Krajalnice do chleba ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Krajalnice do chleba są sprzętem, który często kupujemy do domu. Jednak mało kto z nas wie, jak wybrać dobry model. Dlatego po starannej analizie produktów, ich parametrów, a także zapoznaniu się z ocenami konsumentów stworzyliśmy ranking najlepszych urządzeń. Na szczególną uwagę zasłużył sprzęt Severin AS 3915, który zajął pierwsze miejsce w naszym zestawieniu. Jest to krajalnica wolnostojąca, która ma dwa noże. Model jest przeznaczony nie tylko do krojenia chleba, ale także wędlin. Produkt ma antypoślizgowe nóżki, które umożliwiają bezpieczne użytkowanie. Elementy, które mają kontakt z żywnością, zrobiono ze stali, dlatego są wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jeżeli szukasz czegoś innego, to mamy do zaproponowania równie ciekawe krajalnice. Na kolejnej pozycji znalazł się model Resto Quality EDS13, który zyskał dużą popularność wśród konsumentów. Produkt jest wydajny i umożliwia szybkie krojenie dużej ilości bochenków. Co istotne, można łatwo dostosować ustawienia urządzenia do wielkości chleba. Model przeznaczony jest do profesjonalnego użytku. Krajalnica prezentuje się estetycznie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką krajalnicę do chleba kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Krajalnica umożliwia nam krojenie pieczywa w kromki o określonej grubości. Dzięki niej z łatwością przygotujemy np. pyszne i pożywne kanapki. Ze względu to, że dostępne na rynku urządzenia różnią się funkcjonalnością, mocą, a nawet designem, możemy mieć kłopot z dokonaniem dobrego wyboru. Przygotowaliśmy więc artykuł, który znacząco ułatwi zakup. Jego pierwszą część stanowi poradnik, gdzie zawarliśmy informacje o tym, jaką krajalnicę wybrać. Znajdziesz tu kilka praktycznych wskazówek umożliwiających znalezienie właściwego sprzętu.

Rodzaje

Dostępne na rynku krajalnice standardowo dzielimy na produkty domowe oraz profesjonalne. Te drugie są bardziej funkcjonalne, dlatego użytkuje się je w takich miejscach jak: sklepy, piekarnie, lokale gastronomiczne, jak również szpitale. W przeciwieństwie do modeli domowych, sprzęty profesjonalne nie mają regulacji grubości. Pozwalają one za to z łatwością kroić nawet bardzo duże bochenki, niezależnie od kształtu. Poza tym należące do tej grupy urządzenia są przystosowane do wielogodzinnej pracy i z pewnością nie przegrzeją się. Ich atutem jest także wzmocniona obudowa, za sprawą której sprzęty zachowują estetyczny wygląd na długi czas. Wbrew pozorom, domowe krajalnice także mogą okazać się bardzo praktyczne. Z pewnością przydadzą się one osobom, które wolą kupować niepokrojone pieczywo. Taki sprzęt z powodzeniem zastąpi zwykły nóż, a ze względu na niewielkie wymiary, zmieści się nawet na niewielkim blacie kuchennym.

Biorąc pod uwagę sposób montażu, wyróżniamy krajalnice wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. Urządzenia należące do pierwszej grupy, jak sama nazwa wskazuje, możemy swobodnie przenosić i umieścić w dowolnym miejscu. Tego typu produkty zbudowane są z trzech podstawowych elementów: korpusu, podajnika i obrotowego noża. Najczęściej krajalnice wolnostojące pozwalają nam na krojenie nie tylko chleba, ale również innych produktów spożywczych, choć dostępne są także bardziej specjalistyczne sprzęty, przeznaczone wyłącznie do krojenia sera czy wędlin.

Krajalnice do zabudowy montowane są na stałe na blacie lub w szafce. Mamy więc możliwość ukrycia urządzenia tak, aby nie wpływało negatywnie na wystrój pomieszczenia. Takie sprzęty wyróżnia wyjątkowo cicha praca i duża liczba praktycznych opcji. Niemniej jednak, nie są one tak popularne i stanowią jedynie niewielką część asortymentu sklepów.

