Syfony do wody sodowej ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Chcąc ułatwić Ci zakup syfonu do wody sodowej, przeanalizowaliśmy oferty wielu sklepów oraz opinie konsumentów o produktach. Na tej podstawie stworzyliśmy krótkie zestawienie 5 najlepszych modeli. Według wielu Internautów Stalgast 500500 to sprzęt, który powinien otwierać nasz ranking. Jest to dobrze wykonany syfon, dzięki któremu możesz przygotować wiele rodzajów napojów musujących. W urządzeniu przechowasz nie tylko wodę gazowaną, ale również słodkie drinki. Grube ścianki dobrze utrzymują temperaturę znajdującej się we wnętrzu cieczy. Z zakupu produktu zadowolone są nie tylko osoby prywatne, ale też właściciele firm cateringowych. Syfon ma szczelny zawór, który zapobiega wylewaniu się napoju. Urządzenie ma praktyczną miarkę, co pozwala na szybkie odmierzenie znajdującej się we wnętrzu cieczy. Kolejnym modelem, który również umieściliśmy w naszym zestawieniu, jest SodaStream Ekspres Source. Urządzenie wyróżnia się piękną stylistyką, choć ładny wygląd to nie jedyna jego zaleta. Sprzęt składa się z ekspresu z nabojem CO2, do którego wpinamy butelkę. Użytkownik może szybko ustawić poziom nasycenia wody, by poziom jej gazowania odpowiadał jego preferencjom.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie syfony do wody sodowej kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Syfony do wody to urządzenia, które przydają się w domu, jak i na dużych przyjęciach. Możemy w nich przygotować wiele różnych napojów gazowanych, które dzięki poręcznemu dozownikowi, nalejemy do szklanki bez rozlewania. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki syfon do wody sodowej wybrać, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje urządzeń oraz z jakich materiałów powinny być one wykonywane. Wskazówki, które tam znajdziesz, ułatwią Ci znalezienie możliwie najlepszego modelu.

 

 

Rodzaje syfonów

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów urządzeń, które znacząco różnią się od siebie. Przeglądając oferty sklepów, na pewno zastanawiasz się, jaki syfon do wody sodowej jest najlepszy? Szukając odpowiedzi na to pytanie, musisz się zastanowić, jakie są Twoje wymagania i w jakich sytuacjach będziesz używał sprzętu.

Zasadniczo możemy podzielić syfony na 2 typy. Pierwszy z nich swoim wyglądem przypomina większy czajnik i może mieć pojemność nawet 3 l. Po wlaniu tam wody lub napoju zostaje podniesione ciśnienie i wprowadzony zostaje dwutlenek węgla. Powoduje to, że ciecz staje się gazowana. Takie urządzenia mogą być używane nie tylko w domach, ale też podczas dużych przyjęć czy w restauracji. Drugi typ syfonów częściej spotykamy w domach prywatnych, ze względu na mniejszą pojemność. Ten rodzaj zbudowany jest z 2 części: obudowy przypominającej ekspres i butelki, którą należy wpiąć do urządzenia. Taki model jest w stanie przygotować na raz około 0,5 l napoju. Należy też podkreślić, że syfony tego typu nie mają możliwości wpięcia innej butelki niż ta, która znajduje się w zestawie. Po umieszczeniu naczynia w ekspresie często możemy wybrać, jak duże stężenie CO2 znajdzie się w napoju. Kolejnym krokiem jest włączenie urządzenia, które po krótkiej chwili przygotuje napój gazowany.

 

Materiał wykonania

Koniecznie weź pod uwagę materiał, z jakiego został wykonany produkt. Jeśli sprzęt będzie miał zbyt cienkie ścianki, napój we wnętrzu szybko straci swoją temperaturę i ogrzeje się lub wyziębi. Najlepszy syfon do wody sodowej ma grube ścianki, najlepiej wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest nie tylko wytrzymały, ale również łatwo go utrzymać w czystości. Jeśli Twój model będzie wykonany ze stali nierdzewnej, nie musisz martwić się zarysowania czy wgniecenia.

