Szyfratory ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Chcielibyśmy podpowiedzieć Ci, które z szyfratorów dostępnych na rynku cieszą się największym zaufaniem konsumentów. W tym celu powstało nasze zestawienie, w którym pierwszą pozycję zajmuje model Eura-Tech 2Easy VDA-74A5. Jest to zewnętrzna kaseta do wideodomofonu z podświetlaną klawiaturą numeryczną. Przyrząd montuje się podtynkowo. Wyposażony jest on w kamerę o dużej rozdzielczości, a dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej, całość jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Zastosowanie trzech diod LED świecących na biało sprawia, że korzystanie z urządzenia możliwe jest także po zmroku. Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje szyfrator Eura-Tech VDA-80A3. Jest to wersja natynkowa, wyposażona w podświetlaną na niebiesko klawiaturę. Przyrząd wykonano ze stopu aluminium, który zapewnia mu trwałość. Dodatkowe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi gwarantuje daszek ochronny. Produkt wyposażony jest w wysokiej klasy kamerę. Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałymi propozycjami w naszym rankingu umieszczonym poniżej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki szyfrator kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Szyfrator przy domofonie to bardzo wygodne rozwiązanie. Sprzęt ten wyróżnia się łatwą obsługą, a do tego zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony przed wejściem niepożądanych osób do budynku. Aby przekonać się, który produkt warto wybrać, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Pierwsza część to poradnik zakupowy, w którym umieściliśmy kilka przydatnych informacji.

 

 

Klawiatura

Najważniejszym elementem budowy szyfratora jest klawiatura. Standardowo ma ona 12 przycisków, tak jak ta w telefonach komórkowych – są tu cyfry od 0 do 9 oraz przyciski „#” i „*”. Istotne jest to, aby wszystkie oznaczenia na klawiaturze były czytelne, żeby nikt nie miał problemu z wprowadzeniem odpowiedniego kodu. Coraz częściej szyfratory nie mają tradycyjnej klawiatury z przyciskami, tylko dotykową. Obsługuje się ją tak samo, jak nowoczesne smartfony. To wygodne rozwiązanie, ale nie dla wszystkich. Mówi się, że starsi ludzie mogą mieć problem z obsługą takiego modelu, choć jego komfort użytkowania może być uzależniony nie tylko od naszego wieku, ale i indywidualnych preferencji.

Co ważne, klawiatura powinna być podświetlana, inaczej jej obsługa w nocy będzie kłopotliwa (np. z uwagi na konieczność oświetlenia klawiszy przy pomocy latarki). Przyciski nie mogą być podatne na ścieranie, gdyż po pewnym czasie umieszczone na nich cyfry lub symbole przestaną być widoczne.

 

Obudowa

Nie tylko klawiatura decyduje o tym, jaki szyfrator należy wybrać. Ważną rolę odgrywa również obudowa. Powinna być ona solidna i niepodatna na uszkodzenia czy działanie zewnętrznych czynników zewnętrznych. Z tego względu materiałem wykonania produktu powinien być np. stal nierdzewna lub aluminium. Taki model z pewnością nie zarysuje się zbyt szybko, nie powinien również zniszczyć się np. pod wpływem mrozu czy deszczu (choć to zależy też od klasy szczelności obudowy).

 

Sposób montażu

Kaseta, w której umieszczony jest szyfrator, może być montowana podtynkowo lub natynkowo. Pierwsze rozwiązanie uważa się za bardziej estetyczne, ponieważ wtedy sprzęt można idealnie wkomponować w ścianę, nie ma żadnych wystających elementów. Montaż podtynkowy stosowany jest głównie podczas instalacji domofonu w murowanych ogrodzeniach. Wymaga to wykucia otworu na puszkę montażową kasety i przewody. Instalacja urządzenia na tynku jest znacznie łatwiejsza, ponieważ nie trzeba kuć betonu, a nadmiar kabli w razie konieczności można bez przeszkód ukryć np. w słupku ogrodzeniowym.

 

Pamięć

Pamięć szyfratora średnio może pomieścić nawet do 1000 kodów użytkowników (zwykle 998 standardowych oraz 2 przymusowe). To daje więc możliwość ustanowienia indywidualnego ciągu cyfr dla każdego mieszkańca bloku czy pracownika zakładu, w zależności od tego, gdzie został zamontowany sprzęt. Czasami dane te mogą być przesyłane również do innych kontrolerów, zwykle maksymalnie do 10.

