Zmywarki kapturowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Zmywarki kapturowe to urządzenia przeznaczone do lokali gastronomicznych. Jeśli stoisz przed wyborem urządzenia i nie wiesz, na jakie się zdecydować, dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, w którym znalazły się polecane przez konsumentów modele. Wybraliśmy urządzenia łatwe w obsłudze i energooszczędne. Na pierwszym miejscu znalazł się produkt Lozamet ZKU-10.30. Ta zmywarka kapturowa jest bardzo wydajna i dokładnie czyści naczynia. Ma funkcję wyparzania, co zapewnia odpowiedni poziom higieny. Użytkownik ma możliwość ustawienia czasu pracy. Do wyboru mamy cykl 2, 3 i 10 minutowy. Pozwala to dostosować sprzęt do naszych aktualnych potrzeb. W środku umieszczone zostały pojemne kosze na naczynia, a także specjalnie wydzielone miejsce na sztućce. Dzięki temu możemy dobrze zorganizować przestrzeń i mieć pewność, że kubki czy talerze nie zniszczą się w trakcie czyszczenia. Na drugim miejscu znalazła się zmywarka Hendi 50X50. Cechuje ją solidne wykonanie i prosta obsługa. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi propozycjami, które znajdziesz na naszej stronie.  

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką zmywarkę kapturową wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Zmywarki kapturowe to urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym. Zapewniają odpowiedni poziom higieny i spełniają standardy określone szczegółowo przez sanepid. Sprzęt tego typu wyróżnia wysoka wydajność, co pozwala szybko, a przede wszystkim dokładnie umyć wszystkie pozostawione przez gości naczynia. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, dlatego podczas zakupów wiele osób zastanawia się, jaką zmywarkę kapturową wybrać. W tym artykule postaramy się pomóc Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia. Znajdziesz tutaj kilka rad, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

 

 

Dlaczego warto zainwestować w zmywarkę kapturową?

Na samym początku warto dokładnie wyjaśnić, czym jest zmywarka kapturowa i co wyróżnia ją na tle popularnych zmywarek, które mamy w domach. Modele kapturowe przeznaczone są do punktów gastronomicznych. Urządzenia tego typu będą odpowiednie do mycia większych naczyń, a także tac, garnków czy pojemników GN. Takie sprzęty posiadają funkcję wyparzania w 90 st. C. Opcja ta daje nam pewność, że naczynia będą perfekcyjnie czyste, a co za tym idzie zapewnimy naszym gościom najwyższy poziom bezpieczeństwa i higieniczności.

Zmywarki kapturowe cechuje także szybka praca. Jest to ogromna zaleta. Jak wiemy, punkty gastronomiczne odwiedza wiele osób, dlatego tak ważne jest to, aby móc dokładnie umyć naczynia w zaledwie kilka chwil. Czas pracy popularnych na rynku modeli kapturowych wynosi kilka minut. Często użytkownik ma możliwość zaprogramowania urządzenia zgodnie ze swoimi aktualnymi potrzebami.

 

Materiał wykonania

Zazwyczaj zmywarki kapturowe produkuje się przy użyciu stali nierdzewnej. Jeśli materiał ten jest dobrej jakości, możemy mieć pewność, że na jego powierzchni nie pojawi się zbyt szybko korozja. Dobre gatunkowo tworzywo wykazuje także dużą odporność na zarysowania. Dzięki temu sprzęt wygląda schludnie przez długi czas. Warto dodać, że stali nierdzewna jest łatwa w pielęgnacji. Obudowę wystarczy przetrzeć lekko zwilżoną środkiem myjącym szmatką.

 

Wydajność i zużycie energii

Kupując zmywarkę kapturową, musimy zwrócić uwagę na jej wydajność. Najczęściej oferowane przez producentów zmywarki są w stanie umyć około 40 koszy pełnych naczyń w ciągu godziny. Jest to bardzo dobry wynik. Przed zakupem warto upewnić się też, czy wybrany przez nas model jest energooszczędny. Pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze. Na opakowaniu znajdziemy informację na temat ilości zużywanej wody podczas jednego cyklu.

 

Łatwa obsługa

Odpowiadając na pytanie, jaka zmywarka kapturowa jest najlepsza, nie można pominąć kwestii obsługi urządzenia. Wybrany przez nas model powinien być prosty w użytkowaniu. Dużą popularnością cieszą się sprzęty z wbudowanym programatorem elektronicznym. Pozwala on w szybki sposób wybrać preferowane ustawienia i rozpocząć pracę. Konsumenci pochlebnie wypowiadają się także na temat modeli posiadających funkcję automatycznego wyłączania po zamknięciu kaptura (uchwyt). Dzięki temu oszczędzamy czas, co jak wiemy w lokalach gastronomicznych ma duże znaczenie.

 

Dozowniki

Każda zmywarka kapturowa wyposażona jest w dozownik na płyn myjący. Często urządzenia posiadają także pojemniki na płyn nabłyszczający. Stosowanie tego typu detergentów jest konieczne. Przed zakupem zmywarki warto sprawdzić, gdzie umieszczone zostały wspomniane dozowniki. Najlepiej jeśli będą one w zasięgu ręki, tak aby ich napełnianie nie było problematyczne. Warto upewnić się także, że otwieranie pojemników nie jest trudne. W innym wypadku może się okazać, że uzupełnianie płynu zajmie nam dużo czasu, co może okazać się bardzo uciążliwe.

 

 

Wielkość urządzenia

Przed zakupem zmywarki kapturowej, konieczne jest to, aby sprawdzić jej wymiary. Choć wydaje się to oczywiste, spora grupa konsumentów o tym zapomina. Najlepiej jeśli dokładnie zmierzymy miejsce, w którym chcemy ustawić urządzenie, a następnie zapiszemy wyniki na kartce. To ułatwi nam zakup. Podczas wizyty w sklepie warto przedstawić osobie obsługującej nasze pomiary. Ekspedient pokaże nam modele, które będą odpowiednie do naszego pomieszczenia. Dzięki temu oszczędzimy czas potrzebny na szukanie sprzętu.

 

Serwis gwarancyjny

Konsumenci zgodnie twierdzą, że najlepsza zmywarka kapturowa objęta jest długoletnią gwarancją producenta. Zakup tego typu sprzętu to bardzo duży wydatek, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczyć. Posiadając dobrą gwarancję możemy mieć pewność, że w trakcie ewentualnej awarii sprzętu otrzymamy odpowiednią pomoc. Dzięki temu nie będziemy musieli pokrywać kosztów naprawy, które w przypadku tego typu urządzeń są bardzo wysokie.

 

Zmywarki kapturowe w dobrych cenach

Zakup profesjonalnej zmywarki kapturowej to duży wydatek, jednak warto zainwestować w tego typu urządzenie. Cena poszczególnych modeli uzależniona jest przede wszystkim od producenta. Najlepiej przed zakupem zapoznać się z opiniami konsumentów na temat danego modelu. Dzięki temu będziemy mogli się upewnić, czy dana zmywarka jest godna naszej uwagi. Zazwyczaj cena sprzętu waha się w granicach od 8 do nawet 13 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że zakup dobrej jakości zmywarki to inwestycja na długie lata.

 

 

Najlepsze zmywarki kapturowe w 2020 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking zmywarek kapturowych. W zestawieniu znalazły się łatwe w obsłudze i solidnie wykonane modele.

 

Nasze zalecenia

 

Lozamet ZKU-10.30

 

Lozamet ZKU-10.30 to dobrej jakości zmywarka kapturowa. Została ona wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów. Moc sprzętu wynosi 14,5 kW. Stanowi to gwarancję efektywnej i szybkiej pracy. Wymiary urządzenia są następujące: 66,5 cm x 85 cm x 140 cm. Wydajność wynosi ok. 55 koszy w ciągu godziny.

Prezentowany model wyposażony został w programator elektroniczny. Znacznie ułatwia on obsługę sprzętu. Zmywarka ma funkcję wyparzania w 90 st. C. Czas mycia można ustawić na 2, 3 lub 10 minut. Dzięki temu możemy być pewni, że naczynia będą idealnie czyste. Na obudowie znajduje się dozownik płynu płuczącego. Jego uzupełnianie jest bardzo proste. Kosze mają wymiary 50 cm x 50 cm. W środku umieszczone zostały także kubki na sztućce.

Zgodnie z recenzjami konsumentów Lozamet ZKU-10.30 to model, w który warto zainwestować. Jest on prosty w obsłudze i nie ulega awariom. Do kompletu dołączony jest płyn myjący i nabłyszczający firmy Lozamet. W efekcie możemy rozpocząć użytkowanie sprzętu zaraz po jego zamontowaniu.

 

 

 

 

Hendi 50X50

 

Produktem, który zdobył duże uznanie wśród konsumentów jest Hendi 50X50. Sprzęt został wyposażony w 2 kosze na talerze, kosz uniwersalny i miejsce na sztućce. Dzięki temu możemy odpowiednio wykorzystać dostępne w zmywarce miejsce i umyć w niej sporo naczyń.

Waga urządzenia wynosi 100 kg, zaś jego wymiary to 72 cm x 73,5 cm x 144,5 cm. Jest to model przeznaczony do średnich i dużych lokali gastronomicznych. Jeden cykl mycia trwa 90 s. Zużycie wody wynosi ok. 2,8 l na jeden cykl. Wydajność sprzętu szacuje się na 40 koszy w trakcie jednej godziny. Model ten wyposażony jest w funkcję automatycznego startu po zamknięciu drzwiczek.

Z uwagi na wiele pozytywnych recenzji modelu Hendi 50X50, jest on chętnie wybierany przez konsumentów. Osoby, które zdecydowały się kupić to urządzenie zgodnie twierdzą, że była to dobra inwestycja. Produkt jest łatwy w obsłudze i dobrze czyści naczynia.

 

 

 

 

Stalgast 803020 

 

Interesuje Cię dobra i tania zmywarka kapturowa? Jeśli tak, zachęcamy do przeczytania dokładnego opisu modelu Stalgast 803020. Produkt ten został wyposażony w funkcję wyparzania. Urządzenie jest przeznaczone do mycia różnego rodzaju naczyń stołowych, takich jak talerze, kubki czy sztućce.

Prezentowany model został zrobiony ze stali nierdzewnej. Na jego powierzchni nie pojawia się zbyt szybko korozja, co gwarantuje, że produkt będzie nam służył przez długi czas. Wymiary zmywarki są następujące: 150 cm x 79,4 cm x 69 cm. W środku znajdują się 2 kosze na talerze, kosz uniwersalny i na sztućce. Długość cyklu pracy wynosi 120 lub 180 s.

Stalgast 803020 to urządzenie w atrakcyjnej cenie. Biorąc pod uwagę koszty zakupu innych, dostępnych na rynku modeli, ten produkt jest jednym z najtańszych. Co warto podkreślić, stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo dobry. Potwierdzają to pochlebne recenzje użytkowników.

 

 

 

 

Lozamet ZKU.10.20

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Lozamet ZKU.10.20. Jest to zmywarka do naczyń, która znajdzie zastosowanie w lokalach gastronomicznych. W urządzeniu został wbudowany programator elektroniczny, który ułatwia wybranie preferowanych ustawień.

Wymiary produktu są następujące: 62 cm x 73 cm x 140 cm. Cykl mycia można ustawić na 2, 3 lub 10 minut, zależnie od potrzeb. Ilość zużytej wody podczas jednego cyklu waha się w granicach od 3,2 l do 4,6 l. Model ma funkcję wyparzania. We wnętrzu znajdują się kosze o wymiarach 50 cm x 50 cm, a także koszyk na sztućce.

Opinie o zmywarkach kapturowych tego producenta są pochlebne. Nie inaczej jest w przypadku modelu Lozamet ZKU.10.20. Jest on ceniony za wysoką jakość wykonania. Konsumenci, którzy kupili ten model przyznają, że jego obsługa nie sprawia problemów, a naczynia po umyciu są idealnie czyste.

 

 

 

 

DIHR DWASH100 

 

Jeśli chcesz kupić zmywarkę kapturową o sprawdzonej jakości, zapoznaj się z opisem modelu DIHR DWASH100. Sprzęt został wyposażony w dwa kosze na talerze, kosz uniwersalny, a także dwa koszyki na sztućce. Dzięki temu możemy łatwo zagospodarować przestrzeń i ułożyć wszystkie naczynia.

Waga zmywarki wynosi 100 kg. Jej wymiary to: 72 cm x 73,5 cm x 144,5 cm. Zużycie wody podczas jednego cyklu wynosi ok. 2,8 l. Czas pracy urządzenia to 2 minuty. Jego wydajność jest równa 40 koszy w ciągu godziny. To bardzo dobry wynik. Dlatego też zmywarka dobrze się sprawdzi w lokalach gastronomicznych.

Model DIHR DWASH100 uznawany jest przez konsumentów za bardzo dobry produkt. Zmywarkę łatwo utrzymać w czystości. Na jej obudowie nie osadza się zbyt szybko kurz. Warto podkreślić też, że wielu użytkowników podkreśla, że obsługa urządzenia jest intuicyjna i nikomu nie powinna sprawiać problemu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status