Wózki kelnerskie ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jeżeli szukasz funkcjonalnego wózka kelnerskiego, bardzo dobrze trafiłeś. W naszym artykule przybliżymy Ci najlepsze produkty tego typu, które cieszą się największą popularnością i zaufaniem konsumentów. Postanowiliśmy przeanalizować dokładnie zakupowe trendy i krążące w Internecie opinie, a na podstawie zebranych danych udało nam się szybko wyłonić model plasujący się na pierwszym miejscu. Jest to wózek Stalgast 661030 wykonany ze stali, który ma trzy duże półki ułatwiające przewożenie naczyń. Ze względu na znaczne maksymalne obciążenie, możesz z jego pomocą przewieźć na raz wiele kubków, talerzy, sztućców czy innych przedmiotów. Jego atutem jest także to, że posiada skrętne i ciche kółka. Nie jest to model, którego szukasz? W takim razie koniecznie zapoznaj się z opisem wózka znajdującego się na drugim miejscu w naszym zestawieniu. Mowa tu o produkcie Royal Catering RCSW3 1056. On także ma 3 półki i bardzo dużą nośność, a poza tym został wyposażony w wygłuszające maty zapobiegające drganiom przewożonych naczyń.

 

 

Jaki wózek kelnerski kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wózki kelnerskie są niezbędne w gastronomii, cateringu czy hotelarstwie. To dzięki nim możliwy jest łatwy transport dań i deserów do oczekujących gości. Tego typu produkty znacząco ułatwiają pracę kelnerom i kelnerkom, gdyż nie muszą oni tak często chodzić do kuchni, by wydać wszystkie zamówione potrawy. Po zapoznaniu się z poniższym poradnikiem bez wątpienia będziesz już wiedzieć, jaki wózek kelnerski wybrać, aby był praktyczny, elegancki i wytrzymały.

 

 

Liczba półek

W sklepach przeważnie możemy natrafić na produkty wyposażone w dwie lub trzy półki. To ich liczba decyduje o funkcjonalności wózka, dlatego tej kwestii nie można pomijać. Wiele zależy od tego, jak często będzie on wykorzystywany do przewożenia dań. Niemniej bardziej praktyczne wydają się być modele z trzema półkami, gdyż pomieszczą one znacznie więcej przedmiotów niż te z dwiema czy nawet jedną. Istotne jest też wykończenie półek. Powinny one mieć specjalne ranty zapobiegające wypadaniu naczyń oraz wyciekaniu na podłogę rozlanych płynów.

 

Materiał wykonania

Najlepszy wózek kelnerski wykazuje dużą odporność na zadrapania, pęknięcia i innego typu uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu największą popularnością cieszą się obecnie modele produkowane ze stali nierdzewnej. Prezentują się one wyjątkowo elegancko, dlatego podkreślają wysoki poziom profesjonalizmu oferowanych przez daną firmę usług, np. cateringowych. Co więcej, jak wskazuje sama nazwa, taka stal jest też odporna na powstawanie rdzy. Dlatego może ona świetnie wyglądać przez długi czas.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu o wiele bardziej popularne były jednak wózki drewniane. Ich cechą charakterystyczną jest klasyczny design nawiązujący do stylu retro. Drewno to materiał niezwykle szlachetny i solidny, może też wytrzymać bardzo duży ciężar. Dziś jednak takie modele nie są już chętnie kupowane przez gastronomiczne lokale, ponieważ często okazują się mniej praktyczne od wózków stalowych. Może to wynikać z faktu, iż drewno bywa trudniejsze w pozbyciu się uporczywych plam, może też wymagać regularnej konserwacji.

 

Wymiary – jaki wózek kelnerski jest najlepszy?

Dobry wózek kelnerski musi mieć odpowiednie wymiary, aby prowadząca go osoba nie musiała się np. zbytnio pochylać. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na jego wysokość, jak również szerokość i długość. Od rozmiaru zależy również to, jak dużo naczyń będziemy mogli jednorazowo przewieźć. Starajmy się więc wybrać jak największy wózek, ponieważ wtedy będziemy przygotowani na wszystko, a zwłaszcza wzmożony ruch w lokalu.

 

Maksymalne obciążenie

Produkty służące do przewożenia naczyń z potrawami i napojami zwykle są narażone na znaczne obciążenie. Z tego względu warto przed zakupem upewnić się, że wybrany model jest na tyle wytrzymały, by umożliwił bezproblemowy transport dużej liczby talerzy czy kubków (zarówno pełnych, jak i pustych). Przeważnie maksymalne obciążenie wózków kelnerskich wynosi minimum 60 kg (na każdą półkę). Niektóre modele mogą udźwignąć na półkach ciężar przekraczający nawet 80 kg. Im większe będzie maksymalne obciążenie, tym lepiej.

