ᐅ Kominy do rozpalania grilla. Opinie i recenzje 

Kominy do rozpalania grilla ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.12.19

 

Jaki komin do rozpalania grilla kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Grillowanie dla wielu osób jest bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Żeby jednak móc usmażyć na ruszcie przygotowane wcześniej potrawy, najpierw trzeba rozpalić grilla i rozgrzać do odpowiedniej temperatury węgiel lub brykiet. To czasami jest bardzo trudne zadanie, w szczególności przy wietrznej pogodzie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na przyspieszenie tej czynności i zamianę jej w czystą przyjemność. Stworzyliśmy ten poradnik by podpowiedzieć Ci, jaki komin do rozpalania grilla wybrać, by grillowanie z rodziną i przyjaciółmi przebiegało bez problemów.

 

Komin do rozpalania grilla – zalety

Komin do rozpalania grilla wciąż nie cieszy się dużą popularnością, a jest to bardzo przydatny gadżet. Skutecznie skraca czas rozpalania brykietu lub węgla, nawet w chłodny wieczór lub przy silnym wietrze. Ma on nieskomplikowaną budowę i bardzo prostą zasadę działania. Wystarczy na jego spodzie umieścić rozpaloną podpałkę, do środka wsypać odpowiednią ilość wybranego przez siebie materiału opałowego i odczekać maksymalnie kilkanaście minut. Po upływie tego czasu, trzeba tylko wsypać brykiet lub węgiel do kotła grilla, a będzie on już odpowiednio rozgrzany.

Dużą zaletą tego typu produktów jest to, że rozpalanie grilla staje się o wiele przyjemniejsze i znacznie krótsze. Ponadto materiał opałowy w takim kominie rozgrzewa się równomiernie, dzięki czemu po wsypaniu go do kotła możemy mieć niemal pewność, że potrawy położone na ruszcie przypieką się w równym stopniu. Nie trzeba więc przesuwać niektórych składników, ponieważ np. z jednej strony kostki brykietu już zdążyły zgasnąć i nie wydzielają ciepła.

Komin do rozpalania brykietu i węgla z pewnością okaże się bardzo przydatny dla każdego właściciela grilla węglowego. Choć może wydawać się to zaskakujące, inwestycja w taki produkt to często oszczędność. Decydując się na tego typu przyrząd, nie musimy kupować już podpałek w płynie i innych środków, bez których rozpalanie grilla tradycyjnymi metodami często okazuje się wręcz niemożliwe. W przypadku komina wystarczy najczęściej kostka zwykłej podpałki, by móc szybko rozpocząć grillowanie.

 

Materiał wykonania

Odpowiedź na pytanie, jaki komin do rozpalania grilla jest najlepszy wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Podczas zakupów trzeba brać pod uwagę kilka najbardziej istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest materiał, z którego wybrany przez nas produkt został wykonany. Obecnie na rynku znajdziemy przede wszystkim produkty z ocynkowanej stali. Jest ona odporna na działanie korozji przez wiele lat.

Ponadto nie wymaga konserwacji. Cynk potrafi stworzyć niezwykle odporną i trudno rozpuszczalną, kryjącą powłokę. Jeśli więc sięgniemy po model wykonany z takiego materiału, możemy mieć niemal pewność, że nie będzie to zakup jedynie na jeden sezon grillowy.

 

Wymiary

Jeżeli chcemy kupić komin do rozpalania grilla, musimy też uwzględnić jego wymiary. Kiedy mamy grill o dość dużym kotle, lepiej wybrać typ nieco większy, do którego zmieści się większa ilość brykietu, czy węgla. Inaczej może się okazać, że choć produkt rozgrzewa materiał opałowy efektywnie i szybko, to jest go zbyt mało, by móc swobodnie przyrządzić potrawy na ruszcie.

Na rynku z łatwością znajdziemy kominy zarówno bardzo małe, jak i duże. Pod uwagę należy brać nie tylko wysokość, ale również średnicę. Wymiary standardowych modeli wynoszą mniej więcej: szerokość – 27 cm, długość – 17 cm oraz średnica – 17 cm. W większości przypadków umożliwiają one rozgrzanie wystarczającej ilości węgla lub brykietu.