Istnieje jeszcze jeden podział krajalnic, w przypadku którego najistotniejszą rolę odgrywa sposób działania sprzętu. Urządzenia do krojenia mogą być więc elektryczne lub mechaniczne. Te pierwsze wymagają podłączenia do prądu, a ich praca opiera się na wykorzystaniu specjalnego silnika. Z kolei modele mechaniczne, określane często mianem ręcznych, przeważnie mają mniejsze gabaryty, a ponadto działają bez konieczności podłączenia do gniazdka. Aby przy ich użyciu pokroić chleb, musimy podnieść i opuścić dźwignię lub przekręcić korbkę, z którą połączony jest nóż. Ta czynność wymaga użycia siły fizycznej, więc korzystanie z ręcznego przyrządu może okazać się mało komfortowe.

 

Materiał wykonania

Ze względu na to, że najlepsza krajalnica do chleba musi być solidna i wytrzymała, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najważniejsze jest to, z czego powstał korpus, czyli podstawowy element konstrukcji. Zwykle jest to tworzywo sztuczne albo stal. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Krajalnica z obudową z tworzywa sztucznego niedużo waży, a ponadto jest zazwyczaj dostępna w kilku wersjach kolorystycznych. To pozwala nam dobrać sprzęt tak, aby dobrze pasował do wystroju kuchni i nie kontrastował z resztą wyposażenia. Niemniej jednak, wspomniany materiał nie wykazuje dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, więc częsta eksploatacja może negatywnie wpłynąć na estetyczny wygląd produktu.

Choć wiele osób uważa, że stalowy korpus wygląda mniej elegancko, to jest on bardziej odporny zarówno na zadrapania czy pęknięcia, jak też korozję.  Poza tym taki sprzęt również może dobrze uzupełniać kuchenne wyposażenie (dużą rolę w tej kwestii odgrywa m.in. sposób aranżacji pomieszczenia). Stalowe modele są jednak stosunkowo ciężkie, dlatego wykorzystuje się je przede wszystkim w sklepach i lokalach gastronomicznych.

 

Noże

Bez noża krajalnica byłaby bezużyteczna, gdyż to właśnie dzięki niemu możliwe jest krojenie pieczywa. Zazwyczaj ten element budowy ma ząbkowaną powierzchnię. Ostrza gładkie przeznaczone są głównie do krojenia sera, warzyw i wędlin (zwykle nie stanowią podstawowego wyposażenia sprzętów przeznaczonych do użytku domowego i trzeba dokupić je osobno).

Średnica noża wynosi od 17 cm do ok. 20 cm, ale ta wartość nie odgrywa znaczącej roli. Zdecydowanie ważniejsze jest to, z czego tę część wykonano. Chcąc uniknąć jej wyszczerbienia i pojawienia się korozji na powierzchni, sięgnijmy po model wyposażony w noże ze stali nierdzewnej.

 

Podajnik

Podajnik to inaczej tacka, na której kładziemy chleb. Do jego produkcji wykorzystuje się plastik (jest lekki, ale mniej wytrzymały) lub stal (to dobry wybór dla osób, które z krajalnicy korzystają bardzo często). Osoby, którym zależy na wysokim komforcie użytkowania, powinny wybrać urządzenie z podajnikiem przesuwanym. Wówczas krojenie chleba okaże się znacznie łatwiejsze.

 

Grubość krojonego pieczywa

Zwykle na to, jaka krajalnica do chleba jest najlepsza, wpływa nie tylko trwałość, ale i możliwość regulacji grubości krojonego pieczywa. W większości przypadków jej zakres wynosi od 0 mm do ok. 20 mm.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Stosowanie krajalnicy może okazać się niebezpieczne (zwłaszcza, gdy nie korzystaliśmy wcześniej z takiego sprzętu lub nie jesteśmy odpowiednio ostrożni). Aby zapobiec skaleczeniu dłoni lub poważniejszemu wypadkowi, musimy upewnić się, że wybrane urządzenie zostało wyposażone w specjalne zabezpieczenia. Do nich należy przede wszystkim osłona palców, którą umieszcza się przy podajniku. Przydatne są również antypoślizgowe nóżki. Zapewniają one większą stabilność produktu i tym samym zapobiegają przesuwaniu się go po blacie podczas użytkowania.

 

Łatwość obsługi i czyszczenia

Aby nie rozczarować się zakupem, powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób obsługuje się daną krajalnicę. Jeśli krojenie pieczywa okaże się bardzo skomplikowane, na pewno nie będziemy zbyt często korzystać z urządzenia.

