Szafy mroźnicze ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Szafa mroźnicza to urządzenie przydatne w różnego rodzaju obiektach gastronomicznych. Z pomocą takiego sprzętu możemy we właściwy sposób przechowywać zamrożoną żywność. Dla osób planujących zakup urządzenia mroźniczego przygotowaliśmy artykuł ułatwiający dokonanie wyboru. Pierwsza część to poradnik uwzględniający najistotniejsze cechy tego typu produktów. Z kolei druga część to ranking prezentujący najlepsze szafy mroźnicze, które wyróżniają się praktycznością i efektywnością działania. W zestawieniu znalazły się niewielkie modele podblatowe, a także duże, wolnostojące sprzęty. Jak wynika z przeprowadzonej analizy komentarzy konsumentów, na pierwszym miejscu plasuje się szafa Redfox SZM-700, która ma kompaktowe wymiary i zapewniający cichą pracę agregat. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej. Ponieważ wewnątrz znajdują się trzy półki, na pewno uda nam się odpowiednio ułożyć przechowywaną żywność tak, aby mieć do niej łatwy dostęp. Drugie miejsce należy do sprzętu Redfox HF-200/S. Model ten wykazuje odporność na korozję. Co ważne, urządzenie zostało wyposażone w opcję automatycznego rozmrażania, a to zwiększa jego funkcjonalność.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką szafę mroźniczą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Szafa mroźnicza to sprzęt, który bardzo dobrze sprawdza się w restauracji, barze, a także obiekcie usługowym. Planujesz zakup takiego urządzenia, ale nie masz pewności, który model będzie odpowiedni? Za sprawą poniższego poradnika dowiesz się, czym wyróżnia się dobry produkt tego typu. Doradzimy Ci, jaką szafę mroźniczą wybrać, aby nie żałować podjętej decyzji.

Wymiary

Szukając idealnej szafy mroźniczej, musimy zwrócić uwagę m.in. na rozmiar wybranego urządzenia. Po dokładnym sprawdzeniu wymiarów łatwiej będzie nam zadecydować, czy dany model zmieści się w magazynie lub innym miejscu, gdzie planujemy go ustawić. Na szczęście dostępne w sklepach szafy są na tyle różnorodne pod względem rozmiaru, że na pewno szybko znajdziemy właściwy produkt. Do wyboru mamy nie tylko bardzo wysokie, 2- lub 3-drzwiowe sprzęty, ale też niewielkie modele, które zmieszczą się pod kuchenny blatem.

 

Pojemność

Pojemność szafy mroźniczej zależy od jej wymiarów. Im większy sprzęt wybierzemy, tym więcej produktów spożywczych będziemy mogli w nim przechowywać. Jeśli chodzi o urządzenia podblatowe, ich pojemność wynosi zwykle od 100 l do 150 l. W przypadku wolnostojących szaf wartości te są znacznie większe i często wynoszą ponad 1000 l.

 

Moc

Uważa się, że najlepsza szafa mroźnicza to taka, która gwarantuje efektywne działanie. Na to, czy zakupiony sprzęt spełni oczekiwania, wpływa głównie moc, a jej wartość może wynosić od 100 W do 1700 W. Im mocniejsze urządzenie wybierzemy, tym skuteczniejsza może okazać się jego praca. Jednocześnie musimy pamiętać, że duża moc wpływa na większe zużycie energii elektrycznej.

 

Zakres temperatur

Ponieważ szafy mroźnicze są przeznaczone do przechowywania mrożonek, temperatura w komorze wewnętrznej powinna być niska. Dobrze, jeśli będziemy mogli samodzielnie decydować o tym, do jakiego stopnia schłodzi się urządzenie. Wówczas przechowywane produkty spożywcze z pewnością się nie zepsują. Standardowo szafy pozwalają na ustawienie temperatury mieszczącej się w zakresie od ok. -22 st. C do -18 st. C. Niemniej jednak niektóre modele umożliwiają ustawienie znacznie niższej (nawet do -35 st. C) lub wyższej temperatury (niekiedy jest to nawet +10 st. C).

 

Sterowanie

Nowoczesny sprzęt mroźniczy ma cyfrowy wyświetlacz, na którym widoczne są informacje na temat ustawionej temperatury. Spotykanymi w sklepach urządzeniami zwykle steruje się w sposób elektroniczny. To sprawia, że nie powinniśmy więc mieć żadnego problemu z obsługą szafy i doborem optymalnej temperatury.

 

Materiał wykonania

Z uwagi na to, że urządzenia chłodnicze i mroźnicze mają styczność z żywnością, muszą być wykonane z właściwych materiałów. Do produkcji wspomnianych sprzętów najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną, ponieważ nie jest podatna na korozję ani uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, sprzęty ze stalową obudową są stosunkowo lekkie. Szafy mroźnicze powstają także ze stali szlachetnej lub blachy malowanej proszkowo. Modele wykonane z tych materiałów również są wytrzymałe, a do tego łatwo się je czyści (ze względu na gładką powierzchnię).

