Ranking 5 najlepszych wałków do malowania w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wałek do malowania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli przygotowujesz się do remontu mieszkania i wciąż zastanawiasz się, jaki wałek do malowania ścian wybrać polecamy Ci nasz ranking. Znalazły się w nim modele polecane przez konsumentów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na pierwszym miejscu uplasował się Black&Decker BDPR400. Jest to profesjonalny wałek do malowania, którego można używać do różnego rodzaju powierzchni. Co istotne, znajdzie zastosowanie nie tylko w środku budynku, ale także na zewnątrz. Model ten niewiele waży, co sprawia, że nie musimy obawiać się bólu pleców czy dłoni. Warto dodać, że rączka została tak skonstruowana, aby jej trzymanie było wygodne, a ryzyko wyślizgnięcia zminimalizowane. Produkt ma specjalny system dozowania farby, co sprawia, że na jej powierzchni nie tworzą się zacieki. Polecanym produktem, który sprawdzi się podczas remontu, jest niekapiący wałek sprzedawany w praktycznym zestawie. Pakiet obejmuje model z wbudowanym pojemnikiem na farbę lateksową i akrylową oraz wałek przeznaczony do malowania narożników w trudno dostępnych miejscach. Oprócz tego w zestawie są elementy, takie jak tacka na farbę, odkręcana rączka oraz pojemnik do przelewania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wałek do malowania kupić?

 

Wbrew pozorom na zakup wałka do malowania nie decydują się wyłącznie firmy remontowe. Coraz częściej osoby prywatne podejmują decyzję, że samodzielnie pomalują swoje mieszkanie. Dlatego też zdecydowaliśmy się przygotować dla Ciebie poradnik, w którym przedstawione zostaną najważniejsze kwestie. Postaramy odpowiedzieć się na pytanie – jaki wałek do malowania jest najlepszy? Po przeczytaniu artykułu podjęcie decyzji okaże się znacznie prostsze, a tym samym nie będziesz musiał obawiać się, że wybierzesz produkt, który nie spełni Twoich oczekiwań.

 

 

Wałek do malowania – przeznaczenie

Na samym początku trzeba zastanowić się, do czego właściwie przyda nam się wałek. Jeśli decydujemy się na odnowienie np. mebla, lepszym rozwiązaniem będzie wybór pędzla. Jest on bardziej precyzyjny. Niemniej jednak producenci tworzą coraz to nowsze, lepiej skonstruowane wałki, które można używać także do drobnych prac. Jednocześnie w sklepach znajdziemy duże wałki do malowania sufitów.

Mówiąc o przeznaczeniu nie można zapominać o rodzaju malowanej powierzchni, a także użytej farbie. Na opakowaniu znajdziemy dokładne informacje na ten temat. Dowiemy się, do jakich farb przeznaczony jest wałek i czy sprawdzi się jedynie do malowania gładkich powierzchni czy też można go stosować w innych przypadkach. Często oferowane przez producentów modele przeznaczone są do używania zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. To pozytywnie wpływa na ich funkcjonalność i sprawia, że mogą być używane w wielu sytuacjach.

 

Wielkość

Myśląc o tym, jaki wałek do malowania wybrać nie możemy pominąć kwestii jego wielkości. To od niej zależy wydajność produktu, a także jego przeznaczenia. Jeśli potrzebujemy modelu do pomalowania ścian i sufitów, dobrze wybrać większe warianty. Dzięki temu szybciej zakończymy pracę. Mniejsze wałki sprawdzą się do malowania trudno dostępnych miejsc. Najlepiej więc wyposażyć się w duży i mały model.

 

Uchwyt

Jeśli chcesz kupić najlepszy wałek do malowania koniecznie wybierz model wyposażony w uchwyt. Jeśli produkt nie będzie go posiadał, zostaniemy narażeni na dodatkowe koszty, a co bardziej istotne – nie przystąpimy natychmiast do pracy. Będziemy zmuszeni udać się do sklepu po to, aby zakupić potrzebny element. Wybierając model z uchwytem musimy sprawdzić, czy został on odpowiednio wyprofilowany. Najlepiej wziąć produkt do ręki i to sprawdzić. Wałek powinien dobrze leżeć w dłoni i się z niej nie wyślizgiwać. Dobrze skonstruowana rączka zapewni nam komfort w trakcie pracy, a także uchroni przed bólem dłoni. Polecamy wybór modeli, w których uchwyt zrobiony jest z mocnych, a jednocześnie odpowiednio miękkich materiałów. Najlepiej jeśli tworzywo pokryte jest antypoślizgową powłoką, co uchroni przed nagłym wyślizgnięciem się produktu z dłoni.

 

Dodatkowe elementy

W sklepach znajdziemy tzw. zestawy, w skład których wchodzi wałek, uchwyt, a także kuweta na farbę. Zakup tego typu kompletu to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o to, że czegoś nam brakuje, a tym samym nie możemy od razu przystąpić do pracy.

Jeśli chcemy, aby kuweta posłużyła nam przez długi czas, musi być zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów. Konieczne jest także bliższe przyjrzenie się konstrukcji. Pojemnik na farbę powinien mieć miejsce wydzielone na jej umieszczenie, a także lekko pofalowaną powierzchnię, która umożliwi usunięcie nadmiaru koloru z wałka. To uchroni nas przed powstawaniem smug na ścianach i zabrudzeń wokół miejsca pracy.

 

 

System dozowania

Ciekawym rozwiązaniem, które doceniło wielu konsumentów jest system dozowania. Polega ono na tym, że wałek wyposażony jest w specjalny pojemnik na farbę. Wystarczy ją wlać do środka, a produkt sam będzie dozował kolor. Jest to szczególnie użyteczne dla osób, które nie mają doświadczenia w malowaniu. Model sam dobiera odpowiednią ilość farby, dzięki czemu powierzchnia jest równomiernie pomalowana – nie ma prześwitów, ani smug. Najlepiej jednak przed zakupem sprawdzić, czy zbiornik łatwo się wyjmuje. Część konsumentów zauważyło, że czasami jest to trudne, co może opóźnić pracę. Polecamy przed podjęciem decyzji, zapoznać się z opiniami użytkowników na temat wybranego przez nas modelu. Znajdujące się w Internecie recenzje pomogą nam stwierdzić, czy użytkowanie danego produktu przebiega sprawnie.

 

Wałki do malowania w dobrych cenach

W sklepach dostępne są wałki do malowania w różnych cenach, dlatego z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Najtańsze produkty kosztują ok. 20 zł. Często okazuje się, że są one bardzo solidnie wykonane i służą nam przez długi czas. Jeśli zaś chcemy kupić bardziej profesjonalny model, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu ponad 100 zł. Tego typu wałki zwykle posiadają system dozowania, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Dzięki temu malowanie okazuje się proste nawet dla tych osób, które nigdy wcześniej nie podejmowały się tego typu prac.

 

5 najlepszych wałków do malowania. Opinie w 2021 roku

 

Aby ułatwić podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking wałków do malowania. Do zestawienia wybraliśmy modele sprawdzone i polecane przez konsumentów.

 

1. Wałek Malarski Black&Decker Roller 35Cm BDPR400

 

Black&Decker BDPR400 to solidnie wykonany wałek do malowania. Można go wykorzystać zarówno do prac remontowych wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Waga modelu wynosi ok. 2 kg.

Zastosowany w produkcie wałek Speedy Roller jest niezwykle wygodny, co ułatwia nakładanie koloru. Model ma uniwersalny zaczep na pojemniki z farbą i inteligentny system jej podawania. Chroni to przed zachlapaniem powierzchni w trakcie malowania, a dodatkowo sprawia, że wszystkie warstwy są odpowiednio nałożone. Nie musimy się obawiać o to, że na ścianie pojawią się zacieki, bo użyjemy zbyt dużej ilości farby.

Jak podają konsumenci, wałek ten będzie odpowiedni nie tylko dla doświadczonych malarzy, ale także osób, które nigdy wcześniej nie podejmowały się tego rodzaju prac. Do zestawu dołączona została praktyczna, rozkładana podstawka, która umożliwia odłożenie narzędzia w trakcie przerwy. Rączka jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko.

Wałek do malowania Black&Decker BDPR400 jest wyposażony w 650 ml pojemnik na farbę. Model może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wkład do wałka ma 9 mm.

Zalety
Bez zacieków i zachlapań:

Prezentowany wałek bez wątpienia będzie odpowiedni dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w malowaniu ścian. Wszystko przez to, że produkt został wyposażony w praktyczny zbiornik na farbę, który minimalizuje ryzyko powstawania zacieków. Dodatkowo chroni też przed zachlapaniem podłogi (nie ma obaw, że nabierzemy na wałek zbyt dużo farby).

Rozkładana podstawka:

Dzięki rozkładanej podstawce użytkowanie Black&Decker BDPR400 jest wygodne. W razie konieczności możemy odłożyć wałek w dowolne miejsce i nie martwić się, że ten się przewróci.

Kształt:

Model ma odpowiedni kształt, co pozwala na dokładnie malowanie nie tylko płaskiej powierzchni, ale także miejsc przy narożnikach.

Wałek:

Spora grupa konsumentów potwierdza, że wałek został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać, posłuży nam przez wiele lat.

Długość:

Z racji tego, że produkt jest stosunkowo długi podczas malowania ścian nie musimy używać drabiny.

Wady
Wygoda:

Część osób uważa, że wałek mógłby być nieco lżejszy.

 

 

 

 

2. Zestaw do Malowania Niekapiący Wałek Paint Roller 618

 

Niekapiący wałek do malowania ścian pozwala na pomalowanie dowolnych powierzchni bez konieczności dokładnego zasłaniania mebli czy podłogi. Zestaw bardzo dobrze sprawdzi się podczas malowania powierzchni drewnianych, tapet, tynku oraz zwykłych ścian gipsowych. Napełnienie wałka jest bardzo proste i wymaga jedynie odmierzenia odpowiedniej ilości farby i przelewania jej za pomocą dołączonego pojemnika. W czasie malowania farba znajdująca się wewnątrz jest cały czas mieszana, co pozwala na równomierne pokrycie powierzchni. 

Zestaw malarski zawiera przydatny element, jakim jest składana rączka o długości 90 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może pomalować większą powierzchnię ścian lub sufit bez konieczności wchodzenia na drabinę. Do pojemnika w wałku należy wlewać jedynie farbę lateksową lub akrylową. Nie ma znaczenia czy jest przeznaczona do wewnątrz, czy na zewnątrz. Wałek ma 21 cm wysokości oraz szerokość 16 cm. Model przeznaczony do malowania w kątach i trudno dostępnych miejscach ma 30 cm wysokości oraz 7 cm szerokości. 

Praktyczny zestaw do malowania jest bardzo przydatny i podoba się osobom, które potrzebują przeprowadzić podstawowy remont w postaci malowania ścian. Użytkownicy chwalą, że w pakiecie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, takie jak tacka na farbę czy odkręcana rączka. 

Zestaw do malowania ścian, powierzchni drewnianych i tynku z pojemnikiem na farbę to praktyczne rozwiązanie, które chroni użytkownika przed zachlapaniem w trakcie pracy. Wyposażony w składaną rączkę o długości 90 cm wałek nadaje się zarówno do malowania ścian, jak i sufitów.

Zalety
Czystość w trakcie pracy:

Wałek wyposażony w pojemnik na farbę nie powoduje chlapania oraz przypadkowego rozlewania się zawartości. Dzięki temu użytkownik w trakcie pracy jest czysty i nie musi przykrywać podłogi oraz mebli.

Kompletny zestaw:

Kupując gotowy zestaw do malowania, użytkownik otrzymuje wszystkie najważniejsze elementy, takie jak dwa wałki, tackę na farbę, odkręcaną rączkę oraz pojemnik ułatwiający napełnianie zbiornika.

Możliwość malowania po różnych powierzchniach:

Wkład jest przeznaczony do malowania po powierzchniach wykonanych z drewna, tynku oraz do ścian gipsowych.

Równomierne pokrycie:

Wałek z pojemnikiem umożliwia stałe mieszanie się farby, która następnie jest równomiernie rozprowadzona na ścianie.

Wady
Rączka:

W zestawie do malowania znajduje się rączka, która pod ciężarem pełnego pojemnika z farbą ugina się i utrudnia pracę.

 

 

 

 

3. Wałek Malarski Kaem 12 cm

 

Jeśli szukasz dobrej jakości wałka do malowania, powinieneś zapoznać się z dokładnym opisem Kaem 12 Cm Jest to model, który zdobył sporo pochlebnych ocen konsumentów. Produkt jest przeznaczony do malowania pasków przy łączeniu ścian z sufitem. Praca wałkiem jest komfortowa i łatwa.

Wymiary modelu to: szerokość – 12 cm, wysokość – 32 cm i grubość – 5 cm. Jak wskazuje producent, Kaem 12Cm można używać z farbami emulsyjnymi i silikonowymi. Produkt wykazuje dużą odporność na działanie rozpuszczalników. Do produkcji wałka wykorzystano m.in. dobrej jakości poliamid. Materiał ten jest uznawany za wytrzymały. Model waży zaledwie 0,16 kg, więc nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko.

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić v są zadowoleni z podjętej decyzji. Produkt dobrze spełnia swoje zadanie – ułatwia malowanie pasków przy suficie i pozostawia idealnie gładką powierzchnię. Dodatkowo model jest wytrzymały i łatwy w pielęgnacji.

