Kociołki żeliwne ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Osoby, które uwielbiają przesiadywanie przy ognisku z pewnością będą zainteresowane przygotowanym przez nas artykułem. Mowa tutaj o rankingu kociołków żeliwnych, który powstał po to, aby pomóc w wyborze solidnie wykonanego modelu. Tworząc zestawienie dokonaliśmy dogłębnej analizy opinii konsumentów umieszczanych w Internecie. Wzięliśmy pod uwagę także jakość wykonania i wytrzymałość poszczególnych modeli. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się kociołek żeliwny Mastergrill MG429. Jest to produkt o stosunkowo dużej pojemności, więc można w nim przygotować jedzenie dla kilku osób. W związku z tym dobrze sprawdzi się podczas rodzinnych spotkań. Model wyposażono w solidnie wykonaną, szczelną pokrywę. W rezultacie można łatwo skrócić czas potrzebny na przygotowanie potrawy. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasował się kociołek żeliwny Activa 19906. Znajdujące się u podstawy nóżki można demontować, dzięki czemu zarówno przechowywanie, jak i transportowanie modelu nie jest trudne. Jeśli chcesz poznać opisy innych, ciekawych produktów, zachęcamy do lektury naszego rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kociołek żeliwny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dawnych czasach kociołki kojarzyły się z czarownicami i przygotowywaniem tajemniczych mikstur nad ogniem. Również podróżnicy brali ze sobą te naczynia, aby móc przygotować w drodze pożywne danie. Dzisiaj, garnki te wykorzystywane są w trakcie spotkań z rodziną lub przyjaciółmi, a także podczas biwaków. Przygotowywane w nich posiłki dobrze rozgrzewają nawet w chłodne dni. Kociołek żeliwny pozwala na przygotowanie potraw odmiennych od tych z grilla. Dlatego też może stanowić bardzo dobre uzupełnienie wspólnej kolacji na świeżym powietrzu. Naczynie to jest przeznaczone do użytkowania nad ogniem. Dlatego też warto zabierać je ze sobą na biwaki i campingi.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki kociołek żeliwny wybrać, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Naczynie tego typu szybko się nagrzewa. Materiał wykorzystany do produkcji, czyli żeliwo pozwala na równomiernie rozkładanie temperatury w trakcie gotowania. Dlatego też możesz mieć pewność, że całe danie jest ugotowane. Poza tym specjalny skład żeliwa wyciąga z potraw głębie smaku i zapachu. Jednakże kociołki są dość ciężkie, zwykle ważą około 7 kg, ale znajdziemy też cięższe modele. Łącznie z potrawą mają około 17-18 kg. Dlatego też trzeba być ostrożnym, aby nie rozlać gotowego dania. Ponadto do przenoszenia naczynia potrzeba kilku osób. Kociołki charakteryzują się tym, że przez bardzo długi czas trzymają ciepło. To sprawia, że gotowy posiłek można zjeść nawet, gdy ognisko jest już zagaszone.

Surowy czy emaliowany – jaki jest najlepszy kociołek żeliwny?

Na rynku można znaleźć modele, które są pokryte farbą lub emalią oraz takie w stanie surowym. Typ surowy trudno się czyści, gdyż jego powierzchnia jest chropowata. Ponadto potrawy przywierają do jego powierzchni i trudno jest domyć wnętrze naczynia. Poza tym model nie jest odporny na działanie rdzy. Dlatego też takie naczynia trzeba samodzielnie natłuszczać. Natomiast kociołki emaliowane bardzo łatwo się myje. Wystarczy zalać je ciepłą wodą z płynem i następnie oczyścić. Z tego względu, modele pokryte emalią są bardziej praktyczne. Jednakże użytkownicy twierdzą, że zmienia ona smak potraw.

 

Pojemność kociołka

Przy zakupie kociołka do domu należy zastanowić się, ile osób będzie uczestniczyć w uczcie. W przypadku sporej rodziny lub przyjęć na wiele osób, warto wybrać modele o dużej pojemności. Kiedy zaproszonych jest około 10 gości, najlepiej sprawdzi się 15 litrowy gar. Chociaż niektórzy twierdzą, że na 1 osobę powinien przypadać 1 l. Jeżeli jednak planujesz robić potrawy dla 2 – 4 osób, wystarczy Ci naczynie do 4,5 l. Na rynku znajdują się także modele o pojemności 6 l, 8 l czy 10 l.