Wybierając syfon z butelką, musisz również sprawdzić, z jakiego tworzywa wykonano ekspres z nabojem CO2. Podobnie jak w poprzednim typie urządzeń – zalecamy, by obudowa została zrobiona ze stali nierdzewnej lub wytrzymałego tworzywa sztucznego. Butelki, które dostępne są w zestawach, często są szklane, gdyż materiał jest bardziej przyjazny środowisku. Tańsze modele są jednak plastikowe. Niestety, przypadkowe uderzenie takiego syfonu może spowodować jego awarię.

 

Pojemność

Bardzo ważne jest, by interesujący nas syfon spełniał nasze wymagania. Na rynku znajdziesz niewielkie urządzenia z butelką, w których zmieścisz od 0,3 l do 0,5 l. Drugi typ syfonów ma większą pojemność, gdyż na ogół sprzęty są używane na dużych przyjęciach. Największy model liczy nawet 5 l.

Choć wiele osób ma ochotę kupować możliwie największe sprzęty, warto to dokładnie przemyśleć przed zakupem. Niestety, 5-litrowy model trudno jest przechowywać ze względu na jego wymiary. Co więcej, po napełnieniu urządzenia wodą, jest ono również ciężkie, co utrudnia nalewanie. Poza tym tak duże syfony sprawdzają się tylko na przyjęciach, gdy gościmy kilkadziesiąt osób. Jeśli nie wyprawiasz takich imprez, to polecamy zakup mniejszego modelu. Naczynia o pojemności 1 i 2 l są w pełni wystarczające i dobrze się sprawdzą na przyjęciach rodzinnych. Pamiętaj, że ponowne przygotowania wody sodowej nie jest zbyt czasochłonne, dlatego zawartość syfonu możesz regularnie uzupełniać.

 

 

Odpowiednie stężenie CO2

Jeśli zdecydujesz się na mniejsze urządzenie z butelką, zwróć uwagę na możliwość regulowania stężenia CO2. Dzięki temu z łatwością przygotujesz napój lekko, średnio lub mocno gazowany. Jest to bardzo przydatne udogodnienie, gdyż pozwala na przygotowanie napoju, zgodnie z naszymi preferencjami.

 

Wydajność

Szukając dobrego urządzenia, koniecznie sprawdź, jak dużą ilość napoju gazowanego jest w stanie przygotować jeden nabój. Jeśli wybierzesz mało wydajny syfon, narazisz się na duże, dodatkowe koszty. Według specjalistów dobre sprzęty są w stanie przygotować od 60 do 100 l wody gazowanej z jednego naboju CO2. Ważne jest też sprawdzenie, w jaki sposób ten element można wymienić. Jeśli syfon nie tylko ma małą wydajność, ale też wymiana wkładu jest skomplikowana, będzie to dużym problemem.

 

Syfony do wody sodowej w dobrych cenach

Cena syfonu do wody może wynosić od 100 zł do nawet 500 zł. Na cenę duży wpływ na wykonanie urządzenia oraz jego pojemność. Niewielkie modele mieszczące mniej niż 0,3 l są zdecydowanie tańsze niż większe sprzęty 1-litrowe. Cienkie, 1-warstwowe syfony nie są w stanie utrzymać temperatury cieczy przed ociepleniem lub ochłodzeniem. Dlatego taki model nie będzie zbyt kosztowny. Jeśli jednak chcesz kupić dobrze wykonany, wytrzymały sprzęt z grubej stali nierdzewnej, musisz się przygotować na wydanie sporej kwoty pieniędzy.

Na cenę syfonu wpływają też jego możliwości. W sklepach znajdziesz urządzenia z dozownikiem, które wyglądem przypominają większy czajnik oraz modele z ekspresem i wbudowanym wkładem z CO2. Drugi typ syfonów ma często możliwość regulowania stężenia dwutlenku węgla, czyli możesz przygotować napój lekko, średnio lub mocno gazowany. Pierwszy z opisywanych rodzajów urządzeń nie ma takiej opcji, dlatego jest tańszy.