Wałek Kaem 12 Cm jest przeznaczony do malowania pasków przy łączeniu ścian z sufitem. Wymiary produktu to: szerokość – 12 cm, wysokość – 32 cm i grubość – 5 cm.

Zalety
Wałek:

Należy zaznaczyć, że wałek został zrobiony z przyjemnych tworzyw, dzięki czemu płynnie przesuwa się on po malowanej powierzchni, co zdecydowanie ułatwia pracę. Nie musimy się też martwić o to, że na ścianie pojawią się zarysowania.

Odporność na działanie rozpuszczalników:

Producent gwarantuje, że model wykazuje dużą odporność na działanie rozpuszczalników, więc nie musimy się martwić o to, że szybko się zniszczy.

Niewiele waży:

Nie musisz się obawiać o to, że Twoje dłonie zaczną się boleć już po kilku minutach pracy. Prezentowany wałek jest bardzo lekki (0,16 kg), więc nie obciąża rąk.

Wady
Materiał wykonania rączki:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że materiał wykorzystany do produkcji rączki nie jest przyjemny dla skóry i powoduje nadmierną potliwością. To z kolei sprawia, że produkt wyślizguje się z rąk.

 

 

 

 

4. Wałek do Malowania z Uchwytem Blue Dolphin Tapes XI 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Blue Dolphin Tapes XI. To dobry i tani wałek do malowania. Jest on dostępny za ok. 20 zł, co sprawia, że spora grupa konsumentów wybiera go podczas zakupów. Jak wskazują recenzje, stosunek ceny do jakości wykonania jest zadowalający.

Długość wałka jest równa 25 cm. Średnica zewnętrzna wynosi 4,8 cm. Model ten przeznaczony jest do farb gęstych, lateksowych i emulsyjnych. Pozostawia on po sobie idealnie gładką strukturę. Tym, co zachęca konsumentów do zakupu produktu jest odpowiednio skonstruowany uchwyt. Wykonano go z tworzywa sztucznego.

Konsumenci polecają zakup Blue Dolphin Tapes XI. Wśród zalet modelu wskazuje się przede wszystkim atrakcyjną cenę, solidne wykonanie i łatwą pielęgnację. Znajdujące się na wałku włosie jest gęste i odporne na zniszczenie.

Blue Dolphin Tapes to dobry wałek do malowania do 15 zł. Długość produktu jest równa 25 cm. Model wykonano m.in. z poliestru.

Zalety
Uchwyt:

Jedną z najważniejszych zalet wałka do malowania jest to, że został on wyposażony w dobrej jakości uchwyt. Rączka została zrobiona z przyjemnych dla skóry tworzyw, co zmniejsza ryzyko podrażnienia dłoni.

Pozostawia idealnie gładką powierzchnię:

Produkt jest dobrze wyprofilowany, dzięki czemu pomalowana ściana jest idealnie gładka (brak zaschniętych zacieków).

Termofuzja:

Do produkcji modelu wykorzystano technologię zwaną termofuzją. Polega ona na tym, że tkanina jest wtopiona do plastikowego rdzenia wałka przy użyciu wysokiej temperatury. To zmniejsza ryzyko szybkiego uszkodzenia produktu.

Wady
Krótkie włosie:

Ze względu na to, że wałek ma stosunkowo krótki włosie konsumenci wskazują, że przy jego użyciu trudno maluje się drobne nierówności na ścianie.

Czyszczenie:

Nieliczni Internauci twierdzą, że czyszczenie produktu zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

5. Wałek Malarski do Narożników, Rolka do Rogów Gold Tools 3024

 

Lekki i poręczny wałek malarski Gold Tools przeznaczony do malowania narożników oraz trudno dostępnych miejsc to produkt godny uwagi, który ułatwia pracę. Niewielkich rozmiarów rolka nadaje się do malowania większością rodzajów farb dostępnych w sklepach budowlanych. Dzięki temu nie ma obawy, że dojdzie do uszkodzenia końcówki przeznaczonej do malowania po namoczeniu w nieodpowiednim produkcie. 

Wałek bardzo dobrze sprawdzi się podczas malowania narożników w miejscach, gdzie zwykłym modelem nie jest to możliwe, a stosowanie pędzla powoduje powstawanie zacieków. Produkt może być stosowany z farbami lateksowymi, akrylowymi oraz dyspersyjnymi. Długość całkowita produktu wynosi 43 cm. Średnica rolki to 10 cm, a jej grubość wynosi 5 cm. Niewielka rączka ma uchwyt o średnicy 6 mm, dzięki czemu nawet osoby z małymi dłońmi mogą komfortowo korzystać z narzędzia. 

