Naświetlacze do jaj ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.03.24

 

Naświetlacz to urządzenie, które służy do wyparzania i sterylizowania jajek. Dzięki niemu są one odkażone, przez co niszczone są takie mikroorganizmy, jak bakterie Salmonelli. Na rynku znajdziesz wiele urządzeń, jednak nie wszystkie są warte Twojej uwagi. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy niewielki ranking, który powstał w oparciu o oferty wielu sklepów. Obecnie najlepszym urządzeniem jest Stalgast 690552, nowoczesny model wykonany ze stali nierdzewnej. Za sprawą dużej pojemności, sprzęt na pewno okaże się niezbędnym w gospodarstwie domowym. Za pomocą wbudowanej lampy szybko i efektywnie zabijane są bakterie Salmonelli, pałeczki okrężnicy i grzyby. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, przez co sprawdza się nie tylko w dużych zakładach, ale i na prywatnych farmach. Ciekawą propozycją jest też Mesko-AGD NB-2.30. Produkt ten ma równie imponującą pojemność, przez co zakupiło go wielu właścicieli barów i restauracji. Praca naświetlacza jest bardzo szybka, gdyż we wnętrzu znajdują się aż 4 lampy. Produkt przeszedł wszystkie niezbędne testy, które potwierdziły jego wydajność.

 

 

Najlepsze naświetlacze do jaj w 2024 roku

 

Kupno dobrej jakości produktu nie jest proste, dlatego przeczytaj nasz ranking naświetlaczy do jaj. W poniższym tekście znajdziesz dokładne opisy 5 wysokiej jakości modeli, które na pewno okażą się niezastąpione w Twoim gospodarstwie.

 

Nasze zalecenia

 

Stalgast 690552

 

Model Stalgast 690552 to wysokiej jakości naświetlacz do jajek, który przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Pojemność sprzętu to 30 jaj. Urządzenie zostało wykonane ze stali nierdzewnej, która nie tylko jest odporna na korozję, ale również ochroni zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. Moc modelu to 0,07 kW, co zapewnia szybką i wydajną pracę. Wymiary zewnętrzne maszyny to: wysokość – 36 cm, długość – 53 cm i głębokość – 24,5 cm.

Produkt służy do powierzchniowego odkażania. Proces dezynfekcji polega na naświetlaniu jajek przy pomocy lampy, która emituje promieniowanie UV. Sprawia to, że wiele bakterii (takich jak Salmonella czy E. Coli) zostaje unicestwionych. Równocześnie naświetlacz pomaga pozbyć się ziarenkowców, laseczek tlenowych i wielu rodzajów grzybów, które mogą rozwijać się i żyć na powierzchni jajka. Dużym atutem modelu jest szybka praca, gdyż czas naświetlania nie przekracza 150 sekund.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu z nich doceniło dużą moc urządzenia, a także szybką i wydajną pracę.

 

 

 

 

Mesko-AGD NB-2.30

 

Poszukując dobrej jakości naświetlarki do jajek, polecamy Ci zakup Mesko-AGD NB-2.30. Jest to bardzo nowoczesny model, który przyda się w każdym lokalu gastronomicznym, gdyż szybko (w 60 sekund) upora się z niebezpiecznymi zarazkami.

Wymiary maszyny to: wysokość – 46 cm, długość – 38 cm i szerokość – 18, cm. Producent zapewnia, że wbudowane lampy mają żywotność 7500 h, co wystarczy na kilka lat używania. Sprzęt sprawdzi się zatem w wielu lokalach gastronomicznych, takich jak restauracje, stołówki, cukiernie, hotele, ale również w prywatnych gospodarstwach, w których jajka są wykorzystywane przez mieszkańców lub sprzedawane. Poza tym produkt posiada Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny oraz pozytywne opinie Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej przy Akademii Rolniczej we Wrocławiu i SGGW w Warszawie.

We wnętrzu zmieści się 30 jajek, które po zamknięciu zostają poddane szybkiemu procesowi wyparzania i sterylizacji. Jest to możliwe dzięki wbudowanym 4 lampom UV (Philips TUV o mocy 16 W), które emitują promieniowanie UV-C. Dzięki dużej mocy sprzętu (0,08 kW), wystarczy tylko 60 sekund, by w pełni unicestwić bakterie Salmonelli. Opinie o naświetlaczach do jajek tego producenta są bardzo pochlebne.

 

 

 

 

RedFox RM-NJ2

 

Model RedFox RM-NJ2 to bardzo wydajny naświetlacz do jajek, który przy pomocy wbudowanej lampy UV zabija wszelkie bakterie znajdujące się na skorupkach. Urządzenie powinno się znaleźć we wszystkich lokalach gastronomicznych i gospodarstwach rolnych, gdyż bardzo szybko zabija niebezpieczne wirusy i pleśń. Wymiary produktu to 18,4 cm x 46 cm x 38 cm.