 

Budowa kociołka

Gdy bierzemy pod uwagę pojemność naczynia, ważną kwestią jest jego konstrukcja. Możemy wyróżnić m.in. kociołek żeliwny myśliwski, który charakteryzuje się niewielkim rozmiarem (4,5 l lub 8 l). Można w nim przygotować jedynie posiłek dla około 5 osób. Taki model często posiada dokręcone nóżki, co pozwala na postawienie go na ziemi. Aby mieć pewność, że kociołek nie przewróci się nad ogniem, muszą być one stabilne i masywne. Bardzo rzadko wyposażony jest on w uchwyt, który pozwala na jego zawieszenie nad ogniem. Takie naczynie jest szczelnie przykryte pokrywką i tworzy się w nim sosy oraz inne gotowane potrawy.

Drugim rodzajem naczynia jest kociołek węgierski. Aby ugotować w nim potrawę, należy nad ogniskiem zamontować trójnóg i powiesić je na nim. Tradycyjnie nie miały one nóżek ani pokrywy. Takie garnki dostępne są w różnych pojemnościach, a więc znajdziemy modele. od 6 l do 16 l. Dlatego ten typ sprawdzi się najlepiej w przypadku dużej liczby osób. Ponadto należy pamiętać o doborze odpowiedniego stojaka. W przypadku mniejszych kociołków sprawdzi się trójnóg o wysokości 1 m. Jednakże, gdy model ma 16 l, odpowiedni będzie taki powyżej 1,2 m. Zależnie od kształtu naczynia, przyrządza się w nim dania, które można mieszać, w tym zupy, czy bigos. Modele zwężające się ku górze przeznaczone są do przygotowywania zup. Natomiast w kociołkach, które rozszerzają się ku górze, można ugotować leczo lub bigos.

 

Wypalanie wnętrza

Najlepszy kociołek żeliwny nie powinien być nigdy czerniony chemicznymi substancjami. Dopiero przed pierwszym użyciem należy wypalić wnętrze, aby nie wyrządziło szkód zdrowotnych i zapewniło dobry smak. Następnie, podczas duszenia wnętrze kociołka należy pokryć liśćmi kapusty. Później wkłada się do środka mięso i inne warzywa. Takie zabiegi sprawiają, że potrawa cieszy się wyjątkowym smakiem. Trzeba pamiętać, że czas przygotowania potraw jest krótszy niż tych przyrządzanych w garnku. Trzeba je wówczas pilnować, aby się nie przypaliły.

 

 

Kociołki żeliwne w dobrych cenach

Na rynkach dostępnych jest wiele modeli tego typu naczyń. Najtańsze kociołki można znaleźć za około 60 zł. Najdroższe sztuki dostępne są za 800 zł. Cena zależna jej od wielkości, rodzaju pokrycia i jakości wykonania. Trzeba szczególnie uważać na tańsze produkty, które mogą być pokryte emalią – szybko odchodzi od powierzchni.

 

 

Najlepsze kociołki żeliwne w 2020 roku

 

Kociołki żeliwne są dobrym zamiennikiem dla grilla. Pozwalają na przygotowywanie potraw duszonych i gotowanych, bezpośrednio nad ogniem. Dzięki temu rodzinne spotkanie może nabrać nowego charakteru. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju modele. Warto zainwestować w produkt, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Ponadto istotne, abyś dobrał naczynie o odpowiedniej dla Twojej rodziny objętości. Poniższy ranking kociołków żeliwnych zawiera najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Mastergrill MG429 

 

Prezentujemy Mastergrill MG429, czyli solidnie wykonany kociołek żeliwny. Produkt ma pojemność 8 l, dlatego można w nim przygotować danie dla kilku osób. W związku z tym model dobrze spisuje się podczas grillowania wspólnie z rodziną czy znajomymi. Jest też chętnie wybierany przez drużyny harcerskie czy miłośników biwakowania poza miastem.

Wymiary kociołka są następujące: wysokość – 56 cm, średnica – 28 cm i głębokość – 17 cm. Model waży 13,5 kg. Produkt został wykonany z odpornego żeliwa. Materiał ten ma dobrą termoizolację, dlatego jedzenie pozostaje ciepłe przez długi czas. Kociołek równomiernie się nagrzewa, co stanowi jego dużą zaletę. Zastosowana przy produkcji powłoka ma za zadanie ograniczyć przywieranie jedzenia do ścianek. W efekcie czyszczenie modelu nie jest trudne.