 

Uchwyt

Wiele osób uważa, że najlepszy komin do rozpalania grilla powinien mieć ergonomiczny uchwyt. To element, który rzeczywiście może mieć bardzo duże znaczenie. Dzięki niemu komin znacznie wygodniej się trzyma i napełnia. Poza tym, po rozgrzaniu materiału opałowego możemy go swobodnie przesypać do kotła grilla.

Nie wystarczy jednak sięgnąć po pierwszy z brzegu komin z uchwytem. Przed udaniem się do kasy sprawdźmy, z jakiego materiału rączka została wykonana. Najlepiej, jeśli będzie to drewno lub tworzywo sztuczne, które nie nagrzewa się pod wpływem nawet dość wysokiej temperatury. Dzięki temu możemy skutecznie wyeliminować nie tylko ryzyko pobrudzenia dłoni podczas przesypywania brykietu, czy węgla. Nie zapominajmy, że materiał opałowy w kominie szybko się nagrzewa, a więc osiąga wysoką temperaturę. Uchwyt wykonany z odpowiedniego tworzywa nie będzie się sam nagrzewał i zabezpieczy naszą skórę także przed bolesnymi oparzeniami, które dość często zdarzają się osobom zajmującym się rozpalaniem grilla.

Kominy do rozpalania grilla w dobrych cenach

Ceny kominów do rozpalania grilla uzależnione są przede wszystkim od producenta oraz wymiarów. Za najtańszy model musimy zapłacić ok. 30-60 zł. Większość z nich ma bardzo dobrą jakość. Są one także wytrzymałe, odporne na działanie wysokiej temperatury i posiadają ergonomiczną rączkę.

Jeśli jednak interesuje nas produkt pochodzący od bardziej renomowanej marki, zazwyczaj będziemy musieli zapłacić ok. 100 zł. W tej kwocie, bez problemów znajdziemy modele także dedykowane grillom węglowym o większych średnicach. Dzięki temu już za pierwszym razem rozgrzejemy odpowiednią ilość wybranego materiału opałowego.

 

 

Najlepsze kominy do rozpalania grilla w 2019 roku

 

Wraz z pierwszym dniem maja rozpoczyna się oficjalnie sezon grillowy. Słoneczna pogoda, ciepłe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu przy potrawach przyrządzonych na grillu. Czasem jednak jego rozpalenie bywa dość kłopotliwe. Nasz ranking kominów do rozpalania grilla ma na celu pokazanie Ci produktów, które zasługują na uwagę i mogą okazać się naprawdę pomocne.

 

Nasze zalecenia

 

Weber 7416

 

Produkt Weber 7416 to komin służący do rozpalania brykietu w grillach węglowych, dlatego musiał znaleźć się w naszym rankingu. Został on wykonany z wysokiej jakości stali, dzięki czemu ten model może być używany nawet przez bardzo długi czas. Jego wymiary wynoszą: 31,5 cm x 19 cm x 30,5 cm.

Komin ten został dodatkowo wyposażony w wygodny uchwyt z nie nagrzewającego się tworzywa. Dzięki temu można wyeliminować ryzyko poparzenia dłoni w czasie rozpalania brykietu. Produkt można stosować nawet przy bardzo silnym wietrze. Posiada też duże rozmiary, co wpływa na komfort jego stosowania.

Konsumenci doceniają ten model przede wszystkim za wysoką jakość wykonania. Jako, że jego rączka nie nagrzewa się, to można w bezpieczny sposób rozpalić grilla, nie narażając się na bolesne poparzenia. Poza tym, pozwala on skutecznie skrócić czas rozgrzewania brykietu, przez co można grillować dłużej i przyjemniej.

 

 

 

 

Activa 17300

 

Model Activa 17300 to komin służący do rozpalania brykietu lub węgla w grillu węglowym. Został on wykonany ze stali nierdzewnej, która ma nie tylko wysoką jakość, ale również jest odporna na działanie korozji. Więc zakupionym produktem można cieszyć się nawet przez kilka sezonów grillowych.

Komin ten ma wymiary: 27 cm x 17 cm x 27 cm. Posiada on wygodny uchwyt z tworzywa sztucznego, który się nie nagrzewa i skutecznie chroni przed poparzeniami. Dzięki temu urządzeniu można skrócić czas rozpalania brykietu lub węgla i ułatwić sobie to dość trudne zadanie.

