Wałki do malowania ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jeśli przygotowujesz się do remontu mieszkania i wciąż zastanawiasz się, jaki wałek do malowania ścian wybrać polecamy Ci nasz ranking. Znalazły się w nim modele polecane przez konsumentów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na pierwszym miejscu uplasował się Black&Decker BDPR400. Jest to profesjonalny wałek do malowania, którego można używać do różnego rodzaju powierzchni. Co istotne, znajdzie zastosowanie nie tylko w środku budynku, ale także na zewnątrz. Model ten niewiele waży, co sprawia, że nie musimy obawiać się bólu pleców czy dłoni. Warto dodać, że rączka została tak skonstruowana, aby jej trzymanie było wygodne, a ryzyko wyślizgnięcia zminimalizowane. Produkt ma specjalny system dozowania farby, co sprawia, że na jej powierzchni nie tworzą się zacieki. Na drugim miejscu znalazł się wałek Wagner Dynatec Wałek Malarski. Podobnie, jak jego poprzednik jest wygodny i łatwy w użyciu. W modelu znajduje się specjalny pojemnik, do którego wlewamy farbę. Dzięki temu nie musimy się po nią schylać.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wałek do malowania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wbrew pozorom na zakup wałka do malowania nie decydują się wyłącznie firmy remontowe. Coraz częściej osoby prywatne podejmują decyzję, że samodzielnie pomalują swoje mieszkanie. Dlatego też zdecydowaliśmy się przygotować dla Ciebie poradnik, w którym przedstawione zostaną najważniejsze kwestie. Postaramy odpowiedzieć się na pytanie – jaki wałek do malowania jest najlepszy? Po przeczytaniu artykułu podjęcie decyzji okaże się znacznie prostsze, a tym samym nie będziesz musiał obawiać się, że wybierzesz produkt, który nie spełni Twoich oczekiwań.

 

 

Wałek do malowania – przeznaczenie

Na samym początku trzeba zastanowić się, do czego właściwie przyda nam się wałek. Jeśli decydujemy się na odnowienie np. mebla, lepszym rozwiązaniem będzie wybór pędzla. Jest on bardziej precyzyjny. Niemniej jednak producenci tworzą coraz to nowsze, lepiej skonstruowane wałki, które można używać także do drobnych prac. Jednocześnie w sklepach znajdziemy duże wałki do malowania sufitów.

Mówiąc o przeznaczeniu nie można zapominać o rodzaju malowanej powierzchni, a także użytej farbie. Na opakowaniu znajdziemy dokładne informacje na ten temat. Dowiemy się, do jakich farb przeznaczony jest wałek i czy sprawdzi się jedynie do malowania gładkich powierzchni czy też można go stosować w innych przypadkach. Często oferowane przez producentów modele przeznaczone są do używania zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. To pozytywnie wpływa na ich funkcjonalność i sprawia, że mogą być używane w wielu sytuacjach.

 

Wielkość

Myśląc o tym, jaki wałek do malowania wybrać nie możemy pominąć kwestii jego wielkości. To od niej zależy wydajność produktu, a także jego przeznaczenia. Jeśli potrzebujemy modelu do pomalowania ścian i sufitów, dobrze wybrać większe warianty. Dzięki temu szybciej zakończymy pracę. Mniejsze wałki sprawdzą się do malowania trudno dostępnych miejsc. Najlepiej więc wyposażyć się w duży i mały model.

 

Uchwyt

Jeśli chcesz kupić najlepszy wałek do malowania koniecznie wybierz model wyposażony w uchwyt. Jeśli produkt nie będzie go posiadał, zostaniemy narażeni na dodatkowe koszty, a co bardziej istotne – nie przystąpimy natychmiast do pracy. Będziemy zmuszeni udać się do sklepu po to, aby zakupić potrzebny element. Wybierając model z uchwytem musimy sprawdzić, czy został on odpowiednio wyprofilowany. Najlepiej wziąć produkt do ręki i to sprawdzić. Wałek powinien dobrze leżeć w dłoni i się z niej nie wyślizgiwać. Dobrze skonstruowana rączka zapewni nam komfort w trakcie pracy, a także uchroni przed bólem dłoni. Polecamy wybór modeli, w których uchwyt zrobiony jest z mocnych, a jednocześnie odpowiednio miękkich materiałów. Najlepiej jeśli tworzywo pokryte jest antypoślizgową powłoką, co uchroni przed nagłym wyślizgnięciem się produktu z dłoni.

 

Dodatkowe elementy

W sklepach znajdziemy tzw. zestawy, w skład których wchodzi wałek, uchwyt, a także kuweta na farbę. Zakup tego typu kompletu to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o to, że czegoś nam brakuje, a tym samym nie możemy od razu przystąpić do pracy.

