Ranking 5 najlepszych stacji uzdatniania wody w 2020

Ostatnio aktualizowane: 27.10.20

 

Stacja uzdatniania wody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na pierwszym miejscu rankingu stacji uzdatniania wody znalazł się model Viessmann Aquahome 20-N. Sprzęt ten uzyskał tak wysokie noty, gdyż cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. Produkt przeznaczony jest do użytku w domach, a także miejscach pracy. Stacja umożliwia oczyszczenie wody i sprawia, że ma ona lepszą jakość. Urządzenie wyposażone jest w specjalne filtry. Dzięki nim sprzęt jest wytrzymały i służy konsumentom przez wiele lat. Ponadto zastosowany system sprawia, że model jest wydajny. Produkt ten obsługuje się za pomocą intuicyjnie rozmieszczonych przycisków. Stacja uzdatnia wodę w momencie jej najmniejszego poboru. Następnie, gdy nie jest od razu użytkowana, przechowywana jest w pojemniku, gotowa do spożycia. Użytkownik może regulować stopień twardości otrzymywanej wody. Dla bezpieczeństwa zastosowano ochronę przed przelaniem, aby nie zniszczyć sprzętu. Natomiast wyodrębnione zanieczyszczenia odprowadza się za pomocą specjalnego, dołączonego do zestawu węża. Radzimy także, abyś zapoznał się modelem Cosmo Cosmowater Home 22, który zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką stację uzdatniania wody kupić?

 

Stacja uzdatniania wody to sprzęt, który efektywnie wpłynie na nasze codzienne życie. Za pomocą takiego urządzenia pozbędziemy się białego osadu na naszych talerzach, a wyprane ubrania będą niesamowicie miękkie. Ponadto, taka woda nie wysusza naszej skóry. Należy jednak pamiętać, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie rodzajem i parametrami. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką stacje uzdatniania wody wybrać.

 

 

Jaka stacja uzdatniania wody jest najlepsza?

Wybierając stację uzdatniania wody, warto najpierw przyjrzeć się jej metodzie działania. Jej praca opiera się na wymianie związków organicznych, odpowiedzialnych za twardość wody. W tym przypadku, mowa tutaj o jonach wapnia oraz magnezu na jony sodu. Dobrze jest więc wybrać taki model, który ma dużą wydajność, co skutkuje jego szybką pracą.

 

Budowa

Taka stacja uzdatniania wody składa się z różnych elementów. Głównym jest zbiornik filtracyjny, który przechowuje żywicę jonowymienną. To właśnie w tym pojemniku dochodzi do wymiany jonów wapnia i magnezu na jony sodu. Skutkiem takiej wymiany jest miękka woda, pozbawiona drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Innym, ważnym elementem takiego urządzenia jest głowica sterująca. Odpowiedzialna jest ona za oczyszczanie wody poprzez jej filtrację. Oprócz tego, taka stacja uzdatniania wody posiada również dodatkowy zbiornik, który traktowany jest jako magazyn. Przechowywana jest tam właśnie solanka, której zadaniem jest regeneracja wody.

 

Wielkość złoża żywicznego

Decydując się na zakup stacji uzdatniania wody, warto również zwrócić uwagę na wielkość złoża żywicznego, obsługiwanego przez dany model. Od niego zależy, czy dane urządzenie będzie miało wystarczające warunki do skutecznego zmiękczania wody. Należy pamiętać, że wielkość takiego złoża powinna być również dobrana do stopnia twardości wody, metrażu naszego domu oraz liczby jego mieszkańców. Bazując na tych informacjach możemy ustalić wzór, którym powinniśmy się kierować wybierając stację uzdatniania wody.

Dla przykładu, 5-osobowe mieszkanie powinno być obsługiwane przez urządzenia posiadające 20 litrów żywicy. Z drugiej strony, im większe jest złoże, tym dłużej trwa jego regeneracja. Dlatego, aby odpowiednio zadbać o taki sprzęt, powinno się stosować sól tabletkową, którą umieszcza się w zbiorniku. W ten sposób zredukujemy jony wapnia i magnezu do optymalnej liczby, a to pozwoli na automatyczną regenerację naszej stacji uzdatniania wody oraz jej efektywną pracę.

