Najlepsza antena telewizyjna naziemna

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaką antenę telewizyjną naziemną wybrać?

 

Aby odbierać wiele kanałów telewizji naziemnej potrzebna jest dobra antena. Przed wyborem musimy zwrócić uwagę na kilka spraw. Ułatwimy Ci zadanie przedstawiając wszystkie najważniejsze kwestie, tak abyś dokonał właściwego zakupu. Oprócz tego znajdziesz tutaj również opisy kilku produktów, które mogą Cię zaciekawić.

Na początku warto się zastanowić, jaki model wolimy: kierunkowy czy siatkowy. Ten pierwszy ustawiamy konkretnie na dane miejsce, z którego odbiera sygnały. Z kolei antena siatkowa została skonstruowana w taki sposób, aby odbierała sygnały dookoła. Większość osób decyduje się na antenę kierunkową, ponieważ uważają, że jest ona precyzyjniejsza oraz szybciej odszukuje stacje.

Bez wątpienia najlepsza naziemna antena telewizyjna w 2020 roku ma duży zasięg. Standardem są modele, które ściągają sygnał z około 10 km. W niektórych przypadkach może to jednak okazać się zbyt mało. Szczególnie jeśli mieszkamy w miejscu oddalonym od miasta. Wtedy najlepiej zainwestować w mocniejszy model. Najnowsze anteny pozwalają odbierać sygnał nawet z odległości 50 km.

Istnieje również podział na modele pasywne oraz aktywne. Wyjątkowo popularne są urządzenia aktywne, czyli takie, które mają wzmacniacz, pomagający wyłapać sygnał. Z kolei modele pasywne nie mają wzmacniacza. Jest to wersja dla osób, których dom znajduje się bardzo blisko nadajnika.

Warto również wspomnieć o tym, że według większości osób najlepsze naziemne anteny telewizyjne są dobrze wykonane. Jeżeli jest to model zewnętrzny, to powinien być on odporny na działania warunków atmosferycznych, takich jak mocny wiatr oraz deszcz. Tyczy się to również anten wewnętrznych. Zbyt delikatne części mogą bardzo łatwo oderwać się podczas montażu, szczególnie jeśli robi to osoba, która nigdy wcześniej nie montowała anteny.

 

 

Anteny telewizyjne naziemne – ranking

 

 

Manta Ma302 

 

Manta Ma302 to antena zewnętrzna. Możemy ją zamontować przed domem lub w każdym miejscu na ścianie budynku. Nie musimy się martwić, że produkt bardzo szybko się zniszczy. Jest to antena odporna na trudne warunki atmosferyczne. Nie ulegnie ona zniszczeniu pod wpływem mocnego wiatru ani deszczu. Jest to lekki przedmiot, który dzięki temu łatwo się montuje.

Prezentowana naziemna antena telewizyjna w dobrej cenie jest bardzo czuła. Szybko wychwytuje sygnały oraz ściąga je do naszego odbiornika. Wzmocnienie produktu wynosi od 10 dB do 12 dB.

Model jest srebrno czarny, dlatego prezentuje się elegancko. Użytkownicy mówiąc o prezentowanej antenie najczęściej wspominają o bardzo mocnej konstrukcji. Inni z kolei uważają, że jest to bardzo czuły sprzęt, dzięki czemu mamy dostęp do wielu kanałów.

 

 

 

 

Telkom-Telmor Digit UHF 

 

Telkom-Telmor Digit UHF to jedna z tych anten, które robią wrażenie. To, co zwraca naszą uwagę to nietypowy kształt sprzętu – półmisek pomalowany na rażący, niebieski kolor. Wygląd modelu sprawia, że trudno go nie zauważyć. Jeśli jednak nie lubisz mocnych kolorów, musisz wiedzieć, że produkt jest też dostępny w wersji białej. Jest to antena pasywna, co oznacza, że do jej konstrukcji nie został dołączony wzmacniacz. Pamiętaj, aby dokładnie ukierunkować sprzęt w stronę odbiornika, co ułatwi ściąganie obrazu.

Montaż nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Możemy więc to zrobić zupełnie samodzielnie bez angażowania specjalisty. Sprzęt możemy zamontować na ścianie, na dachu lub balkonie. Prezentowany model tłumi szumy, które mogłyby przeszkodzić nam w odbiorze. Dlatego kanały są bardzo wyraźne.

Produkt pracuje bez problemu, nawet gdy na drodze sygnału są przeszkody. Właśnie dlatego jest on bardzo często chwalony przez osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w prezentowaną antenę. Użytkownicy sprzętu wspominają również o nietypowym kształcie produktu.

 

 

 

 

TechniSat SmartTenne2HD 

 

TechniSat SmartTenne2HD to antena telewizyjna, która ma bardzo dobrą konstrukcję – antenę można regulować i ustawiać na wszystkie strony. Dlatego możemy łatwiej ją ustawić na dany kierunek, aby można było ściągnąć jak najwięcej kanałów.

Jest to bardzo wytrzymały produkt. Jego konstrukcja jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, a co najważniejsze jest wodoodporna, więc padający deszcz nie uszkodzi sprzętu. Prezentowana antena może być zamontowana wewnętrznie oraz zewnętrznie. Jest to bardzo czuły produkt, który szybko wyszukuje oraz odbiera częstotliwości. Do anteny został dołączony wzmacniacz.

Model jest stosunkowo mały. Dlatego może być zainstalowany nawet na samochodzie. Montaż produktu nie jest trudny i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi – wystarczą te, które zostały dołączone do zestawu. Użytkownicy uważają, że opisywana antena bardzo dobrze się prezentuje i z pewnością nie będzie szpecić budynku. Internauci podkreślają, że montaż modelu jest na tyle łatwy, że może to zrobić osoba, która nigdy wcześniej tego nie robiła.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status