Osoby, które miały okazję używać kociołka Mastergrill MG429 twierdzą, że jest to produkt godny uwagi. Do jego zakupu zachęca nie tylko klasyczny wygląd, ale też dobre wykonanie i łatwa pielęgnacja.

Mastergrill MG429 to kociołek żeliwny o pojemności 8 l. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 56 cm, średnica – 28 cm i głębokość – 17 cm. Model waży ok. 13,5 kg.

Zalety
Powłoka:

Prezentowany kociołek żeliwny został pokryty specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu potraw. W efekcie nie musimy się martwić, że jedzenie będzie się przypalać i czyszczenie produktu okaże się czasochłonne.

Pokrywa:

Model ma specjalny mechanizm dociskania pokrywy, który powoduje, że przygotowanie potraw przebiega szybciej. Nie musimy więc zbyt długo czekać, aby się pożywić.

Nóżki:

Produkt wsparty jest na solidnie wykonanych nóżkach. Zapewniają one odpowiednią stabilność. Użytkownik może bez obaw o uszkodzenie tych elementów postawić kociołek nad płomieniem.

Pojemność:

Z uwagi na to, że pojemność modelu jest stosunkowo duża można w nim przygotować jedzenie dla wielu osób. W rezultacie produkt idealnie sprawdzi się podczas biwakowania z rodziną czy przyjaciółmi.

Wykonanie:

Czytając opinie konsumentów nie trudno natrafić na recenzje, w których użytkownicy zachwalają wykonanie kociołka. Według wielu osób model zrobiono z wytrzymałych tworzyw, które gwarantują długi czas użytkowania.

Wady
Przenoszenie:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że przenoszenie produktu nie jest komfortowe.

 

 

 

 

Activa 19906

 

Jeśli marzysz o kociołku, który będzie nie tylko dobrze wykonany, ale też zachwyci swoim wyglądem, zachęcamy do zapoznania się z opisem Activa 19906. Jest to model o pojemności 7,5 l. Dokładne wymiary produktu to: długość – 38 cm, głębokość – 34 cm i wysokość – 56,5 cm.

Prezentowany kociołek jest wsparty na 3 nóżkach. Są one dobrze wyprofilowane, co gwarantuje stabilność, a tym samym bezpieczeństwo użytkowania. Istotne jest to, że użytkownik ma możliwość demontażu nóżek. Dzięki temu przechowywanie i przenoszenie produktu nie stanowi problemu. Do produkcji modelu wykorzystano wytrzymałe tworzywa. Materiały te są odporne na działanie wysokiej temperatury i dobrze przewodzą ciepło.

Publikowanie w Internecie opinie na temat kociołka Activa 19906 są pochlebne, co zachęca użytkowników do jego zakupu. Konsumenci zapewniają, że produkt jest odporny na uszkodzenia i przez długi czas wygląda, jak nowy. Dodatkowo model stosunkowo szybko się nagrzewa, więc przygotowanie sycącego dania nie zajmuje dużo czasu.

Kociołek ogrodowy Activa 19906 ma pojemność 7,5 l. Produkt wykonano z żeliwa. Wymiary modelu to: długość – 38 cm, głębokość – 34 cm i wysokość – 56,5 cm, a jego waga wynosi 13,5 kg.

Zalety
Nóżki:

Demontowane nóżki sprawiają, że przenoszenie kociołka nie jest trudne. Jeśli chcemy zabrać produkt ze sobą w podróż (kemping, biwakowanie), nie musimy się obawiać, że ten zajmie zbyt dużo miejsca w bagażniku albo w ogóle się do niego nie zmieści.

Wykonanie:

Kociołek wykonano z mocnych tworzyw. Materiały użyte do produkcji są odporne na działanie wysokiej temperatury, co daje pewność, że produkt będzie należycie spełniał swoje zadanie.

Stabilność:

Znajdujące się u podstawy nóżki są stabilne i dobrze wyprofilowane. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania - kociołek nie chwieje się na boki.

Design:

Produkt ma klasyczny design, więc z pewnością spodoba się wielu osobom. Kociołek ładnie prezentuje się w ogródku.

Wady
Czyszczenie:

Przeglądając w Internecie opinie na temat Activa 19906 można natrafić na komentarze sugerujące, że czyszczenie produktu jest trudne.

