Najlepsza wędzarnia ogrodowa metalowa

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaką wędzarnię ogrodową metalową wybrać?

 

Ostatnio wraca moda na domowe przygotowywanie wędlin i odtwarzanie tradycyjnych przepisów. Według wielu osób jakość wyrobów oferowanych przez sklepy obniżyła się, a lepsze produkty są bardzo drogie. Możemy jednak cieszyć się smakiem pysznych i zdrowych wędlin, kupując swoją własną wędzarnię. Taki sprzęt pozwala nam na samodzielne przygotowywanie wędzonego mięsa, sera lub innych produktów. Z pomocą urządzenia tego typu możemy stworzyć swoje własne wyroby i nadać im oryginalnego smaku. Niektórzy z nas mogą sobie zadawać pytanie, czym charakteryzuje się dobra wędzarnia? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Na początku przyjrzyjmy się konstrukcji wędzarni. Zazwyczaj są to 4 ściany wykonane ze stali nierdzewnej. Najlepiej, aby były one podwójne i izolowane, dzięki czemu ciepło panujące w środku jest utrzymywane przez dłuższy czas i rozchodzi się równomiernie po całym sprzęcie. Najlepsze metalowe wędzarnie ogrodowe mają specjalnie skonstruowaną, stabilną podstawę, która zapobiega wywracaniu się konstrukcji. Możemy więc umieścić produkt w dowolnym miejscu bez obawy, że się przewróci.

Jeżeli chodzi o wnętrze wędzarni, to dobrze, aby było tam jak najwięcej półek. Dzięki temu w środku umieścimy sporo mięsa lub innych produktów. Sprawdź, czy dany model wyposażony jest również w dodatkowe elementy ułatwiające wędzenie – haki, siatki czy drewniane kołki. Będziesz mógł je wykorzystać do wędzenia produktów różnymi sposobami.

Wędzarnia to stosunkowo duży sprzęt, ale nie brakuje modeli mobilnych – w tym wypadku ważna jest wygoda przenoszenia. Najlepsza metalowa wędzarnia ogrodowa w 2020 roku ma specjalne, wygodne uchwyty, które ułatwiają przestawianie całości konstrukcji z miejsca na miejsce. Przed zakupem spróbujmy podnieść produkt i sprawdźmy, czy uchwyty są dobrze wyprofilowane i czy są stabilnie przytwierdzone do korpusu modelu.

Produkty, na które warto zwrócić uwagę mają okienko do obserwowania proces wędzenia bez potrzeby otwierania sprzętu. Dobrze, aby produkt wyposażony był w otwory wentylacyjne, dzięki którym możemy uzyskać więcej dymu. Sprawdź, czy do wędzarni dołączony został termometr – pozwoli on na lepszą kontrolę temperatury.  

 

 

Wędzarnie ogrodowe metalowe – ranking

 

 

Bradley Smoker Original BSO4R 

 

Bradley Smoker Original BSO4R to metalowa wędzarnia ogrodowa, która w prosty sposób pozwala nam na przygotowanie domowych, wędzonych produktów. Jest to sprzęt, z pomocą którego możemy uwędzić nie tylko mięso i sery, ale także ryby oraz ususzyć owoce i warzywa. Wszystko to dzięki możliwości przełączenia na funkcję wędzenia zimnym dymem.

Produkt ma izolowane ściany, więc na zewnątrz są one zimne, a w środku kumuluje się całe ciepło, które sprawia, że proces wędzenia przebiega efektywniej. Jednym z największych atutów prezentowanego modelu jest automatyczne podawanie brykietowych krążków. Urządzenie ma czujnik, który wykrywa że ogień wypala się, co skutkuje dodaniem kolejnego krążka do paleniska i utrzymaniem tej samej temperatury w środku.

Na drzwiach modelu znajdziemy także praktyczny termometr, który pozwala nam kontrolować temperaturę. We wnętrzu wędzarni umieszczono komplet półek, siatek, a także miskę. Ten dobrze wyposażony model zebrał wiele pochlebnych komentarzy od użytkowników. Podoba im się również bardzo niska awaryjność opisywanego produktu.

 

 

 

 

Biowin 330108 

 

Jeżeli zależy Ci na różnorodnych sposobach wędzenia produktów, to Biowin 330108 może Cię zainteresować. Produkt ten został wyposażony nie tylko w półki i w siatki, ale także w haki oraz pręty. Możemy wykorzystać je do bardziej efektywnego wędzenia. Ścianki boczne modelu są podwójne. Gwarantują nam utrzymanie stałej temperatury we wnętrzu sprzętu.

Jest to bardzo bezpieczny produkt. Palenisko znajduje się na samym dole konstrukcji i jest oddzielone od reszty trwałą przeponą. W taki sposób produkty wewnątrz wędzarni nie są narażone na spalenie. W drzwiach prezentowanego modelu zamontowane zostało okienko, przez które możemy obserwować proces wędzenia. Poza tym na obudowie znajdziemy termometr, który pozwala nam na kontrolę temperatury w środku urządzenia.

Bardzo dobre wyposażenie prezentowanego modelu oraz bezpieczeństwo użytkowania sprawiły, że sprzęt stał się popularny wśród użytkowników. Uważają oni, że jest to godna polecenia, metalowa wędzarnia ogrodowa w dobrej cenie.

 

 

 

 

CookKing Berlin 

 

Kupując CookKing Berlin nie musimy obawiać się o niestabilność. Model wyposażony został w specjalną podstawę, która gwarantuje zabezpieczenie przed przewróceniem. Możemy więc postawić wędzarnie w każdym miejscu naszego ogrodu.

Nie będzie dla nas także problemem, jeżeli nagle zdecydujemy się zmienić pozycję ustawienia sprzętu. Domontowane do niego, wygodne uchwyty ułatwiają nam przenoszenie. Przemieszczanie ułatwiają nam także niewielkie wymiary wędzarni – 30 cm x 30 cm x 90 cm. Produkt ten jest więc idealny do domowego wędzenia mięs.

Jest to bardzo dobrze wyposażony model. W środku znajdziemy kilka drewnianych kołków, tacek, siatek oraz haków. Pozwolą nam one na dobre uwędzenie różnych składników. Blacha, z której została wykonana konstrukcja wędzarni jest solidna i dobrze izoluje. To właśnie dlatego prezentowana wędzarnia jest tak często wybierana przez użytkowników. Uważają oni, że jest to jeden z najlepszych produktów tego typu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status