Jeśli chcemy, aby kuweta posłużyła nam przez długi czas, musi być zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów. Konieczne jest także bliższe przyjrzenie się konstrukcji. Pojemnik na farbę powinien mieć miejsce wydzielone na jej umieszczenie, a także lekko pofalowaną powierzchnię, która umożliwi usunięcie nadmiaru koloru z wałka. To uchroni nas przed powstawaniem smug na ścianach i zabrudzeń wokół miejsca pracy.

 

 

System dozowania

Ciekawym rozwiązaniem, które doceniło wielu konsumentów jest system dozowania. Polega ono na tym, że wałek wyposażony jest w specjalny pojemnik na farbę. Wystarczy ją wlać do środka, a produkt sam będzie dozował kolor. Jest to szczególnie użyteczne dla osób, które nie mają doświadczenia w malowaniu. Model sam dobiera odpowiednią ilość farby, dzięki czemu powierzchnia jest równomiernie pomalowana – nie ma prześwitów, ani smug. Najlepiej jednak przed zakupem sprawdzić, czy zbiornik łatwo się wyjmuje. Część konsumentów zauważyło, że czasami jest to trudne, co może opóźnić pracę. Polecamy przed podjęciem decyzji, zapoznać się z opiniami użytkowników na temat wybranego przez nas modelu. Znajdujące się w Internecie recenzje pomogą nam stwierdzić, czy użytkowanie danego produktu przebiega sprawnie.

 

Wałki do malowania w dobrych cenach

W sklepach dostępne są wałki do malowania w różnych cenach, dlatego z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Najtańsze produkty kosztują ok. 20 zł. Często okazuje się, że są one bardzo solidnie wykonane i służą nam przez długi czas. Jeśli zaś chcemy kupić bardziej profesjonalny model, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu ponad 100 zł. Tego typu wałki zwykle posiadają system dozowania, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Dzięki temu malowanie okazuje się proste nawet dla tych osób, które nigdy wcześniej nie podejmowały się tego typu prac.

 

 

Najlepsze wałki do malowania w 2018 roku

 

Nasze zalecenia

 

Aby ułatwić podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking wałków do malowania. Do zestawienia wybraliśmy modele sprawdzone i polecane przez konsumentów.

 

Black&Decker BDPR400

 

Black&Decker BDPR400 to solidnie wykonany wałek do malowania. Można go wykorzystać zarówno do prac remontowych wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Waga modelu wynosi ok. 2 kg.

Zastosowany w produkcie wałek Speedy Roller jest niezwykle wygodny, co ułatwia nakładanie koloru. Model ma uniwersalny zaczep na pojemniki z farbą i inteligentny system jej podawania. Chroni to przed zachlapaniem powierzchni w trakcie malowania, a dodatkowo sprawia, że wszystkie warstwy są odpowiednio nałożone. Nie musimy się obawiać o to, że na ścianie pojawią się zacieki, bo użyjemy zbyt dużej ilości farby.

Jak podają konsumenci, wałek ten będzie odpowiedni nie tylko dla doświadczonych malarzy, ale także osób, które nigdy wcześniej nie podejmowały się tego rodzaju prac. Do zestawu dołączona została praktyczna, rozkładana podstawka, która umożliwia odłożenie narzędzia w trakcie przerwy. Rączka jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko.

Wałek do malowania Black&Decker BDPR400 jest wyposażony w 650 ml pojemnik na farbę. Model może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wkład do wałka ma 9 mm.

 

Zalety

Bez zacieków i zachlapań: Prezentowany wałek bez wątpienia będzie odpowiedni dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w malowaniu ścian. Wszystko przez to, że produkt został wyposażony w praktyczny zbiornik na farbę, który minimalizuje ryzyko powstawania zacieków. Dodatkowo chroni też przed zachlapaniem podłogi (nie ma obaw, że nabierzemy na wałek zbyt dużo farby).

Rozkładana podstawka: Dzięki rozkładanej podstawce użytkowanie Black&Decker BDPR400 jest wygodne. W razie konieczności możemy odłożyć wałek w dowolne miejsce i nie martwić się, że ten się przewróci.

Kształt: Model ma odpowiedni kształt, co pozwala na dokładnie malowanie nie tylko płaskiej powierzchni, ale także miejsc przy narożnikach.

Wałek: Spora grupa konsumentów potwierdza, że wałek został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać, posłuży nam przez wiele lat.

Długość: Z racji tego, że produkt jest stosunkowo długi podczas malowania ścian nie musimy używać drabiny.

 

Wady

Wygoda: Część osób uważa, że wałek mógłby być nieco lżejszy.

