fbpx

Syfony do wody ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.10.19

 

Przeanalizowaliśmy rynek i opinie kupujących, co pomogło nam znaleźć najlepsze syfony do wody w 2019 roku. Na tej podstawie przygotowaliśmy krótki ranking, na którego szczycie znajduje się Stalgast 500500. Jest to wysokiej jakości model, w którym przygotujesz wiele rodzajów napojów musujących, nie tylko wodę. Z produktu zadowoleni będą prywatni konsumenci, ale też pracownicy restauracji. Najważniejszym elementem jest szczelny zawór, który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Praktyczny dozownik ułatwia dokładne odmierzanie napoju. Syfon ma podręczną miarkę, która znajduje się wewnątrz butelki. Dzięki niej unikniesz przepełnienia sprzętu. Korzystanie z tego modelu jest bardzo proste, co zostało docenione przez liczną grupę kupujących. Kolejnym syfonem, który znajdziesz w naszym zestawieniu jest Hendi 588567. Jest to bardzo dobrze wykonany produkt, który łatwo się obsługuje. Wygląda on profesjonalnie i nie zabiera dużo miejsca w kuchni. Przygotowanie zimnego, gazowanego napoju jest bardzo łatwe. Użytkownikom podoba się to, że w zestawie znajduje się 10 naboi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki syfon do wody kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Osoby lubiące gazowane napoje powinny zaopatrzyć się w syfon. To niewielki przyrząd, za sprawą którego można w kilka chwil dodać bąbelki do wody czy domowej lemoniady. Tego typu produkty wciąż zyskują na popularności, ale który z nich jest odpowiedni? Tego dowiesz się po przeczytaniu informacji zawartych w poradniku zakupowym.

 

 

Komu przyda się syfon?

Co prawda wodę gazowaną czy słodkie napoje możemy kupić w każdym, nawet najmniejszym sklepie. Niemniej jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak poważnym problemem staje się nadmierna ilość plastikowych opadów, w tym butelek. Z pomocą syfonu możemy zmniejszyć ilość niepotrzebnych śmieci. Poza tym samodzielnie przygotowany napój z bąbelkami będzie zdrowszy niż ten ze sklepu, gdyż doskonale wiemy, jakie znajdują się w nim składniki. W ten sposób możemy zmniejszyć m.in. spożycie cukru. Co więcej, nowoczesne produkty wyglądają na tyle oryginalnie, że mogą pełnić funkcję dekoracyjną w kuchni lub innym pomieszczeniu.

Syfony znajdują zastosowanie nie tylko w domach, ale i lokalach gastronomicznych. Taki produkt pozwala sporo zaoszczędzić, ponieważ nie trzeba kupować zapasu wody i gazowanych napoi. Podobnie jak w domu, również w restauracji sprzęt zmniejsza ilość śmieci i pozwala lepiej zadbać o środowisko naturalne.

 

Materiał wykonania

Syfon ma postać poręcznej butelki, która jest wykonana z aluminium, ewentualnie tworzyw sztucznych (najczęściej PET, czyli nadających się do recyklingu). Najważniejsze jest to, żeby produkt wykazywał odporność na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza jeśli zamierzamy zabierać go ze sobą do pracy lub w każdą podróż.

 

Pojemność – jaki syfon do wody wybrać?

Pojemność butelki dołączonej do syfonu decyduje o tym, jak dużo wody gazowanej możemy przygotować. Przeważnie wynosi ona 1 l. Z tego względu nie są to produkty o zbyt dużych wymiarach i można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

 

Naboje

Do przygotowania pełnego bąbelków napoju potrzebny jest nam nabój z CO2. Zazwyczaj jest on dołączony do kompletu wraz z urządzeniem. Użytkownicy syfonów muszą pamiętać o tym, że naboje co pewien czas trzeba wymieniać. Te zużyte musimy wyrzucać do specjalnie oznaczonego pojemnika, skąd potem trafiają do utylizacji.

Jeden nabój wystarcza na przygotowanie kilkudziesięciu litrów gazowanych napojów (od 50 l do nawet 80 l), co oznacza, że również latem, gdy pijemy znacznie więcej, nie trzeba wymieniać go za często.