 

Wymiary

Mówi się, że najlepszy szyfrator nie powinien być za mały, ale jednocześnie niezbyt duży – standardowo ma wymiary ok. 20 cm x 10 cm x 5 cm, ale są też mniejsze urządzenia. Musi on dobrze komponować się ze ścianą, ogrodzeniem czy innym miejscem, w którym został zainstalowany. Poza tym tak jak już wspomnieliśmy, klawiatura musi być na tyle czytelna, aby nikt nie miał problemu z wprowadzeniem swojego kodu.

 

Zasilanie

Razem z szyfratorem otrzymujemy w komplecie zasilacz 12 V, bez którego urządzenie nie mogłoby działać. Nie trzeba się jednak obawiać, że produkt będzie pobierał zbyt dużo prądu, gdyż w trybie spoczynku jest to zazwyczaj mniej niż 40 mAh, a w czasie pracy – mniej niż 70 mAh.

 

 

Sposób działania

Nowoczesne urządzenia pozwalają na odblokowanie drzwi nie tylko poprzez wpisanie kodu, ale również przyłożenie karty zbliżeniowej. Pozwala na to specjalny czujnik. Znaczna część szyfratorów obsługuje wielodostępowy tryb pracy, czyli: kod, karta, kod i karta, wiele kodów oraz wiele kart. Są ponadto takie sprzęty, które mogą obsługiwać dwie różne strefy, a więc na przykład otwieranie furtki i otwieranie bramy.

 

Zabezpieczenia – jaki szyfrator jest najlepszy?

Dobry szyfrator powinien być wyposażony w czujnik antysabotażowy. Dzięki niemu utrudnione jest zakłócenie pracy urządzenia w celu przedostania się na cudzą posesję. Nie trzeba się więc obawiać, że niepożądanym osobom z łatwością uda się przedostać na nasz prywatny teren.

Sprzęt musi być również dobrze zabezpieczony przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Wymagana jest obudowa w odpowiedniej klasie szczelności (IP44, IP55 czy IP65). Należy ponadto sprawdzić, w jakiej temperaturze szyfrator może działać. Najczęściej jest to zakres od -20 st. C do ok. +50 st. C). To oznacza, że nic nie powinno zakłócać pracy produktu, nawet w mroźny dzień. W przypadku takich urządzeń wskazane są również zabezpieczenia zwarciowe, przeciążeniowe oraz nadnapięciowe.

 

Szyfratory w dobrych cenach

Za szyfrator zapłacimy od 200 zł do ok. 500 zł. Ceny za takie produkty zależą nie tylko od marki, ale również od liczby dostępnych opcji (np. możliwości odczytywania kart zbliżeniowych), klasy szczelności obudowy czy nawet rodzaju klawiatury – modele dotykowe nierzadko są nieco droższe. Robiąc zakupy, starajmy się nie kierować tylko tym, ile kosztuje szyfrator. Ważniejsze powinno być dla nas to, czy jest łatwy w montażu i obsłudze, a także odpowiednio solidny.

 

 

Najlepsze szyfratory w 2019 roku

 

Poniższy ranking szyfratorów powstał po zapoznaniu się z opiniami najbardziej wymagających użytkowników. Zamieszczono w nim modele, które cieszą się największym uznaniem konsumentów w 2019 roku.

 

Nasze zalecenia

 

Eura-Tech 2Easy VDA-74A5 

 

Model Eura-Tech 2Easy VDA-74A5 to zewnętrzna kaseta z dotykowym szyfratorem, którą możemy wykorzystać jako uzupełnienie naszego wideodomofonu. Jest to wersja montowana podtynkowo, która cechuje się bezawaryjnością.

Produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Szyfrator może pracować w temperaturze od -18 st. C do +55 st. C. Urządzenie wyposażone jest w kolorową kamerę z kątem widzenia 170 stopni, która dzięki wykorzystaniu 3 diod białego światła, zapewnia dobre widzenie także w nocy.

Panel ma dotykową klawiaturę szyfrową z dużymi cyframi podświetlanymi na niebiesko. Pod nią znajduje się wizytownik, na którym możemy umieścić nazwisko. Wymiary tego modelu to 22 cm x 12 cm x 5,5 cm. Osoby użytkujące model Eura-Tech 2Easy VDA-74A5 twierdzą, że jego obsługa jest intuicyjna, a montaż nie sprawia żadnych problemów.

 

 

 

 

Eura-Tech VDA-80A3

 

Natynkowa kaseta Eura-Tech VDA-80A3 to urządzenie o nowoczesnej stylistyce, które wyposażone zostało w podświetlany na niebiesko szyfrator. Przyrząd może pracować ze wszystkimi wideodomofonami systemu Eura Connect.