 

 

 

 

Wagner Dynatec

 

Jeśli zależy Ci na zakupie produktu, przy użyciu którego w łatwy sposób pomalujesz ściany w swoim domu powinieneś poznać dokładny opis modelu Wagner Dynatec Wałek Malarski. Wałek ten wyposażony jest w zbiornik o pojemności 500 ml. Wystarczy napełnić go farbą. Nie będziemy musieli za każdym razem schylać się do pojemnika, co skróci czas potrzebny na pomalowanie pokoju, a także ochroni przed bólem pleców.

Szerokość wałka jest równa 23 cm. Jak twierdzą konsumenci, którzy zdecydowali się na jego zakup, praca przy jego użyciu jest przyjemna. Uchwyt jest dobrze wyprofilowany, więc ułatwia nam precyzyjne pomalowanie ścian. Ponadto nie męczy zbyt szybko naszych dłoni. Do produkcji modelu wykorzystano tworzywa, które umożliwiają jego stosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ten wałek z pojemnikiem poleca wielu konsumentów, w tym fachowcy budowlani. Produkt będzie odpowiedni do malowania ścian, a także sufitu.

 

 

 

 

Kaem 12 cm 

 

Jeśli szukasz dobrej jakości wałka do malowania, powinieneś zapoznać się z dokładnym opisem Kaem 12 Cm Jest to model, który zdobył sporo pochlebnych ocen konsumentów. Produkt jest przeznaczony do malowania pasków przy łączeniu ścian z sufitem. Praca wałkiem jest komfortowa i łatwa.

Wymiary modelu to: szerokość – 12 cm, wysokość – 32 cm i grubość – 5 cm. Jak wskazuje producent, Kaem 12Cm można używać z farbami emulsyjnymi i silikonowymi. Produkt wykazuje dużą odporność na działanie rozpuszczalników. Do produkcji wałka wykorzystano m.in. dobrej jakości poliamid. Materiał ten jest uznawany za wytrzymały. Model waży zaledwie 0,16 kg, więc nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko.

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić v są zadowoleni z podjętej decyzji. Produkt dobrze spełnia swoje zadanie – ułatwia malowanie pasków przy suficie i pozostawia idealnie gładką powierzchnię. Dodatkowo model jest wytrzymały i łatwy w pielęgnacji.

Wałek Kaem 12 Cm jest przeznaczony do malowania pasków przy łączeniu ścian z sufitem. Wymiary produktu to: szerokość – 12 cm, wysokość – 32 cm i grubość – 5 cm.

 

Zalety

Wałek: Należy zaznaczyć, że wałek został zrobiony z przyjemnych tworzyw, dzięki czemu płynnie przesuwa się on po malowanej powierzchni, co zdecydowanie ułatwia pracę. Nie musimy się też martwić o to, że na ścianie pojawią się zarysowania.

Odporność na działanie rozpuszczalników: Producent gwarantuje, że model wykazuje dużą odporność na działanie rozpuszczalników, więc nie musimy się martwić o to, że szybko się zniszczy.

Niewiele waży: Nie musisz się obawiać o to, że Twoje dłonie zaczną się boleć już po kilku minutach pracy. Prezentowany wałek jest bardzo lekki (0,16 kg), więc nie obciąża rąk.

 

Wady

Materiał wykonania rączki: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że materiał wykorzystany do produkcji rączki nie jest przyjemny dla skóry i powoduje nadmierną potliwością. To z kolei sprawia, że produkt wyślizguje się z rąk.

 

 

 

 

Blue Dolphin Tapes XI 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Blue Dolphin Tapes XI. To dobry i tani wałek do malowania. Jest on dostępny za ok. 20 zł, co sprawia, że spora grupa konsumentów wybiera go podczas zakupów. Jak wskazują recenzje, stosunek ceny do jakości wykonania jest zadowalający.

Długość wałka jest równa 25 cm. Średnica zewnętrzna wynosi 4,8 cm. Model ten przeznaczony jest do farb gęstych, lateksowych i emulsyjnych. Pozostawia on po sobie idealnie gładką strukturę. Tym, co zachęca konsumentów do zakupu produktu jest odpowiednio skonstruowany uchwyt. Wykonano go z tworzywa sztucznego.

Konsumenci polecają zakup Blue Dolphin Tapes XI. Wśród zalet modelu wskazuje się przede wszystkim atrakcyjną cenę, solidne wykonanie i łatwą pielęgnację. Znajdujące się na wałku włosie jest gęste i odporne na zniszczenie.

Blue Dolphin Tapes to dobry wałek do malowania do 15 zł. Długość produktu jest równa 25 cm. Model wykonano m.in. z poliestru.

 

Zalety

Uchwyt: Jedną z najważniejszych zalet wałka do malowania jest to, że został on wyposażony w dobrej jakości uchwyt. Rączka została zrobiona z przyjemnych dla skóry tworzyw, co zmniejsza ryzyko podrażnienia dłoni.

Pozostawia idealnie gładką powierzchnię: Produkt jest dobrze wyprofilowany, dzięki czemu pomalowana ściana jest idealnie gładka (brak zaschniętych zacieków).

Termofuzja: Do produkcji modelu wykorzystano technologię zwaną termofuzją. Polega ona na tym, że tkanina jest wtopiona do plastikowego rdzenia wałka przy użyciu wysokiej temperatury. To zmniejsza ryzyko szybkiego uszkodzenia produktu.

 

Wady

Krótkie włosie: Ze względu na to, że wałek ma stosunkowo krótki włosie konsumenci wskazują, że przy jego użyciu trudno maluje się drobne nierówności na ścianie.

Czyszczenie: Nieliczni Internauci twierdzą, że czyszczenie produktu zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Anza Antex

 

Wiele dobrych opinii zdobył wałek do malowania Anza Antex, dlatego też nie mogło go zabraknąć w przygotowanym przez nas zestawieniu. Z informacji podanych przez producenta wynika, że model jest odpowiedni do bejc, farb i lakierów. W rezultacie produkt przyda się nie tylko podczas malowania ścian czy sufitów, ale także mebli czy innych, drewnianych powierzchni.

Wkład wałka ma długość równą 25 cm. Model ma gładką powierzchnię. Choć produkt nie jest długi, użytkownik może zdemontować uchwyt, aby przyłączyć do wałka dłuższą rączkę. Dzięki temu malowanie staje się łatwiejsze. Do produkcji modelu wykorzystano mikrofibrę. Materiał ten jest gładki, co ułatwia rozprowadzanie farby po ścianie.

Wałek do malowania Anza Antex zdobył sporo pozytywnych opinii od Internautów. Osoby, które miały okazję go przetestować, uważają że jest to uniwersalny produkt, który dobrze spełnia swoje zadanie. Zaletą modelu jest przystępna cena i solidne wykonanie.

Wałek malarski Anza Antex jest przeznaczony do malowania ścian i sufitów. Wkład ma długość równą 25 cm.

 

Zalety

Możliwość przedłużenia: Producent wskazuje, że istnieje możliwość zmiany uchwytu do wałka. W ten sposób możemy zwiększyć jego długość, a tym samym usprawnić malowanie. Do produktu pasują przedłużacze marki Anza.

Przeznaczenie: Model jest przeznaczony do malowania gładkich powierzchni. Wałek jest funkcjonalny, bo przy jego pomocy możemy nie tylko pomalować ściany, ale także drzwi czy meble.

 

Wady

Zachlapania: Pewna grupa Internautów twierdzi, że produkt nie jest odpowiednio chłonny. To zwiększa prawdopodobieństwo, że na ścianie pojawiają się zachlapania.

Uchwyt: Zdaniem konsumentów uchwyt powinien być lepiej wyprofilowany. Wtedy malowanie byłoby wygodniejsze.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Hardy Runo

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez Hardy Runo, czyli wałka do malowania o szerokości równej 12 cm. Jest on zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, co daje pewność, że nie zniszczy się zbyt szybko i będziemy mogli go użyć kilkukrotnie.

Wałek ten wyposażony został w specjalną szczotkę, dzięki której będzie odpowiedni do malowania różnego rodzaju farbami. W efekcie produkt jest bardzo funkcjonalny i znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. W modelu tym zastosowano ogranicznik, który umożliwia malowanie równych linii, a także sprawdza się do narożników i przy suficie. Jak twierdzą konsumenci, wałek ten jest niezwykle wygodny i ułatwia równomierne pokrycie ściany.

Hardy Runo to produkt, z którego może skorzystać właściwie każdy. Nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności, aby dobrze pomalować ściany przy użyciu tego wałka. Zapewnia on równomiernie rozłożenie koloru i chroni przed powstaniem plam.

 

 

Anza 2K Titex

Anza 2K Titex to zestaw składający się z wałka i dobrej jakości uchwytu. Posiada wygodną rączkę, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nasze dłonie zmęczą się zbyt szybko i będziemy zmuszeni do tego, aby przerwać pracę. Szerokość produktu wynosi 18 cm, zaś średnica zewnętrzna jest równa 6 cm.

Ten wałek niekapiący przeznaczony jest do malowania gładkich powierzchni. Można go stosować z farbami lateksowymi. Produkt został zrobiony z poliestru, który jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli zależy nam na tym, aby model był dłuższy możemy zastosować przedłużacze firmy Anza. Są one dostępne w wielu sklepach budowlanych.

Opinie o wałkach do malowania są bardzo dobre. Dzięki temu wiele osób decyduje się na wybór produktów tej marki. Wśród dostępnych na rynku modeli dużą popularnością cieszy się prezentowany przez nas Anza 2K Titex. Jest on łatwy i wygodny w użyciu.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...