 

Regulacja poziomu nasycenia napoju

Niektóre syfony, w szczególności te w postaci ekspresu, pozwalają na regulację poziomu nasycenia napoju. Innymi słowy, sami możemy zdecydować o ilości bąbelków. To pozwala na przygotowanie lekko, średnio lub mocno gazowanej wody, w zależności od tego, jaką lubimy pić najbardziej. Tak funkcjonalny produkt z pewnością ułatwi nam dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Najlepszy syfon do wody sprawia, że przygotowane z jego pomocą napoje są smaczne i chętniej je pijemy.

 

Komfort użytkowania

Jeśli wybierzemy syfon z plastikową, przezroczystą butelką, prawdopodobnie nie będziemy mieć problemu z jej napełnieniem, a modele aluminiowe mogą nam to utrudniać, bo nie są przezroczyste. Niemniej jednak również takie produkty będą komfortowe w użytkowaniu, jeśli wewnątrz nich znajdzie się praktyczna miarka umożliwiająca wlanie odpowiedniej ilości napoju.

Jaki syfon do wody jest najlepszy? Wiele osób uważa, że to model wyposażony dodatkowo w niekapiący kranik. Dzięki niemu możemy lepiej zadbać o porządek i swobodnie przygotować gazowane napoje, bez ryzyka ich rozlania. Warto przyjrzeć się też samej butelce. Powinna ona być na tyle szeroka, abyśmy nie mieli kłopotu z jej umyciem.

 

 

Bezpieczeństwo

Użytkowanie syfonu jest proste i bezpieczne. Większość produktów ma ochronę przed przepełnieniem, dlatego na pewno nie wlejemy do butelki zbyt dużo wody. Poza tym takie sprzęty są wyposażone w zawór kontroli ciśnienia, co zmniejsza do minimum ryzyko wybuchu butelki.

 

Syfony do wody w dobrych cenach

Syfony do wody są coraz częściej spotykane w domach, ponieważ to produkty praktyczne i niedrogie. Za taki przyrząd zapłacimy od 100 zł do 500 zł. Choć początkowo wydaje się, że jest to duży wydatek, warto przeanalizować sobie, ile miesięcznie wydajemy na gazowaną wodę i napoje. Już po krótkim czasie użytkowania syfonu zauważymy, że wydajemy mniej na zakupy spożywcze i wywóz śmieci.

 

Najlepsze syfony do wody w 2019 roku

 

Nasz ranking syfonów do wody prezentuje opisy 5 wysokiej jakości urządzeń, z których zadowoleni są miłośnicy gazowanych napoi.

 

Nasze zalecenia

 

Stalgast 500500

 

Stalgast 500500 to dobrej jakości syfon o pojemności 1 l. Sprzęt może być używany w domach podczas przyjęć lub w lokalach gastronomicznych. Dużym atutem produktu jest to, że przygotujesz w nim nie tylko wodę gazowaną, ale również inne napoje musujące.

Znajdujący się w górnej części zawór jest szczelny. Dzięki temu przygotowywany napój nie wyleje się na blat.  Zawór gwarantuje kontrolę ciśnienia, co zapewnia bezpieczeństwo. Sprzęt został wykonany z dobrej jakości stali, która ładnie się prezentuje. Materiał ten jest też odporny na zarysowania i różne uszkodzenia mechaniczne. Wygodny dozownik ułatwi Ci nalewanie przygotowanego napoju. Na wewnętrznej ściance butelki znajduje się praktyczna miarka, która chroni przed przepełnieniem syfonu.

Pozytywne opinie o syfonach do wody tej marki, zachęciły wiele osób do zakupu produktu. Wielu kupujących jest z niego zadowolonych. W swoich recenzjach konsumenci najczęściej chwalą wysoką jakość wykonania, a także efektywność działania sprzętu. Przygotowując smaczną wodę gazowaną, nie generujesz plastikowych śmieci, co pozwala lepiej zadbać o środowisko.

Stalgast 500500 to sprzęt, dzięki któremu można przygotować bardzo dobrą wodę lub napój gazowany. Jest on wykonany ze stali. Pojemność syfonu wynosi 1 l.