 

Certyfikaty

Kupując stację uzdatniania wody, warto wybrać model, który posiada certyfikaty mówiące o bezpieczeństwie użytkowania. Tego typu sprzęt nie może być szkodliwy dla nas i dla naszych bliskich. Najbezpieczniejsze sprzęty to te, które działają w oparciu o żywice monosferyczne, czyli są produkowane bez stosowania jakichkolwiek substancji żrących, jak np. rozpuszczalników.

 

Montaż

Stacje zmiękczania wody montuje się przede wszystkim w pobliżu istniejącej już instalacji wodnej i wodomierzy. Wersje centralne montowane są przede wszystkim w domach jednorodzinnych, gdzie dostęp do instalacji nie jest ograniczony, jak w przypadku bloków czy apartamentowców.

Dobra stacja uzdatniania wody to taka, która nie tylko zapewni nam doskonałą jakość wody w naszym domu, ale również jej instalacja oraz późniejsza konserwacja jest prosta. Należy pamiętać, że takie urządzenie należy podpiąć pod istniejącą już instalację wody. W przypadku domów jednorodzinnych jest to dość proste, jednak jeśli chodzi o bloki mieszkalne lub apartamentowce, należy zgłosić się do specjalistę.

 

Programator

Kupując tego typu sprzętu, warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania programatora. Odpowiedzialny jest on za dostosowywanie przez nas ustawień. Wśród możliwych trybów wyróżniamy: tryb wakacyjny, czy tryb dzienny. Jest więc to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które często wyjeżdżają na urlop. Taki sprzęt będzie wówczas pracował zużywając o wiele mniej energii.

 

Wydajność – najlepsza stacja uzdatniania wody dla Twojego domu.

Przed zakupem takiego sprzętu, warto przede wszystkim sprawdzić jego wydajność. Należy ją dobrać do metrażu oraz liczby osób. Dlatego przykładowo, stacja uzdatniania wody dla domu zamieszkiwanego przez pięcioosobową rodzinę powinna cechować się wydajnością od 1600 do 1800 litrów na godzinę.

 

 

Dodatkowe zalety

Decydując się na zakup stacji uzdatniania wody, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe opcje danego modelu. Niektóre urządzenia oprócz podstawowej funkcji, jaką jest zmiękczanie wody, również wzbogacają ją o wartościowe dla człowieka składniki. Do nich zaliczamy wapń oraz magnez.

W przypadku siarczanu oraz węglowodorów, taki sprzęt dba o to, by występowały w odpowiedniej ilości. Ich nadmiar może zaburzyć procesy trawienne człowieka oraz wywoływać nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak silne bóle brzucha, czy biegunkę. Dlatego zawartość siarczanów nie powinna przekraczać 250 mg/l. Natomiast w przypadku węglowodorów nie może ona być większa niż 600 mg/l.  

 

Stacje uzdatniania wody w dobrych cenach

Cena stacji uzdatniania wody zależy przede wszystkich od wydajności danego modelu oraz producenta. Najtańszy sprzęt to taki, którego koszt zakupu wynosi ok. 2000 złotych. Model, którego cena wynosi ok. 4000 złotych jest wysokiej jakości wykonania i bardzo wydajny. Natomiast stacja uzdatniania wody do celów przemysłowych to wydatek ponad 8000 złotych.

 

 

5 najlepszych stacji uzdatniania wody. Opinie w 2020 roku

 

Zaledwie kilkanaście miast i miasteczek w Polsce może poszczycić się wodą, którą można pić dosłownie z kranu. W wielu miejscach wciąż kiepsko jest z jej jakością. Dlatego przedstawiamy ranking stacji uzdatniania wody. Urządzenia te poprawiają jej klasę, aby była lepsza dla nas i dla naszego AGD, które nie lubi kamienia. Oto 5 najlepszych modeli dostępnych na polskim rynku.

 

1. Viessmann Stacja uzdatniania wody Aquahome 20-N 7511783

 

Stacja uzdatniania wody Viesmann Aquahome 20-N to pierwsza propozycja w tym rankingu. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o gospodarstwach domowych, które chcą poprawić jakość wody. Zastosowano w nim monosferyczne złoże filtracyjne, które zwiększa żywotność sprzętu do 15 lat, a jego wydajność o ok. 10%, a więc taka inwestycja będzie nam służyła przez długi czas.

Ma sterowanie elektroniczne „LOGIC”, dzięki któremu proces regeneracji złoża uruchamia się w zależności od rzeczywistego oraz przypuszczalnego zużycia wody – zawsze w godzinach najmniejszego poboru prądu. Jeśli przez dłuższy czas nie ma poboru wody, system regeneracji utrzymuje czystość mikrobiologiczną złoża.