 

 

Najlepsze syfony do wody sodowej w 2020 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking syfonów do wody sodowej, w którym prezentujemy dokładne opisy 5 urządzeń. Wszystkie sprzęty cechują się dobrym wykonaniem i zostały wybrane na podstawie opinii zadowolonych konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Stalgast 500500 

 

Wiele osób jest zadowolonych z kupna modelu Stalgast 500500. Ich opinie o syfonach do wody tej marki są bardzo pozytywne. Sprzęt ma pojemność 1 l, dlatego sprawdzi się zarówno w domach, jak i w restauracjach podczas przyjęć. W urządzeniu przygotujesz nie tylko wodę gazowaną, ale też wiele rodzajów napojów musujących.

Zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną stronę obudowy wykonano ze stali nierdzewnej. Materiał jest bardzo wytrzymały, więc nawet po upadku nie zostanie uszkodzony. Co więcej, wyczyszczenie ścianek jest bardzo łatwe i nie wymaga używania silnych środków chemicznych. W górnej części znajduje się szczelny zawór, który zapobiega wylewaniu się napoju. Zamknięcie zapewnia też bardzo dobrą kontrolę ciśnienia. Dużym atutem jest praktyczny dozownik, pozwalający nalać napój bez wylewania. Na wewnętrznej ściance znajduje się miarka, która chroni przed zbytnim przepełnieniem syfonu.

W recenzjach konsumenci wyrazili swoje zadowolenie z zakupu produktu. Syfon jest estetyczny, a co ważniejsze pojemny. Dzięki temu sprawdzi się nie tylko w domach, ale też lokalach gastronomicznych.

Stalgast 500500 to syfon o pojemności 1 l wykonany ze stali. Do zestawu dołączono naboje oraz instrukcję obsługi, która pomaga w korzystaniu z akcesorium.

Zalety
Łatwa obsługa:

Syfon jest łatwy w obsłudze, można go łatwo napełnić wodą, która po kilku minutach stanie się gazowana. Test syfonów do wody sodowej wykazał, że wymiana naboju to kwestia kilku sekund.

Solidne wykonanie:

Metalowa obudowa oraz pozostałe elementy z tworzywa sztucznego są solidne. Z całą pewnością będziesz korzystać z produktu przez długi czas.

Duża pojemność:

Jednorazowo można przygotować 1 litr wody. Taka ilość z pewnością starczy na zrobienie kolorowych drinków kilku osobom. Nie musisz więc powtarzać czynności kilka razy.

Dozownik:

Dzięki dobrze wykonanemu dozownikowi możesz precyzyjnie rozlać wodę gazowaną do szklanek bez obaw, że przy okazji wylejesz płyn.

Wygląd:

Syfon jest estetyczny, może być traktowany jako ozdoba kuchenna.

Wady
Zawór:

Niektórzy uważają, że odkręcanie oraz zakręcanie zaworu może być trudne. Jest to dość kłopotliwy element. Trzeba się przyzwyczaić do korzystania z syfonu.

 

 

 

 

SodaStream Ekspres Source 

 

Prezentujemy syfon do wody sodowej SodaStream Ekspres Source. Jest to dobrze wykonane urządzenie, składające się z 2 części: ekspresu z wkładem oraz plastikowej butelki. Przy pomocy urządzenia w ciągu kilku minut przygotujesz wodę gazowaną.

Maksymalna wydajność naboju to  60 l napoju. Gdy nabój z CO2 się wyczerpie, wystarczy kupić nowy i go wymienić. Czynność ta jest bardzo łatwa i zajmuje tylko kilka minut. Największym atutem syfonu jest panel sterowania, służący do określenia stopnia gazowania wody. Do wyboru masz niewielką ilość CO2, średnią i dużą. Pozwala to na przygotowanie napoju, zgodnie z własnymi preferencjami. Pojemność butelki to 0,9 l. Sprzęt nie wymaga podłączenia do prądu, więc możesz z niego korzystać w dowolnym miejscu.

Na zakup urządzenia zdecydowało się sporo osób, którym bliski jest temat ochrony środowiska. Butelkę, w której przygotowano wodę gazowaną, można zakręcić i zabrać ze sobą na spacer. Pozwala to ograniczyć ilość zużywanego plastiku. Internauci pochwalili sprzęt za szybką pracę i ładny wygląd.