 

 

 

 

Rossner 11L 

 

Na naszej liście znajduje się Rossner 11L, to solidnie wykonany kociołek. Jego wysokość to 50 cm, w tym nóżki, które mają 16 cm. Waga sprzętu wynosi 19 kg. Wielu konsumentów uważa, że zaletą są odkręcane nóżki. W rezultacie możesz powiesić kociołek nad ogniskiem, jeżeli nie chcesz, aby stał na ziemi. 

Najważniejszą zaletą jest to, że potrawy gotowane w naczyniu są wzbogacane żelazem, które uwalnia się podczas gotowania. Warto dodać, że wszystkie potrawy gotowane w kociołku mają charakterystyczny, głęboki smak. Z kolei równomierne rozprowadzanie ciepła sprawia, że dania są podgrzewane równomiernie. Kociołek przez długi czas zachowuje ciepło, więc i potrawy pozostają ciepłe. 

Podczas gotowania do jedzenia nie przedostają się żadne niebezpieczne związki. Użytkownicy chwalą dobre wykonanie naczynia. Jest ono w całości wykonane z szarego żeliwa. Od wewnątrz kociołek jest emaliowany, z wierzchu zaś oksydowany. Dlatego model nie ulega zniszczeniu i przez wiele lat wygląda estetycznie. Pojemność kociołka wynosi 11 l.

Rossner 11L to kociołek o pojemności 11 l i wysokości 50 cm.  Średnica górna naczynia to 30 cm. Kociołek jest w całości wykonany z żeliwa.  Jest on wyposażony w 3 nóżki.

Zalety
Jakość potraw:

Potrawy gotowane w kociołku są nie tylko smaczne, ale też zdrowe i wolne od niebezpiecznych substancji. Poza tym są one wzbogacone w żelazo.

Solidne wykonanie:

Szare żeliwo jest jednym z najmocniejszych materiałów, z których można zrobić naczynia. Kociołek jest odporny na zniszczenia, a poza tym jest emaliowany, więc przez długi czas będzie wyglądał estetycznie.

Utrzymanie ciepła:

Potrawa w kociołku przez długi czas utrzymuje ciepło, to idealne rozwiązanie na imprezy czy dla osób, których bliscy wracają do domu o różnych godzinach.

Wady
Waga kociołka:

Waga naczynia wynosi 19 kg, więc transport może okazać się dość trudny. Warto poprosić kogoś o pomoc.

 

 

 

 

Peterhof 10L 

 

Peterhof 10L to kociołek o średnicy 30 cm, a jego całkowita wysokość wynosi 50 cm. Z kolei waga naczynia to 20 kg. Kociołek ma odkręcane nóżki, których długość wynosi 16 cm. Możliwość odkręcania sprawia, że kociołek można również umieścić bezpośrednio nad ogniskiem. Naczynie jest wyposażone w pokrywkę, którą można szczelnie zamknąć.

Konsumenci chwalą solidne wykonanie produktu, jest on wykonany z odlewu ciśnieniowego, więc żadna część kociołka się nie odłączy od korpusu. Poza tym model jest w środku emaliowany, co oznacza, że jest on odporny na wysokie temperatury oraz na ścieranie. Konsumentom podoba się również to, że potrawy gotowane w kociołku są zawsze smaczne, a składniki nie przywierają do dna. 

Pojemność naczynia to 10 l, w efekcie czego za jednym razem przygotujesz dużą ilość jedzenia. Warto wspomnieć, że pokrywka jest dokręcana do korpusu. W rezultacie potrawy są przygotowywane szybko, a ciepło jest rozprowadzane równomiernie. 

Peterhof 10L to naczynie, które warto kupić. Jego pojemność wynosi 10 l. Kociołek jest w całości wykonany z żeliwa, do tego jest emaliowany. Wysokość modelu to 50 cm, a jego średnica to 30 cm.

Zalety
Solidne wykonanie:

Kupując prezentowany kociołek masz pewność, że nie zostanie on w żaden sposób zarysowany ani zniszczony. Oprócz wykonania z mocnego żeliwa jest on dodatkowo emaliowany.

Pokrywka:

Dokręcona pokrywka sprawia, że potrawy są przygotowywane bardzo szybko, nie będziesz więc zbyt długo czekał, aby nakarmić rodzinę i przyjaciół.

Wady
Odkręcanie nóżek:

Niektórzy użytkownicy uważają, że odkręcanie nóżek może być trudną czynnością.