Na komfort użytkowania krajalnicy wpływa nie tylko łatwość obsługi, ale również czyszczenia poszczególnych elementów, zwłaszcza noży. W większości przypadków nie można ich myć w zmywarce. Mimo to, utrzymanie urządzenia w czystości nie powinno okazać się tak kłopotliwe. Zazwyczaj wystarczy przetarcie nieruchomych części ściereczką namoczoną w detergencie. Z kolei żeby dokładnie umyć ostrza, należy zdjąć je z krajalnicy poprzez wykręcenie odpowiednich śrub.

 

Krajalnice do chleba w dobrych cenach

Krajalnice przeznaczone do użytku domowego kosztują od 50 zł do 1000 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy zarówno modele ręczne, jak i elektryczne. Sprzęty przeznaczone do użytku profesjonalnego są znacznie droższe. Zazwyczaj trzeba za nie zapłacić powyżej 5000 zł, co jest efektem wykorzystania nowoczesnych rozwiązań, takich jak szuflada na okruchy czy automatyczne zatrzymanie pracy po skończeniu krojenia.

 

 

Najlepsze krajalnice do chleba w 2020 roku

 

Wiesz już, jakie cechy mają krajalnice dostępne na rynku. Teraz pora spojrzeć na konkretne, sprawdzone modele. Sporządziliśmy ranking krajalnic do chleba, zawierający produkty przeznaczone do użytku domowego i profesjonalnego.

 

Nasze zalecenia

 

Severin AS 3915 

 

Polecamy Twojej uwadze krajalnicę do chleba Severin AS 3915. Urządzenie można wykorzystać nie tylko do krojenia pieczywa, ale też wędliny czy sera. W związku z tym sprzęt będzie odpowiedni do punktów gastronomicznych, sklepów czy restauracji. Produkt zrobiono ze stali nierdzewnej będącej trwałym i łatwym w pielęgnacji materiałem.

Wymiary krajalnicy do chleba to: 38,2 cm x 25 cm x 27,6 cm, a jego waga wynosi 4,3 kg. Element tnący ma średnicę równą 19 cm. Użytkownik może regulować grubość krojenia w zakresie od 0 mm do 15 mm. Długość kabla zasilającego to 1,2 m. Model ma nachylony pod odpowiednim kątem podajnik. W zestawie znajduje się plastikowy dociskacz.

Produkt Severin AS 3915 zdobył wiele pochlebnych komentarzy od konsumentów. Możemy więc sądzić, że urządzenie spełnia oczekiwania użytkowników i dlatego warto w nie zainwestować. Sprzęt ma łatwy system obsługi, jest efektywny i łatwy w pielęgnacji.

Severin AS 3915 to krajalnica do chleba, wędlin i serów. Produkt ma silnik o mocy równej 180 W. Wymiary modelu to: 38,2 cm x 25 cm x 27,6 cm.

Zalety
Nachylony podajnik:

Prezentowana krajalnica ma podajnik nachylony pod odpowiednim kątem. W związku z tym użytkownik ma zapewnioną precyzję krojenia, co ma szczególnie znaczenie, jeśli używamy sprzętu w sklepie.

Stal nierdzewna:

Do wykonania modelu wykorzystano stal nierdzewną. Materiał jest odporny na działanie korozji i nie jest podatny na odkształcenia. Dodatkowym atutem stali jest gładka powłoka i łatwość czyszczenia.

Antypoślizgowe nóżki:

U podstawy sprzętu zamontowano antypoślizgowe nóżki, które pozwalają na bezpieczną pracę. Krajalnica nie przesuwa się w trakcie używania, co przekłada się na komfort użytkowania.

Pielęgnacja:

Istnieje możliwość swobodnego wyjęcia noża w celu jego dokładnego wyczyszczenia.

Dociskacz:

W zestawie umieszczono plastikowy dociskacz, który został tak skonstruowany, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo naszym dłoniom w trakcie krojenia chleba czy wędliny.

Wady
Głośność pracy:

Urządzenie generuje spory hałas, szczególnie jest to uciążliwe, jeśli używamy sprzętu przez dłuższy czas bez przerwy.