Dobrym syfonem jest SodaStream Ekspres Source. Sprzęt został zaprojektowany przez Yves Behar. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym, czerwonym i białym.

Zalety
Design:

Sprzęt jest bardzo ładny, dobrze prezentuje się zarówno w kuchni nowoczesnej, jak i klasycznej. Może on stanowić dekorację.

Łatwa obsługa:

Kilka przycisków oraz czytelna instrukcja obsługi sprawia, że obsługa nie jest skomplikowana. Już po kilku sekundach będziesz wiedział, jak obchodzić się ze sprzętem.

Wykonanie:

Akcesorium jest dobrze wykonane, nie musisz się martwić, że po krótkim czasie ulegnie ono awarii.

Wpinanie butelki:

Wpinanie butelki do środka obudowy jest łatwe. Charakterystyczne kliknięcie sprawia, że dokładnie wiesz, kiedy butelka jest odpowiednio umiejscowiona.

Wada
Szybkość działania:

Użytkownicy uważają, że mechanizm czasem nie działa tak szybko, jak powinien.

 

 

 

 

Isi Twist’N Sparkle

 

Model Isi Twist’N Sparkle to dobry i tani syfon do wody sodowej, który spodobał się wielu konsumentom. Jest to bardzo nowoczesny sprzęt o pojemności 0,95 l, dlatego może być używany na przyjęciach w domach. Urządzenie pozwala na przygotowanie wody i wielu innych napojów smakowych, w tym alkoholowych.

Największym atutem syfonu są jej przezroczyste ścianki. Dzięki temu możesz obserwować, jak urządzenie działa. Poza tym w każdym momencie zauważysz, ile wody jest we wnętrzu. Ścianki są bardzo wytrzymałe, więc nie pękną po upadku. Produkt wykonano z tworzywa PET, czyli bezpiecznego dla środowiska materiału o dużej wytrzymałości. Syfon ma wbudowany, wygodny dozownik, przy pomocy którego nalejesz napój do szklanki, bez rozlewania. Korzystanie z urządzenia jest łatwe, dlatego nie sprawi Ci to trudności.

Wiele osób pochwaliło prezentowany model za prostą obsługę i dobre wykonanie. Przy zakupie otrzymasz zestaw 6 naboi, które będą Ci służyły przez długi czas. Internauci są też zadowoleni z ładnego wyglądu syfonu i jego dużej wydajności.

Isi Twist’N Sparkle to bezpieczny syfon, dzięki któremu przygotujesz wodę i napoje gazowane. Butelkę można przechowywać w lodówce. 

Zalety
Prosta budowa:

Jest to prosto wykonany sprzęt, który nie sprawia żadnego problemu w obsłudze. W rezultacie korzystanie z niego jest nieskomplikowane.

Duża pojemność:

Pojemność wynosząca prawie 1 l sprawia, że jednorazowo można przygotować dużą ilość wody gazowanej.

Butelka:

Butelka jest transparentna, więc możesz kontrolować to, co się dzieje z wodą. W dodatku butelkę można łatwo zutylizować.

Wady
Czyszczenie:

Akcesorium nie można umieścić w zmywarce, a samo czyszczenie ręczne może zająć dość dużo czasu i być niedokładne.

 

 

 

 

Tomgast BS2100 

 

Tomgast BS2100 to jeden z najczęściej kupowanych syfonów do wody sodowej. Swoim wyglądem model przypomina nieco większy czajnik. Pojemność produktu to 1 l, więc ilość napoju wystarczy podczas niewielkiego przyjęcia.

Syfon został wykonany z grubej stali nierdzewnej 18/10, która jest bardzo trwała. Materiał jest również łatwy w czyszczeniu, więc usuwając zabrudzenia, nie musisz używać silnych środków czyszczących. Wnętrze model nie przechodzi zapachami, dlatego Twój napój zawsze będzie mieć świeży aromat.  Zewnętrzne ścianki mają srebrny kolor (mat), dzięki czemu urządzenie dobrze się prezentuje. Wbudowany dozownik pozwala na szybkie nalanie wody do szklanki. Po zamknięciu wieczka do cieczy wpuszczone zostaje CO2. Wydajność jednego naboju to 80 l.

