natomiast samego rusztu to 54 cm x 41 cm. Konstrukcja produktu została wykonana ze stali malowanej proszkowo, a misa to stal emaliowana. Kosz z tworzywa sztucznego dość łatwo utrzymać w czystości.

Kupujący cenią sobie zwiększoną powierzchnię rusztu, która sprawdzi się na dużych imprezach, jak i weekendowych przyjęciach w gronie znajomych. Zestaw jest bardzo łatwy w obsłudze. Kilka poziomów ustawienia rusztu pozwala na sterowanie stopniem wypieczenia dań. Grill ma uchwyt, który ułatwia transport całości, można używać również, jako wieszak do narzędzi niezbędnych do pieczenia. Prosta, dość lekka konstrukcja pozwala na łatwe utrzymanie całości w czystości.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir