Zagęszczarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chcąc ułatwić Ci znalezienie dobrej jakości zagęszczarki, przygotowaliśmy poniższy ranking. Powstał on w oparciu o skrupulatną analizę rynku, a zaprezentowane w nim modele są nie tylko wydajne, ale mają również konkurencyjne ceny. Na szczycie zestawienie znalazł się BELLE PCX 500. Zagęszczarka jest wyjątkowo bezpieczna. Emitowane przez nią wibracje są wygłuszone, przez co nie powinieneś odczuwać bólu w nadgarstkach. Płyta dolna ma odpowiednią powierzchnię, która zapewnia szybką pracę. Model wyposażony jest w ramę ochraniający silnik i  służący jako element dźwigowy. Cała obudowa jest zwarta, więc transport sprzętu jest wygodny. Cała zagęszczarka została tak zaprojektowana, by sprawdzić się podczas prac budowlanych, zarówno na prywatnej posesji, jak również obiektach przemysłowych. Drugim sprzętem na rynku jest Hecht 1111. Jest to nieco mniejsza zagęszczarka, która posiada wbudowane kółka transportowe, co ułatwi Ci manewrowanie nią. Duża siła pracy jest gwarantem szybkiego i dokładnego ubijania gruntu. Jest to bardzo nowoczesne urządzenie, które jest wyposażone w wydajny silnik o dużej mocy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zagęszczarka ma obudowę, która neutralizuje dużą część wibracji. Sprawia to, że podczas prowadzenia nie będą bolały Cię nadgarstki. 4-suwowy silnik posiada wiele zabezpieczeń przed przegrzaniem, w tym osobny zestaw chłodzący.

Wady

Maszyna jest bardzo ciężka. Całkowita masa wynosi więcej niż 100 kg. W czasie ubijania model porusza się samodzielnie, jednak przeniesienie go na miejsce pracy może być dość trudne. Sam silnik waży 15 kg.

Podsumowanie

Choć urządzenie jest dość ciężkie, jego praca jest wydajna. Za sprawą silnika spalinowego, zagęszczarka jest bardzo uniwersalna. Do tego antywibracyjna obudowa gwarantuje duże bezpieczeństwo w czasie pracy.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowany model jest jednym z najtańszych sprzętów na rynku. Koszt zakupu wynosi niecałe 1500 zł. Jest to bardzo atrakcyjna cena biorąc pod uwagę dużą moc produktu. Ma on składane koła transportowe, co ułatwia nawigowanie.

Wady

Zagęszczarka jest bardzo ciężka. Waży ona ponad 60 kg, co utrudnia przenoszenie, mimo wbudowanych kół. Taki ciężar wynika z zastosowania mocnego silnika 4-suwowego o dużych gabarytach.

Podsumowanie

Mimo dużej wagi produkt jest bardzo popularny wśród konsumentów. Jego duża moc (4 kW) zapewnia szybką pracę. Maksymalna głębokość zagęszczania wynosi 25 cm, co przekłada się na szybką i dokładną pracę.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma wydajny silnik wysokoprężny o mocy 4,9 kW. Gwarantuje to szybkie, efektywne i wydajne ubijanie. W czasie pracy, zagęszczarka generuje drgania, które utrzymują się na poziomie aż 4810 VPM, co pozwala na szybkie zagęszczenie gruntu.

Wady

W czasie pracy sprzęt generuje hałas na poziomie ponad 108 dB. Oznacza to, że używając prezentowanej zagęszczarki niezbędne jest noszenie nauszników ochronnych, w obawie o uszkodzenie słuchu. Również waga produktu jest dość duża – ponad 180 kg, nie jest to jednak model ręczny, więc nie musisz go podnosić.

Podsumowanie

Mimo wysokiej ceny oraz głośnej pracy, produkt gwarantuje precyzyjnie wykonaną pracę. Duże wymiary płyty sprawiają, że jednoczenie utwardzana jest duża powierzchnia. Z kolei na głębokość grunt jest zagęszczany do 50 cm.

 

 

Jaką zagęszczarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podczas prac budowlanych przyda Ci się dobrej jakości zagęszczarka. Jak sugeruje nazwa sprzętu, służy on do zagęszczania i utwardzania podłoża. Na rynku znajdziesz modele dedykowane do konkretnych czynności oraz sprzęty uniwersalne. Poniższy poradnik ułatwi Ci znalezienie najlepszego urządzenia na rynku, który spełni Twoje wymagania. Dzięki jego lekturze dowiesz się jaką zagęszczarkę wybrać. Tworząc ten artykuł pod uwagę wzięliśmy nie tylko sposób sterowania, masę, ale również koszty zakupu.