Ładny wygląd i duża wydajność to dwie najczęściej chwalone cechy prezentowanego syfonu. Konsumenci są też zadowoleni ze szczelnego zamknięcia, które zapobiega wylewaniu się wody. Dzięki grubym ścianom temperatura wody utrzymuje się przez długi czas, więc syfon nada się do podawania zimnych napojów, gdyż można go przechowywać w lodówce. Dzięki temu woda będzie orzeźwiająca.

Użytkownicy polecają Tomgast BS2100 jako dobry syfon do wody gazowanej do 150 zł. Jego pojemność wynosi 1 l. Sprzęt jest wykonany ze stali oraz z tworzywa sztucznego. Aby przygotować napój potrzebne są naboje. 

Pros
Łatwe korzystanie:

Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana. W zestawie jest też instrukcja obsługi.

Pojemność:

Pojemność butelki wynosi 1 l.

Solidne wykonanie:

Obudowa ma bardzo grube ścianki, więc ciężko ją uszkodzić. Dobrze wykonane są również elementy plastikowe.

Wady
Długie oczekiwanie:

Niektórzy uważają, że przygotowanie wody gazowanej może zająć sporo czasu. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Mało estetyczny wygląd:

O ile na początku użytkowania model wygląda dobrze, to już po kilku miesiącach mogą na nim pojawić się niezbyt ładne rysy, a także odbarwienia.

 

 

 

 

Orion Aquadream

 

W naszym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć syfonu Orion Aquadream. Jest to atrakcyjny, czerwony model w nowoczesnej stylistyce. Produkt zaprojektowano tak, by nie tylko pomógł ograniczyć ilość kupowanych napoi w butelkach plastikowych, ale też ładnie prezentował się w kuchni. Wymiary całego sprzętu to: 19 cm x 24,5 cm x 42 cm.

Pojemność butelki to 1,1 l. Obudowa urządzenia została zrobiona z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej. Oba materiały są bardzo wytrzymałe, dlatego nie musisz się martwić, że syfon ulegnie awarii po przypadkowym uderzeniu. Dużym atutem produktu jest to, że przygotujesz w nim nie tylko wodę, ale również lemoniadę i inne napoje smakowe. Wbudowany zawór bezpieczeństwa gwarantuje, że syfon się nie przegrzeje. Z jednego wkładu zrobisz około 80 l napoju. Każda osoba może samodzielnie regulować ilość CO2 w napoju. Niestety, zestaw nie zawiera wkładu, więc musisz go samodzielnie dokupić.

Bardzo dużo osób jest zadowolonych z zakupu prezentowanego urządzenia. Butelka ma zakrętkę, więc po przygotowaniu napoju, możesz ją zabrać ze sobą na spacer. Internauci pochwalili też sprzęt za intuicyjny system obsługi.

Orion Aquadream to sprzęt o pojemności 1,1 l. Ma on zawór bezpieczeństwa.  Naboje starczają nawet na przygotowanie 80 l gazowanej wody.

Zalety
Design:

Syfon dobrze wygląda w każdej kuchni, szczególnie tej nowoczesnej. Spełnia on funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Warto dodać, że lakier bardzo rzadko ulega odpryśnięciu.

Możliwość regulacji:

Wiemy, że nie każdy użytkownik lubi bardzo gazowane napoje. Na szczęście syfon pozwala decydować o intensywności gazu.

Wady
Niezrozumiała obsługa:

Niektórzy uważają, że korzystanie z akcesorium może być kłopotliwe. Jest to związane z niezbyt przejście napisaną instrukcją obsługi, która może wprowadzić w błąd.

Waga:

Model jest stosunkowo ciężki. Przenoszenie go z miejsca na miejsce może być czasem kłopotliwe. Szczególnie jeżeli w syfonie znajduje się woda.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status