Zestaw zawiera zawór obejścia (z regulatorem twardości wody), a także zabezpieczenie antyprzelewowe i wąż do odprowadzania zanieczyszczeń. Ta najlepsza stacja uzdatniania wody cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów. Uważana jest za wydajną, bardzo solidną, wysoce bezawaryjną, a także bardzo łatwą w obsłudze.

Viesmann Aquahome 20-N to stacja uzdatniania wody, która może zadowolić nawet bardzo wymagających konsumentów. Jest to produkt wiodącego na rynku producenta grzewczych, chłodniczych oraz przemysłowych systemów.

Zalety
Optymalne rozwiązanie dla małych domów:

To produkt, który idealnie sprawdzi się w przypadku jednorodzinnego domu, w którym mieszkają maksymalnie 3 lub 4 osoby i gdzie znajduje się 1, bądź 2 łazienki.

Alarm niskiego poziomu soli:

Stacja wyposażona została w tzw. alarm niskiego poziomu soli, dzięki któremu woda jest ciągle zmiękczana, co zapewnia prawidłową pracę urządzenia i przedłuża jego żywotność.

Prosty w obsłudze:

Produkt wyposażony został w panel sterowania, który ułatwia jego obsługę i sprawia, że użytkuje się go bardzo komfortowo. Poza tym wspomniany zmiękczacz wody pracuje w automatycznym trybie i nie wymaga obsługi przez nas.

Łatwa instalacja:

Aby zainstalować to urządzenie, wystarczy jedynie dostęp do głównego zaworu zimnej wody, gniazdka oraz kanalizacji.

Skuteczność:

Wykorzystane do stworzenia tej stacji uzdatniania wody nowoczesne technologie sprawiają, że działa ona niezwykle skutecznie. Poza tym cechują ją bardzo niskie koszty eksploatacji.

Wady

 

 

 

 

2. CosmoWater Home 22 Stacja uzdatniania wody

 

Zmiękczacz jonowymienny Cosmo Cosmowater Home 22 to nasz numer drugi. Jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie ze sterowaniem objętościowo-logicznym. Oznacza to, że regeneracja jest uruchamiana na podstawie ilości uzdatnionej wody, przy uwzględnieniu jej poboru w czasie.

Sprzęt ten ma kolumnę z żywicą jonowymienną i zbiornik solanki, a także elektroniczną głowicę sterującą z podtrzymaniem pamięci w przypadku zaniku napięcia. Model ten ma regulator twardości wody z by-pass oraz system kontroli zużycia złoża i zabezpieczenie antyprzelewowe, które chroni przed zalaniem w przypadku przerw w dostawie energii.

Urządzenie ma filtr jonowowymienny i węglowy, dzięki czemu woda jest odpowiednio przefiltrowana, zmiękczona i pozbawiona dziwnego zapachu. Zakres ciśnienia to 1,3-8,0 bar, a maksymalne natężenie przepływu wynosi 2,7 m3/h. Wybierając ten sprzęt nie tylko zadbasz o swoją pralkę i zmywarkę, ale także skórę i portfel.

Gdyż przefiltrowana woda lepiej czyści, nawet, gdy stosujesz mniejszą ilość środków piorących. Konsumenci wysoko ocenili niezawodność urządzenia, a także niskie koszty jego eksploatacji.

Cosmo Cosmowater Home 22 to stacja uzdatniania wody, która w szczególności sprawdzi się w przypadku domów jednorodzinnych zamieszkałych przez maksymalnie 4 osoby. Dzięki niej płynąca z kranu woda staje się miękka i łagodna dla skóry.

Zalety
Skuteczność działania:

Konsumenci po zainstalowaniu tej stacji zauważyli, że otrzymywana woda nie powoduje żadnych podrażnień skóry i nie wywołuje nieprzyjemnego uczucia suchości. To świadczy o skuteczności działania i komforcie użytkowania.

Łatwość obsługi:

Urządzenie to pracuje tak naprawdę w trybie automatycznym, przez co nie wymaga obsługi przez jego użytkownika.

Montaż:

Aby móc zamontować produkt, wymagany jest jedynie dostęp do głównego przyłącza wody, a także dostęp do odpływu oraz gniazdka elektrycznego.