 

 

Rodzaje sprzętów

Na rynku znajdziesz 4 rodzaje zagęszczarek: prowadzone ręcznie, samoprzesuwane, kroczące i podczepiane. Pierwszy typ ma najmniejsze wymiary, dlatego używany jest przy niewielkich pracach remontowych. Jak sugeruje nazwa, sprzęt należy przesunąć ręcznie, dlatego na ogół typ ręczny nie jest za  ciężki. Drugim rodzajem są produkty samoprzesuwane, w których należy uprzednio zaprogramować pracę. Czynność ta polega na nadaniu kierunku ruchu, po czym zagęszczarka przesuwa się sama. Ponieważ sprzęt działa automatycznie, jego waga jest znacznie większa nić modelu ręcznego, gdyż nie musisz go przenosić. Trzecim rodzajem jest zagęszczacz kroczący. Produkt ten znajduje zastosowanie na trudnym terenie. Ze względu na dużą wagę i wąskie przeznaczenie odradzamy używanie tego modelu amatorsko. Czwartym rodzajem jest urządzenie podczepiane, który przeznaczony jest do ubijania materiału na dużej powierzchni.

Istnieje jeszcze inna klasyfikacja, według niej zagęszczarki dzielą się na skoczki, walce i ubijaki. Pierwszy produkt cechuje się niewielką masą, dlatego polecany jest przy pracach przydomowych. Małe gabaryty wpływają na niewielki silnik, a tym samym mniejszą wydajność. Drugi typ to walce, które choć szybko wykonują pracę, są dość niewygodne. Ze względu na duże gabaryty bardzo ciężko nimi manewrować. Z kolei ubijaki stanowią większe, bardziej rozbudowane skoczki. Cechują się większą mocą, a tym samym wydajnością pracy. Tym, co je charakteryzuje jest płyta ubijająca, która wywiera presję na materiał, a tym samym go zagęszcza.

 

Silnik

Udając się do sklepu na pewno będziesz musiał zastanowić się, czy lepszy będzie produkt spalinowy czy elektryczny. Pierwszy typ urządzeń wyposażony jest w silnik wysokoprężny. Takie rozwiązanie jest gwarantem dużej mocy. Co więcej, zagęszczarki spalinowe mogą pracować w niemal każdych warunkach, na dowolnym podłożu. Z kolei produkty elektryczne wymagają suchego środowiska, gdyż nadmiar wilgoci może doprowadzić do spięcia. Poza tym zasilanie przy pomocy przewodu sprawdzi się tylko, gdy w okolicy jest źródło prądu.

Z tego powodu produkty elektryczne polecane są amatorom, które zagęszczarki będą używać jedynie na niewielkich powierzchniach. Jeśli jednak produkt ma się sprawdzić w przemyśle, zainwestuj w zagęszczarkę spalinową, gdyż jest znacznie bardziej uniwersalna.

 

Masa

Szukając dobrego modelu nie można pominąć jego wagi. W przypadku zagęszczarek panuje zasada, że im cięższy sprzęt wybierzesz, tym grubsze podłoże utwardzisz. Jednak, wraz ze wzrostem masy, zmniejsza się mobilność produktu, co w wielu przypadkach utrudnia pracę. Najlżejszymi urządzeniami są zagęszczarki ręczne. Średni ciężar takiego produktu to 20 kg, co pozwala na samodzielne podniesienie maszyny i zmianę jej położenia. Z kolei przeciętna waga zagęszczarki waha się między 100 kg a 300 kg. Są to jednak sprzęty poruszające się automatycznie, więc nie musisz ich podnosić. Najcięższe modele, np. kroczące ważą nawet 1 tonę.

W celu znalezienie odpowiedniego produktu zastanów się, czy będziesz go używać przy drobnych pracach budowlanych czy w przemyśle. Urządzenie amatorskie powinno być lekkie i zwinne, gdyż na ogół musimy je samodzielnie przenosić. W przypadku profesjonalnych produktów, masa nie gra tak ważnej roli, gdyż przemieszczają się one automatycznie.

 

Kierunkowość

Udając się do sklepu koniecznie musisz się zastanowić, jakie urządzenie przyda Ci się najbardziej: jedno czy dwukierunkowe. Pierwszy typ sprzętów może poruszać się tylko w jednym kierunku – do przodu – co sugeruje jego nazwa. Z kolei urządzenia dwukierunkowe nazywane są również rewersyjnymi, co oznacza, że posiadają bieg wsteczny. Dzięki nim możliwe jest wycofanie się i ponowne zagęszczenie gruntu. Równocześnie takie urządzenia sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach, takich jak wąskie, ślepe zaułki. Sprzęt samodzielnie wycofa się z takiej przestrzeni, co zwiększy komfort pracy.

 

Płyta robocza – jaka zagęszczarka jest najlepsza?

Aby wybrać produkt, który sprosta Twoim wymaganiom koniecznie sprawdź, jaki jest wymiar płyty roboczej. Im jej gabaryty są większe, tym praca zostanie szybciej wykonana. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonujemy drobne prace budowlane w obrębie naszej posiadłości. Praca przy użyciu niewielkiego modelu jest dość czasochłonna.

 

Wydajność ubijania

Chcąc szybko uporać się z pracą, koniecznie musisz zwrócić uwagę na wydajność ubijania. Naturalnie, należy wybrać możliwie najlepszy produkt na rynku, w przeciwnym razie materiał nie zostanie odpowiednio zagęszczony lub czynność będzie trwała zbyt długo. Jest to niedopuszczalne przy pracach budowlanych, gdzie praca musi być wykonana na czas.

