Zmywarki do naczyń ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Opracowany przez nas ranking zmywarek do naczyń uwzględnia dobrej jakości urządzenia. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się model Bosch SMS46MI05E. Jego klasa energetyczna A++ jest zapewnieniem, że rachunki za prąd nie będą wysokie. Warto podkreślić, że wybór tego sprzętu jest także rozwiązaniem przyjaznym środowisku. Produkt jest pojemny, dlatego zmieści się w nim sporo kompletów naczyń. Konsumenci zaznaczają, że zmywarka ta jest łatwa w pielęgnacji. Dużym ułatwieniem jest możliwość wyboru trybu, który dokładnie czyści komorę wewnętrzną. Nazywa się on Machine Care. Sprzęt wyposażony jest w czujniki, które określają stopień zabrudzenia naczyń, a następnie dobierają potrzebną ilość wody. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, zachęcamy Cię do zapoznania się z opisem modelu Revolution 231685. Jego obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej. Jest nie tylko łatwa w czyszczeniu, ale też ładnie się prezentuje. Duża wydajność urządzenia sprawia, że w ciągu godziny można w nim umyć dużo naczyń. Na naszej stronie znajdziesz również inne, godne uwagi propozycje.

 

 

Jaką zmywarkę do naczyń kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Decydując się na zakup zmywarki zaoszczędzisz wodę, energię oraz swój czas. W sklepach znajdziesz całą gamę różnego rodzaju sprzętów, przez co trudno jest znaleźć odpowiedź na pytanie – jaką zmywarkę do naczyń wybrać. W naszym poradniku zawarliśmy najistotniejsze informacje dotyczące takich urządzeń, dzięki czemu zakupy będą łatwiejsze.

 

 

Rodzaje

Z powodu ogromnej liczby zmywarek dostępnych na rynku, obowiązuje podział sprzętu ze względu na jego sposób montażu:

Do zabudowy – propozycja dla tych, którym zależy na kuchni w jednym stylu, bez widocznego sprzętu elektrycznego. Taka zmywarka nie będzie się wyróżniała na tle innego AGD czy szafek. Modele do zabudowy występują w wersji całkowicie lub częściowo zintegrowanej. Te pierwsze posiadają widoczny panel, na którym umieszczone są przyciski sterujące (nie może być on zasłonięty frontem). W innych zmywarkach element ten znajduje się po wewnętrznej stronie klapy  i jest on widoczny dopiero po otwarciu urządzenia. Wówczas cały jego przód możemy przykryć dowolnym frontem i niczym nie będzie się on wyróżniać od innych szafek.

Wolnostojące – montuje się je pod blatem kuchennym, a w razie konieczności zdejmuje się górną obudowę sprzętu. Posiadają fronty w kolorze białym, srebrnym lub czarnym, choć coraz częściej dostępne są też zmywarki czerwone czy nawet niebieskie.

 

Wielkość – jaka zmywarka do naczyń jest najlepsza?

Na rynku znajdziesz zmywarki różnej wielkości, dzięki czemu z pewnością wybierzesz model pasujący do Twojej kuchni. Wśród nich dostępne są modele:

Kompaktowe – występują w wersji do zabudowy oraz wolnostojącej. Ich wysokość nie przekracza 50 cm, a szerokość to ok. 60 cm. Sprawdzą się w niewielkiej kuchni.

Standardowe – wysokość urządzenia wynosi ok. 80 cm, ale posiada regulowaną wysokość nóżek, dzięki czemu dopasujesz model do blatu kuchennego. Zmywarki te różnią się od siebie szerokością. W sklepie znajdziesz urządzenia o szerokości 45 cm oraz 60 cm.

 

Klasa energetyczna

Urządzenia elektryczne przyporządkowuje się do klasy energetycznej. Te oznaczone są literami od A do G. Każda z nich ma określony poziom zużycia energii akceptowalny przez Unię Europejską. Choć jednorazowo różnice między klasą C a E nie są widoczne, będą one zauważalne dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach użytkowania.