Pojemność maszyny to 30 sztuk, przez co sprawdzi się ona nawet w dużych restauracjach. Sprzęt zastępuje środki chemiczne, którymi w przeszłości dezynfekowano jajka. Zamiast tego model oferuje znacznie szybszą (1 cykl trwa 90 sekund) i bezpieczniejszą pracę. We wnętrzu znajduje się lampa emitująca promieniowanie UV, które działa zabójczo na żywe organizmy, takie jak bakterie, wirusy, pleśnie i zarodniki. Żywotność lampy wynosi 7500 h.

Prezentowana naświetlarka działa bardzo dokładnie, a co więcej jest zgodna ze wszystkimi wymaganiami sanepidu i może być stosowana w lokalach gastronomicznych. Dzięki niej serwowane jajka pozbawione są bakterii Salmonelli czy E. Coli, przez co nie narażasz swoich gości na zatrucie pokarmowe.

 

 

 

 

Soda Pluss 160010001

 

Nowoczesny model Soda Pluss 160010001 to dobra i tania naświetlarka do jajek, która pomoże Ci usunąć wszelkie zarazki i bakterie z powierzchni skorupki. Pojemność urządzenia to 10 sztuk, dlatego nada się ono do średniej wielkości cukierni czy restauracji. Produkt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają jego bezpieczną pracę.

Maszyna dedykowana jest do powierzchniowej dezynfekcji. W tym procesie usuwane są bakterie i drobnoustroje, które mogą znajdować się na jajkach. Zaliczamy do nich: Salmonellę, E. Coli, laseczki tlenowe, ziarenkowce oraz wiele odmian wirusów i grzybów. Po umieszczeniu we wnętrzu jajek oddziałują na nie 2 lampy (UV-C x TUV) o mocy 16 W. Jeden cykl trwa około 60 sekund.

Obsługa urządzenie jest bardzo prosta i intuicyjna, a do tego praca, którą ono oferuje jest wydajna i szybka. Właśnie dlatego właściciele wielu przedsiębiorstw spożywczych zdecydowali się na zakup prezentowanej naświetlarki, gwarantuje ona bowiem, że wysterylizowane jajka nie wywołają żadnych chorób.

 

 

 

 

SPW IP 20

 

Jeśli jesteś właścicielem lokalu gastronomicznego lub posiadasz własną hodowlę kur, polecamy Ci zakup naświetlarki SPW IP 20. Urządzenie to służy do sterylizowania jajek, które potem trafiają do sklepów. Pojemność maszyny to aż 30 sztuk, więc sprawdzi się ona w dużych lokalach.

We wnętrzu urządzenia znajdują się 4 lampy (UV-C – TUV) o mocy 16 W. Emitowane promienie UV zabijają wszelkie wirusy i zarodki grzybów, które mogą znajdować się na skorupce. W tym procesie giną takie niebezpieczne bakterie, jak Salmonella czy E.Coli, których spożycie zagraża zdrowiu człowieka. Jeden cykl trwa około 90 sekund, co pozwala w całości unicestwić niebezpieczne związki. Trwałość lampy wynosi 7500 h, więc będzie ona zdatna do użytku przez kilka lat.

Obudowa maszyny została wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Materiał jest nie tylko odporny na działanie korozji, ale również dobrze chroni znajdujące się we wnętrzu jajka. Poza tym grube ścianki nie przepuszczają wiązek promieni UV, więc naświetlarka nie zagraża konsumentowi. Właśnie dlatego wiele osób zdecydowało się na zakup tego produktu.

 

 

 

 

 

Jaki naświetlacz do jaj kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zdrowe jedzenie to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego względu rozpoczynając gotowanie powinniśmy zadbać o to, aby wszystkie składniki były czyste i świeże. Podczas gdy warzywa, owoce lub mięso możemy umyć pod bieżącą wodą, inne produkty dość trudno jest przygotować do dalszej obróbki. Jednym z przykładów tego typu składników są jajka. Nawet najbardziej dokładne czyszczenie skorupki nie sprawi, że wszystkie bakterie znajdujące się w jej wnętrzu zostaną zabite. Dlatego właśnie producenci wprowadzili na rynek specjalne urządzenia służące do sterylizacji pożywienia. Ze względu na dość duży asortyment ciężko jest jednak podjąć decyzję, jaki naświetlacz do jaj wybrać, by spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Niniejszy poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które szukają istotnych informacji dotyczących najważniejszych parametrów dobrej jakości naświetlaczy.

 

 

Pojemność – jaki naświetlacz do jaj jest najlepszy?

Kupując naświetlacz do jaj w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad jego pojemnością. Obecnie na rynku znajdziesz urządzenia, które przeznaczone są nie tylko do użytku domowego, ale również świetnie radzą sobie w większych fabrykach.