Zalety
Wykonanie:

Całość sprzętu (oprócz zaworu) jest wykonana ze stali. Jak wiadomo, stal jest bardzo wytrzymałym materiałem. Nie musisz się martwić, że jeżeli przez przypadek syfon upadnie, to będziesz musiał zakupić nowy.

Pojemność:

Pojemność syfonu wynosi 1 l, co wystarcza, aby przygotować napój gazowany nie tylko dla siebie, ale również dla innych domowników lub gości.

Zawór:

Zawór został bardzo dobrze wykonany. Właśnie dzięki temu elementowi masz pewność, że ciśnienie jest w każdej chwili kontrolowane, a sam sprzęt nie jest niebezpieczny podczas pracy.

Dozownik i miarka:

Prezentowany syfon ma dwa elementy, dozownik oraz miarkę. Mają one za zadanie pomóc w nalewaniu cieczy. Dzięki miarce kontrolujesz, ile napoju wlałeś do środka, a dozownik pomoże precyzyjnie nalać ciecz do szklanek.

Design:

Sprzęt wygląda bardzo elegancko. Jest srebrny, a jego dozownik jest czarny. Te dwa kolory komponują się ze sobą, a syfon dobrze prezentuje się w domu i w barze.

Wady
Niezbyt wygodny:

Aby dozownik działał prawidłowo trzeba dociskać go dość mocno. Jeżeli zamierzasz nalać więcej napoju, np. wszystkim członkom rodziny, to może to być niekomfortowe.

 

 

 

 

Hendi 588567

 

Hendi 588567 to syfon, dzięki któremu możesz przygotować napój gazowany. Z jego pomocą dodanie gazu do wina, koktajlu czy do zwykłej wody jest bardzo łatwe. Pamiętaj jednak, że sprzętu można używać wyłącznie do zimnych napojów. Butelka ma pojemność 0,75 l. Jest ona polerowana i dzięki temu wygląda bardzo estetycznie. Kolor syfonu jest srebrny.

Na samym szczycie urządzenia znajduje się specjalny zawór, który pozwala na spuszczanie ciśnienia, a także przycisk, który zwalnia ciśnienie. Warto dodać, że obsługa sprzętu jest bardzo łatwa, dzięki czemu syfon jest ceniony przez wielu użytkowników. Wymiary butelki wynoszą 80 mm x 370 mm. Nie jest ona zbyt duża i można ją po prostu schować do szafki.

W zestawie znajduje się lejek, z pomocą którego można bardzo precyzyjnie rozlać napój do szklanek lub do kieliszków. W komplecie znajduje się też 10 naboi. Dlatego zestaw jest często doceniany przez użytkowników.

Hendi 588567 to syfon o pojemności 0,75 ml. Jego wymiary wynoszą 80 mm x 370 mm. W zestawie znajduje się lejek oraz 10 naboi. Butelka jest wykonana ze stali.

Zalety
Wykonanie:

Syfon został wykonany bardzo starannie. Butelka ze stali nierdzewnej jest odporna na uszkodzenia i odbarwienia. Dobrze wykonana jest też głowica z dwoma zaworami.

Zestaw:

Komplet nie zawiera wyłącznie butelki oraz zaworów. Jest to również specjalny lejek, z którego pomocą można precyzyjnie nalewać napój do naczyń.

Design:

Syfon prezentuje się bardzo elegancko. Podczas gdy go nie używasz może posłużyć jako ciekawa ozdoba kuchni, ponieważ wyszlifowana stal wygląda estetycznie.

Obsługa:

Sprzęt nie sprawia żadnego problemu podczas obsługi. Wszystkie zawory działają bezawaryjnie, a ich praca jest dokładnie opisana w instrukcji.

Uniwersalność:

Syfon pozwala przygotować nie tylko wodę gazowaną, ale też wino, koktajl oraz inne, zimne napoje.

Wady
Pojemność:

Niektórych może nie zadowolić pojemność, która wynosi 0,75 ml. Aby przygotować napój dla wielu osób będziesz musiał sięgać po syfon kilka razy.