Antyprzelewowe zabezpieczenie:

Urządzenie zostało wyposażone w specjalne zabezpieczenie antyprzelewowe, dzięki któremu pomieszczenie jest chronione przed zalaniem w przypadku przerwy w dostawie elektrycznej energii.

Elektroniczna głowica:

Zastosowanie elektronicznej głowicy sterującej sprawia, że pamięć urządzenia zostaje podtrzymana nawet w sytuacji, gdy zniknie napięcie.

Wady
Duże zapotrzebowanie na sól:

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie ma spore zapotrzebowanie na sól.

 

 

 

 

3. Stacja Uzdatniania Wody Viessmann Aquahome 30-N

 

Viessmann Aquahome 30-N to trzeci produkt w naszym zestawieniu. Urządzenie jest wyposażone w zawór by-pass z regulatorem twardości wody.

Zainstalowano w nim inteligentną automatykę LOGIC, która uruchamia proces regeneracji złoża – zawsze przy uwzględnieniu rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody (odbywa się to w godzinach najmniejszego poboru wody – fabrycznie jest to 2:00, ale można dostosować urządzenie do danej taryfy). Sprzęt ten jest wyposażony w przeciwprądowy system regeneracji, który dokładnie oczyszcza złoże.

Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia nam dostęp do zdrowszej wody, ale też zabezpiecza nasze sprzęty AGD, czy instalację grzewczą. Pozwala także zminimalizować zużycie środków piorących i czyszczących nawet o 60%.

Maksymalne natężenie przepływu wynosi 2,8 m3/h, a zakres ciśnień roboczych to 1,4 – 8,0 bar. Stacja ma głowicę odporną na duże wahania ciśnienia i siatkę filtracyjną chroniącą żywicę przed zanieczyszczeniem. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko skuteczność działania tego sprzętu, ale również fakt, że jego instalacja i obsługa są dziecinnie proste.

Stacja uzdatniania wody Viessmann Aquahome 30-N służy do produkcji miękkiej wody w większych gospodarstwach domowych. Ze względu na zastosowanie różnego rodzaju nowoczesnych technologii jest to produkt o bardzo wysokiej jakości.

Zalety
Regeneracja w odpowiednim czasie:

Regeneracja wody w przypadku tego produktu zwykle zachodzi w godzinach, kiedy wypada najmniejszy pobór wody. Fabrycznie stacja ustawiona jest na godzinę 2:00, ale można ją zmienić zgodnie z własnymi potrzebami.

Inteligentne działanie:

Urządzenie wyposażono w inteligentną automatykę LOGIC, która uruchamia procesy regeneracji złoża zależnie od rzeczywistego oraz prognozowanego zużycia wody w domu.

Praca w trybie automatycznym:

Ze względu na to, że stacja pracuje w automatycznym trybie, nie trzeba samodzielnie jej obsługiwać.

Trwałość:

Na trwałość produktu ma wpływ m.in. głowica odporna na duże wahania ciśnienia oraz obecność siatki filtracyjnej, która chroni żywicę przed zanieczyszczeniem.

Wady
Cena:

Opisywana stacja kosztuje ok. 3000 zł, dlatego też ze względu na to nie wszyscy konsumenci mogą pozwolić sobie na jej zakup.

 

 

 

 

4. Stacja uzdatniania wody Aquahome Duo do zmiekczania wody

 

Warto zainteresować się stacją Viessmann Aquahome Duo, która uzdatnia wodę, co ma ogromne znaczenie dla zdrowia, ponieważ przy piciu jej regularnie zmniejsza się ryzyko powstawania kamieni w nerkach. Sprzęt nadaje się do domów zamieszkiwanych przez więcej niż 5 osób i umożliwia uzdatnienie całej wody używanej w domu.

Model zajmuje niewiele miejsca i skutecznie zmiękcza i filtruje wodę. Oprócz tego urządzenie usuwa smak chloru. W naczyniu jest węgiel, który filtruje pozostałości po uzdatnieniu wody i wydłuża żywotność zbiornika. Wymiary produktu są równe 108,6 cm x 43,8 cm x 52,4 cm. Urządzenie jest sterowane cyfrowo i ma wbudowany wyświetlacz, na którym znajduje się informacja, ile czasu zajmuje regeneracja i ma wskaźnik przepływu wody uzdatnionej.