Najprostsze modele wyposażone zostały w kasety mieszczące jednorazowo 6 lub 10 sztuk jajek. Tego typu produkt najczęściej kupowany jest przez osoby, które chcą szybko naświetlić kilka jajek. Jeśli więc często przygotowujesz dla siebie i dla swojej rodziny jajecznicę, omlety lub inne jajeczne potrawy warto zakupić niewielki sprzęt, który w kilka chwil całkowicie pozbawi żółtka i białka niebezpiecznych zarazków.

Osobom, które poszukują nieco bardziej rozbudowanego rozwiązania konsumenci proponują wybór naświetlaczy przygotowanych do jednorazowej sterylizacji aż 30 jaj. Jeśli więc posiadasz własną hodowlę kur i chciałbyś rozpocząć sprzedaż, jednak obawiasz się o ewentualne problemy związane z badaniami jakości jajek, warto zainwestować w tego typu sprzęt. Nawet jeśli sam nie masz czasu na mozolną pracę przy naświetlaczu, możesz zatrudnić do tego zadania wykwalifikowaną osobę. Zakładając, że w ciągu 10 min pracownik zdoła prześwietlić jedną partię jaj, przez cały dzień oczyści ich niemal 250. Wraz z nabieraniem odpowiednich nawyków, proces nakładania i zdejmowania delikatnych skorupek znacznie się usprawni, co poprawi efektywność pracy.

 

Korpus

Ze względu na rodzaj korpusu i sposób wkładania jaj, naświetlacze dzielimy na szufladowe i walizkowe. To, jaki model wybierzemy powinno być uzależnione przede wszystkich od naszych indywidualnych upodobań oraz możliwości.

Pierwszy typ, jak sama nazwa wskazuje, wyglądem przypomina zwykłą szufladę. Aby rozpocząć jego prace należy wyciągnąć z urządzenia część z kratką na jajka, poukładać zawartość, a następnie wsunąć element z powrotem i rozpocząć proces naświetlania. Jest to bardzo dobry układ dla osób, które chcą maksymalnie zagospodarować miejsce wokół urządzenia. Po pierwsze, nie zajmuje ono zbyt wiele miejsca. Po drugie, nie rozsuwa się na boki, dzięki czemu pozostałą część blatu możesz poświęcić na inne sprzęty, a po trzecie jego górna część jest nieruchoma, dlatego może posłużyć jako półka na niewielkie drobiazgi.

Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na urządzenie wyposażone w wysuwaną szufladę pomyśl o zakupie naświetlacza walizkowego. W tym przypadku, jajka wkładamy do komory, którą przykrywamy od góry klapą. Pamiętaj jednak, aby bardzo ostrożnie korzystać z tego typu sprzętu. Przed otwarciem upewnij się, że urządzenie jest wyłączone. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że ostre promienie ultrafioletowe uszkodzą Twój wzrok.

 

Lampy

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na jakość pracy sprzętu jest odpowiedni dobór lamp. Najlepszy naświetlacz do jaj to taki, który nie tylko zabija wszystkie bakterie, ale również działa na tyle szybko, by praca nie była zbyt długa i monotonna. Z tego powodu sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model wyposażony został w odpowiednie naświetlenie.

W zależności od typu urządzenia posiadają one 2 lub 4 lampy. Oczywiście im silniejsze są wiązki ultrafioletowego światła, tym proces zabijania bakterii jest krótszy. Najczęściej polecanymi przez konsumentów żarówkami są modele generujące promieniowanie UV-C o mocy 16 W. 4 takie źródła światła sprawią, że cały proces naświetlania np. 30 jajek nie będzie dłuższy niż 120 sek.

 

HACCP

Jeśli poszukujesz urządzenia, które będzie wykorzystywane w Twojej firmie, jako sprzęt oczyszczający jajka przeznaczone na sprzedaż, bardzo ważne jest, abyś zakupił naświetlacz przebadany przez jednostki certyfikujące. Najważniejszym dokumentem powinny być dla Ciebie atesty akceptowane przez HACCP. Jest to obecnie najbardziej skuteczny system, który nakłada na producentów obowiązek dbania o bezpieczeństwo produktów zapobiegając ewentualnym zagrożeniom. Dysponując urządzeniami spełniającymi wskazane przez HACCP wymagania możemy być pewni, że dany model jest sprzętem z górnej półki.

 

Naświetlacze do jaj w dobrych cenach

Podobnie, jak większość AGD, naświetlacze do jaj możemy kupić w różnych cenach. Mniejsze, 6 punktowe modele, kosztują ok. 700 zł, natomiast wartość bardziej rozbudowanych może sięgać nawet 1400 zł. Podczas zakupu staraj się więc kierować przede wszystkim własnymi potrzebami, tak aby nie przepłacić za sprzęt, z którego nie będziesz w pełni korzystać.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