 

Klasa efektywności zmywania

Tak, jak w przypadku klasy energetycznej, określa się ją za pomocą liter od A do G. Każda z nich oznacza stopień sprawności usuwania zabrudzeń z naszych naczyń, A – najlepsza, a G – najsłabsza.

 

Klasa suszenia

Klasa suszenia określająca efektywność suszenia naczyń również określana jest literami od A do G. Najlepsza zmywarka to urządzenie klasy A, z której wyjmiesz kompletnie suche talerze i sztućce. Inaczej będzie w przypadku sprzętu w klasie G, gdzie proces suszenia jest mniej intensywny i naczynia mogą się okazać wciąż wilgotne po skończonej pracy, przez co powstają na ich powierzchni nieestetycznie wyglądające zacieki.

 

Rodzaj suszenia

Mówiąc o suszeniu, musimy wziąć pod uwagę jego typ. Zmywarki różnią się od siebie również pod tym względem. W sklepach znajdziesz modele z systemem suszenia statycznego oraz kondensacyjnego. Suszenie statyczne wykorzystuje proces parowania wody, który powstaje podczas podwyższenia temperatury w urządzeniu. Drugi typ – kondensacyjny – polega na napędzaniu pary w taki sposób, by skraplała się na tylnej ściance. Oprócz tego do wyboru mamy także najwydajniejszy sposób suszenia – turbosuszenie. Zmywarka wyposażona w tę funkcję wykorzystuje wentylator, przez co mamy pewność, że naczynia nie będą, ani wilgotne, ani gorące.

 

Liczba komór

Istotnym kryterium przy wyborze zmywarki okazuje się również liczba komór. Choć najpopularniejsze zdają się być modele jednodrzwiowe, problem może się pojawić, gdy zamontujemy takie urządzenie zbyt wysoko, co może utrudnić otwieranie zmywarki. Na rynku dostępne są również urządzenia szufladowe, zwykle posiadające dwoje drzwi.

 

Waterwall

Zmywarki z systemem Waterwall posiadają specjalny mechanizm zamiast dolnego śmigła. Porusza się on w pozycji poziomej, co ma zapewnić stałe i wysokie ciśnienie wody w komorze naszego urządzenia. Przypomina to ścianę wody, która powstaje od dolnej do górnej krawędzi urządzenia, tym samym dokładnie myje wszystkie naczynia. To innowacyjne rozwiązanie dostępne jest przede wszystkim w najnowszych modelach klasy A.

 

Programy podstawowe

Ważne jest, by dokładnie zwrócić uwagę na programy, jakie posiada dana zmywarka. Wśród nich powinny się znaleźć takie tryby, jak:

Mycie wstępne – oczyszcza naczynia z zanieczyszczeń przed myciem właściwym. Tak przygotowane talerze i sztućce będą dokładnie wyczyszczone.

Mycie naprzemienne – rodzaj zmywania polegający na naprzemiennym spryskiwaniu wody przez ramiona zmywarki, pod wysokim ciśnieniem. Pozwoli to zaoszczędzić bardzo dużo wody podczas jednorazowego zmywania.

Mycie strefowe – umożliwia wybranie dowolnego kosza, w którym będą zmywane naczynia w trakcie jednego trybu. Dzięki temu nie musisz czekać na załadowanie całej zmywarki, co w przypadku małych rodzin może być dość uciążliwe. Nowoczesne urządzenia posiadają czujnik i same dobierają odpowiedni tryb do ilości naczyń w ich komorze.

Mycie ekspresowe – przeznaczone do mycia lekko zabrudzonych naczyń, w temperaturze ok. 45 st. C.

Mycie delikatne – nastawione na mycie szkła, w szczególności szklanek oraz kieliszków.

Mycie energooszczędne –również sprawdzi się do lekko brudnych naczyń. Zmywanie trwa ok. 80 min.

 

Półki

Zwróć również uwagę na kosze oraz półki znajdujące się we wnętrzu zmywarki. Ważne jest, by można je było dowolnie przemieszczać, w zależności od potrzeb. Ważne jest to, aby dodatkowe koszyki można było też wyjąć i złożyć w przypadku zmywania dużych naczyń typu garnki i patelnie. Ciekawym rozwiązaniem jest również stojak na kieliszki oraz sztućce, który zapobiega przewracaniu się i ich pękaniu lub rozsypaniu we wnętrzu zmywarki.

 

Zmiękczanie wody

Efektywność zmywarki zależy również od samej wody w naszym domu. W wielu mieszkaniach dostarczana jest twarda woda, która jest główną przyczyną osadzania się kamienia w naszym urządzeniu. Dlatego w takim przypadku zalecane jest dodatkowe zmiękczanie wody za pomocą specjalnej instalacji. Dzięki temu nasze naczynia będą dokładnie wyczyszczone, a nasza zmywarka wolna od kamienia.

 

Środki czystości

Należy pamiętać, że korzystanie ze zmywarki odbywa się w obecności niezbędnych środków czyszczących. Do nich zaliczamy przede wszystkim kapsułki działające na zasadzie płynu do mycia naczyń, proszek – zalecany do użytkowania w mniejszych urządzeniach, w których zmywarka inteligentnie dobiera odpowiednią ilość produktu oraz nabłyszczacz – stosowany do nadawania połysku naszym kieliszkom oraz szklankom, tym samym zapobiegając powstawaniu zacieków na ich ściankach. Używając tych środków będziemy mieli pewność, że nasze naczynia będą dokładnie czyste i wolne od smug.

 

Zmywarki do naczyń w dobrych cenach

Na cenę zmywarki duży wpływ ma popularność producenta oraz funkcje danego modelu. Dlatego w sklepach znajdziesz urządzenia za 1200 złotych oraz te, których koszt zakupu przekracza ponad 5000 złotych.

 

 

Najlepsze zmywarki do naczyń w 2020 roku

 

Aby pomóc Ci w wyborze urządzenia do kuchni, stworzyliśmy ranking zmywarek do naczyń. Po jego przeczytaniu dowiesz się, jakie modele są polecane przez konsumentów. Inwestując w produkt znajdujący się na liście, możesz być pewien, że podejmujesz dobrą decyzję.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch SMS46MI05E

 

Godną uwagi propozycją jest Bosch SMS46MI05E. Klasa energetyczna sprzętu to A++. Możesz mieć pewność, że Twoje rachunki za prąd nie będą wysokie. Zakup energooszczędnego urządzenia przyczynia się także do ochrony środowiska.

Zmywarka mieści do 13 kompletów naczyń. Jej szerokość wynosi 60 cm. Funkcja Machine Care pozwala z łatwością zadbać o sprzęt. Jest to specjalny program do mycia wnętrza urządzenia. Wysoka temperatura pozwala usunąć tłuszcz oraz osady, dzięki temu masz pewność, że model będzie czysty i posłuży Ci przez wiele lat. Zmywarka posiada wbudowane czujniki, których zadaniem jest określenie stopnia zabrudzenia naczyń i dostosowanie do nich odpowiedniej ilości wody. Użytkownik ma do wyboru różne tryby pracy. Wśród nich popularnym jest VarioSpeed Plus. Umożliwia on skrócenie czasu płukania.

Opinie o zmywarkach do naczyń Bosch są pochlebne. Nie inaczej jest w przypadku prezentowanego przez nas modelu. Konsumenci chwalą go za energooszczędność oraz wydajną pracę. Zaznaczają, że sprzęt działa cicho.

 

 

 

 

Revolution 231685

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez Revolution 231685. To model, który cieszy się popularnością wśród konsumentów. Jest to stosunkowo mała zmywarka gastronomiczna. Można w niej myć talerze, sztućce, szkła, kubki i tace.

Wymiary urządzenia to 50 cm x 50 cm. Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej. Jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. Model ten posiada solidne drzwi, które są podwójnie izolowane. Nie musisz się więc martwić o to, że dojdzie do awarii, a znajdująca się w środku woda wyleje się na posadzkę. Wydajność zmywarki to ok. 30 koszy/h. Produkt jest sterowany manualnie.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup Revolution 231685 są zadowoleni. Uważają, że była to dobra inwestycja. Urządzenie nie pobiera dużo prądu. Jest wydajne i dokładnie czyści naczynia. Utrzymanie zmywarki w czystości nie jest trudne. Jej obsługa jest prosta, dlatego poradzi sobie z nią także osoba na co dzień stroniąca od tego typu sprzętów.

 

 

 

 

Hendi 231050

 

Interesuje Cię dobra i tania zmywarka do naczyń? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, polecamy Ci zapoznanie się z dokładnym opisem Hendi 231050. Jest to sprzęt, który zyskał wiele pozytywnych opinii w Internecie.

Prezentowany model ma następujące wymiary: 56 cm x 56 cm x 50 cm. Sprawdzi się do mycia talerzy, kubków, szkła i sztućców. Maksymalna wysokość mytych talerzy wynosi 33,5 cm. Użytkownik ma do wyboru jeden z 3 programów mycia – 60 s, 120 s i 180 s. Pielęgnacja sprzętu jest łatwa, ponieważ jest ono wyposażone w program myjący komorę. Pozwala on skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki temu jest odporna na uszkodzenia i dobrze się prezentuje.

Jak twierdzą osoby, które miały okazję przetestować model Hendi 231050, jest on łatwy w obsłudze. Dotykowy panel elektroniczny pozwala w szybki sposób wybrać interesujące nas ustawienia. Dużym udogodnieniem jest także funkcja ECO. Pozwala ona zmniejszyć ilość pobieranej energii elektrycznej.

 

 

 

 

Stalgast 801566

 

Jeśli chcesz wyposażyć swój punkt gastronomiczny w dobrej jakości zmywarkę, polecamy Twojej uwadze model Stalgast 801566. Jest to sprzęt z funkcją wyparzania. Mimo jego dość wysokiej ceny, wielu właścicieli restauracji i hoteli zdecydowało się na zakup urządzenia.

Głębokość zmywarki jest równa 66,5 cm. Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej. Model ten został wyposażony w pompę wspomagającą płukanie oraz pompę zrzutową.  Użytkownik może wybrać jeden z 3 dostępnych trybów pracy – 90 s, 120 s i 180 s. Zużycie wody podczas jednego cyklu to ok. 2,5 l. Znajdujące się w komorze kosze mają wielkość 50 cm x 50 cm.

Stalgast 801566 zdobywa wysokie oceny od konsumentów. Zapewniają oni, że sprzęt działa cicho i jest wydajny. Nie ulega awariom, dlatego jego zakup to inwestycja na lata. Dodatkowo ma prosty design, dzięki czemu pasuje do każdej kuchni.

 

 

 

 

Asber Easy Wash EASY-500 DD

 

Asber Easy Wash EASY-500 DD to model, który musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Cechuje go solidne wykonanie. Produkt jest wyposażony w funkcję wyparzania w 90 st. C. Okazuje się więc niezastąpiony w punktach gastronomicznych.

Wymiary urządzenia są następujące 60 cm x 60 cm x 82 cm. Podczas płukania zużywa ono ok. 2,7 l wody. Jeden cykl mycia trwa 2 minuty. Model ten posiada starannie wykonaną obudowę. Do jej produkcji wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa, co stanowi gwarancję niezawodności. Model wyposażony jest w dozownik do płynu myjącego oraz nabłyszczającego. Produkt jest łatwy w obsłudze.

Konsumenci uważają, że prezentowany przez nas sprzęt jest godny uwagi. Dokładnie i szybko myje naczynia. Jest wydajny, a jego pielęgnacja nie jest trudna.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status