Konsumenci uważają, że produkt ten zasługuje na uwagę ze względu na nieskomplikowaną zasadę działania. Wystarczy na jego spodzie umieścić wybraną przez siebie podpałkę do grilla, zasypać ją węglem lub brykietem i odczekać ok. 15 minut. Po tym czasie należy wysypać rozżarzoną zawartość do kotła grilla.

 

 

 

 

Happy Green Starter 

 

Jeśli chcesz kupić dobry i tani komin do rozpalania grilla, model Happy Green Starter powinien Cię zainteresować. Został on wykonany z wysokiej jakości stali. Posiada on również wygodną rączkę do trzymania, którą wykonano z drewna. W efekcie, możemy uniknąć zarówno poparzeń, jak i pobrudzeń dłoni w czasie rozpalania.

Produkt ten służy do rozpalania węgla lub brykietu do grilla węglowego. Dzięki niemu wybrany przez siebie materiał opałowy będzie rozpalony równomiernie, a my nie będziemy musieli także używać specjalnej podpałki w płynie lub innych środków. Wymiary tego przyrządu wynoszą: 16,5 cm x 27,5 cm.

Opinie o kominach do rozpalania grilla tego producenta są bardzo pozytywne. Konsumenci również o tym produkcie wypowiadają się dobrze. Dla wielu jego główną zaletą jest wysoka jakość wykonania, która zapewnia wyjątkową trwałość. Ponadto wystarczy zaledwie 15 minut, by móc skutecznie rozpalić brykiet i rozpocząć grillowanie w gronie rodziny lub znajomych.

 

 

 

 

Landmann 131 

 

Komin do rozpalania grilla Landmann 131 został wykonany z lakierowanej blachy stalowej. Zapewnia ona wyjątkową trwałość produktu oraz wytrzymałość na działanie wysokich temperatur. Model ten wyposażony został w uchwyt wykonany z drewna oraz specjalną osłonę. Dzięki temu ryzyko poparzenia się podczas rozpalania brykietu i zabrudzenia dłoni zostają zmniejszone do minimum.

Wymiary produktu wynoszą: 27,5 cm x 17 cm. Jego zasada działania jest bardzo prosta. Wystarczy do środka włożyć węgiel lub brykiet, podpalić od spodu i odczekać kilka minut. Po tym czasie materiał opałowy nagrzeje się do odpowiedniej temperatury i można wrzucić go do kotła swojego grilla węglowego. To zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i sprawia, że grillowanie staje się jeszcze bardziej przyjemne.

Konsumenci doceniają ten komin głównie za łatwość i wygodę użytkowania. Rozpalanie grilla nie musi wiązać się z długim czasem oczekiwania na rozgrzanie się brykietu ani brudnymi dłońmi i kłopotami podczas ich mycia. Z pomocą tego produktu można bez problemów grillować, nawet przy bardzo wietrznej pogodzie.

 

 

 

 

Fieldmann 41001533

 

Produkt Fieldmann 41001533 to komin do rozpalania grilla, który posiada specjalną, piramidową konstrukcję. Dzięki niej brykiet lub węgiel można rozpalać w sposób bardziej efektywny. Wybrany przez nas materiał opałowy na grilla rozgrzewa się już po kilku minutach. W efekcie, grillowanie można rozpocząć znacznie szybciej.

Model ten ma wymiary: 17 cm x 27 cm x 0,6 cm. Posiada on bardzo wygodny uchwyt, który wykonano z nie nagrzewającego się tworzywa sztucznego, co skutecznie zmniejsza ryzyko bolesnego poparzenia rąk. Komin ten z pewnością okaże się bardzo pomocny przy rozpalaniu grilla węglowego.

Jak twierdzą konsumenci, ten model wyróżnia się skutecznością działania. Wystarczy zaledwie kilka minut, by brykiet lub węgiel rozgrzał się równomiernie do odpowiedniej temperatury. Następnie wystarczy wysypać materiał opałowy do kotła grilla i położyć na ruszcie przygotowane wcześniej potrawy. Dla wielu plusem jest także duża wytrzymałość, dzięki której zakupiony komin będzie można stosować wielokrotnie przez bardzo długi czas.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status