Konsumenci posiadający wałek do malowania narożników są zadowoleni z wyboru praktycznego produktu. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że niewielki model jest dobrym uzupełnieniem standardowego wałka i ułatwia pracę. 

Wałek do malowania narożników powinien znaleźć się na liście zakupów przed remontem. Rolka dobrze rozprowadza farby lateksowe, akrylowe oraz dyspersyjne. Długość całkowita produktu wynosi 43 cm, a średnica rolki to 10 cm.

Zalety 
Wielkość:

Niewielkie wymiary produktu sprawiają, że można go używać w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania innego rozwiązania. Wałek ma długość całkowitą wynoszącą 43 cm oraz średnicę rolki 10 cm.

Zastosowanie:

Wałek można bez problemu stosować do malowania większości powierzchni. Rolka dobrze rozprowadza farby lateksowe, akrylowe i dyspersyjne.

Wady
Słaby uchwyt:

Uchwyt wałka jest wykonany z tworzywa sztucznego, które podczas intensywnej pracy ulega osłabieniu i dochodzi do jego pęknięcia.

Wypadające włókno:

Przy długotrwałym i częstym stosowaniu włókno znajdujące się na rolce wałka wypada i pozostawia ślady na pomalowanej ścianie. Należy wówczas wymienić wkład i poprawić ewentualne niedociągnięcia.

 

 

 

 

Jak używać wałka do malowania?

 

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów podczas malowania ścian jest wałek. Choć używanie go wydaje się proste, warto wiedzieć, jak go odpowiednio przygotować, aby uniknąć powstawania smug na ścianach. Powinniśmy także znać sprawdzone sposoby czyszczenia takich produktów, aby zbyt szybko się nie zniszczyły. Wszystkie potrzebne informacje na ten temat umieściliśmy poniżej.

 

 

Pierwsze użycie wałka

Przed pierwszym użyciem zawsze powinno się oczyścić wałek z drobinek kurzu, pozostałości folii, w którą był zapakowany, nitek itp. Dotyczy to zarówno tanich, jak też droższych i bardziej profesjonalnych modeli. Jeśli pominiemy tę czynność, wszystkie zanieczyszczenia zostaną na malowanej ścianie, a po wyschnięciu farby na powierzchni będą widoczne nieestetyczne grudki. Jak wyczyścić wałek przed pierwszym użyciem? Możemy wykorzystać do tego rolkę do ubrań, która przyciągnie wszystkie drobinki z włosia. Innym, tak samo skutecznym sposobem jest umycie produktu w wodzie z dodatkiem mydła. W tej sytuacji należy delikatnie przesuwać dłoń wzdłuż wałka, aby usunąć drobinki kurzu i luźne włókna.

 

Prawidłowa technika malowania ścian

Malowanie ścian nie jest bardzo trudne, więc drobny remont w domu możemy przeprowadzić samodzielnie. Żeby uniknąć nieeleganckich smug musimy prowadzić wałek we właściwy sposób, a więc delikatnie, bez zbyt mocnego przyciskania go do powierzchni. Równie ważne jest to, jak dużo farby nabieramy. Wałek należy zanurzać do wysokości runa i za każdym razem odcisnąć go w kuwecie malarskiej lub na kratce (obracając go w obu kierunkach). Chaotyczne ruchy i zbyt mała ilość farby to najczęstsze przyczyny pojawienia się smug na ścianach.

 

Czy można przystrzyc wałek?

Dostępne w sklepach wałki malarskie mają włosie o różnej długości. Niektóre produkty bardzo trudno jest dokładnie wyczyścić po użyciu, dlatego możemy delikatnie je przystrzyc, zwłaszcza przy krawędziach (w tym miejscu włókna często zlepiają się pod wpływem nadmiaru farby). W ten sposób uda nam się lepiej oczyścić wałek i będziemy mieć pewność, że na ścianach nie powstaną smugi ani ślady.

 

 

Jak czyścić wałki malarskie?

Jeżeli po malowaniu nie wyczyścimy wałka, farba zaschnie na włosiu i produkt nie będzie się nadawał do użytku. Bardzo ważne jest więc to, aby zaraz po remoncie znaleźć czas na usunięcie resztek farby z akcesoriów malarskich. Czasem wystarczy jedynie wypłukanie wałka w wodzie, aby znów był czysty. Ta metoda sprawdza się jednak tylko w sytuacjach, gdy do malowania wykorzystaliśmy preparat wodorozcieńczalny. Farby rozpuszczalnikowe wymagają użycia odpowiedniego rozpuszczalnika (nie można go stosować do czyszczenia wałka gąbkowego, ponieważ może wejść z nim w reakcję chemiczną). Czyste akcesoria do malowania należy pozostawić do wyschnięcia, a później szczelnie zapakować, aby nie były narażone na osiadanie kurzu.