 

 

 

 

Resto Quality EDS13

 

Wielu użytkowników doceniło model Resto Quality EDS13, gdyż sprawdził się on w ich punktach gastronomicznych. Produkt wykorzystywany jest także w szpitalach, piekarniach i sklepach. Krajalnica charakteryzuje się estetycznym, profesjonalnym wyglądem. Jej moc jest równa 0,37 kW.

Urządzenie umożliwia krojenie kromek o grubości 13 mm. Produkt mieści bochenki o długości do 40 cm i wysokości do 14 cm. Wymiary tego modelu są równe: szerokość – 65 cm, głębokość – 65 cm i wysokość – 70 cm. Sprzęt waży 120 kg, więc jest stosunkowo ciężki i można mieć trudności z jego przestawianiem. Przeznaczony jest do ustawienia na blacie. Jednocześnie do zestawu można dokupić wygodną podstawę na kółkach, która umożliwia transport urządzenia.

Elementy sprzętu, na których kładzie się żywność, wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu można je łatwo wyczyścić. Pod nożami znajduje się pojemnik na okruchy. To sprawia, że nie rozsypią się one po podłodze. Użytkownicy twierdzą, że obudowa produktu jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Profesjonalna krajalnica do chleba Resto Quality EDS13 jest polecana do sklepów spożywczych i piekarni. Model ma wymiary: 65 cm x 65 cm x 70 cm, a jego waga to 120 kg.

Zalety
Automatyczne zatrzymanie pracy:

Kiedy zakończymy krojenie, urządzenie automatycznie się wyłączy. Funkcja ta jest bardzo przydatna i zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Łatwa konserwacja i pielęgnacja:

Urządzenie ma dobrej jakości dźwignię, która nie wymaga żadnej konserwacji. Użytkownik nie musi nawet poświęcać czasu na jej naoliwianie. Materiał wykonania modelu jest gładki, dzięki czemu jego czyszczenie nie zajmuje dużo czasu.

Szuflada na okruchy:

Model wyposażono w specjalną szufladę na okruchy. W efekcie możemy łatwo zadbać o czystość w miejscu pracy. Wystarczy, jeśli od czasu do czasu opróżnimy szufladę, a następnie lekko ją przetrzemy.

Noże:

Należy podkreślić, że noże krojące wykonano ze stali nierdzewnej. Nawet po wielu miesiącach korzystania ze sprzętu, zachowują one swoje początkowe właściwości.

Wady
Przenoszenie:

Urządzenie jest bardzo ciężkie (120 kg), dlatego jego przenoszenie może być trudne. Konsument ma możliwość dokupienia podstawy na kółkach, jednak element ten sporo kosztuje (prawie 2000 zł).

 

 

 

 

Wenko 7519500

Modelem przeznaczonym do codziennego użytku w domu, jest Wenko 7519500. Przyrząd umożliwia ręczne krojenie chleba przy użyciu korbki. Niektórzy używają sprzętu także do krojenia wędlin i serów. Rączka nie zacina się.

Ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej, więc miękko wchodzi w pieczywo i bez wysiłku umożliwia jego krojenie. Ta dobra i tania krajalnica do chleba wyposażona jest w regulację grubości kromek. Od spodu, na podstawce znajdują się przyssawki. Dzięki nim przyrząd jest stabilny i nie przesuwa się po blacie.

Urządzenie jest bezpieczne w użyciu, gdyż ostrze zabezpieczone jest tworzywem sztucznym. Wymiary tego modelu są równe: długość – 31 cm, szerokość – 27 cm i wysokość – 20 cm. Produkt można wygodnie składać i po złożeniu zajmuje on niewiele miejsca, a do tego można go bez większych problemów przechowywać, a także zabierać ze sobą w podróż. Małe gabaryty i poręczność to cechy, za które sprzęt ten jest bardzo lubiany przez konsumentów.

Krajalnica do chleba Wenko 7519500 ma białą obudowę. Do wykonania sprzętu wykorzystano stal nierdzewną i ABS. Wymiary urządzenia to: 31 cm x 13 cm x 20 cm.

Zalety
Przyssawki:

Model ma dobrze przemyślaną podstawę. Na jej powierzchni umieszczono specjalne przyssawki, które zapobiegają przesuwaniu się krajalnicy po blacie. To zapewnia komfort pracy.

Kompaktowe wymiary:

Na zakup urządzenia mogą zdecydować się także właściciele małych mieszkań. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo istnieje możliwość jego złożenia. Wtedy szerokość krajalnicy zmniejsza się o połowę.

Nie wymaga użycia prądu:

Kupując produkt, nie musimy się martwić o wzrost rachunków za prąd. Ostrza są wprawiane w ruch za pomocą specjalnej korbki. Z urządzenia możemy korzystać w każdym miejscu.

Wady
Regulacja grubości kromek:

Użytkownik ma możliwość ustawienia grubości kromek. Jeśli jednak zbyt mocno dociśnie się bochenek chleba do elementu tnącego, wspomniane ustawienia mogą ulec zmianie.

 

 

 

 

Esperanza MORTADELLA 

 

Esperanza MORTADELLA to elektryczna krajalnica do chleba. Przy użyciu urządzenia można pokroić także wędliny, kiełbasy czy sery. W rezultacie model jest funkcjonalny i przydaje się w trakcie przygotowywania różnych dań. Dzięki antypoślizgowym nóżkom produkt nie przesuwa się po blacie. Gwarantuje to komfort i bezpieczeństwo podczas pracy.

Krajalnica ma wymiary: 38 cm x 25 cm x 25 cm. Średnica ostrza jest równa 19 cm. Moc urządzenia wynosi 150 W. Do produkcji sprzętu wykorzystano stal nierdzewną. Jest ona pokryta powłoką chromowo-niklową, która zabezpiecza model przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Istnieje możliwość ustawienia grubości plasterków. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.

Osoby, które zdecydowały się kupić krajalnicę Esperanza MORTADELLA, wskazują, że nie jest ona hałaśliwa i nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie. Konsumenci doceniają łatwość czyszczenia sprzętu, jak również jego prostą obsługę i bezpieczeństwo użytkowania.

Esperanza MORTADELLA to dobra krajalnica do chleba do 150 zł. Produkt ma wymiary: 38 cm x 25 cm x 25 cm. Moc całkowita jest równa 150 W.

Zalety
Regulacja grubości krojenia:

Docenić należy to, że istnieje możliwość ustawienia grubości krojenia poszczególnych produktów spożywczych.

Powłoka chromowo-niklowa:

Model został zabezpieczony powłoką chromowo-niklową, dzięki czemu na jego powierzchni nie pojawiają się zarysowania. Dodatkowo czyszczenie sprzętu nie wymaga dużo czasu.

Głośność pracy:

Urządzenie nie jest zbyt hałaśliwe, więc krojąc rano chleb na kanapki, nie obudzimy pozostałych domowników.

Wady
Jakość ostrza:

Niewielka grupa użytkowników wskazuje, że ostrza po pewnym czasie użytkowania tracą swoje właściwości, więc krojenie jest nieco mniej efektywne.

Design:

Model swoim designem przypomina urządzenia z dawnych lat, dlatego nie każdemu przypadnie on do gustu.

 

 

 

 

Adler AD4701 

 

Chcesz kupić krajalnicę do chleba, która będzie pasowała do każdej kuchni? Jeśli tak, poznaj model Adler AD4701. Urządzenie ma białą obudowę, dzięki czemu dobrze komponuje się ono z innymi sprzętami, które znajdują się w pomieszczeniu. Dzięki bezpiecznemu przyciskowi włączania nie musimy się martwić, że przypadkowo uruchomimy krajalnicę.

Sprzęt ma ostrze wykonane ze stali nierdzewnej. Wykazuje ono odporność na działanie korozji i dobrze radzi sobie z krojeniem nawet twardego chleba. Produkt jest sprzedawany w komplecie z popychaczem z tworzywa sztucznego. Ułatwia on krojenie i zapewnia bezpieczeństwo w trakcie pracy. Niektóre elementy krajalnicy można myć w zmywarce.

Konsumenci wykazują duże zainteresowanie modelem Adler AD4701. Wynika to z tego, że produkt jest dostępny w atrakcyjnej cenie, ma ładny design i umożliwia szybkie krojenie pieczywa na kawałki o takiej samej szerokości. Urządzenie atrakcyjnie się prezentuje na blacie w kuchni.

Krajalnica do chleba Adler AD4701 ma moc równą 200 W. Model ma białą obudowę. Nóż wykonano ze stali szlachetnej.

Zalety
Możliwość mycia w zmywarce:

Urządzenie można rozłożyć na mniejsze części. Niektóre elementy są przeznaczone do czyszczenia w zmywarce do naczyń. W efekcie pielęgnacja sprzętu nie jest czasochłonna.