Wydajność zagęszczarki jest informacją o tym w jakim tempie wykonuje ona pracę. W dobrych sprzętach parametr ten nie powinien wynosić mniej niż 400 m2/h. Z kolei najlepsze urządzenia są w stanie ubić około 700 m2/h.

 

 

Głębokość pracy

Najlepsza zagęszczarka musi odpowiednio utwardzić grunt, by po zakończonej pracy nie pękał. W czasie ubijania, płyta jest wciskana w grunt na pewną głębokość, co powoduje zagęszczenie materiału. Jednocześnie rozkładany jest on na boki, przez co powierzchnia jest równa. Na początku utwardzone zostaną dolne warstwy gruntu. W czasie pracy ubijaka, ślady nachodzą na siebie, co gwarantuje równomierny efekt. Urządzenie zagęszcza materiał po kilka razy w tym samym miejscu.

Specjaliści podkreślają, że potrzeba od 5 do 10 uderzeń, by ubić masę od 3 t do 6 t. Najbardziej wydajne produkty są w stanie zagęścić grunt o głębokości od 10 cm do 25 cm, co pozwala uporać się z masą 10 t – 40 t.

 

Wibracje

Kolejnym parametrem, który wymaga sprawdzenia przed zakupem jest częstotliwość wibracji. Naturalnie, im zagęszczarka szybciej pracuje, tym krócej trwa cała czynność. Niestety nie możemy na tym poprzestać, gdyż duże wibracje zmniejszają komfort pracy. W sprzętach ręcznych może to doprowadzić do bólu nadgarstków. W produktach automatycznych, intensywna praca wiąże się z dużym hałasem.

Z tego powodu dokonując zakupu musisz zastanowić się, w jakich warunkach będziesz pracować. Amatorskie prace w domu lub jego obrębie nie wymagają użycia zagęszczarek o dużej częstotliwości wibracji. Wybierając taki produkt unikniesz dużego dyskomfortu w czasie pracy. W przypadku profesjonalnych sprzętów, które używane są na placach budowy, sugerujemy inwestycję w wydajne urządzenia. Mimo dużego hałasu, praca zostanie wykonana znacznie szybciej.

 

Zagęszczarki w dobrych cenach

Bardzo ważnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę jest cena produktu. Na rynku znajdziesz urządzenia, których koszt zakupu waha się do 1 300 zł do nawet 14 000 zł. Naturalnie, mniejsze i lżejsze produkty są tańsze i ich cena nie powinna przekraczać 2 000 zł. Sprawdzą się one jednak tylko w użytku amatorskim przy pracach na niewielkiej posesji. Duże ubijaki, których używa się w przemyśle są dość drogie. Najbardziej kosztownymi modelami są sprzęty wyposażone w bieg wsteczny, gdyż mogą być używane w dowolnym miejscu.

 

 

Najlepsze zagęszczarki w 2021 roku

 

Poniżej przedstawiamy nasz ranking zagęszczarek. Dzięki niemu znajdziesz zarówno urządzenie do prac przydomowych, jak również model przemysłowy. Opisaliśmy 5 urządzeń cechujących się wydajną  pracą.

 

Nasze zalecenia

 

BELLE PCX 500

 

Jeśli szukasz nowoczesnej zagęszczarki, model BELLE PCX 500 na pewno powinien Cię zainteresować. Jest to bardzo wydajny produkt, który zaprojektowano tak, by zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo. Obudowa została tak skonstruowana, by redukować wibracje, przez co nie musisz się obawiać bólu nadgarstków.

Wymiary płyty to: 50 cm x 50 cm. Zaś średnia siła zagęszczania wynosi 351 kg/m2, co zapewnia szybką pracę. Prędkość przesuwania wynosi 21 m/minutę, więc produkt sprawdzi się zarówno podczas prac około domowych, jak również przemysłowych. Maszyna waży ponad 100 kg, do tego w czasie pracy przesuwana jest automatycznie. Wibracje generowane podczas pracy wynoszą 16,5 kN przy częstotliwości 100 Hz. Rama, która chroni silnik może posłużyć również jako uchwyt dźwigowy.

Opinie o zagęszczarkach marki Belle są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło to, że urządzenie może pracować w każdych warunkach, na dowolnym gruncie. Wynika to z tego, że posiada 4-suwowy silnik spalinowy. Do tego jest on chłodzony powietrzem z poziomego wału, co zmniejsza ryzyko awarii.

BELLE PCX 500, to nowoczesna zagęszczarka. Wymiary płyty w modelu to: 50 cm x 50 cm. Średnia siła, z jaką pracuje urządzenie, wynosi 351 kg/m2. Maszyna waży około 100 kg.

