Najlepsza krajalnica do chleba domowa

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaką krajalnicę do chleba domową wybrać?

 

Krojenie chleba może być utrapieniem, zwłaszcza gdy nóż nie jest ostry. Jak można sobie z tym poradzić w prosty i niewymagający sposób? Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią krajalnicę do chleba. Z pewnością zastanawiasz się, co kryje się pod hasłem ”odpowiednia”. Spróbujemy wyjaśnić to w kilku wskazówkach umieszczonych poniżej. Jeżeli jesteś zainteresowany, to przejdź do dalszej części artykułu, czyli poradnika na temat wyboru krajalnicy do chleba.

Jak można się domyśleć, najlepsza domowa krajalnica do chleba w 2020 roku ma regulację grubości. Jeżeli nigdy nie mogłeś ukroić idealnej kromki chleba, to krajalnica z regulowaną grubością krojenia z pewnością Ci się przyda. Jak można zmieniać grubość? Zazwyczaj służy do tego pokrętło, które zwiększa lub zmniejsza otwór pomiędzy ostrzami oraz obudową. Nad niektórymi pokrętłami dokładnie zaznaczone są centymetry grubości krojonej kromki.

Bez wątpienia najlepsze domowe krajalnice do chleba są bezpieczne. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, lepiej wybrać model, który działa jedynie w momencie naduszenia specjalnego przycisku. Wtedy wiesz dokładnie, kiedy sprzęt działa i musisz jedynie uważnie umieścić kromki chleba. Warto też dodać, że wiele modeli ma specjalne osłonki, które odgradzają nas od ostrzy.

Wykonanie jest jedną z najważniejszych kwestii. Na początku musisz wiedzieć, że najważniejszym elementem każdej krajalnicy są jej ostrza. To dzięki nim będziesz cieszyć się idealnie pokrojonymi kromkami. Dlatego najlepiej, abyś wybrał sprzęt z ostrzami ze stali nierdzewnej lub z tytanu. Co z obudową? Najprostsze krajalnice są wykonane z plastiku. Są one lekkie i można łatwo zmieniać ich miejsce. Z kolei sprzęt stalowy wygląda bardzo estetycznie, a także trudno go zniszczyć. Musisz jednak pamiętać, że krajalnica stalowa może być dość ciężka.

Moc krajalnicy nie jest zbyt ważna, chyba że chcemy kroić bardzo wiele kromek jednocześnie. Jednak do domu najczęściej wystarczy urządzenie, którego moc nie przekracza 200 W. Popularne są sprzęty o mocy około 100 W.

 

 

Krajalnice do chleba domowe – ranking

 

 

Esperanza Mortadella 

 

Esperanza Mortadella to krajalnica do chleba, która za każdym razem przygotuje dla Ciebie kromki o odpowiedniej grubości. Sprzęt ma regulację grubości krojenia w zakresie od 1 mm do 15 mm. Grubość jest regulowana specjalnym pokrętłem i można wybrać taką, jaka najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Warto dodać, że sprzęt umożliwia również krojenie warzyw, wędlin, sera i innych produktów.

Urządzenie ma solidną powłokę chromowo-niklowaną, więc z pewnością nie ulegnie szybkiemu uszkodzeniu. Z kolei ostrza są wykonane ze stali nierdzewnej i dokładnie kroją wszystkie produkty. Krajalnica ma specjalne nóżki, dzięki którym nie przesuwa się podczas krojenia.

Moc urządzenia wynosi 150 W. Średnica ostrza wynosi 19 cm. Wymiary krajalnicy to 38 cm x 25 cm x 25 cm, co oznacza, że nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca i dlatego można ją położyć w małej kuchni, co podoba się wielu użytkownikom. Chwalą oni też solidnie wykonane elementy.

 

 

 

 

Adler AD4701 

 

Adler AD4701 to krajalnica, która sprawi, że krojenie nie zabierze Ci zbyt dużo czasu. Każdy element może być od niej odłączony oraz umieszczony w zmywarce. Dlatego czyszczenie nie jest skomplikowane i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Jest to bezpieczne urządzenie, które nie zrani Cię podczas użytkowania.

Ostrze jest wykonane ze stali szlachetnej, a obudowa z tworzywa sztucznego. Moc krajalnicy wynosi 200 W. Grubość cięcia łatwo reguluje się pokrętłem. Nad nim znajduje się wybrana przez nas grubość. Przycisk włączania i wyłączania jest umieszczony w bezpiecznym miejscu daleko od ostrza.

Obsługa urządzenia jest łatwa i opanowanie jej nie zabiera dużo czasu. Oprócz chleba można również kroić wędliny oraz sery. Użytkownikom najbardziej podoba się możliwość skrojenia wielu produktów, łatwa obsługa krajalnicy, a także jej design.

 

 

 

 

MPM MKR-03  

 

MPM MKR-03 to krajalnica o mocy 150 W. Jeżeli zależy Ci na precyzji w krojeniu, to jesteś w dobrym miejscu. Sprzęt pozwala zadecydować o dokładnej grubości kromek, lecz musi się ona mieścić w zakresie od 1 mm do 15 mm. Obudowa urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego. Ostrze to stal nierdzewna, która skutecznie i szybko kroi chleb.

Opisywany sprzęt jest bardzo bezpieczny w użyciu. Ma on specjalną blokadę, aby przez przypadek nie dotknąć ostrza. Dzięki przełącznikowi użytkownik lub inna osoba nie może przez przypadek włączyć urządzenia. Z kolei gumowe nóżki bezpiecznie trzymają krajalnicę w jednym miejscu.

Wielu osobom bardzo podoba się możliwość regulacji szybkości pracy ostrzy. Warto dodać, że ta domowa krajalnica do chleba w dobrej cenie ładnie wygląda i ma ciekawy design. Dlatego z pewnością nie zaburzy tego, jak urządziliśmy naszą kuchnię. Użytkownicy chwalą też łatwą obsługę sprzętu oraz to, że gwarantuje bezpieczeństwo.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status