Waga:

Kociołek waży 20 kg, więc najlepiej będzie, jak pozostanie w jednym miejscu. Nie jest on mobilny.

 

 

 

 

Activa 19890

 

Model Activa 19890 cieszy się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Przeznaczony jest on do użytkowania bezpośrednio nad ogniem. Dlatego też jest to bardzo dobre zastępstwo grilla ogrodowego.

Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Szare żeliwo jest wytrzymałe i solidne. Poza tym równomiernie rozprowadza ciepło. Z tego względu, sprawdza się do przyrządzania posiłku nad ogniskiem. Możliwość zawieszenia kociołka sprawia, że jego obsługa staje się wygodna. Żeliwne nóżki także pozwalają na postawienie naczynia na ziemi. Ułatwiają one również jego przenoszenie. Model ten waży 6,8 kg, więc jego transport nie powinien sprawiać trudności.

Kociołek ma pojemność 4,5 l. Pozwala to na przygotowanie w nim zup lub dań duszonych dla kilku osób. Do zestawu dołączona jest szczelna przykrywka. Wymiary tego produktu to 27 cm x 44 cm x 27 cm. Użytkownicy doceniają ten model za dużą żywotność i trwałość. Twierdzą oni także, że sprzęt bardzo atrakcyjnie się prezentuje.

Activa 19890 to kociołek żeliwny o pojemności 4,5 l. Produkt waży 8 kg, a jego wymiary to: długość – 27 cm, głębokość – 27 cm i wysokość – 44 cm.

Zalety
Wykonanie:

Kociołek zrobiono z dobrego gatunkowo żeliwa. Jest to nie tylko odporny na uszkodzenia, ale też bezpieczny w użytkowaniu materiał.

Nóżki:

Istnieje możliwość demontażu nóżek. Jest to niezwykle przydatne, jeśli chcemy zabrać produkt w podróż. Ma to również znaczenie podczas przechowywania.

Wady
Zapach:

Komentarze niektórych Internautów wskazują, że na początku kociołek nie pachnie zachęcająco. Zaleca się więc jego dokładne wyczyszczenie przed pierwszym użyciem.

Nagrzewanie:

Niektóre osoby twierdzą, że model powoli się nagrzewa, dlatego trzeba czekać stosunkowo długo, aż potrawa będzie gotowa.

 

 

 

 

Jaki kociołek: żeliwny czy emaliowany?

 

Podpowiedzieliśmy Ci już, jaki kociołek żeliwny jest polecany do gotowania na zewnątrz. Chcemy też przedstawić najważniejsze atuty takich produktów i porównać je do zalet modeli pokrytych emalią. To na pewno ułatwi Ci znalezienie odpowiedzi na pytanie: jaki wybrać kociołek na ognisko – żeliwny czy emaliowany?

 

 

Korzyści płynące z zakupu produktu z żeliwa

Kociołki żeliwne używane były już kilkaset lat temu. Służą one do przyrządzania pysznych potraw na świeżym powietrzu, nie tylko na ognisku, ale i w palenisku grilla. Tego typu produkty wytwarzane są z żeliwa szarego, czyli niezwykle solidnego materiału, który jest odporny na zadrapania i podobne uszkodzenia. W takim kociołku z łatwością przygotujemy zupy, udusimy mięso, a także ugotujemy dania wegetariańskie. Z uwagi na to, że powierzchnia naczynia nagrzewa się równomiernie, nie musimy martwić się o przypalenie potrawy (nawet jeśli nie będziemy jej regularnie mieszać). Mówi się, że za sprawą żeliwa przygotowane posiłki mają niepowtarzalny smak i zapach, co sprawia, że jedzenie na świeżym powietrzu staje się przyjemniejsze.

 

Dlaczego warto wybrać kociołek emaliowany?

Kociołek pokryty emalią elegancko się prezentuje i jest łatwy do utrzymania w czystości. Wszystko za sprawą gładkiej powierzchni. Do mycia takiego produktu wystarczy nam wilgotna gąbka nasączona w płynie do mycia naczyń. Model emaliowany może więc okazać się wyjątkowo praktyczny. Ważne jest również to, że powłoka pokrywająca kociołek nie ma szkodliwych substancji, dlatego jest bezpieczna dla naszego zdrowia.

 

 

Jaki kociołek myśliwski – żeliwny czy emaliowany?

Trudno jest jednoznacznie określić, który kociołek myśliwski jest najlepszy, ponieważ o tym decyduje wiele różnych czynników. Bardzo często słyszy się, że smak potraw przygotowanych w modelu żeliwnym jest inny niż tych z naczynia emaliowanego – jest bardziej soczysty i intensywny. Może być w tym trochę prawdy. Co prawda pokrywająca kociołek emalia skutecznie zapobiega przywieraniu dania do dna i ścianek, ale może też przyczyniać się do zmiany jego koloru i smaku. Dzieje się tak jednak wtedy, gdy powłoka jest uszkodzona, czyli wytarta lub zadrapana. Wówczas w czasie gotowania do potrawy przedostają się różne związki chemiczne, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Musimy więc zachować ostrożność podczas mycia kociołka i nie używać w tym celu ostrych zmywaków.

Żeliwne modele bardzo długo trzymają ciepło, więc nawet po dłuższym czasie temperatura dania nie spadnie na tyle, że trzeba ją będzie ponownie podgrzewać. Poza tym czas gotowania posiłków nie jest zbyt długi, niezależnie od tego, co dokładnie przyrządzamy. Mając kociołek z surowego żeliwa, trzeba go jednak regularnie natłuszczać, aby nie pojawiła się na nim rdza.

 

Jak znaleźć idealny kociołek?

Zarówno żeliwne, jak i emaliowane produkty mają swoje zalety. Jeśli nie wiemy, który model wybrać, jednym z lepszych rozwiązań jest zakup kociołka wykonanego z żeliwa, zabezpieczonego dodatkowo emalią. Takie połączenie 2w1 da nam pewność, że naczynie nie zniszczy się za szybko (nawet jeśli będzie często użytkowane), a gotowane potrawy będą zachwycały niepowtarzalnym aromatem i smakiem. Żeliwne kociołki emaliowane nie tylko długo trzymają ciepło i równomiernie się nagrzewają, ale też nie wymagają czasochłonnej konserwacji. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby do mycia używać miękkich gąbek. W przypadku uporczywych zabrudzeń możemy też napełnić naczynie wodą wymieszaną z łagodnym detergentem i zostawić na kilkadziesiąt minut.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Cookking Afrykański

 

Cookking Afrykański to model, który nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprzęt pozwala na przygotowanie potraw bezpośrednio nad ogniem. Umieszczony jest na 3 masywnych nogach. Sprawiają one, że kociołek jest stabilny.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw. Żeliwna konstrukcja sprawia, że w trakcie gotowania ciepło rozchodzi się równomiernie. Dlatego też jest to odpowiednie naczynie do duszenia na ogniu. Dodatkowo jest ono pomalowane emalią, która nadaje mu niepowtarzalnego stylu.

Sprzęt wyróżnia się ciekawym kształtem. Model ten ma pojemność równą 9 l. Pozwala to na przygotowanie posiłku dla około 8 osób. Dania stworzone w kociołku charakteryzują się specyficznym smakiem i aromatem. Wymiary tego produktu to wysokość 32 cm i średnica równa 27 cm. Do zestawu dołączona jest szczelna pokrywka, która pozwala na przygotowywanie duszonych potraw i zapobiega nadmiernemu parowaniu. Użytkownicy doceniają ten przyrząd za solidność wykonania.

CookKing Afrykański to kociołek o pojemności 9 l. Wymiary produktu to: wysokość – 32 cm i średnica – 27 cm. Produkt wykonano z żeliwa.

Zalety
Pojemność:

Producent zapewnia, że prezentowany kociołek umożliwia przygotowanie dania nawet dla 9 osób. Produkt okaże się niezastąpiony podczas rodzinnych wycieczek za miasto czy zbiórek harcerskich.

Izolacja:

Model ma żeliwne ścianki, które gwarantują dobrą izolację. W związku z tym jedzenie pozostaje ciepłe przez długi czas. Dodatkowo produkt równomiernie się nagrzewa, dlatego potrawy są idealnie przygotowane.

Czyszczenie:

Wiele osób uważa, że czyszczenie kociołka nie jest trudnym zadaniem. Jedzenie nie przywiera do ścianek, więc nie trzeba szorować powierzchni, aby skutecznie pozbyć się wszystkich zabrudzeń.