Zalety
Rama:

Zagęszczarka ma wygodną ramę, której wysokość można regulować tak, by prowadzenie urządzenia było łatwiejsze. Uchwyt, na którym trzymamy ręce, pokryto warstwą tworzywa, które dodatkowo zmniejsza wibracje.

Szybka praca:

Prezentowane urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w pracach około domowych, ale również przemysłowych. W ciągu minuty model pokonuje dystans 21 m. Zapewnia to szybką pracę.

Obudowa:

Sprzęt został wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów. Twarde tworzywo chroni silnik, przed uszkodzeniem. Poza tym obudowa pochłania większość wibracji i je neutralizuje. Dlatego w czasie pracy ilość odczuwalnych drgań jest mniejsza, więc ból nadgarstków w ogóle nie występuje lub jest niewielki.

Bezpieczeństwo:

Maszyna ma wiele zabezpieczeń, które zmniejszają ryzyko przegrzania się silnika i awarii. Liczne testy potwierdziły, że sprzęt jest bardzo bezpieczny. W czasie pracy silnik jest chłodzony powietrzem z wału, co dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo awarii.

Silnik:

W modelu znajduje się najnowszy, wydajny 4-suwowy silnik spalinowy. Jest on odporny na wiele typów uszkodzeń, dlatego zagęszczarka może pracować na każdym podłożu w dowolnych warunkach.

Wady
Waga:

Prezentowane urządzenie jest bardzo ciężkie, bo waga przekracza 100 kg (masa silnika to 15 kg). Dlatego przetransportowanie maszyny na miejsce pracy nie jest łatwe.

 

 

 

 

Hecht 1111 

 

Model Hecht 1111 to nowoczesna zagęszczarka, która sprawdzi się przy budowach około domowych, jak również niewielkich pracach przemysłowych. Produkt ma mocny silnik o mocy 3,6 kW, który gwarantuje wydajną pracę przez długi czas. Wymiary płyty to 53 cm x 37 cm, gwarantuje to odpowiedni nacisk na powierzchnię oraz szybkie ubijanie.

Maksymalna głębokość zagęszczania wynosi 25 cm, co przekłada się dobry efekt pracy. Utwardzając grunt na takiej głębokości, maszyna gwarantuje równomierne rozłożenie materiału. Sprzęt przesuwa się z prędkością 25 m/min. Dużym atutem są składane koła, które ułatwiają transport produktu na miejsce pracy. Siła odśrodkowa to 11 kN, przy częstotliwości 100 Hz.

Prezentowany model to dobra i tania zagęszczarka, która sprawdzi się w niemal wszystkich warunkach i na wielu gruntach. Ma to związek z zastosowaniem nowoczesnego 4-suwowego silnika o pojemności 163 cm3. Ma on otwartą konstrukcję, co ułatwia chłodzenie podczas intensywnej pracy. Konsumenci docenili zmniejszone ryzyko awarii.

Hecht 1111 to bardzo dobra zagęszczarka do 1400 zł. Silnik maszyny ma moc 3,6 kW, co gwarantuje wydajną pracę. Wymiary płyty w modelu to 53 cm x 37 cm. Maksymalna głębokość zagęszczania to 25 cm.

Zalety
Uniwersalność:

Sprzęt został tak skonstruowany, by móc pracować na każdej powierzchni w dowolnych warunkach. Dzięki temu zagęszczarka może być używana zarówno podczas prac domowych, ale też w różnych działach przemysłu.

Równomierna praca:

Konsumenci potwierdzają, że zagęszczarka równomiernie rozkłada materiał, który utwardza. Dzięki temu praca jest efektywna. Wymiary płyty to 53 cm x 37 cm, co umożliwia optymalny nacisk na powierzchnię.

Wydajność:

Prezentowany model ma nowoczesny, 4-cylindrowy silnik (pojemność: 163 cm3), który zapewnia wydajną pracę. Moc urządzenia to 3,6 kW, co pozwala na długotrwałe zagęszczanie bez obawy o awarię.

Nawigacja:

Model ma wbudowane składane koła. Po ich rozłożeniu nawigowanie zagęszczarką staje się proste i wygodne. Co więcej, bez trudu zmienisz kierunek pracy.

Wady
Transport:

Choć urządzenie ma wbudowane koła, jego przenoszenie jest dość trudne. Waga sprzętu przekracza 60 kg, dlatego transport modelu na miejsce pracy nie zawsze jest wygodny.

 

 

 

 

Lumag RPI31DE 

Jeśli masz do wykonania prace budowlane na własnej działce, przyda Ci się model Lumag RPI31DE. Jest to innowacyjna zagęszczarka, która sprawdzi się w ogrodach i na tarasach, przy montażu kostki brukowej oraz budowie rowów i kanałów.

Do skonstruowania urządzenia użyto solidnych i trwałych materiałów, dzięki czemu nie grozi mu awaria. Obudowa jest odporna na przegrzanie, więc zagęszczarka może być używana podczas wielu prac budowlanych. W czasie ubijania wydobywają się wibracje (ich szybkość to 4810 VPM, a częstotliwość 80 Hz), które utwardzają nawierzchnię. Każdy użytkownik może automatycznie regulować ilość i intensywność wibracji, przez co produkt sprawdzi się na każdym typie gruntu. Model porusza się automatycznie w jednym kierunku, więc nie musisz go przenosić. Maksymalna prędkość przesuwu t0 25 m/min. Płytę wykonano z jednolitego odlewu, dzięki temu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jej wymiary to 70 cm x 36 cm..