 

Półki

To, jaka szafa mroźnicza jest najlepsza, może być uzależnione nie tylko od samej pojemności, ale także liczby półek. Im więcej ich będzie, tym łatwiejsze stanie się poukładanie mrożonek tak, abyśmy mogli szybko znaleźć to, czego potrzebujemy. Standardowo szafy wyposażone są w jedną, a maksymalnie cztery półki (w zależności od wymiarów i konstrukcji modelu).

Nie zapomnijmy o sprawdzeniu maksymalnego obciążenia każdej z półek. Informacja ta jest niezwykle istotna, gdyż nadmierne obciążenie może doprowadzić do uszkodzenia lub zmniejszenia skuteczności działania urządzenia. Półki mogą udźwignąć ciężar od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Starajmy się rozkładać żywność tak, aby nie obciążać za bardzo żadnego z poziomów.

Drzwi

Dobra szafa mroźnicza nie powinna sprawiać nam trudności w otwieraniu. Przyjrzyjmy się więc budowie drzwi. Niektóre sprzęty mają specjalne mechanizmy, dzięki którym urządzenia zamykają się automatycznie, bez naszej pomocy. Zapobiega to przypadkowemu rozmrożeniu szafy i jej awarii. Równie praktycznym rozwiązaniem jest pedał nożny umożliwiający otwarcie drzwi, nawet jeśli mamy zajęte ręce.

 

Dodatkowe funkcje

Może się zdarzyć, że znajdziemy w sklepie kilka godnych uwagi urządzeń i nie będziemy mieć pewności, który model jest odpowiedni. W dokonaniu wyboru pomoże nam sprawdzenie, czy szafy wyposażono w praktyczne funkcje zwiększające komfort użytkowania, takie jak automatyczne rozmrażanie (odszranianie). Wspomniana opcja powoduje, że krople wody gromadzą się najpierw na tylnej ściance komory wewnętrznej, a później skapują do specjalnego pojemnika.

Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że na przechowywanej żywności nie pojawia się lód i nie musimy ręcznie rozmrażać urządzenia (co zajmuje dużo czasu). Udogodnieniem jest również funkcja automatycznego odparowania skroplin, za której sprawą możemy zapobiec gromadzeniu się nadmiaru wody wewnątrz szafy i tym samym zepsuciu przechowywanej żywności czy powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 

Szafy mroźnicze w dobrych cenach

Szafy mroźnicze o pojemności do 150 l kosztują średnio ok. 2000 zł. Za ponad 200 l model zapłacimy znacznie więcej, nawet ponad 5000 zł. O cenie takich sprzętów decyduje marka, jak również wykorzystane technologie i liczba dodatkowych funkcji.

 

 

Najlepsze szafy mroźnicze w 2019 roku

 

Zastanawiasz się, które wśród dostępnych na rynku produktów są godne uwagi? Odpowiedź na to pytanie zawiera ranking szaf mroźniczych, stanowiący uzupełnienie informacji z pierwszej części artykułu. W zestawieniu znajdziesz opisy praktycznych urządzeń w korzystnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Redfox SZM-700 

 

Szafa mroźnicza Redfox SZM-700 została wykonana ze stali nierdzewnej. Za sprawą elektronicznego sterowania i cyfrowego wyświetlacza z pewnością uda nam się ustawić właściwą temperaturę, umożliwiającą przechowywanie mrożonek w odpowiednich warunkach. Sprzęt wyposażono w cichy i energooszczędny agregat skraplający EMBRACO/ASPERA.

Całkowita moc urządzenia to 500 W. Wewnątrz znajdują się 3 półki pozwalające na uporządkowanie przechowywanych produktów spożywczych. Model ten umożliwia regulację temperatury w zakresie od -22 st. C do -17 st. C. Po otwarciu drzwi wentylator automatycznie się wyłącza, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Opcje takie jak automatyczne odszranianie i odparowanie skroplin zwiększają zadowolenie z użytkowania.

Konsumenci docenili model Redfox SZM-700 za dużą pojemność (700 l) oraz estetyczny wygląd. Szafa ma wymiary: 73 cm x 84,5 cm x 213 cm. Samozamykające się drzwi zapobiegają przypadkowemu rozmrożeniu komór i zmniejszeniu efektywności działania sprzętu. Dla wielu osób dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyboru sposobu otwierania drzwi (z lewej lub prawej strony).