Maksymalne natężenie przepływu wody przez stację wynosi 2,9 m3/h. Złoże jonowe ma objętość 20 dm3, a węgla 9 dm3. Konsumenci cenią ten produkt bardzo skuteczne oczyszczanie wody. Jak podkreślają, po instalacji tego akcesorium smak wody jest lepszy.

Model Viessmann Aquahome Duo umożliwia oczyszczenie wody z mechanicznych zabrudzeń, zmiękcza ją i pozbywa się smaku i zapachu składników oczyszczających wodę z wodociągu. Wymiary produktu są równe 108,6 cm x 43,8 cm x 52,4 cm.

Zalety
Natężenie przepływu:

Maksymalne natężenie przepływu wody przez stację wynosi 2,9 dm3/h, więc jest ona bardzo wydajna.

Ekran:

Model ma wbudowany ekran, z którego można odczytać, ile czasu pozostało do końca regeneracji. Monitor jest podświetlany, więc szybko można odczytać informacje, nawet gdy w pomieszczeniu jest ciemno.

Poziom soli:

Zbiornik z solą jest podświetlany, aby można było z łatwością sprawdzić, ile jest jej w środku. Na obudowie znajduje się wskaźnik poziomu soli, a w przypadku jej braku włącza się alarm.

Niewielkie wymiary:

Urządzenie zajmuje niewiele miejsca.

Wady
Zużycie soli:

Stacja zużywa dość dużą ilość soli.

 

 

 

 

5. Research Research Blue Water 25 Stacja Uzdatniania Wody

 

Blue Water 20 to dobra i tania stacja uzdatniania wody. Jest to urządzenie usuwające twardości wody. Znajdzie swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych, restauracjach, hotelach, myjniach samochodowych i wielu innych miejscach. Jego użycie nie tylko poprawia jakość wody, ale jednocześnie zmniejsza wydatki na środki czystości.

Jak to możliwe? Miękka woda potrzebuje nawet 50% mniej środków piorących do uzyskania takich samych efektów. Natomiast, jeśli chodzi o bezpośredni wpływ na nasze zdrowie – musisz wiedzieć, że miękka woda nie wysusza skóry, a także zapobiega powstawaniu łupieżu oraz alergii.  

Konsumenci wysoko ocenili fakt, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i wysoce bezawaryjne, a także tanie w eksploatacji. Sprzęt ten posiada jasny system sterowania – masz stałą kontrolę parametrów pracy urządzenia. Poza tym zastosowano w nim wiele zabezpieczeń antyprzelewowych.

Przepływ stacji wynosi 4500 l/h (szczytowy 5900 l/h). Zawartość złoża wynosi 20 l, pojemność zbiornika złoża 30 l, a pojemność zbiornika na sól 50 l. Temperatura pracy urządzenia to 2-49 st. C, ciśnienie robocze 1,8-6 bar, natomiast średnie zużycie soli na regenerację 3,5 kg.

Blue Water 20 to stacja uzdatniania wody, która dobrze sprawdzi się nie tylko w domu jednorodzinnym, ale również w myjni czy restauracji.

Zalety
Łatwa obsługa:

Urządzenie wyposażone zostało w menu w języku polskim, dlatego jego obsługa nawet w przypadku osób nie znających się na działaniu stacji uzdatniającej nie będzie zbyt kłopotliwa.

Szansa na oszczędności:

Ta dobra stacja uzdatniania wody do 2000 zł może przyczynić się do zmniejszenia nawet o 50% zużycia środków czystości oraz proszków do prania.

Niezawodność:

Nawet w przypadku przerw w dostępie prądu urządzenie to jest w stanie przez dwie doby podtrzymać określone wcześniej ustawienia godzinowe.

Wady
Wzrost zawartości sodu:

Choć zamontowanie stacji uzdatniania wody ma wiele korzyści, to konsumenci zauważyli, że jej obecność przyczynia się do wzrostu zawartości sodu w wodzie. Przez to szczególną ostrożność muszą zachować osoby będące na diecie niskosodowej.

 

 

 

 

Jak działa stacja uzdatniania wody?

 

Stacja uzdatniania wody do użytku domowego to bezobsługowe urządzenie, które bez wątpienia pomoże nam w pozbyciu się takich problemów, jak powstający na AGD kamienny osad. Dzięki zamieszczonym w poradniku i rankingu wskazówek z pewnością uda Ci się znaleźć właściwy produkt. Poniżej wyjaśniamy, jak dokładnie działa stacja uzdatniania wody i jak jest zbudowana.

