ᐅ Dobre palenisko ogrodowe Castorama – rankingi i opinie 

Najlepsze palenisko ogrodowe Castorama

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie palenisko ogrodowe Castorama wybrać?

 

Kiedy pogoda zachwyca, większość z nas ma ochotę spędzać każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Spędzanie czasu na zewnątrz i cieszenie się przyjemną pogodą jest o wiele lepsze niż siedzenie w domu. Wieczorem może jednak zrobić się trochę chłodniej, a niestety grill nas nie ogrzeje. Dlatego wiele osób wybiera paleniska. Produkt tego typu używany jest głównie do utrzymywania ciepła. Możesz umieścić go w ogródku lub na tarasie. Co jest jednak istotne przy wyborze takiego produktu? Jeżeli jeszcze nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem.

 

 

Castorama to sieć sklepów, która oferuje produkty do ogrodu, domu, a także sprzęty, które ułatwią nam majsterkowanie. Sieć oferuje zróżnicowany asortyment produktów, a wśród nich znajdziemy też  paleniska ogrodowe.

Na początku zwróćmy uwagę na wykonanie danego produktu. Najczęściej spotykamy paleniska zrobione ze stali. Jest to bardzo mocne tworzywo, więc produkt posłuży nam przez długi czas. Oprócz tego paleniska stalowe są stosunkowo lekkie i łatwe w pielęgnacji. Na rynku znajdziemy też modele wykonane z żeliwa. Takie palenisko jest dość ciężkie, lecz z pewnością jest to inwestycja na lata.

Według wielu osób najlepsze palenisko Castorama w 2019 roku ma stabilne nóżki. Jest to jeden z najważniejszych elementów tego produktu. Nóżki powinny być wystarczająco masywne, aby stabilnie stały nawet na niezbyt równym terenie. Sprawdź, czy postawiony model nie kołysze się, a nóżki są dobrze zamontowane do korpusu produktu.

Jeżeli chodzi o dodatkowe wyposażenia, to najlepsze paleniska ogrodowe Castorama mają nienagrzewające się uchwyty. Umożliwiają nam one bezpieczne przeniesienie danego modelu w inne miejsce. Nie mniej ważny jest także schowek na drewno. Kupując palenisko z takim elementem zaoszczędzisz sobie czasu przy przenoszenia drewna z piwnicy lub z innego miejsca, gdzie je przechowujesz.

 

 

Paleniska ogrodowe Castorama – ranking

 

 

Castorama Blooma Ulong

 

Jeżeli lubisz przesiadywać wieczorami na zewnątrz, mimo że już robi się chłodno, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to palenisko ogrodowe Castorama Blooma Ulong. Po rozpaleniu prezentowanego produktu masz zapewnione ciepło i możesz jeszcze kilka godzin spędzić w ogródku.

Po zakupieniu paleniska, jedyne co musisz zrobić to zamontować go w wybranym miejscu. Wielu użytkowników donosi, że jest to bardzo łatwe zadanie i nie zajmuje  więcej niż kilka minut. Z pewnością nie będzie do tego potrzebny fachowiec. Konserwacja modelu jest także bardzo łatwa. Po każdym użytkowaniu wystarczy oczyścić palenisko i schować je do garażu.

Wymiary produktu wynoszą 58 cm x 56 cm. Model nie zabiera zbyt dużo miejsca, więc jest odpowiedni nawet do mniejszego ogrodu. Jeżeli chodzi o wagę paleniska, to jest to 7,5 kg, dzięki czemu możesz bez problemu przenosić prezentowany produkt. Został on wykonany z żeliwa oraz stali. Oba materiały są bardzo trwałe, co sprawia, że będziesz mógł użytkować palenisko przez długi czas.

Chcąc rozpalić ogień możesz użyć drewna lub węgla drzewnego. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Użytkownicy uważają, że opisywane palenisko ogrodowe Castorama w dobrej cenie jest nie tylko źródłem ciepła, ale także ozdobą ogrodu. Wspominają oni również, że jest to wysoce bezawaryjny produkt.

 

 

 

 

Castorama Blooma Manitan

 

Model Castorama Blooma Manitan jest uważany za jedno z najlepszych palenisk ogrodowych. Produkt charakteryzuje się bardzo prostą konstrukcją, dzięki czemu obsługa nie sprawia kłopotów. Jest to okrągłe palenisko, które stoi na 3 stabilnych nogach. Montaż produktu nie jest trudny. Wystarczy, że postawisz go w wybrane miejsce i gotowe.

Model został wykonany ze stali. Jest on więc odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego sprzęt nie ulega zniszczeniu na skutek działania warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy słońce. Wymiary paleniska wynoszą 92 cm x 80 cm. Jest to stosunkowo duży model, który jednak łatwo się przenosi. Jego waga to 13 kg.

Palenisko ma uchwyty, które nie nagrzewają się i ułatwiają transport konstrukcji. Nóżki produktu są bardzo masywne i stoją stabilnie nawet na nierównym terenie. W palenisku rozpalisz w zarówno drewno, jak i węgiel drzewny. Wybór jest uwarunkowany Twoimi preferencjami.

Według użytkowników jest to bardzo solidny model, który równocześnie dobrze się prezentuje. Wspominają oni również o łatwym przenoszeniu oraz montażu prezentowanego produktu. Jest to jedno z najchętniej wybieranych palenisk dostępnych na rynku. Internauci wśród wielu atutów sprzętu najczęściej wymieniają dużo miejsca na rozpalenie ognia, a także uniwersalny, czarny kolor, który pasuje się do większości ogrodów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.25 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status