Stacji uzdatniania wody ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.10.17

Najlepsze stacji uzdatniania wody w 2017 roku

 

Zaledwie kilkanaście miast i miasteczek w Polsce może poszczycić się wodą, którą można pić dosłownie z kranu. W wielu miejscach wciąż kiepsko jest z jej jakością. Dlatego przedstawiamy ranking stacji uzdatniania wody. Urządzenia te poprawiają jej klasę, aby była lepsza dla nas i dla naszego AGD, które nie lubi kamienia. Oto 5 najlepszych modeli dostępnych na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Viesmann Aquahome 20-N 

 

Stacja uzdatniania wody Viesmann Aquahome 20-N to pierwsza propozycja w tym rankingu. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o gospodarstwach domowych, które chcą poprawić jakość wody. Zastosowano w nim monosferyczne złoże filtracyjne, które zwiększa żywotność sprzętu do 15 lat, a jego wydajność o ok. 10%, a więc taka inwestycja będzie nam służyła przez długi czas.

Ma sterowanie elektroniczne „LOGIC”, dzięki któremu proces regeneracji złoża uruchamia się w zależności od rzeczywistego oraz przypuszczalnego zużycia wody – zawsze w godzinach najmniejszego poboru prądu. Jeśli przez dłuższy czas nie ma poboru wody, system regeneracji utrzymuje czystość mikrobiologiczną złoża.

Zestaw zawiera zawór obejścia (z regulatorem twardości wody), a także zabezpieczenie antyprzelewowe i wąż do odprowadzania zanieczyszczeń. Ta najlepsza stacja uzdatniania wody cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Uważana jest za wydajną, bardzo solidną, wysoce bezawaryjną, a także bardzo łatwą w obsłudze.

 

 

 

 

Cosmo Cosmowater Home 22 

 

Zmiękczacz jonowymienny Cosmo Cosmowater Home 22 to nasz numer drugi. Jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie ze sterowaniem objętościowo-logicznym. Oznacza to, że regeneracja jest uruchamiana na podstawie ilości uzdatnionej wody, przy uwzględnieniu jej poboru w czasie.

Sprzęt ten ma kolumnę z żywicą jonowymienną i zbiornik solanki, a także elektroniczną głowicę sterującą z podtrzymaniem pamięci w przypadku zaniku napięcia. Model ten ma regulator twardości wody z by-pass oraz system kontroli zużycia złoża i zabezpieczenie antyprzelewowe, które chroni przed zalaniem w przypadku przerw w dostawie energii.

Urządzenie ma filtr jonowowymienny i węglowy, dzięki czemu woda jest odpowiednio przefiltrowana, zmiękczona i pozbawiona dziwnego zapachu. Zakres ciśnienia to 1,3-8,0 bar, a maksymalne natężenie przepływu wynosi 2,7 m3/h. Wybierając ten sprzęt nie tylko zadbasz o swoją pralkę i zmywarkę, ale także skórę i portfel.

Gdyż przefiltrowana woda lepiej czyści, nawet, gdy stosujesz mniejszą ilość środków piorących. Konsumenci wysoko ocenili niezawodność urządzenia, a także niskie koszty jego eksploatacji.

 

 

 

 

Viessmann Aquahome 30-N 

 

Viessmann Aquahome 30-N to trzeci produkt w naszym zestawieniu. Urządzenie jest wyposażone w zawór by-pass z regulatorem twardości wody.

Zainstalowano w nim inteligentną automatykę LOGIC, która uruchamia proces regeneracji złoża – zawsze przy uwzględnieniu rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody (odbywa się to w godzinach najmniejszego poboru wody – fabrycznie jest to 2:00, ale można dostosować urządzenie do danej taryfy). Sprzęt ten jest wyposażony w przeciwprądowy system regeneracji, który dokładnie oczyszcza złoże.

Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia nam dostęp do zdrowszej wody, ale też zabezpiecza nasze sprzęty AGD, czy instalację grzewczą. Pozwala także zminimalizować zużycie środków piorących i czyszczących nawet o 60%.

Maksymalne natężenie przepływu wynosi 2,8 m3/h, a zakres ciśnień roboczych to 1,4 – 8,0 bar. Stacja ma głowicę odporną na duże wahania ciśnienia i siatkę filtracyjną chroniącą żywicę przed zanieczyszczeniem. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko skuteczność działania tego sprzętu, ale również fakt, że jego instalacja i obsługa są dziecinnie proste.

 

 

 

 

Blue Water 20 

 

Blue Water 20 to dobra i tania stacja uzdatniania wody. Jest to urządzenie usuwające twardości wody. Znajdzie swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych, restauracjach, hotelach, myjniach samochodowych i wielu innych miejscach. Jego użycie nie tylko poprawia jakość wody, ale jednocześnie zmniejsza wydatki na środki czystości.

Jak to możliwe? Miękka woda potrzebuje nawet 50% mniej środków piorących do uzyskania takich samych efektów. Natomiast, jeśli chodzi o bezpośredni wpływ na nasze zdrowie – musisz wiedzieć, że miękka woda nie wysusza skóry, a także zapobiega powstawaniu łupieżu oraz alergii.  

Konsumenci wysoko ocenili fakt, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i wysoce bezawaryjne, a także tanie w eksploatacji. Sprzęt ten posiada jasny system sterowania – masz stałą kontrolę parametrów pracy urządzenia. Poza tym zastosowano w nim wiele zabezpieczeń antyprzelewowych.

Przepływ stacji wynosi 4500 l/h (szczytowy 5900 l/h). Zawartość złoża wynosi 20 l, pojemność zbiornika złoża 30 l, a pojemność zbiornika na sól 50 l. Temperatura pracy urządzenia to 2-49 st. C, ciśnienie robocze 1,8-6 bar, natomiast średnie zużycie soli na regenerację 3,5 kg.

 

 

 

 

Blue Water 25 

 

Stacja uzdatniania wody BLUE WATER 25 to nasz ostatni produkt. Pojemność zbiornika złoża wynosi 35 litrów. Natomiast pojemność zbiornika na sól to 75 litrów. Pobór mocy urządzenia wynosi 5 W. Temperatura pracy wynosi od 2 st. C do 49 st. C.

Ciśnienie robocze maszyny to 1.8-6 bar. Zużycie soli na regenerację to ok. 4,5kg. Wydajność szczytowa wynosi ok. 1,6m3/h. Opinie o stacjach uzdatniania wody tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci wysoko ocenili ten produkt za jego bezawaryjność (świadczy o tym też 4 letnia gwarancja producenta) oraz prostą obsługę i niskie koszty eksploatacyjne.

To niezawodne urządzenie przeznaczone jest do usuwania twardości wody w domach jednorodzinnych, a także w restauracjach, czy  w myjniach samochodowych oraz w hotelach.

Jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Jego zastosowanie sprawia, że zapotrzebowanie na użycie proszków do prania i środków czystości zmniejsza się nawet o 50%. Poza tym woda jest bardziej miękka, nie wysusza skóry i zapobiega pojawianiu się alergii.  

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...