Wspomnieliśmy, że wałek trzeba wyczyścić po każdym malowaniu. Co jednak zrobić, jeśli po nałożeniu pierwszej warstwy farby planujemy tego samego dnia zaaplikować kolejną (z uwagi na krótki czas schnięcia preparatu)? Wtedy nie musimy co kilka godzin dokładnie myć wałka i go suszyć, ponieważ byłoby to zbyt uciążliwe. Jest sprawdzony sposób na to, aby włosie zamoczone w farbie nie wyschło. Wystarczy włożyć produkt do reklamówki lub owinąć go szczelnie folią, a następnie obwiązać np. taśmą malarską tak, aby do środka nie przedostało się powietrze. Tak zabezpieczony wałek może leżeć nieużywany nawet przez cały dzień i nie ma ryzyka, że później nie uda nam się go oczyścić z farby.

We wcześniejszych częściach artykułu podpowiadaliśmy, jaki wałek do malowania jest polecany przez profesjonalistów. Mamy nadzieję, że teraz wiesz także, jak należy dbać o swoje malarskie akcesoria.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

Wagner Dynatec

 

Jeśli zależy Ci na zakupie produktu, przy użyciu którego w łatwy sposób pomalujesz ściany w swoim domu powinieneś poznać dokładny opis modelu Wagner Dynatec Wałek Malarski. Wałek ten wyposażony jest w zbiornik o pojemności 500 ml. Wystarczy napełnić go farbą. Nie będziemy musieli za każdym razem schylać się do pojemnika, co skróci czas potrzebny na pomalowanie pokoju, a także ochroni przed bólem pleców.

Szerokość wałka jest równa 23 cm. Jak twierdzą konsumenci, którzy zdecydowali się na jego zakup, praca przy jego użyciu jest przyjemna. Uchwyt jest dobrze wyprofilowany, więc ułatwia nam precyzyjne pomalowanie ścian. Ponadto nie męczy zbyt szybko naszych dłoni. Do produkcji modelu wykorzystano tworzywa, które umożliwiają jego stosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ten wałek z pojemnikiem poleca wielu konsumentów, w tym fachowcy budowlani. Produkt będzie odpowiedni do malowania ścian, a także sufitu.

Produkt Wagner Dynatec jest przeznaczony do malowania farbami lateksowymi i na bazie wody. Wewnątrz wałka znajduje się zbiornik o pojemności 500 ml. Szerokość modelu wynosi 23 cm.

Zalety
Uniwersalność:

Produkt może się przydać podczas różnych prac remontowych. Nadaje się on do użytku zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. To świadczy o uniwersalnym charakterze wałka.

Szybkie napełnianie zbiornika:

Napełnianie zbiornika farbą nie zajmuje dużo czasu, a podczas tej czynności nie ma dużego ryzyka, że przypadkowo zabrudzimy ubranie. Jest to możliwe za sprawą jednokierunkowego zaworu.

Odpowiednie dozowanie farby:

Nie musimy się obawiać, że nierównomiernie pomalujemy ścianę. To wałek z tłokiem, który w odpowiedni sposób dozuje preparat do malowania powierzchni.

Długa rączka:

Produkt ma długą rączkę, dlatego możemy uniknąć konieczności wchodzenia na drabinę, aby pomalować sufit.

Wady
Za mały zbiornik:

Konsumenci narzekają, że zbiornik na farbę jest za mały i podczas malowania dużej powierzchni trzeba go często uzupełniać. To może wpłynąć na wydłużenie czasu pracy.

 

Anza Antex

 

Wiele dobrych opinii zdobył wałek do malowania Anza Antex, dlatego też nie mogło go zabraknąć w przygotowanym przez nas zestawieniu. Z informacji podanych przez producenta wynika, że model jest odpowiedni do bejc, farb i lakierów. W rezultacie produkt przyda się nie tylko podczas malowania ścian czy sufitów, ale także mebli czy innych, drewnianych powierzchni.

Wkład wałka ma długość równą 25 cm. Model ma gładką powierzchnię. Choć produkt nie jest długi, użytkownik może zdemontować uchwyt, aby przyłączyć do wałka dłuższą rączkę. Dzięki temu malowanie staje się łatwiejsze. Do produkcji modelu wykorzystano mikrofibrę. Materiał ten jest gładki, co ułatwia rozprowadzanie farby po ścianie.

Wałek do malowania Anza Antex zdobył sporo pozytywnych opinii od Internautów. Osoby, które miały okazję go przetestować, uważają że jest to uniwersalny produkt, który dobrze spełnia swoje zadanie. Zaletą modelu jest przystępna cena i solidne wykonanie.

Wałek malarski Anza Antex jest przeznaczony do malowania ścian i sufitów. Wkład ma długość równą 25 cm.

Zalety
Możliwość przedłużenia:

Producent wskazuje, że istnieje możliwość zmiany uchwytu do wałka. W ten sposób możemy zwiększyć jego długość, a tym samym usprawnić malowanie. Do produktu pasują przedłużacze marki Anza.

Przeznaczenie:

Model jest przeznaczony do malowania gładkich powierzchni. Wałek jest funkcjonalny, bo przy jego pomocy możemy nie tylko pomalować ściany, ale także drzwi czy meble.

Wady
Zachlapania:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że produkt nie jest odpowiednio chłonny. To zwiększa prawdopodobieństwo, że na ścianie pojawiają się zachlapania.

Uchwyt:

Zdaniem konsumentów uchwyt powinien być lepiej wyprofilowany. Wtedy malowanie byłoby wygodniejsze.

 

Hardy Runo

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez Hardy Runo, czyli wałka do malowania o szerokości równej 12 cm. Jest on zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, co daje pewność, że nie zniszczy się zbyt szybko i będziemy mogli go użyć kilkukrotnie.

Wałek ten wyposażony został w specjalną szczotkę, dzięki której będzie odpowiedni do malowania różnego rodzaju farbami. W efekcie produkt jest bardzo funkcjonalny i znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. W modelu tym zastosowano ogranicznik, który umożliwia malowanie równych linii, a także sprawdza się do narożników i przy suficie. Jak twierdzą konsumenci, wałek ten jest niezwykle wygodny i ułatwia równomierne pokrycie ściany.

Hardy Runo to produkt, z którego może skorzystać właściwie każdy. Nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności, aby dobrze pomalować ściany przy użyciu tego wałka. Zapewnia on równomiernie rozłożenie koloru i chroni przed powstaniem plam.

 

Anza 2K Titex

 

Anza 2K Titex to zestaw składający się z wałka i dobrej jakości uchwytu. Posiada wygodną rączkę, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nasze dłonie zmęczą się zbyt szybko i będziemy zmuszeni do tego, aby przerwać pracę. Szerokość produktu wynosi 18 cm, zaś średnica zewnętrzna jest równa 6 cm.

Ten wałek niekapiący przeznaczony jest do malowania gładkich powierzchni. Można go stosować z farbami lateksowymi. Produkt został zrobiony z poliestru, który jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli zależy nam na tym, aby model był dłuższy możemy zastosować przedłużacze firmy Anza. Są one dostępne w wielu sklepach budowlanych.

Opinie o wałkach do malowania są bardzo dobre. Dzięki temu wiele osób decyduje się na wybór produktów tej marki. Wśród dostępnych na rynku modeli dużą popularnością cieszy się prezentowany przez nas Anza 2K Titex. Jest on łatwy i wygodny w użyciu.

 

Jaki wałek do malowania ścian wybrać?

 

Do malowania ścian potrzebujemy dobrych narzędzi, a najważniejszy jest wałek. Dobry produkt sprawi, że na ścianach nie powstaną żadne zacieki, a sama praca przebiegnie bardzo sprawnie. W tym momencie  nasuwa się pytanie: jaki jest najlepszy wałek do malowania ścian w 2021 roku? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w poniższym artykule.

Najlepsze wałki do malowania ścian mają dobrze wyprofilowane uchwyty. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zamierzamy używać sprzętu przez dłuższy czas. Dobrze wyprofilowany uchwyt pozwala na precyzyjne nakładanie farby na ściany oraz sufit. Uchwyt jest zazwyczaj wykonany z plastiku. Niektóre modele mają metalową część, lecz są one uważane za stosunkowo ciężkie. Zwróć uwagę, czy uchwyt jest wykonany z antypoślizgowego materiału, dzięki któremu nie będzie się on ślizgał nam w rękach.

Przyjrzyj się również wielkości wałka. Jeżeli zależy Ci na tym, aby praca przebiegała szybko, to koniecznie wybierz jak największy sprzęt. Pamiętaj jednak, że im większy jest wałek, tym trudniej będzie go kontrolować i precyzyjnie pomalować ściany. Dla osób niedoświadczonych malowaniem wałkiem, na początek polecamy mniejsze sprzęty.