 

Kółka

Łatwość prowadzenia wózka i przewożenia potraw dla gości uzależniona jest przede wszystkim od kółek. Istotna jest ich liczba, jak również materiał wykonania. 4 skrętne kółka umieszczone w podstawie dadzą produktowi odpowiednią stabilność, jego prowadzenie również nie będzie wówczas kłopotliwe (nawet przy bardzo dużym obciążeniu).

Kółka powinny być wykonane z gumy. Nie będą one hałasować, nie zniszczą się zbyt szybko i w dodatku gładko będą jechać po podłożu. Ważne, by ten element był wyposażony w hamulce (powinny je mieć minimum dwa kółka). Pozwolą one na unieruchomienie wózka, w efekcie czego nie odjedzie on niespodziewanie, gdy ktoś przypadkowo go popchnie.

 

 

Mata redukująca drgania

Dla większości osób dźwięk uderzających o siebie naczyń nie jest zbyt przyjemny, może on nawet skutecznie odebrać apetyt. Dlatego warto kupić wózek wyposażony w specjalne maty odpowiedzialne za zmniejszanie drgań. Umieszcza się je pod półkami. Obecność takich mat sprawi, że naczynia będą stały stabilnie i nie przesuną się podczas transportu. W ten sposób można więc uniknąć brzęku talerzy czy sztućców, który może zirytować gości.

 

Możliwość złożenia

Poszukując idealnego wózka kelnerskiego warto sprawdzić, czy produkt, który wpadł nam w oko, można w razie konieczności złożyć. To znacząco ułatwi jego przechowywanie i sprawi, że będzie można go swobodnie przewozić w samochodzie, również bardzo małym. Oczywiście składany model powinien być wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia, które uniemożliwiają złożenie się go w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas przewożenia posiłków.

 

Wózki kelnerskie w dobrych cenach

Za najtańszy wózek kelnerski będziemy musieli zapłacić ok. 300 zł. Nie jest to jednak zbyt wygórowana kwota, biorąc pod uwagę to, jak długo tego typu produkt może nam posłużyć. Bardziej profesjonalne modele mogą kosztować powyżej 500 zł. Ich cechą charakterystyczną jest znacznie lepsza jakość wykonania oraz większa wytrzymałość.

Cena nie powinna być najważniejszą kwestią decydującą o zakupie, ponieważ na wózkach kelnerskich nie powinno się oszczędzać. Nie tylko ułatwiają one pracę kelnerom, ale również podnoszą profesjonalizm firmy oraz usprawniają proces wydawania posiłków gościom.

 

Najlepsze wózki kelnerskie w 2019 roku

 

Pomimo wskazówek zawartych w poradniku nie masz pewności, który produkt do przewożenia naczyń i potraw spełni wszystkie Twoje oczekiwania? W takim razie koniecznie przeczytaj przygotowany ranking wózków kelnerskich. Prezentujemy w nim 5 różnych modeli w korzystnych cenach, wśród których możesz znaleźć ten idealny.

 

Nasze zalecenia

 

Stalgast 661030

 

Chcielibyśmy przedstawić wózek Stalgast 661030, który został wykonany z elegancko wyglądającej stali. Przez to prezentuje się on profesjonalnie i dlatego idealnie sprawdzi się zarówno w firmie cateringowej, jak też lokalu gastronomicznym. Produkt posiada 3 półki, a odległość pomiędzy nimi wynosi 25 cm.

Maksymalny udźwig przedstawionego modelu wynosi do 145 kg, co oznacza, że jednorazowo można na nim bez obaw przewieźć dużą ilość naczyń. Wymiary wózka wynoszą: wysokość – 92 cm, szerokość – 86 cm i głębokość – 54 cm. Porusza się on na czterech gumowych kółkach, które wyposażono w hamulce.

Konsumenci docenili wspomniany produkt przede wszystkim za funkcjonalność i estetykę wykonania. Obecność aż 3 półek sprawia, że można na nich zmieścić sporo talerzy i kubków. Co więcej, skrętne kółka ułatwiają manewrowanie wózkiem w pomieszczeniach, a za sprawą hamulców można go unieruchomić w określonym miejscu.

 

 

 

 

Royal Catering RCSW3 1056

 

Wózek Royal Catering RCSW3 1056 ma 3 półki i maksymalny udźwig do 480 kg, dlatego nie mogliśmy go pominąć w zestawieniu. Jak zapewnia producent, świetnie sprawdzi się on nie tylko w restauracji, ale także w hotelu, stołówce czy nawet w placówkach ochrony zdrowia. Półki posiadają wysokie ranty, dlatego nie należy się obawiać, że ustawione na nich przedmioty spadną na podłogę.

Model RCSW3 1056 został wykonany ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że nie tylko doskonale się prezentuje, ale też nadaje się do kontaktu z żywnością. Co więcej, nawet przy częstym użytkowaniu na jego powierzchni nie pojawiają się zadrapania czy inne uszkodzenia. Wymiary wspomnianego wózka wynoszą: długość – 101 cm, szerokość – 55 cm oraz wysokość – 96,5 cm.

Według konsumentów produkt może sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom, ponieważ wyróżnia się doskonałą jakością wykonania. 4 skrętne kółka ułatwiają prowadzenie produktu, a maty wygłuszające umieszczone pod półkami zapobiegają drganiom przewożonych naczyń. Ponadto wózek można łatwo utrzymać w czystości.

 

 

 

 

Stalgast 661020

 

Stalgast 661020 to produkt wykonany ze stali nierdzewnej, która jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Model posiada dwie półki, a odległość pomiędzy nimi wynosi 56,5 cm. Maksymalny udźwig każdej z nich to 75 kg, dlatego prezentowany produkt idealnie sprawdzi się w branży gastronomicznej. Z jego pomocą transport nawet dużej ilości naczyń nie będzie kłopotliwy.

W podstawie produktu umieszczono 4 gumowe kółka z hamulcami. Nie wydają one hałasów podczas przesuwania wózka i szybko można je unieruchomić. Dwa wygodne, stalowe uchwyty nad górną półką zwiększają z kolei komfort użytkowania. Wymiary modelu 661020 wynoszą: wysokość – 92 cm, głębokość – 54 cm i szerokość – 86 cm.

Jak wynika z licznych opinii konsumentów, to dobry i tani wózek kelnerski, który jest godny polecenia wszystkim osobom pracującym w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Półki opisanego wyżej modelu są bardzo duże, dlatego bez wątpienia pomieszczą wiele kubków czy talerzy.

 

 

 

 

Yato YG-09096

 

Przedstawiamy wózek Yato YG-09096, który ma 3 półki, przez co doskonale sprawdzi się zarówno w średnich, jak i dużych lokalach gastronomicznych, firmach cateringowych, a nawet hotelach. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej typu 201, co gwarantuje nie tylko odporność na powstawanie rdzy, ale i łatwość utrzymania w nienagannej czystości.

Jak zapewnia producent, model YG-09096 można użytkować w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Pod każdą półką znajdują się dźwiękochłonne maty wykonane ze specjalnej pianki. Ich obecność sprawia, że podczas transportu naczyń nie powstaje hałas, który mógłby być niezwykle irytujący. Nośność każdej z półek wynosi 45 kg. Natomiast dokładne wymiary opisywanego wózka to: wysokość – 95 cm, szerokość – 95 cm i głębokość – 50 cm.

Opinie o wózkach kelnerskich marki Yato są bardzo pochlebne, gdyż oferowane przez nie produkty wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz dbałość o każdy szczegół. Konsumenci chwalą model YG-09096 również za obracające się o 360 st. kółka ułatwiające manewrowanie. Dla wielu osób atutem są też ranty półek zapobiegające ześlizgnięciu się przewożonych naczyń.

 

 

 

 

Royal Catering 1219

 

Pod nazwą Royal Catering 1219 skrywa się profesjonalny wózek kelnerski wyróżniający się mocną i stabilną konstrukcją. Został on wykonany ze stali szlachetnej, która nadaje produktowi eleganckiego wyglądu. Powyższy model posiada aż 5 półek, a ze względu na gładką powierzchnię niezwykle łatwo czyści się je w przypadku zabrudzenia.

Całkowita nośność przedstawionego wózka wynosi 480 kg, a jego wymiary to: wysokość – 155 cm, szerokość – 53 cm oraz długość – 85 cm. Pomieści on bardzo dużą liczbę naczyń, dlatego jest idealny do restauracji oraz stołówek. Cztery gumowe kółka umieszczone w podstawie  obracają się wokół własnej osi, każde z nich ma swój własny hamulec.

Opisany wyżej wózek jest niezwykle popularny, a dowodem na to są liczne opinie na jego temat. Konsumenci przekonują, że model marki Royal Catering ma wiele zalet, a do najważniejszych należy zaliczyć: wytrzymałość, praktyczność i łatwość przewożenia naczyń.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...