 

 

 

 

Redfox HF-200/S 

 

Produkt Redfox HF-200/S ma pojemność 120 l, a jego moc wynosi 150 W. Sprzęt jest wyposażony w elektroniczny sterownik Dixell oraz agregat chłodniczy Danfoss. Z tego względu urządzenie działa efektywnie i niezawodnie. Szafa ma dodatkowy ruszt, który chłodzi mrożonki od góry.

Wymiary urządzenia to: 60 cm x 58,5 cm x 85,5 cm. Na podstawie tych informacji można wywnioskować, że sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca, więc idealnie pasuje do pomieszczenia o niewielkim metrażu. Materiał wykonania produktu to stal nierdzewna. To powoduje, że szafa nie jest podatna na korozję. Opisywany model pozwala na regulację temperatury w zakresie od -22 st. C do -18 st. C.

Do zalet sprzętu należy zaliczyć: zamek zabezpieczający przed otworzeniem produktu przez niepożądane osoby, funkcję automatycznego rozmrażania oraz wentylowane chłodzenie. Konsumenci twierdzą, że to dobra i tania szafa mroźnicza, która bez wątpienia zmieści się pod blatem kuchennym.

 

 

 

 

Stalgast 880401

 

Stalgast 880401 to model o pojemności 350 l, wewnątrz którego znajdują się 3 półki (nośność każdej z nich to 8 kg). Sprzęt ma wbudowany zamek na klucz, dlatego nie ma ryzyka, że szafę otworzy nieupoważniona osoba. Obudowę wykonano z blachy malowanej proszkowo. Zastosowanie cichego agregatu sprawia, że wielogodzinna praca urządzenia nie przeszkadza pracownikom chłodni czy kuchni w wykonywaniu swoich obowiązków.

Produkt jest wyposażony w elektroniczny wyświetlacz ułatwiający regulację temperatury (w zakresie od -18 st. C do -10 st. C). Moc sprzętu wynosi 110 W, a jego całkowite wymiary to: 60 cm x 60 cm x 185 cm.

Jak przekonują konsumenci, szafa jest wyjątkowo pojemna, a do tego nie pobiera zbyt dużo prądu. Z uwagi na materiał wykonania, urządzenie nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego na długo zachowuje estetyczny wygląd. Poza tym produkt ma opcję automatycznego odszraniania, pozwalającą na szybkie pozbycie się zalegającego w komorze lodu.

 

 

 

 

Hendi 233153

 

Prezentujemy urządzenie Hendi 233153 o mocy 750 W i pojemności wynoszącej 1310 l. Szafa ma wymiary: 180 cm x 74,5 cm x 195 cm. Obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej. Agregaty chłodnicze EMBARCO zapewniają niezawodne działanie sprzętu, a cyfrowy wyświetlacz znacząco ułatwia ustawienie właściwej temperatury (w zakresie od -22 st. C do +8 st. C).

Jedną z najbardziej istotnych zalet produktu jest duża nośność półek (do 40 kg). Co więcej, szafa ma wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt służący do otwierania drzwi, jak również 4 nóżki z możliwością regulacji wysokości. Ze względu na zastosowane technologie, sprzęt może działać efektywnie w temperaturze do +38 st. C.

Opinie o szafach mroźniczych marki Hendi są pozytywne. Konsumenci pochlebnie wyrażają się o urządzeniach oferowanych przez wspomnianego producenta. Model 233153 cieszy się szczególnie dużą popularnością, na co wpływa funkcjonalność i komfort użytkowania sprzętu. Produkt ma opcję automatycznego odparowania skroplin oraz samozamykające się drzwi, zapobiegające rozmrożeniu przechowywanej wewnątrz żywności.

 

 

 

 

Liebherr GGPV 6570

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć szafy Liebherr GGPV 6570 o mocy 600 W. Sprzęt pozwala na bezpieczne przechowywanie dużej ilości mrożonek (pojemność urządzenia to 477 l). Prezentowany model wyróżnia się dużą wydajnością chłodniczą. Wbudowany pedał nożny umożliwia nam otworzenie drzwi, nawet gdy mamy zajęte ręce.

Obudowa ze stali szlachetnej jest łatwa do utrzymania w czystości, a dodatkowo odporna na korozję. Urządzenie daje nam możliwość swobodnej regulacji temperatury w zakresie od -35 st. C do -10 st. C. W komorze znajdują się 4 półki, a maksymalne obciążenie każdej z nich wynosi 60 kg. Wymiary produktu to: 70 cm x 83 cm x 215 cm.

Po zapoznaniu się z komentarzami na temat opisanego wyżej modelu można wywnioskować, że sprzęt jest energooszczędny, a ponadto wyjątkowo funkcjonalny. Kierunek otwierania drzwi możemy samodzielnie zmienić (bez konieczności stosowania dodatkowych elementów konstrukcji), w efekcie czego użytkowanie produktu jest niezwykle komfortowe.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...