 

 

 

 

SodaStream Ekspres Spirit 

 

Jeśli poszukujesz łatwego w obsłudze syfonu do wody, polecamy Ci SodaStream Ekspres Spirit. Jest to solidny zestaw, przy pomocy którego przygotujesz wodę gazowaną. Sprzęt polecany jest osobom, które lubią napoje z bąbelkami, a do tego bliska jest im ochrona środowiska.

Model bardzo szybko zmienia wodę w gazowaną, gdyż urządzenie ma zamontowany nabój z CO2 wystarczający na przygotowanie nawet 60 l napoju. Możesz samodzielnie wybrać, jak bardzo gazowana ma być woda: lekko, średnio czy mocno. Urządzenie zbudowane jest z mechanizmu z syfonem, do którego należy podłączyć plastikową butelkę (pojemność 0,9 l) dołączoną do zestawu. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta i nie powinna sprawić Ci trudności. Ponieważ produkt działa bez podłączenia do prądu, korzystanie z niego jest tanie.

Głównym powodem, dlaczego tak dużo osób kupiło prezentowany syfon, jest chęć zmniejszenia objętości śmieci. Sprzęt pomaga w dbaniu o środowisku. Internauci są też zadowoleni, że model ma opcję samodzielnego dopasowania stopnia gazowania napoju zgodnie z własnymi preferencjami.

SodaStream Ekspres Spirit to syfon o pojemności 0,9 l. Jego wymiary to 20 cm x 20 cm x 43,5 cm. Model jest wykonany z tworzywa sztucznego.

Zalety
Wygoda użytkowania:

Wystarczy napełnić butelkę wodą, a następnie umieścić ją w urządzeniu. Przedtem pamiętaj o zainstalowaniu naboju (w komplecie).

Możliwość regulacji:

Sprzęt pozwala na regulację poziomu CO2 w wodzie. W każdym momencie masz nad tym kontrolę, a sama regulacja jest możliwa dzięki jednemu przyciskowi.

Design:

Model jest dostępny w kilku wersjach (czarnej, czerwonej i białej). Syfon prezentuje się bardzo ładnie i może być ciekawym dodatkiem w nowoczesnej kuchni.

Wady
Wykonanie:

Syfon jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Po pewnym czasie może on ulec uszkodzeniu.

 

 

 

 

ISI Sodamaker Classic 

 

Bardzo dużo osób kupiło ISI Sodamaker Classic, czyli atrakcyjny syfon o pojemności 1 l. Przy pomocy modelu przygotujesz gazowany napój na bazie wody lub alkoholu. Urządzenie zastąpi Ci picie w plastikowych butelkach, które zanieczyszczają środowisko.

Korzystanie z produktu jest bardzo proste ze względu na intuicyjną obsługę. Model ma specjalny dozownik służący do wygodnego nalewania napoju do szklanek. Z kolei zawór ma mechanizm zabezpieczający syfon po zamknięciu. Korpus modelu pokryto siatką ze stali nierdzewnej. Jej zadaniem jest zabezpieczanie modelu przed uszkodzeniami. Na ściankach produktu znajduje się czytelna skala, chroniąca przed przepełnieniem sprzętu. Syfon wyposażony jest też w rurkę z mechanizmem uniemożliwiającym kapanie.

Osoby, które zainwestowały w ten sprzęt, nieustannie chwalą go. Docenili oni delikatny system dozowania wody, który zabezpiecza napój przed wylaniem. Siateczkowaty korpus nie tylko chroni model, ale też dobrze się prezentuje. Obudowa syfonu została zrobiona ze stali nierdzewnej i zabezpiecza produkt przed zarysowaniem.

ISI Sodamaker Classic to syfon o pojemności 1 l. Jego części robocze są wykonane ze stali nierdzewnej, a pozostałe elementy są wykonane z tworzywa sztucznego.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Produkt jest wyposażony w specjalny mechanizm, który chroni przed przepełnieniem. Z kolei specjalny system dozowania zapobiega rozlewaniu wody.

Czyszczenie:

Metalowe części można łatwo wyjąć i je dokładnie wyczyścić. Poza tym nie osiada na nich rdza.