Wady
Uchwyt:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że znajdujący się na pokrywie uchwyt nie jest dobrze wyprofilowany. Co więcej, element ten szybko się nagrzewa, więc trzeba uważać, aby się nie poparzyć.

 

 

Activa 11110

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci model Activa 11110. Ten dobry i tani kociołek żeliwny przeznaczony jest do grilla wahadłowego. To oznacza, że najlepiej sprawdza się, gdy zawiesi się go nad ogniem. Pozwala na to wygodny uchwyt.

Model ten nie posiada nóżek. Dno ma płaski kształt. Naczynie ma pojemność 14 l, więc zmieści pożywny posiłek dla całej, wieloosobowej rodziny. Do zestawu dołączona jest pokrywa, która szczelnie zamyka garnek. W ten sposób duszone potrawy szybko są gotowe, a ich smak jest niezastąpiony. Ponadto produkt wyposażony jest w chochlę zrobioną z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Pozwala ona na nakładanie płynnych posiłków.

Wymiary tego modelu to 34 cm x 22 cm. Waga sprzętu wynosi jedynie 3,9 kg, więc jego przenoszenie jest bardzo łatwe i wygodne. Kociołek wygląda stylowo i nowocześnie. Jego obudowa jest czarna, a przykrywka jest w kolorze czerwonym. Użytkownicy doceniają ten przyrząd za wygodę użytkowania.

Activa 11110to dobry kociołek żeliwny do 150 zł. Jest to model przeznaczony do grilli wahadłowych. Wymiary produktu to: długość – 34 cm, szerokość – 34 cm i wysokość – 22 cm.

Zalety
Pojemność:

Kociołek ma pojemność równą 14 l, dlatego można w nim przygotować jedzenie nawet dla kilkunastu osób.

Chochelka:

Do zestawu dołączono praktyczną chochelkę, która przyda się w trakcie przyrządzania różnych potraw. Zaletą jest to, że można zawiesić łychę na kociołku, dzięki czemu użytkownik ma ją zawsze pod ręką.

Materiał:

Wykorzystany do produkcji modelu materiał to emaliowana blacha stalowa. Tworzywo to jest uznawane za niezwykle trwałe i dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu kociołek szybko się nagrzewa.

Wady
Nóżki:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że nóżki nie są dobrze wyprofilowane, co powoduje, że kociołek chwieje się na boki.

Design:

Część osób twierdzi, że design produktu mógłby być bardziej oryginalny.

 

 

Kinghoff Kh-2234

 

Kinghoff Kh-2234 to kociołek, który dobrze sprawdzi się w Twoim domu. Jego ciekawy kształt doda Twojemu ogrodowi charakteru. Produkt pozwala na stworzenie smacznych posiłków nad ogniem. Ponadto istnieje możliwość przyrządzania dań na palniku. Popularnymi potrawami, które można przygotować w kociołku są gulasz, żeberka i golonka.

Przyrząd wyposażony jest w odkręcane nóżki, na których można go postawić bezpośrednio nad palnikiem gazowym. Ponadto ma on w zestawie pokrywkę, która szczelnie przylega do powierzchni. To sprawia, że dania mają odpowiedni smak i przygotowane są w krótkim czasie. Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Żeliwna konstrukcja zapewnia wiele lat komfortowego użytkowania. Ponadto tworzywo to wyciąga z dań głęboki aromat i smak.

Wymiary tego sprzętu to wysokość z nóżkami równa 40 cm oraz średnica 40 cm. Produkt waży 24,5 kg, więc jest stosunkowo ciężki. Jednocześnie takie gabaryty sprawiają, że jest on stabilny. Opinie o kociołkach żeliwnych producenta Kinghoff są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają ten model za solidne wykonanie.

 

 

Zhemax 22×10 cm

 

Zhemax 22×10 cm to ekonomiczny kociołek, który sprawdzi się w każdym domu. Model ten można używać nad ogniskiem, na palniku lub w piekarniku. Przyrząd wykonany jest z wysokiej jakości materiału. Żeliwna konstrukcja sprawia, że naczynie nagrzewa się równomiernie. Poza tym przygotowywanie posiłku na takiej patelni wyciąga z niego charakterystyczny zapach i smak.

Model ten ma kształt dużego garnka. Po bokach znajdują się uchwyty, które pozwalają na jego wygodne przenoszenie. Wystarczy około 15-20 minut, aby przygotować potrawę. Istotną kwestią jest dokładne umycie produktu przed pierwszym użyciem.

Wymiary tego naczynia wynoszą 22 cm x 10 cm, a jego objętość to 2,8 l. Niewielkie gabaryty pozwalają na szybkie przygotowanie posiłku, a także ułatwiają jego transport. Do zestawu nie ma dołączonej pokrywki. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i możliwość przyrządzenia smacznych dań.

 

 

 

CookKing Afrykański 9L

 

Model Afrykański marki CookKing, to wysokiej jakości, żeliwny kociołek emaliowany o pojemności 9 l. Idealnie nadaje się na kameralne przyjęcia w ogrodzie czy na plaży – zawieszony (lub postawiony) nad ogniem stworzy niepowtarzalną, przyjazną atmosferę.

Kociołek ma dużą pojemność i możemy w nim przygotować obiad dla nawet 9 osób, dzięki czemu idealnie nadaje się na spotkania z przyjaciółmi. Do jego produkcji użyto wysokiej klasy żeliwa szarego, dzięki czemu nasze potrawy będą miały wyjątkowy smak i aromat. Ściany oraz dno pokryto od wewnątrz białą emalią, która zapobiega przywieraniu jedzenia, co znacznie ułatwia mycie naczynia. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że model będzie się dobrze sprawdzał przez lata. Wymiary kociołka to: wysokość – 32 cm, całkowita szerokość – 32 cm i średnica – 27 cm.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego modelu. Pozwala on na przygotowanie jednorazowo dużych ilości jedzenia i wprowadza przyjazną atmosferę. Zależnie od przygotowywanych potraw możemy zawiesić go nad ogniem lub ustawić na palenisku.

 

 

 

CookKing 14L

 

Typ węgierski CookKing to emaliowany kociołek żeliwny w dobrej cenie o pojemności aż 14 l, dzięki czemu idealnie sprawdza się do przygotowywania posiłków na świeżym powietrzu podczas spotkań z przyjaciółmi. Można w nim przygotować gulasze, zupy czy potrawki. Idealnie sprawdza się również podczas przygotowywania tradycyjnego bigosu.

Przedmiot został wykonany z emaliowanego żeliwa, dzięki czemu jest odporny na przywieranie potraw. Gotowanie bezpośrednio nad otwartym ogniem pozwala nam uzyskać wyjątkowe, wyraziste smaki. Model ten jest bardzo pojemny – 14 l pozwoli nam przygotować wspaniałe dania dla nawet 12 osób za jednym razem. Jednocześnie jest lekki – jego waga to jedynie 2,5 kg. Produkt ma 20 cm wysokości i średnicę 41 cm. W komplecie kociołek ma także specjalną pokrywę, która pomoże nam utrzymać odpowiednią temperaturę dania po jego zdjęciu z ogniska i która zabezpieczy przed dostaniem się zanieczyszczeń do środka.

Prezentowany model jest dobrze oceniany przez konsumentów. Użytkownicy są zadowoleni z wysokiej jakości wykonania produktu. Ponadto wielu z nich zaznacza, że kociołka można używać, jako zamiennik tradycyjnego grilla.

 

 

 

Peterhof 7L

 

Myśliwski kociołek żeliwny marki Peterhof to model oksydowany. Wykonany został z szarego żeliwa wysokiej jakości, dzięki czemu ograniczamy ilość szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do naszych potraw.

Model ten idealnie nadaje się do przygotowania potraw typu gulasze, bigosy i potrawki. Jednorazowo można w nim przygotować danie dla nawet 9 osób. Dzięki zastosowaniu żeliwa produkt równomiernie rozprowadza ciepło i utrzymuje temperaturę przez długi czas. Chcąc otrzymać jak najlepszy smak i odpowiednią temperaturę dania możemy przykręcić pokrywę bezpośrednio do kociołka. Model można bezpiecznie ustawić nad ogniem, dzięki trzem stabilnym nóżkom. Dla łatwiejszego transportu nóżki można później odkręcić. Produkt waży ok. 13 kg, przy następujących wymiarach: średnica – 25 cm, wysokość – 20 cm i wysokość nóżek – 16 cm. Przy odpowiednim, systematycznym natłuszczaniu będzie nam służył przez wiele lat.

Opinie na temat kociołka węgierskiego są pozytywne. Można stosować go jako zamiennik dużego, niewygodnego grilla. Idealnie sprawdza się też podczas kempingowych wycieczek do lasu czy na plażę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status