 

 

Budowa stacji

Domowa stacja uzdatniania wody, często określana mianem zmiękczacza, zbudowana jest z trzech części. Pierwszą stanowi zbiornik filtracyjny, w którym znajduje się żywica jonowymienna zamieniająca jony magnezu i wapnia na jony sodu. Pozostałe elementy konstrukcji to zbiornik solanki (powstaje po dosypaniu soli tabletkowanej) oraz głowica sterująca odpowiadająca za kierowanie procesem filtracji i regeneracji.

 

Sposób działania stacji uzdatniania wody

Z pewnością nikt z nas nie ma już wątpliwości, jaka stacja uzdatniania wody jest polecana przez specjalistów oraz jak wygląda jej konstrukcja. Warto również wiedzieć, na czym polega proces neutralizowania soli magnezu i wapnia. Najpierw twarda woda dopływa do filtra urządzenia i tu jest poddawana zmiękczaniu, w efekcie czego nie powoduje powstawania kamienia, nie ma też negatywnego wpływu na stan naszej skóry czy włosów. Pozbawiona jonów wapnia i magnezu woda płynie do instalacji wodnej w domu, a w zbiorniku solanki dochodzi do rozpuszczenia tabletkowanej soli. Prowadzi to do zregenerowania żywicy jonowymiennej. Jeżeli stacja zostanie odpowiednio zaprogramowana, będzie mogła samodzielnie przeliczać każdy litr poddanej zmiękczeniu wody, dzięki czemu procesy regeneracyjne uruchomią się automatycznie.

Im twardszą mamy wodę, tym więcej żywicy jonowymiennej powinniśmy zastosować do zmiękczania. Dzięki temu regeneracja nie będzie powtarzana zbyt często. Warto pamiętać, że podczas tego procesu powstają ścieki wymagające odprowadzenia do kanalizacji, co może być uciążliwe, a dodatkowo generować nieprzyjemne zapachy.

 

Czy stacja uzdatniania wody wymaga specjalistycznego montażu?

Stację uzdatniania wody należy podłączyć do instalacji wodnej (to, z czego zostały wykonane rury, nie ma żadnego znaczenia). Zalecanym miejscem montażu jest okolica wodomierza bądź rozgałęzienia instalacji na poszczególne pomieszczenia w domu. Zmiękczacz wymaga podłączenia do prądu, musimy również poprowadzić odpływ do kanalizacji, aby ścieki mogły do niej spływać. Najlepszym miejscem montażu stacji jest łazienka, kotłownia, ewentualnie piwnica lub wydzielone pomieszczenie gospodarcze (w zależności od tego, jak zbudowany jest nasz dom).

 

 

Obsługa stacji

Obsługa zmiękczacza wody nie jest trudna, ponieważ sprzęt niemal wszystko robi samodzielnie. Jedyne, o czym musimy pamiętać to regularne dosypywanie soli tabletkowanej (jest sprzedawana w ok. 25 kg workach). Od czasu do czasu powinniśmy również sprawdzić poprawność działania stacji, a więc skorzystać z usług fachowców zajmujących się przeglądem filtrów.

 

Czy stacja uzdatniania wody jest nam potrzebna?

Zmiękczacz przyda się osobom, które narzekają na zbyt twardą wodę wywołującą awarie pralek, zmywarek oraz podobnych sprzętów domowych. Użytkowanie stacji sprawia również, że instalacja grzewcza działa efektywniej, a armatura łazienkowa nie wymaga zbyt częstego czyszczenia, ponieważ nie powstaje na niej wapienny osad. To z kolei sprawia, że zużywamy mniej chemicznych detergentów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, jak i na środowisko naturalne.

Zbyt twarda woda często powoduje nadmierne wysuszenie skóry. Z uwagi na wysokie stężenie znajdujących się w niej pierwiastków (m.in. wspomnianego już magnezu czy wapnia) zaostrzają się objawy trądziku, zwiększa się wydzielanie łoju przez gruczoły skórne, a do tego rozszerzają się naczynka. Montaż stacji uzdatniania wody może nam pomóc w wyeliminowaniu tych problemów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Blue Water 25

 

Stacja uzdatniania wody BLUE WATER 25 to nasz ostatni produkt. Pojemność zbiornika złoża wynosi 35 litrów. Natomiast pojemność zbiornika na sól to 75 litrów. Pobór mocy urządzenia wynosi 5 W. Temperatura pracy wynosi od 2 st. C do 49 st. C.