Według wielu konsumentów sprzęt jest bardzo wydajny. Moc silnika wynosi aż 4,9 kW, co gwarantuje szybką i długotrwałą pracę, bez obawy o awarię. Poza tym głębokość zagęszczenia gruntu to 50 cm.

Model Lumag RPI31DE to dobrej jakości urządzenie, które zdecydowanie przyśpieszy prace budowlane na działce. Wymiary płyty do zagęszczania to 70 cm x 36 cm. Moc silnika to aż 4,9 kW.

Zalety
Silnik:

W modelu znajduje się silnik wysokoprężny o mocy 4,9 kW. Dlatego praca przebiega szybko, a co więcej nie musisz jej przerywać, by ostudzić maszynę. Producent zapewnia, że maszyna może być używana przez długi czas, bez obawy o awarię.

Nawigacja:

Sterowanie zagęszczarką nie sprawia trudności, bo maszyna samodzielnie porusza się w jednym kierunku.

Płyta:

Płyta, która odpowiada za zagęszczanie, wykonana została z jednolitego odlewu. Brak łączeń sprawia, że ryzyko jej uszkodzenia jest dość niewielkie. Testy potwierdziły, że płyta jest odporna na uszkodzenia.

Wady
Hałas:

Niestety, podczas pracy maszyna generuje dźwięki na poziomie 100 dB. Z tego powodu praca bez odpowiedniej ochrony słuchu jest niemożliwa. Długotrwałe wystawienie na taki hałas ma negatywny wpływ na zdrowie, dlatego zaleca się noszenie nauszników ochronnych.

 

 

 

 

Kaltmann K-ZG90

Model Kaltmann K-ZG90 to dobrej jakości zagęszczarka jednokierunkowa. Urządzenie przeznaczone jest do robót drogowych, takich jak ubijanie ścieżek, dróg i układania kostek brukowych. Sprawdzi się również podczas prac krajobrazowych. Prędkość posuwu wynosi 15 cm/s, więc urządzenie wykona powierzoną pracę bardzo szybko. Wymiary płyty to 54 cm x 54 cm.

Moc produktu to aż 6,5 KM. Z kolei w czasie pracy wykonywanych jest około 5500 uderzeń w ciągu 1 minuty, co gwarantuje efektywne ubijanie. W czasie pracy poziom drgań utrzymuje się na poziomie 16,25 m/s, więc nie musisz obawiać się o ból nadgarstków. Maksymalna głębokość zagęszczenia wynosi 30 cm.

Choć nie jest to najtańszy sprzęt na rynku, wielu konsumentów doceniło jego wydajną pracę. Produkt porusza się dość szybko, co gwarantuje szybsze zagęszczenie materiału. Z kolei silnik posiada wiele zabezpieczeń przed przegrzaniem.

Kaltmann K-ZG90 to łatwa w obsłudze zagęszczarka jednokierunkowa. Maszyna służy ubijaniu ścieżek czy układaniu kostki brukowej. Moc modelu to 6,5 KM, a tempo ubijania to 5500 uderzeń/min. Maksymalna głębokość zagęszczania to 30 cm. Wymiary płyty to 54 cm x 54 cm.

Zalety
Dokładność:

Model jest często chwalony na dokładną i efektywną pracę. Maszyna bardzo dobrze radzi sobie z ubijaniem dróg i ścieżek, ale również podczas układania kostek brukowych. Powierzchnie są równomiernie utwardzane.

Wibracje:

Poziom drgań, jakie są generowane w czasie pracy urządzenia, nie przekracza 16,25 m/s. Dlatego nie musisz martwić się o ból nadgarstków. Producent zapewnia, że obudowa sprzętu neutralizuje część wstrząsów.

Wydajność:

Maszyna ma 1-cylindrowy, 4-taktowy silnik spalinowy OHV o mocy 6,5 KM (4,8 kW). Zapewnia to wydajną pracę przez długi czas. Poza tym silnik jest regularnie chłodzony powietrzem, co zmniejsza ryzyko przegrzewania się sprzętu i awarii. Zbiornik paliwowy ma pojemność 3,6 l.

Wady
Hałas:

W czasie pracy sprzęt generuje dźwięk o natężeniu 105 dB. Specjaliści podkreślają, że osoby używające urządzenia powinny nosić nauszniki ochronne, aby zapobiec uszkodzeniu słuchu.

Waga:

Ciężar prezentowanego modelu to niemal 90 kg. Dlatego niektórzy kupujący mają problem z transportem urządzenia w miejsce pracy. Poza tym zagęszczarka porusza się tylko w jednym kierunku, więc co pewien czas musisz się przestawiać, co jest bardzo nieporęczne.

