Najlepsze palenisko ogrodowe żeliwne

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Jakie palenisko ogrodowe żeliwne wybrać?

 

Jeżeli chcesz przygotować jedzenie na zewnątrz, ale nie jesteś zbyt dużym fanem przenośnego grilla, to palenisko ogrodowe może być bardzo dobrą  alternatywą. Jest to także produkt, który równie dobrze pełni funkcję dekoracyjną ogrodu. Wybór paleniska może jednak nie być jednoznaczny. Jeżeli rozmyślasz o zakupie produktu tego typu, to polecamy zapoznać się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim kilka wskazówek oraz opisy palenisk.

W naszym poradniku zajmiemy się paleniskami żeliwnymi. Produkty tego typu są bardzo solidnie wykonane. Żeliwo jest materiałem, które jest odporne na uszkodzenia zewnętrzne. Jedyną wadą paleniska wykonanego z tego materiału jest jego waga. Jeżeli jednak nie zamierzasz go przestawiać, to jest to bardzo dobra opcja.

Według wielu osób, które mają doświadczenie w przygotowywaniu jedzenia na zewnątrz, najlepsze żeliwne paleniska ogrodowe  są stabilne. Dlatego w pierwszej kolejności przypatrz się nóżkom. Powinny być one na tyle masywne i stabilne, abyś mógł postawić palenisko nawet na niezbyt równym terenie.

Jeżeli chodzi o wymiary produktu tego typu, to masz dwie opcje. Jeśli chcesz często zmieniać położenie paleniska, to możesz wybrać małe, lecz mniej stabilne palenisko. Gdy przewidujesz ustawienie sprzętu w  stałym miejscu, to lepszym pomysłem jest wybór większego paleniska. Taki model jest zazwyczaj stabilniejszy, a także pozwala nam jednorazowo przygotować większą ilość jedzenia.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze żeliwne palenisko ogrodowe w 2020 roku to takie, które zostało wyposażone w kociołek. Do takiego naczynia możesz włożyć jedzenie i spokojnie przygotowywać je nad paleniskiem.

Nie mniej ważnym elementem sprzętu są uchwyty. Powinny być one solidnie przymocowane do korpusu paleniska. Istotne jest także, aby wybrać model, którego uchwyty nie nagrzewają się zbyt mocno. W ten sposób możemy bezpiecznie przenosić palenisko.

Przyjrzyjmy się także stojakowi danego modelu. Element ten powinien być solidnie wykonany. Utrzymuje on kociołek, więc nie możesz zaryzykować, że kociołek spadnie, a Twoje jedzenie wypadnie na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać solidny stojak.

 

 

Paleniska ogrodowe żeliwne – ranking

 

 

Cookking Zestaw 16 L 

 

Jeżeli chcesz gotować w ogrodzie lub na tarasie, to zainwestuj w Cookking Zestaw 16 L. Jest to solidne palenisko, które pozwoli Ci na przygotowanie smakowitego jedzenia. Na początku przyjrzyjmy się palenisku. Średnica tego elementu wynosi 70 cm. Po obu jego stronach znajdziesz uchwyty, które pozwalają na łatwe przenoszenie sprzętu. Na spodzie z kolei znajdują się 3 stabilne nóżki.

Palenisko może pełnić funkcję źródła ciepła, światła, a także klimatycznej ozdoby. Do zestawu dołączony został kociołek. Jego pojemność wynosi 16 l, co powinno wystarczyć, aby przygotować duży posiłek. Kociołek przez długi czas zachowuje stałą temperaturę potrawy. Element ten ma ładne wzory, które dodają uroku zestawowi.

Z pomocą stojaka, czyli trójnogu, możesz zawiesić kociołek nad paleniskiem. Wysokość kociołka jest regulowana, a maksymalny wynik to 180 cm. Jest to bardzo solidnie wykonany element. Rozłożenie i złożenie stojaka nie zajmie nam więcej niż minutę. Trójnóg pozwala nam na ustawienie paleniska nawet na nierównym terenie.

Kociołek zaczepiony jest na łańcuszku, który został wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej. Wiele osób chwali prezentowany zestaw za solidne wykonanie oraz za stosunkowo duży kociołek. Internauci wspominają również o wielofunkcyjności paleniska, które może służyć nam na wiele różnych sposobów. Doceniają oni również łatwe przenoszenie produktu.

 

 

 

 

Framcook Viking 60 cm 

 

Framcook Viking 60 cm to palenisko ogrodowe, które zebrało bardzo wiele pozytywnych komentarzy. Większość użytkowników wypowiada się o tym produkcie wyjątkowo pochlebnie. Popularność produktu jest spowodowana kilkoma czynnikami. Pierwszy z nich to wykonanie paleniska i innych elementów. Prezentowany model został wykonany z żeliwa i dlatego też bardzo rzadko ulega awarii.

W zestawie znajdziesz kociołek, w którym możesz przygotować potrawy. Jest on stosunkowo duży (średnica 60 cm), więc ugotowanie posiłku dla kilku osób nie będzie problemem. Kociołek jest zawieszony na stojaku. Jego odnóża możemy dopasować do rodzaju powierzchni, na której się znajduje. Oprócz tego kociołek ma regulowaną wysokość. Regulacja kończy się na  185 cm.

Palenisko ma specjalny atest żywieniowy, co oznacza, że nie zostało wykonane z toksycznych materiałów. Łańcuch, na którym jest zawieszony kociołek został zakończony odpinanym karabińczykiem, więc umieszczenie na nim naczynia nie jest trudne.

Framcook Viking 60 cm to palenisko ogrodowe, które równie dobrze możesz używać na tarasie. Z jego pomocą możemy przygotować danie o specyficznym smaku, który jest charakterystyczny tylko dla potraw gotowanych w żeliwnym naczyniu. Użytkownicy uważają, że jest to bardzo użyteczne palenisko ogrodowe w dobrej cenie. Internauci dodają, że opisywany produkt jest wytrzymały na działanie skrajnych temperatur.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status