Ciśnienie robocze maszyny to 1.8-6 bar. Zużycie soli na regenerację to ok. 4,5kg. Wydajność szczytowa wynosi ok. 1,6m3/h. Opinie o stacjach uzdatniania wody tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci wysoko ocenili ten produkt za jego bezawaryjność (świadczy o tym też 4 letnia gwarancja producenta) oraz prostą obsługę i niskie koszty eksploatacyjne.

To niezawodne urządzenie przeznaczone jest do usuwania twardości wody w domach jednorodzinnych, a także w restauracjach, czy  w myjniach samochodowych oraz w hotelach.

Jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Jego zastosowanie sprawia, że zapotrzebowanie na użycie proszków do prania i środków czystości zmniejsza się nawet o 50%. Poza tym woda jest bardziej miękka, nie wysusza skóry i zapobiega pojawianiu się alergii.  

Produkt Blue Water 25 jest stacją służącą do zmiękczania wody. Wyróżnia się ona bezawaryjną pracą oraz niezwykle prostą obsługą, dlatego może ona sprostać nawet bardzo wygórowanym wymaganiom.

Zalety
Dobre parametry pracy:

Za uzyskanie dobrych parametrów pracy stacji odpowiada przede wszystkim tłok, który został pokryty teflonem. To skuteczne oraz sprawdzone rozwiązanie.

Prosta konstrukcja:

Urządzenie to wyróżnia się bardzo prostą konstrukcją. Składa się ono z niewielkiej ilości części, co dodatkowo wpływa na łatwiejszy montaż.

Wady
Cena:

Za produkt musimy zapłacić ponad 2500 zł i według niektórych konsumentów jest to kwota zbyt wysoka, która może nadwyrężyć domowy budżet.

Oddziaływanie pogeneracyjnych ścieków:

Konsumenci, którzy starają się żyć ekologicznie zauważyli, że wytwarzające się po zmiękczeniu wody pogeneracyjne ścieki mogą bardzo niekorzystnie wpływać na stan naturalnego środowiska.

 

 

Jaką stację uzdatniania wody Viessmann wybrać?

 

Twarda, zanieczyszczona woda to powód dla którego sprzęty w naszym domu szybciej się psują, a jej smak nawet po ugotowaniu pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie stacji uzdatniania wody. Takie sprzęty poprawiają współczynnik pH wody, zmiękczają ją, demiralizują, a tym samym usuwają z niej nadmiar jonów wapnia i magnezu. Ponieważ nie jest to popularny sprzęt, jego zakup może sprawić Ci trudność. Dlatego też prezentujemy Ci poradnik, który podpowie, jak wybrać najlepsze stacje uzdatniania wody Viessmann.

Viessmann to niemieckie przedsiębiorstwo istniejące na rynku od 1917 roku. Specjalizuje się w produkcji systemów grzewczych, a także systemów uzdatniania wody. Sprzęty, które oferuje cechują się świetną jakością, a także wysoką bezawaryjnością.

Systemy uzdatniania są dość drogie i jest to zdecydowanie inwestycja na lata. Dlatego też należy upewnić się, jaka jest żywotność danego modelu i czy producent podając informację na ten temat, uwzględnia rzeczywiste zużycie wody.

Nie bez znaczenia są filtry. Wyróżniamy różne ich typy, w tym mechaniczne, zmiękczające, węglowe itp. Czym się między sobą różnią? Filtry mechaniczne skutecznie oczyszczają wodę z piasku, rdzy, a także osadów. Zmiękczające, jak sama nazwa głosi, służą do pozbywania się wapnia, magnezu, sodu i kamienia. Filtry węglowe usuwają brzydki zapach oraz poprawiają barwę wody. Poleca się ich montaż szczególnie na wsiach, gdzie do wód gruntowych przedostają się różne zanieczyszczenia, w tym pestycydy czy fenole. Inny typ to filtry odżelaziaczo-odmanganiacze, polecane zwłaszcza w budynkach, gdzie mamy starszą instalację. Jeśli woda z kanalizacji, do jakiej podłączony jest Twój dom jest pozbawiona większych zanieczyszczeń i nie jest zbyt zakamieniona, najlepszym rozwiązaniem jest montaż filtra z odwróconą osmozą. Instaluje się go przy zlewozmywaku. Taki sprzęt usuwa zanieczyszczenia, wirusy, bakterie, związku magnezu, wapnia i potasu.