Produkt został wykonany ze stopu aluminium, połączonego z tworzywem sztucznym. Dzięki temu całość jest odporna na opady atmosferyczne, a dodatkową ochronę zapewnia zabezpieczenie w postaci daszku. Kaseta ma kamerę, która rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości, a jej kąt widzenia to 53 stopnie.

Urządzenie jest wyposażone w szyfrator zabezpieczający dom przed intruzami. Aby swobodnie wejść na posesję, należy poprawnie wpisać kod na klawiaturze lub zbliżyć kartę do specjalnego czytnika. Kaseta ma także oświetlenie nocne w postaci pięciu diod LED, a także czujnik automatycznie włączający światło przy niedostatecznej widoczności.  Pozytywne opinie o szyfratorach tego producenta zachęcają do ich zakupu. Model Eura-Tech VDA-80A3 także cieszy się uznaniem ze względu na łatwy montaż i elegancki design.

 

 

 

 

F&F KS-01 

 

F&F KS-01 to dobry i tani szyfrator, który dodatkowo został wyposażony w czytnik kart zbliżeniowych RFID. Produkt charakteryzuje się solidnym wykonaniem, co sprawia, że zyskuje uznanie wśród konsumentów na całym świecie.

Urządzenie ma metalową, wandaloodporną obudowę, dzięki której jest odporny na uszkodzenia. Produkt ma możliwość obsługi dwóch stref, dlatego można go wykorzystać do otwierania np. furtki i bramy. Alternatywnie, zamiast drugiej strefy, można użyć funkcji dzwonka.

Szyfrator wyposażony jest w czytelną klawiaturę z dużymi cyframi. Model ten ma również czujnik antysabotażowy oraz czujnik otwieranych drzwi, który skraca do minimum czas otwarcia elektrozaczepu. Produkt współpracuje ze wszystkimi rodzajami wideodomofonów. Jego wymiary to 7,6 cm × 12 cm × 2,2 cm. Szyfrator F&F KS-01 zbiera wiele pozytywnych opinii. Wśród jego największych zalet użytkownicy wymieniają intuicyjną obsługę oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

 

 

 

 

Eura-Tech VDA-73A5

 

Eura-Tech VDA-73A5 to kaseta zewnętrzna z szyfratorem, która przeznaczona jest do zamontowania na elewacji. Dzięki niej ochronimy naszą posesję przed wtargnięciem niechcianych gości. Urządzenie wyposażone jest w podświetlaną klawiaturę numeryczną oraz kamerę o kącie widzenia 105 stopni.

Produkt wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która zapewnia mu odporność na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi daszek ochronny. Klawisze szyfratora oraz wbudowany wizytownik na nazwisko są podświetlane. Dzięki zastosowaniu diod LED kamera ma możliwość monitorowania otoczenia również w nocy.

Wymiary kasety to 18,2 cm x 9,3 cm x 4,4 cm. Urządzenie może pracować w temperaturach od -18 st. C do +55 st. C. Produkt przeznaczony jest do stosowania w domkach jednorodzinnych.

W Internecie znaleźć można wiele pochlebnych opinii na temat modelu Eura-Tech VDA-73A5. Z komentarzy możemy wyczytać, że jest to godny polecenia model, świetnie spełniający swoje zadanie.

 

 

 

 

Eura-Tech VDA-81A3

 

Eura-Tech VDA-81A3 to kaseta zewnętrzna z serii Eura Connect, która przeznaczona jest do każdego rodzaju wideodomofonu pracującego w systemie Eura Connect. Urządzenie nadaje się do montażu natynkowego w domkach jednorodzinnych.

Produkt został wyposażony w 5 diod LED świecących na biało, a także czujnik zmierzchowy, który umożliwia rejestrowanie obrazu także po zmroku. Kaseta ma kamerę pracującą w wysokiej rozdzielczości i o kącie widzenia 53 stopni. Produkt zabezpiecza wejście na posesję, które możliwe jest po wpisaniu poprawnego kodu na podświetlanej klawiaturze szyfratora.

Urządzenie wykonane jest ze stopu aluminium oraz zostało dodatkowo zabezpieczone ochronnym daszkiem. Dzięki temu całość jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Wymiary tego modelu to 19,8 cm x 8,2 cm x 5,2 cm.

Warto mieć na uwadze pozytywne opinie konsumentów na temat modelu Eura-Tech VDA-81A3, które sprawiają, że jest on popularny. Użytkownicy doceniają produkt przede wszystkim za łatwą obsługę oraz szybki montaż.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...