Niektóre modele są wyposażone w system dozowania. Jest to szczególnie użyteczne dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w używaniu wałka i nabierania odpowiedniej ilości farby. Wlewamy ją do specjalnego zbiornika dołączonego do narzędzia, a potem sprzęt sam dozuje farbę. W ten sposób podczas malowania na ścianach nie ma prześwitów ani nadmiaru farby. Jeżeli jesteś doświadczony w malowaniu ścian, to wystarczy, że wybierzesz zestaw z osobnym pojemnikiem, do którego możesz wlać farbę i z niego ją nabierać.

Nie wszystkie wałki są przeznaczone do malowania każdej powierzchni oraz do każdej farby. Aby nie musieć zastanawiać się i sprawdzać, czy w każdym wypadku możemy używać wałka, warto wybrać taki, o którym producent napisał, że nadaje się on do malowania większości powierzchni oraz używania różnych farb.

 

Wałki do malowania ścian – ranking

 

Black&Decker BDPR400

 

Black&Decker BDPR400 to wałek do malowania ścian, który pozwala na pomalowanie każdej powierzchni. Dzięki przestawianej głowicy mamy łatwiejszy dostęp do miejsc, do których stosunkowo ciężko dotrzeć. Są to okolice okapów, sufitu oraz schody. Wałek ma stopniowany system podawania farby, dzięki któremu możemy ją rozprowadzać równomiernie.

Rozkładana podstawka sprawia, że podczas odpoczynku możemy wygodnie postawić wałek w jednym miejscu. Jest to produkt Speedy Roller, co oznacza, że podawanie farby jest szybsze oraz sprawniejsze. Nie musisz się już więcej martwić, że ściany lub podłoga będą ochlapane. Użytkowanie wałka jest bardzo łatwe i nawet niewprawiona osoba może nim operować.

Pojemność zbiornika wałka wynosi 650 ml. Produkt ma dobrze wyprofilowany uchwyt, który łatwo się trzyma. Nawet długa praca nie sprawia, że nasze ręce bolą. Użytkownicy uważają, że wałek bardzo dobrze rozprowadza farbę, dzięki czemu malowanie nie trwa zbyt długo. Chwalą oni również wykonanie modelu.

 

 

Wagner Dynatec

 

Wagner Dynatec to specjalny wałek do malowania ścian w dobrej cenie, który sam dozuję farbę. Jego używanie jest bardzo łatwe. Na samym początku napełniamy zbiornik produktu. Jego pojemność wynosi 500 ml, co oznacza, że przez długi czas nie będziemy musieli ponownie go napełniać. Następnie wystarczy przyłożyć wałek do ściany i przesuwać nim po niej. Farba jest dozowana automatycznie.

Specjalny zawór jednokierunkowy jest skonstruowany w taki sposób, że napełnianie go nie sprawi nam żadnego problemu. Tłok wypycha farbę bardzo precyzyjnie, więc nie musimy się martwić, że znajdziemy odpryski na ścianie lub suficie. Szerokość wałka wynosi 23 cm, więc malowanie nie potrwa długo.

Wałek można używać do farb na bazie wody lub do farb lateksowych. Warto również wspomnieć o dobrze wyprofilowanej rączce, która jest chwalona przez wielu użytkowników. Uważają oni, że wałek skutecznie dozuje odpowiednią ilość farby.

 

 

Wagner 550 Ml

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najsolidniejszych wałków dostępnych na rynku, czyli Wagner 550 Ml. Jest to sprzęt, który możemy łatwo napełnić wybraną przez nas farbą (najlepiej sprawdza się do tych na bazie wody). Nalewanie farby do zbiornika ułatwia specjalnie skonstruowany zawór jednokierunkowy, który sprawia, że sama czynność trwa jedynie kilka sekund.

Uchwyt wałka jest długi, i można go dodatkowo wydłużyć, wciskając specjalny przycisk. W ten sposób możemy bardzo łatwo pomalować również sufit. Pojemność zbiornika na farbę wynosi 550 ml. Z kolei szerokość wałka to 23 cm. Używając uchwytu, możemy samodzielnie dozować ilość farby, jaka ma być położona na ścianę lub pozwolić na automatyczne jej nakładanie.

Wiele osób uważa, że farba jest kładziona równomiernie, więc na ścianie nie znajdziemy żadnych zacieków, ani zwiększonej ilości płynu. Według opinii użytkowników wałek jest solidnie wykonany, więc z pewnością nie zniszczy się po kilku użyciach.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir