Taborety gazowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Taborety gazowe to urządzenia, które stosuje się w lokalach gastronomicznych. Aby sprzęt okazał się przydatny, powinien być prosty w obsłudze oraz wykonany z dobrej jakości materiałów. W celu ułatwienia Ci znalezienia takiego produktu przygotowaliśmy krótki ranking, w którym opisaliśmy 5 ciekawych modeli. Nasze zestawienie zaczyna się prezentacją modelu Stalgast 773003. Urządzenie ma dość duże zastosowanie w gastronomii. Do tego produkt ma kompaktowe wymiary, więc nie zajmuje cennej przestrzeni w lokalu. Taboret ma tylko jeden palnik, który ma opcję redukcji płomienia nawet o 1/3, przez co zmniejsza się zużycie gazu. Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie wysokiej temperatury. Sprzęt pokryto specjalną powłoką, która zwiększa wartość estetyczną, co więcej emaliowana warstwa ułatwia usuwanie zabrudzeń. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajdziesz taboret gazowy Egaz TG-217.I. Jest to nieco większe urządzenie z 2 palnikami, które równomiernie ogrzewają dno naczynia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki taboret gazowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Taboret gazowy, czyli przenośny palnik przeznaczony do gotowania lub podgrzewania dań, wbrew pozorom jest bardzo przydatnym urządzeniem. Tego typu produkty znajdują zastosowanie w lokalach gastronomicznych, a także w kuchniach pensjonatów czy hoteli. Postanowiliśmy ułatwić zakup osobom szukającym właściwego sprzętu i przygotowaliśmy poradnik z informacjami o tym, jaki taboret gazowy wybrać. Uwzględniliśmy najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Jesteśmy pewni, że dzięki temu kupisz w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu model.

 

 

Zastosowanie taboretów gazowych

Taborety gazowe to urządzenia, które znajdują zastosowanie w restauracjach, na stołówkach oraz w innych obiektach działających w branży HoReCa (sektorze gastronomicznym i hotelarskim). Tego typu produkty przydają się w sytuacjach, gdy w lokalu pojawia się większa niż zwykle liczba gości. Wówczas ważne jest przygotowanie dużej ilości potraw w jak najkrótszym czasie. Może się zdarzyć, że posiadane przez dany obiekt sprzęty, mimo funkcjonalności i praktyczności, nie pozwalają na odpowiednio efektywną pracę. Taboret gazowy pełni więc rolę dodatkowej kuchenki i pozwala uniknąć zbyt długiego czasu oczekiwania na potrawę, co często jest źródłem irytacji gości.

Takie urządzenie ma niewielkie wymiary i jest stosunkowo niskie, ale wbrew pozorom, nie jest to wada. Wypełnione po brzegi garnki o pojemności kilkudziesięciu litrów są zwykle bardzo ciężkie, dlatego ustawienie ich na kuchence o standardowej wysokości (ponad 100 cm) sprawia wiele trudności. Znacznie łatwiej będzie nam przenieść duże naczynie na niski taboret. Zakup takiego sprzętu jest skutecznym sposobem na zwiększenie komfortu pracy personelu kuchni i uniknięcie problemów zdrowotnych związanych m.in. z urazami kręgosłupa (doznanymi w wyniku przenoszenia wyjątkowo ciężkich przedmiotów).

 

Materiał wykonania

Chcąc kupić najlepszy taboret gazowy musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału został wykonany produkt, który się nam spodobał. Najbardziej wytrzymałe są sprzęty ze stali nierdzewnej. Wszystko przez to, że nie są one podatne na korozję, ani uszkodzenia mechaniczne powstające podczas użytkowania, czyli pęknięcia i zarysowania. Urządzenia, które zostały wykonane ze stali estetycznie się prezentują, a dodatkowo łatwo się je myje. To powoduje, że cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród konsumentów.

Do produkcji taboretów gazowych wykorzystuje się również żeliwo. Materiał ten jest niezwykle solidny, dlatego powstające z niego urządzenia czy naczynia do gotowania mogą nam bardzo długo służyć (często nawet kilka lat). Jednocześnie należy pamiętać, że żeliwne modele są znacznie cięższe niż stalowe, a to może utrudniać ich przenoszenie w inne miejsce.

 

Moc

Minimalna moc taboretu gazowego wynosi 2000 W, a maksymalna – ok. 10 000 W. Wartość wspomnianego parametru ma istotny wpływ na czas gotowania. Im mocniejszy sprzęt wybierzemy, tym krócej będzie trwało przyrządzanie potraw.

 

Liczba palników

Taborety mogą być wyposażone w 1, maksymalnie 4 palniki. Jak wybrać właściwy model? Powinniśmy się kierować nie tylko własnymi preferencjami, ale i np. stopniem natężenia klientów. Najbardziej praktyczne wydają się być produkty z jednym lub dwoma palnikami, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca, a mimo to są przystosowane do gotowania w dużych, ponad 40-litrowych garnkach. W przypadku dużej i chętnie odwiedzanej przez klientów restauracji koniecznością może być zakup większego urządzenia pozwalającego na gotowanie w 4 naczyniach jednocześnie.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Bardzo duży wpływ na to, jaki taboret gazowy jest najlepszy ma bezpieczeństwo użytkowania. Upewnijmy się więc, że wybrany sprzęt został wyposażony w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Niekiedy zdarza się, że płomień palnika gaśnie, a my tego nie zauważamy. W takim przypadku gaz może ulatniać się do pomieszczenia, co jest bardzo niebezpieczne dla wszystkich osób przebywających w lokalu. Specjalne zabezpieczenie odcina dopływ gazu, gdy dojdzie do niekontrolowanego zgaśnięcia płomienia.

 

Certyfikaty

Każdy taboret gazowy użytkowany w restauracjach czy na stołówkach powinien mieć stosowne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość wykonania oraz dopuszczenie do kontaktu z żywnością. To niezwykle istotne, gdyż nieodpowiedni sprzęt może być przyczyną zamknięcia lokalu lub ukarania obiektu wysokim mandatem przez Inspekcję Sanitarną. O tym, czy taboret gazowy nadaje się do użytku w lokalu gastronomicznym, świadczy m.in. certyfikat CE i atest PZH.

 

Odpowiedni poziom czystości

Podczas kontroli przeprowadzanej przez Sanepid sprzęty przeznaczone do gotowania sprawdzane są nie tylko pod kątem posiadania stosownych certyfikatów, ale również utrzymania właściwego poziomu czystości. Mycie taboretu nie powinno zajmować zbyt dużo czasu. Na szczęście urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej zwykle czyści się bardzo szybko, co wynika z gładkiej powierzchni pozbawionej głębokich zarysowań. Miejmy na uwadze, że regularne i dokładne mycie sprzętów gastronomicznych oraz naczyń do gotowania to jedna z podstawowych zasad funkcjonowania dobrej restauracji czy baru.

 

Taborety gazowe w dobrych cenach

Za taboret gazowy zapłacimy przeciętnie od 500 zł do 3000 zł, cena kształtuje się w zależności od marki, liczby palników oraz mocy wybranego urządzenia. Nie jest to więc bardzo duży wydatek. W taki sprzęt powinien zaopatrzyć się każdy lokal gastronomiczny, gdyż może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

 

 

Najlepsze taborety gazowe w 2020 roku

 

Ponieważ chcemy, abyś znalazł dobrej jakości urządzenie, przedstawimy nasz ranking taboretów gazowych, który pomoże Ci wybrać najlepszy model. Zamieściliśmy w nim szczegółowe opisy 5 produktów, które polecamy sprawdzić przed udaniem się na zakupy.

 

Nasze zalecenia

 

Stalgast 773003 

 

Taboret gazowy Stalgast 773003 to sprzęt, który przyda się w wielu lokalach gastronomicznych. Prezentowane urządzenie ma 1 palnik, więc jego wymiary są kompaktowe (wysokość – 38 cm, głębokość – 58 cm i szerokość – 58 cm).

Obsługa sprzętu jest bardzo łatwa. W centralnym miejscu, pod palnikiem znajduje się czytelne pokrętło, przy pomocy którego możesz regulować temperaturę. Użytkownik może samodzielnie regulować wielkość płomienia i zmniejszyć go nawet do 1/3 początkowej wielkości. Moc gazowa tego urządzenia to 9 kW, co gwarantuje wydajną pracę. Cała obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej. Materiał ten sprawdza się nawet w najbardziej nieprzyjaznych warunkach, gdyż jest odporny na działanie wysokich temperatur. Poza tym taboret pokryto specjalną powłoką, która ułatwia usuwanie wszelkich zabrudzeń. Urządzenie przystosowane jest do dużych garnków o pojemności od 50 l do 100 l.

Opinie o taboretach gazowych marki Stalgast są bardzo pochlebne. Osoby, które zakupiły ten model pochwaliły jego eleganckie wykonanie oraz wytrzymałą i stabilną konstrukcję.

 

 

 

 

Egaz TG-217.I 

 

Polecamy zakup urządzenia Egaz TG-217.I. Jest to nowoczesny i dobrze wykonany taboret gazowy, który wyposażony jest w 2 pierścienie ognia (palniki dwukoronowe). Sprzęt ten bardzo dobrze sprawdzi się w wielu lokalach gastronomicznych, takich jak restauracje czy stołówki. Wymiary urządzenia to 115 cm x 60 cm x 35 cm.

Łączna moc palników to 16 kW (większy – 9 kW, mniejszy – 7 kW), co zapewnia wydajną pracę. Palniki równomiernie ogrzewają dno naczynia, dlatego gaz wykorzystywany jest efektywnie. Produkt wyposażony jest również w zawory z zabezpieczeniem przeciwwypływowym. Ich celem jest odcięcie dopływu gazu w momencie, gdy zgaśnie płomień. Taboret ma opcję ustawienie oszczędnego płomienia, którego wielkość jest o 2/3 mniejsza od początkowego. Urządzenie ma wyjmowane płyty podpalnikowe, dlatego utrzymanie go w czystości jest bardzo proste.

Zdaniem wielu konsumentów jest to jeden z lepszych modeli na rynku. Użytkownicy zauważają, że urządzenie wykonano z wytrzymałych materiałów, przez co konstrukcja jest w stanie utrzymać duże obciążenie.

 

 

 

 

Bartscher 500180

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości taboretu gazowego, polecamy inwestycję w Bartscher 500180. Jest to proste w obsłudze urządzenie kuchenne, które wykonano z wytrzymałej stali chromowo-niklowej. Materiał ten cechuje się dużą odpornością na działanie wysokich temperatur, kwasów oraz skutki uszkodzeń mechanicznych. Wymiary modelu to: szerokość – 67 cm, wysokość – 53 cm i głębokość – 59 cm.

Moc taboretu wynosi 12,5 kW, dlatego masz zapewnioną wydajną pracę. Rama taboretu jest żebrowana i wykonano ją z czarnego żeliwa, w związku z tym jest wytrzymała i odporna na wysokie temperatury. Produkt ma wszystkie niezbędne zabezpieczenia, które uniemożliwiają wyciek gazu. Należy pamiętać, że na urządzeniu nie można stawiać garnka o średnicy mniejszej niż 22,5 cm. Użytkownik może w prosty sposób regulować wysokość taboretu, tak by zapewnić sobie wygodną pracę.

Konsumenci, którzy zakupili ten model są z niego bardzo zadowoleni. W swoich opiniach wiele osób podkreśla dużą wydajność pracy, jak również wytrzymałą konstrukcję i ładny design taboretu. Prezentowane urządzenie dobrze sprawdzi się w niewielkim lokalu gastronomicznym.

 

 

 

 

Egaz TGOM-105

 

Model Egaz TGOM-105 to dobry i tani taboret gazowy o bardzo szerokim zastosowaniu gastronomicznym. Sprzęt sprawdzi się w restauracjach, lokalach typu fast-food oraz stołówkach. Urządzenie wyposażone jest w jeden palnik o mocy 5 kW, przez co kucharz ma zapewnioną wydajną pracę. Wymiary produktu to: 40 cm x 40 cm x 35 cm.

Obudowa modelu została zrobiona z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu produkt jest odporny na działanie wysokich temperatur oraz kwasu. Palnik ma 2 pierścienie ognia, co zapewnia równomierne ogrzewanie dna naczynia. Sprawia to, że danie przygotowywane jest znacznie szybciej. Naturalnie, taboret ma niezbędne zawory bezpieczeństwa, które chronią przed wypłynięciem gazu. Konsumenci mogą samodzielnie regulować wysokość urządzenia.

Osobom, które wahają się przed zakupem tego produktu polecamy zapoznać się z bardzo pozytywnymi opiniami konsumentów. Ci, którzy zakupili taboret pochwalili go za użycie dobrej gatunkowo stali, jak również dużą moc.

 

 

 

 

Hendi 147108

 

Jeśli planujesz otworzenie własnego lokalu gastronomicznego, polecamy zakup taboretu gazowego Hendi 147108. Jest to atrakcyjnie cenowo sprzęt, który dostosowano do naczyń o średnicy do 40 cm.  Wymiary sprzętu to: 42,5 cm x 42,5 cm x 40 cm. Taboret zasilany jest gazem z butli propan-butan. Istnieje jednak możliwość zainstalowania zestawu adopcyjnego z gazem ziemnym GZ 50.

Obudowa produktu została zrobiona ze stali nierdzewnej, która odporna jest na korozję. Ponadto powierzchnia nie matowieje, więc będzie się dobrze prezentować przez długi czas. Zużycie gazu w czasie gotowania wynosi 466 g/h, dlatego nie musisz obawiać się zwiększenia rachunków za gaz. Moc produktu wynosi 6 kW, co zapewnia wydajną pracę przez długi czas. Ruszt został pokryty emaliowaną powłoką, dlatego jest znacznie bardziej odporny na działanie wysokich temperatur, jak również łatwo jest go wyczyścić.

Tym, co przekonało konsumentów do zainwestowania w urządzenie, jest jego solidna konstrukcja. Dzięki temu taboret sprawdzi się przy dużych obciążeniach. Poza tym stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo atrakcyjny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status