 

 

 

 

Ammann APF 1240 

 

Jeśli szukasz wydajnej zagęszczarki jednokierunkowej, to polecamy zainteresowanie się modelem Ammann APF 1240. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze, dlatego mogą z niego korzystać również amatorzy. Wyposażone jest w odizolowany pałąk, który służy do prowadzenia. Element ten zaprojektowano w taki sposób, by wygłuszyć wibracje.

Silnik benzynowy o mocy 4 KM gwarantuje wydajną i szybką pracę. Równocześnie posiada wiele zabezpieczeń, które zmniejszają jego temperaturę, co minimalizuje ryzyko przegrzania i awarii. Obudowa jest odporna na korozję. Płyta o wymiarach 40 cm x 40 cm została wykonana z jednego odlewu, a do tego jest odporna na zużycia. Prędkość przesuwu jest równa 20 m/min. Częstotliwość wibracji to 98 Hz, jednak cała obudowa posiada elementy antywibracyjne, więc nie przedostają się one do górnych miejsc, takich jak pałąk.

Największą zaletą, którą pochwaliło wielu konsumentów jest prosta obsługa. Dzięki temu maszyna może być używana również przez amatorów, którzy przeprowadzają prace około domowe. Przy zakupie otrzymasz też zestaw transportowy, który ułatwia przenoszenie urządzenie na miejsce zagęszczania.

Ammann APF 1240 to niewielka zagęszczarka jednokierunkowa o mocy 4 KM. Płyta ma wymiary 40 cm x 40 cm. Prędkość posuwu wynosi 20 m/min. Maksymalna głębokość zagęszczania to 15 m.

Zalety
Wydajność:

Prezentowana maszyna wyróżnia się szybką i wydajną pracą. W ciągu 1 minuty, sprzęt pokonuje dystans 20 m. Nowoczesny silnik benzynowy ma moc 4 KM, więc nie musisz się obawiać o jego awarię na skutek długiej pracy.

Prosta obsługa:

Sterowanie urządzeniem jest intuicyjne. Z tego powodu sprzęt kupowany jest nie tylko przez ekipy remontowe, ale i osoby prywatne. Z przyrządu korzystać mogą nawet amatorzy.

Wady
Drgania:

Wstrząsy, które są generowane podczas pracy, mają negatywny wpływ na nadgarstki osoby prowadzącej urządzenie.

Waga:

Sprzęt waży 70 kg, przez co jego transport i przenoszenie nie jest najprostsze. Szczególnie trudne jest zmienianie kierunku pracy modelu, gdyż czynność wymaga użycia sporej siły.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Jaką zagęszczarkę Honda wybrać?

 

Zagęszczarka to urządzenie, którego nie może zabraknąć na żadnej budowie. Z pomocą tego sprzętu możemy w łatwy sposób zagęścić i utwardzić podłoże. Takie urządzenie przyda się więc podczas budowania drogi lub domu. Potrzebujesz dobrej zagęszczarki? Na początku przeczytaj nasz poradnik, a będziesz miał pewność, że wybierzesz tę najlepszą.

Honda to firma znana na całym świecie ze względu na produkcję dobrych pojazdów takich jak samochody czy motocykle. Jednak ma ona w swojej ofercie równie dobre sprzęty budowlane, na przykład zagęszczarki. Postanowiliśmy umieścić tutaj krótkie opisy sprzętów tego typu, ponieważ wiele osób wypowiada się o nich bardzo dobrze.

Najlepsza zagęszczarka Honda w 2021 roku, w odróżnieniu od większości innych sprzętów, ma dużą masę. Jest to ważne w przypadku utwardzania bardzo dużych powierzchni, które muszą być przygniecione bardzo dużą siłą. Standardowe sprzęty tego typu ważą około 100 kg. Pamiętajmy jednak, że duża masa oznacza zmniejszoną mobilność. Dlatego przyjrzyj się również, czy zagęszczarka jest wyposażona w dobry silnik oraz kółka.

Jednym z ważniejszych elementów produktu tego typu jest płyta robocza. Najlepsze zagęszczarki Honda mają bardzo dużą płytę, ponieważ gwarantuje ona szybką pracę bez większego wysiłku. Małe płyty robocze są jednak polecane w miejscach, gdzie manewrowanie urządzeniem może być utrudnione.

Głębokość pracy jest jednym z najważniejszych parametrów, jeśli chodzi o zagęszczarki. Najlepsze urządzenia tego typu potrafią zagęścić powierzchnię do głębokości około 10 cm do 25 cm. Potrzebne jest na to około 10 uderzeń płyty.

Wydajność ubijania ma również duże znaczenie. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcemy zakończyć jakąś pracę na czas, a w takim wypadku każda godzina się liczy. W domowych warunkach możemy zainwestować w tańsze, mniej wydajne produkty. Jednak do profesjonalnej pracy budowlanej polecamy sprzęt o wydajności wynoszącej od 400 m2/h do 700 m2/h. Najpopularniejsze są urządzenia, których moc wynosi około 3 KM. Taki sprzęt bez problemu zagęści każdy grunt.