Kran:

Kiedy kran jest zamknięty to nie przecieka. Solidny zawór zapewnia odpowiednią ochronę.

Wady
Ograniczenia w użyciu nabojów:

Producent oświadcza, że używanie nabojów innej firmy niż ISI oznacza koniec gwarancji, co jest bardzo ograniczające.

Wykonanie:

Elementy niewykonane ze stali są podatne na uszkodzenia.

 

 

 

 

ISI Twist’N Sparkle 

 

ISI Twist’N Sparkle to nowoczesny syfon do wody, który na pewno okaże się użyteczny w restauracjach i podczas przyjęć. Przy pomocy urządzenia możesz cieszyć się smaczną wodą sodową lub innymi napojami (w tym alkoholowymi).

Konsumenci są szczególnie zadowoleni z tego, że butelka jest transparentna. Pozwala to na sprawdzenie, jak dużo napoju w niej pozostało. Sam syfon został wykonany z tworzywa PET. Materiał ten podlega recyklingowi, więc nie jest zbyt szkodliwy dla środowiska. Model ma wygodny dozownik, ułatwiający nalewanie wody do szklanek. Największym atutem produktu jest łatwa obsługa. Poza tym syfon został tak skonstruowany, by jego czyszczenie nie sprawiło Ci trudności. Ścianki modelu są wytrzymałe i nie ulegają zniszczeniu na skutek działania niskich temperatur. Dlatego sprzęt możesz przechowywać w lodówce.

Użytkownicy pochwalili syfon za ładny design i łatwe korzystanie z niego. Co więcej, zdaniem kupujących zestaw jest bardzo wydajny, bo przy zakupie otrzymasz aż 6 naboi CO2. Również cena sprzętu jest bardzo atrakcyjna.

ISI Twist’N Sparkle to syfon o pojemności 0,95 l. W zestawie wraz ze sprzętem znajduje się jeszcze 6 naboi. Jest to dobry syfon do wody do 200 zł.

Zalety
Wykonanie:

Sprzęt jest wykonany z materiału o nazwie PET. Jest on mocny, a oprócz tego może być poddany recyklingowi, co ma pozytywny wpływ na środowisko.

Obsługa:

Model jest bardzo łatwy w obsłudze, więc nawet jeżeli nie znasz się na syfonach, będziesz mógł z niego swobodnie korzystać. Tak wykazał test syfonów do wody.

Wady
Czyszczenie:

Wiele osób przyznaje, że czyszczenie prezentowanego modelu jest dość problematyczne, szczególnie dlatego, że nie można wyjąć części wewnętrznych.

Naboje:

Jeden nabój starcza tylko na jedno użycie, czyli na około 1 l wody. Jest to bardzo mało, szczególnie że nie możemy używać innych naboi (jeżeli to zrobimy, to produkt traci gwarancję).

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Soda Pluss 1l

 

Prezentujemy syfon do wody Soda Pluss 1l, który cieszy się sporą popularnością. W produkt zainwestowało wielu właścicieli restauracji i firm cateringowych. Pojemność butelki to 1 l. Warto jednak dodać, że tempo przygotowywania wody nasyconej bąbelkami trwa krótko, dlatego Twoi goście zawsze będą mieli szklanki pełne pysznego napoju.

Syfon został wykonany z wytrzymałego aluminium. Tworzywo jest solidne, więc znajdujący się w środku napój nie wyleje się. Materiał jest odporny nie tylko na zarysowania, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Przy użyciu produktu możesz przygotować nie tylko wodę z bąbelkami, ale też napoje na bazie słodzonych soków. Wnętrze butelki pokryto nieprzywierającą powłoką, którą łatwo się czyści.

Jeśli przed zakupem produktu przeczytasz jego recenzje, zauważysz, że kupujący są bardzo zadowoleni z tego sprzętu. Zdaniem Internautów Syfon wyróżnia się prostą obsługą oraz dobrym wykonaniem. Konsumenci są też zadowoleni z aluminiowej obudowy. Materiał ten jest wytrzymały i ładnie się prezentuje.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4.56 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status