Regulacja grubości krojenia:

Istnieje możliwość ustawienia preferowanej grubości krojenia chleba czy innych produktów spożywczych. Możemy więc łatwo dostosować sprzęt do naszych preferencji.

Wady
Obudowa:

Ze względu na to, że obudowę wykonano ze stosunkowo cienkich materiałów, istnieje ryzyko, że element ten szybko się zniszczy.

Brak tacki na pokrojone produkty:

Model nie ma w zestawie tacki, która znajdowałaby się z po drugiej stronie podajnika. Chleb trzeba ustawiać bezpośrednio na talerz.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

SGS ED16

 

Ciekawym sprzętem jest krajalnica SGS ED16. Urządzenie będzie odpowiednie do wykorzystania w takich miejscach jak sklepy, szpitale, szkoły czy obiekty wojskowe. Sprzęt używany jest także w restauracjach i centrach handlowych. Moc tego produktu jest równa 0,37 kW.

Model daje możliwość krojenia chleba na drobne kromki, o grubości równej 16 mm. Urządzenie przystosowane jest do wkładania do środka pieczywa o maksymalnej długości 50 cm i wysokości 14 cm. Przyrząd waży 130 kg, więc jest stosunkowo ciężki. Dlatego warto od początku ustawić go w stałym miejscu. Sprzęt ma obudowę dostępną w takich wariantach kolorystycznych jak biały, czarny i czerwony.

Wymiary tego modelu są równe: szerokość – 65, głębokość – 72 cm i wysokość – 110 cm. Noże krojące wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest wytrzymała. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą. Ta cecha szczególnie spodobała się użytkownikom – jak zauważają konsumenci SGS ED16 nie przeszkadza hałasem w trakcie pracy.

 

 

Resto Quality ED11

 

Produktem przeznaczonym do profesjonalnego użytku jest Resto Quality ED11. Krajalnica wykorzystywana jest w sklepach, punktach zbiorowego żywienia, szpitalach, a także restauracjach. Moc przyrządu jest równa 0,37 kW. Urządzenie stworzone zostało z myślą o krojeniu twardych chlebów, które mają w składzie ziarna. Jednocześnie sprzęt można używać do pokrojenia świeżych, miękkich bochenków.

Urządzenie można postawić w dowolnym miejscu. Sprzęt waży 130 kg, więc jest stosunkowo ciężki, ale jednocześnie wyposażono go w kółka, które ułatwiają przesuwanie. Model ma noże ze stali nierdzewnej, które są bardzo ostre i skutecznie kroją nawet miękkie pieczywo.

Wymiary tego produktu to: szerokość – 65 cm, głębokość – 65 cm i wysokość – 70 cm. Sprzęt pozwala na pokrojenie bochenków na kawałki o grubości 11 cm. Opinie o krajalnicach do chleba producenta Resto Quality są bardzo pozytywne. Także model ED11 zyskał dobre recenzje. Użytkownicy szczególnie doceniali łatwość obsługi tego produktu.

 

 

Hyundai FS901 HY- FS901

 

Na szczególną uwagę zasługuje model Hyundai FS901 HY- FS901. Sprzęt wykorzystywany jest w domach. Urządzenie pozwala na skrojenie kromek chleba, lecz również plasterków sera i szynki. Moc przyrządu jest równa 0,15 kW.

Produkt można ustawić na blacie. Wyposażony jest on w antypoślizgowe nóżki, które zapewniają sprzętowi stabilność. Ponadto model ma wygodny podajnik na chleb, który chroni ręce przed skaleczeniem. Krajalnica ma 2 tryby pracy – ciągły i pulsacyjny. W zależności od twardości bochenka można wybrać odpowiadający nam program.

Model wyposażony jest w nóż wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki temu skutecznie kroi on pożywienie. Istotną kwestią jest możliwość wyciągania i mycia ostrza. Obudowa produktu zrobiona jest z metalu, a podajnik z tworzywa sztucznego. Urządzenie wyposażone jest w regulację grubości krojenia kromek od 1 mm do 15 mm, więc możesz zrobić kanapkę taką, jaką lubisz. Konsumenci stwierdzili, że czyszczenie krajalnicy jest łatwe, szybkie i wygodne.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status