 

Zagęszczarki Honda – ranking

 

Honda Bully 90 

 

Honda Bully 90 to jedna z najwygodniejszych zagęszczarek dostępnych na rynku. Rączka narzędzia jest składana, więc z pewnością nie będzie przeszkadzać podczas przechowywania urządzenia. Oprócz tego rączka jest wyposażona w system antywibracyjny, dzięki czemu po długim użytkowaniu ręce nie bolą. Struktura zagęszczarki jest solidna, a wszystkie części dobrze połączone. Dlatego sprzęt bardzo rzadko ulega awarii.

Pasek klinowy jest specjalnie zabezpieczony włóknem szklanym i właśnie dlatego nie ulega uszkodzeniu. Wibrator jest umieszczony na środku urządzenia. Dlatego praca sprzętem jest efektywna. Zbiornik paliwa ma pojemność 3,1 l. Napełnienie całego baku pozwoli nam na korzystanie ze sprzętu przez bardzo długi czas. Prezentowana zagęszczarka Honda w dobrej cenie dobrze sprawdzi się do ubijania kostki brukowej, żwiru, piasku itp. Moc produktu wynosi 3,8 KM.

Płyta stalowa została uodporniona na ścieranie i dlatego przez długi czas nie będziemy musieli jej wymieniać. System tłumienia drgań zwiększa komfort użytkowania urządzenia, więc możemy pracować bez zmęczenia kilka godzin. Prędkość posuwu sprzętu wynosi 25 m/min. W kontroli pojazdu pomaga również niklowana rączka. Użytkownicy pochlebnie wypowiadają się o łatwej kontroli pojazdu oraz o dużej mocy, dzięki której zagęszczenie sporego obszaru nie będzie kłopotliwe. Jest to urządzenie profesjonalne.

 

 

Honda Bully 110 

 

Honda Bully 110 to zagęszczarka o wadze 116 kg, co oznacza, że skuteczne zagęszcza różne rodzaje nawierzchni. Sprzęt jest przeznaczony do ubijania piasku, żwiru oraz powierzchni, które są ze sobą niezespolone. Moc urządzenia wynosi 3,6 KM. Może być więc ono używane do pracy na bardzo dużych obszarach. Warto wspomnieć o użebrowanej płycie stalowej, która wykazuje dużą odporność na ścieranie. Użytkownicy wspominają, że sprzęt równo oraz skutecznie wyrównuje z jej pomocą każdy rodzaj gruntu.

Urządzenie jest duże, ale wielu użytkowników stwierdza, że korzystanie z niego nie jest problematyczne. Wygodę obsługi zapewnia nam rączka, która ma system antywibracyjny. Dzięki temu podczas pracy nasze ręce nie są narażone na wstrząsy, więc możemy pracować bardzo wydajnie. Warto dodać, że rączka jest składana, więc przewożenie sprzętu w różne miejsca oraz jego przechowywanie nie będzie problemem. Zbiornik paliwa ma pojemność 3,1.

Wibrator, który został umiejscowiony na środku, nie przeszkadza nam podczas pracy i sprawia, że każdy rodzaj gruntu jest odpowiednio zagęszczony. Jest to solidnie wykonany sprzęt, który służy do profesjonalnego zagęszczania gruntu. Użytkownicy chwalą wygodę użytkowania narzędzie oraz dobrze wykonanej płycie, dzięki której sprzęt skutecznie zagęszcza grunt.

 

 

Jaką zagęszczarkę Wacker wybrać?

 

Podczas remontów i prac budowlanych bardzo pomocna okazuje się zagęszczarka. Urządzenie to utwardza podłoże, po którym jest prowadzone. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu maszyn. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, co mieć na uwadze podczas zakupów, z pomocą przychodzi niniejszy poradnik. Znajdziesz w nim przydatne wskazówki, a także ranking sprzętów marki Wacker cieszących się dużym uznaniem konsumentów.

Wacker Neuson to niemiecki producent sprzętów budowlanych, który ma swoje oddziały na całym świecie. Marka oferuje nowoczesne rozwiązania i wysoką jakość, dlatego jej urządzenia są chętnie wybierane zarówno przez firmy remontowe, jak i indywidualnych konsumentów. Najlepsza zagęszczarka Wacker w 2021 roku cechuje się niezawodnością, funkcjonalnością i solidnym wykonaniem.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zagęszczarek, które można podzielić ze względu na sposób prowadzenia. Wyróżnia się modele ręczne, samoprzesuwne, kroczące i podczepiane. Urządzenia ręczne mają niewielkie gabaryty i nadają się do mniej wymagających prac w terenie. Maszyną należy sterować ręcznie, przez co jej waga jest także nieduża. Zagęszczarki samoprzesuwne przemieszczają się samoczynnie – dzięki wytwarzanym drganiom. Konieczne jest jedynie nadanie kierunku. Wersje kroczące to profesjonalne sprzęty używane do specjalistycznych prac w trudnym terenie. Z kolei modele podczepiane można dołączyć np. do ciągnika, aby ubić ziemię na bardzo dużej powierzchni.