Warto sprawdzić, jak wygląda instalacja takiego systemu, aby jego montaż oraz późniejsze użytkowanie nie było zbyt problematyczne. Jeśli interesuje Cię najlepsza stacja uzdatniania wody Viessmann w 2020 roku, polecamy Ci nasze zestawienie.

 

Stacje uzdatniania wody Viessmann – Ranking

 

Viessmann Aquahome 20-N

 

Stacja uzdatniania wody Viessmann Aquahome 20-N to urządzenie zaprojektowane z myślą o gospodarstwach domowych. Jeśli woda z Twojego kranu ma dużo kamienia, jest żółta i niesmaczna, to produkt dla Ciebie.

Zastosowane w tym sprzęcie monosferyczne złoże filtracyjne zwiększa żywotność tej stacji do 15 lat, nawet jeśli zużywamy bardzo dużo wody. Model ten zyskał szerokie uznanie konsumentów. Głównie ze względu na to, że jest wysoce bezawaryjny i cechuje się wydajną pracą.

Ponieważ urządzenie jest wyposażone w automatyczne sterowanie elektroniczne „LOGIC”, proces regeneracji złoża uruchamia się nie wtedy, gdy my go włączymy, a w zależności od rzeczywistego zużycia wody. Co istotne, sprzęt ten włącza regenerację tylko w tych godzinach, w których mamy korzystniejszą taryfę.

Wyjeżdżając na wakacje nie musisz obawiać się o to, że system po powrocie nie będzie działał poprawnie, ponieważ utrzymuje on czystość mikrobiologiczną złoża nawet wtedy, gdy długo nie używamy wody.

Jeśli chodzi o parametry stacji to maksymalne natężenie przepływu wynosi 2,0 m3/h, a maksymalna wydajność wody między regeneracjami to 4 200 l. Urządzenie na regenerację zużywa 3,2 kg soli i do 120 l wody.

 

 

Viessmann Aquahome Compact 7532569

 

Viessmann Aquahome Compact 7532569 to skuteczny i łatwy w obsłudze sprzęt, który z całą pewnością sprosta Twoim potrzebom. Prezentowany model ma maksymalne natężenie przepływu równe  1,9 m3/h. Jego wydajność to 3400 L. Podczas regeneracji zużywa 2 kg soli i ok. 60 l wody.

Jak potwierdzają konsumenci urządzenie skutecznie pozwala zmniejszyć zużycie chemicznych środków czyszczących, zwłaszcza do prania. Stacja sprawia, że woda jest bardziej miękka, co nie tylko wpływa na nasza skórę, ale też urządzenia typu żelazko, pralka, ekspres czy zmywarka. Zmniejsza się również ilość kamienia, który zbiera się na wannie, kabinie prysznicowej czy bateriach.

Produkt ten cechuje solidne wykonanie oraz łatwość obsługi. Nie bez znaczenia jest też stosunkowo prosty system instalacji stacji uzdatniania wody, jak również wysoka bezawaryjność sprzętu.

 

 

Viessmann Aquahome Fit 7532568

 

Viessmann Aquahome Fit 7532568 to stacja uzdatniania wody Viessmann w dobrej cenie. Urządzenie cechuje się efektywną pracą i wysoką bezawaryjnością. Z całą pewnością jest to sprzęt, który będzie Ci służył przez wiele lat.

Zastosowanie go szybko przyniesie bardzo pozytywne efekty. Zauważysz je w wielu aspektach swojego życia. Konsumenci potwierdzają, że po zainstalowaniu tego systemu sprzęt AGD w domu jest mniej awaryjny. Poza tym na bateriach, w kabinie prysznicowej i na innych sprzętach mających kontakt z wodą, nie osadza się kamień. Dodatkowo jak zapewnia producent, zauważymy również znaczące zmniejszenie zużycia wszelkich środków czyszczących, a nasze pranie będzie bardziej pachnące i milsze w dotyku.

Wymiary prezentowanej maszyny to: wysokość – 65 cm, szerokość – 30 cm oraz głębokość – 48 cm. W przypadku tego modelu maksymalne natężenie przepływu wynosi 1,1 m3/h, największa wydajność złoża między regeneracjami to 1900 L. Jeśli chodzi o regenerację to urządzenie zużywa ok 57 l i 1 kg soli.

Konsumenci bardzo pozytywnie ocenili solidne wykonanie produktu, jego niezawodność, a także efektywną pracę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status