Nabywając nowy przyrząd, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić jego masę. Im cięższa będzie maszyna, tym utwardzi większą i grubszą warstwę podłoża. Najlżejsze sprzęty ważą do 20 kg i dobrze sprawdzą się do pracy w ogródku. Przeciętne modele ważą od 100 do 300 kg, a najcięższe nawet około tony – są to jednak maszyny do profesjonalnych zastosowań. Ważne są również wymiary płyty roboczej, który wpływa na wielkość ubijanego obszaru przy jednym użyciu.

Najlepsze ubijarki Wacker mają także wysoką częstotliwość wibracji. Dzięki temu szybko radzą sobie z zagęszczaniem danej powierzchni. Miejmy na uwadze również wydajność ubijania, wyrażaną w kw./h, która informuje nas o ilości energii przekazywanej przez płytę roboczą. Im parametr ten będzie wyższy, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z grubszą warstwą ziemi. Nie bez znaczenia jest także głębokość ubijania podawana w centymetrach.

 

Zagęszczarki Wacker – Ranking  

 

Wacker Neuson DPS 1850H Basic 

 

Zagęszczarka Wacker Neuson DPS 1850H Basic przeznaczona jest do ubijania niemal każdego rodzaju podłoża, w tym gleby, asfaltu czy podsypki pod chodnik. Możliwości urządzenia są niemal nieograniczone, dlatego sprzęt jest chętnie nabywany przez konsumentów na całym świecie.

Urządzenie wyposażone jest w wysokoprężny silnik o dużej rezerwie mocy, który gwarantuje wydajną pracę. Płyta robocza maszyny wykonana jest z żeliwa, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Sprzętem kieruje się przy pomocy dźwigni gazu oraz regulowanego uchwytu prowadzącego. Zagęszczarka ma wbudowany system tłumienia wibracji, dzięki czemu jej prowadzenie jest komfortowe.

Moc urządzenia wynosi 3,4 kW. Płyta robocza ma wymiary 60 cm x 50 cm. Sprzęt pracuje z częstotliwością wibracji na poziomie 90 Hz, a jego wydajność powierzchniowa wynosi 660 1 m kw./h. Konsumenci zgodnie uznają, że zagęszczarka Wacker Neuson DPS 1850H Basic jest solidnie wykonana i mocna.

 

 

 

 

 

Wacker Neuson VP 1135AW 

 

Jeśli szukasz kompaktowej i zwrotnej zagęszczarki, która nada się do ubijania asfaltu, prac w ogrodzie czy budowania ścieżek, koniecznie zapoznaj się z modelem Wacker Neuson VP 1135AW.

Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu z powodzeniem można je wykorzystać do prac przy domu. Sprzęt wyposażony jest w wygodną rączkę, która ułatwia jego prowadzenie. Maszyna wyposażona jest w silnik o mocy 2,6 kW oraz zbiornik na wodę o pojemności 9 l.

Płyta robocza tego modelu ma wymiary 32,2 cm x 51 cm. Ma ona zaokrąglone krawędzie, co sprawia, że nie tworzą się niepożądane kanty podczas obrotu urządzenia. Ta zagęszczarka Wacker w dobrej cenie pracuje z częstotliwością 98 Hz, a jej wydajność powierzchniowa wynosi 419 m kw./h.

Wacker Neuson VP 1135AW to model chętnie wybierany przez konsumentów, którzy cenią go za solidną konstrukcję i wydajność.  

 

 

 

 

 

Wacker Neuson DPU 5545 Hehap 

 

Wacker Neuson DPU 5545 Hehap to zagęszczarka rewersyjna, która przeznaczona jest do ubijania warstwy przeciwmrozowej, a także podbudów w konstrukcjach dróg, parkingów i ścieżek.

Sprzęt wyposażony jest w intuicyjny uchwyt sterujący, przy użyciu którego możemy zmienić kierunek jazdy maszyny. Urządzenie ma także panel sterowania zawierający lampkę kontrolną ładowania, złącze do rozruchu zewnętrznego czy licznik godzin pracy. Dzięki zastosowaniu silnika o mocy 7 kW zagęszczarka pracuje szybko i wydajnie.

Płyta robocza tego modelu ma wymiary 44 cm x 90 cm, co sprawia, że jesteśmy w stanie w krótkim czasie zagęścić spory obszar gruntu. Maszyna pracuje z częstotliwością 69 Hz, a jej wydajność powierzchniowa wynosi aż 980 m kw./h.

Warto wspomnieć także o pozytywnych opiniach konsumentów na temat urządzenia Wacker Neuson DPU 5545 Hehap. Użytkownicy podkreślają, że sprzęt jest wydajny i łatwo się nim steruje.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław Paleta
Wiesław Paleta
15 days ago

jak ktoś chce ocalić ręce to niech lepiej sie rozejrzy za zagęszczarkami Husvarna

Zespół NR
Admin
14 days ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir