Spłuczki do WC ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Ponieważ chcemy ułatwić Ci zakup odpowiedniej spłuczki do WC, przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Stworzyliśmy je na podstawie oferty wielu sklepów. Wybierając sprzęty kierowaliśmy się ich jakością wykonania, ale również ceną i ocenami konsumentów. Najlepszym modelem na rynku okazał się model Koło Idol M14020000. Jest to kompaktowa spłuczka wykonana przez jednego z najlepszych producentów armatury na polskim rynku. Produkt wykonano z dobrego gatunkowo materiału, który nie tylko cechuje się ładnym designem, ale również wytrzymałością. Model jest odporny na zarysowania. Pokryto go gładką warstwą ochronną, która ułatwia czyszczenie spłuczki. Również cena tego produktu jest atrakcyjna, co dodatkowo zwiększa jego popularność. Na drugim miejscu zestawienia umieściliśmy Schell SCHELLOMAT BASIC 022470699. Jest to model ciśnieniowy, który wykonano w pełni z metalu i pokryto chromowaną warstwą. Dzięki temu produkt jest odporny na uszkodzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką spłuczkę do WC kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Spłuczka do WC to ważny element wyposażenia łazienki. Mówi się, że poszczególne rodzaje tego typu produktów nie różnią się znacząco funkcjonalnością czy estetyką. Okazuje się jednak, że źle dobrany model może nie tylko negatywnie wpływać na wystrój pomieszczenia, ale też obniżać komfort korzystania z toalety. Podpowiemy Ci, jaką spłuczkę do WC wybrać, aby był to praktyczny i dobrze prezentujący się produkt. Jesteśmy pewni, że nasze wskazówki znacząco ułatwią Ci zakup.

 

 

Dolnopłuk

Dolnopłuk to jeden z najczęściej spotykanych w łazienkach typ spłuczek. Produkt uruchamia się przy pomocy wbudowanego przycisku lub wyciąganej gałki. Zaletą takiego modelu jest łatwy sposób wymiany głównego mechanizmu odpowiadającego za spłukiwanie wody. Co więcej, dolnopłuki pozwalają na zastosowanie specjalnego przycisku stopniującego ilość zużywanej wody. Decydując się na zakup tego rodzaju produktu musimy upewnić się, że jest wystarczająco wytrzymały. Niektóre modele powstają ze słabej jakości tworzywa w efekcie czego są tanie, ale jednocześnie podatne na uszkodzenia.

 

Górnopłuk

Spłuczka typu górnopłuk nie jest obecnie zbyt popularna. Wpływa na to głównie niezbyt estetyczny wygląd. Jak sama nazwa wskazuje, produkt nie jest umieszczony tuż za miską WC, tylko wysoko nad nią, a uruchamia się go poprzez pociągnięcie linki. Choć to pozwala na uzyskanie wolnej przestrzeni w łazience (poprzez przysunięcie toalety do ściany), nie wszystkim takie rozwiązanie się podoba. Wszystko przez to, że rura łącząca miskę ze zbiornikiem wody jest doskonale widoczna. Poza tym specyficzna konstrukcja górnopłuka powoduje, że nie możemy zainstalować przycisku pozwalającego na zmniejszenie zużycia wody potrzebnej do spłukiwania.

 

Spłuczka w kompakcie

Kompakt WC mający wbudowaną spłuczkę jest bardzo łatwy w montażu. Nie jest to jednak dobry wybór do pomieszczenia o niewielkim metrażu, ponieważ zbiornik na wodę i miska mają mimo wszystko duże gabaryty, a do tego są ciężkie. Spłuczka w kompakcie, podobnie jak dolnopłuk, daje możliwość zainstalowania dwudzielnego przycisku pozwalającego na kontrolowanie zużycia wody. Należy jednak mieć na uwadze, że naprawa takiego produktu jest kłopotliwa, głównie ze względu na konieczność zdjęcia przycisku i pokrywy zbiornika.

 

Spłuczka podtynkowa

Spłuczka podtynkowa to świetny wybór dla osób, którym zależy na ukryciu większości elementów konstrukcji toalety. Modele przeznaczone do montażu pod tynkiem mają niewielkie wymiary. Tego typu rozwiązanie ma jednak swoje wady, a jedną z podstawowych jest trudność w demontażu stelaża (nieunikniony jest wówczas remont łazienki). Poza tym dostęp do produktu podtynkowego jest utrudniony, nawet pomimo stosunkowo dużego otworu rewizyjnego.

 

Spłuczka ciśnieniowa

Spłuczka ciśnieniowa może z powodzeniem zastąpić zwykły dolnopłuk. Wewnątrz produktu znajduje się specjalny wkład z tworzywa sztucznego, który jest odporny na korozję. Model ciśnieniowy jest wyposażony w automatyczną iglicę odpowiadającą za czyszczenie dyszy, a tym samym niezawodne działanie spłuczki. Najczęściej produkty te mają mechanizm spłukiwania oszczędnościowego skutecznie ograniczający zużycie wody.

 

Spłuczka bezdotykowa

Spłuczka bezdotykowa jest wyjątkowo nowoczesna i być może za kilka lat będzie można ją znaleźć w wielu domach, zamiast tradycyjnych modeli podtynkowych czy w kompakcie. W tym przypadku spłukiwanie uruchamiane jest automatycznie po wykryciu przez fotokomórkę ruchu w obrębie muszli klozetowej przez minimum 6 sekund. Woda wypływa ze zbiornika automatycznie po 3 sekundach po odejściu od strefy kontrolowanej przez czujnik.

 

Materiał wykonania

Panuje przekonanie, że najlepsza spłuczka do WC nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne i na długo zachowuje elegancki wygląd. Skąd możemy mieć pewność, że wybrany przez nas model jest solidny i wytrzymały? Wiele zależy od materiału wykonania. Bardzo dobrze prezentują się produkty ceramiczne, gdyż nie są podatne na zarysowania i łatwo się je myje. Wśród nich większość stanowią dolnopłuki. Spłuczki podtynkowe zwykle produkowane są z plastiku. Jeśli będzie to dobrej jakości tworzywo, nie należy się obawiać, że produkt zbyt szybko ulegnie uszkodzeniu.

 

 

Zużycie wody – jaka spłuczka do WC jest najlepsza?

Sposobów na zmniejszenie zużycia wody w domu jest wiele, a jeden z nich to zamontowanie dwudzielnego przycisku umożliwiającego samodzielny dobór wielkości strumienia spłukiwania. Na zaoszczędzenie wody i bycie bardziej ekologicznym pozwalają także pojedyncze guziki z funkcją stop, za sprawą których zatrzymamy strumień w dowolnym, wybranym przez nas momencie.

 

Przycisk do spłukiwania

Wybierając właściwą spłuczkę do WC powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd przycisku do spłukiwania (lub gałki, w zależności od modelu). W asortymencie sklepów większość stanowią produkty chromowane z błyszczącym wykończeniem. Są one eleganckie i dobrze dopasowują się do pozostałych elementów armatury łazienkowej. Niektórzy konsumenci narzekają jednak, że na takich przyciskach pozostają odciski palców i często trzeba je czyścić. Bardzo dobrze prezentują się również modele matowe, gdyż łatwo się je myje i pasują do nowocześnie urządzonych wnętrz.

 

Spłuczki do WC w dobrych cenach

Za spłuczkę do WC zapłacimy średnio od 50 zł do 500 zł. Na cenę takich produktów duży wpływ ma marka, ale też inne czynniki. Mowa tu przede wszystkim o materiale wykonania, sposobie montażu oraz poziomie zużycia wody.

 

 

Najlepsze spłuczki do WC w 2019 roku

 

W celu ułatwienia Ci zakupu sporządziliśmy poniższy ranking spłuczek do WC. Opisaliśmy w nim 5 najlepszych produktów, które znajdziesz w sklepach.

 

Nasze zalecenia

 

Koło Idol M14020000 

 

Koło Idol M14020000 to dobrze wykonana, kompaktowa spłuczka do WC. Produkt został wykonany z ceramiki, która jest bardzo wytrzymała, a do tego ładnie się prezentuje. Model jest kompaktowy, dlatego zaraz po zakupie możesz go zainstalować w swojej łazience. Wymiary produktu to: 60 cm x 60 cm x 38 cm.

Mechanizm spłukujący uruchamiany jest przy pomocy 2 przycisków – dużego lub małego. Mały uruchamia spuszczanie strumieniem 3 l, a duży 6 l. Pierwszy z nich uruchamia funkcję oszczędzania cieczy, co przełoży się na zmniejszenie Twoich rachunków. Warto dodać, że spłuczka jest bardzo estetyczna. Ceramika została pomalowana na biały kolor, a następnie pokryta warstwą zabezpieczającą kolor oraz strukturę. Sprawia to, że produkt jest dobrze zabezpieczony przed ewentualnymi zarysowaniami.

Opinie o spłuczkach do WC marki Koło są bardzo pozytywne. Wielu konsumentów decyduje się na zakup modeli właśnie tej marki, gdyż jej armaturę wykonuje się z użyciem najlepszych materiałów na rynku. Również ten produkt uważany jest za solidny, a przy tym atrakcyjny.

 

 

 

 

Schell 022470699 

 

Model Schell SCHELLOMAT BASIC 022470699 to metalowa spłuczka ciśnieniowa. Jest to solidny model wykonany w całości z metalu. Pokryto go chromowaną powłoką, która zabezpiecza go przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem. Przycisk do spłukiwania zrobiono z mosiądzu, który jest bardzo wytrzymałym materiałem.

Niezawodne działanie wynika ze specjalnego wkładu z tworzywa sztucznego oraz automatycznej iglicy. Elementy te przyśpieszają czyszczenie dyszy. Tym, co wyróżnia model jest jego wysoka zdolność spłukiwania z możliwością regulacji strumienia (między 4,5 l a 9 l), co pomoże Ci zmniejszyć zużycie wody w domu i dostosować spłukiwanie do własnych potrzeb. Natężenie przepływu to 1,3 l/s, a ciśnienie robocze waha się od 1,2 bar do nawet 5 bar. Wszystkie części, które mają kontakt z wodą, wykonane są z mosiądzu.

Wysoka cena produktu ma związek jest jakością zastosowanych do produkcji materiałów. Zdaniem konsumentów model jest niezawodny, a przy tym elegancki. Dlatego opinie użytkowników o tej spłuczce są bardzo pochlebne.

 

 

 

 

Roca WC 2/4 L Clean Rim Gap 

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się model Roca WC 2/4 L Clean Rim Gap. Jest to kompaktowa, elegancka spłuczka wykonana z białej ceramiki. Materiał ten dobrze się prezentuje, a co ważniejsze jest bardzo wytrzymały. Nie musisz się więc obawiać stłuczenia.

Model wyposażony jest w dwuczęściowy przycisk spłuczki. Dzięki temu możesz wybrać, czy do spłukiwania użyjesz 2 l lub 4 l wody. Jest to produkt, który należy zamontować na podłodze. Z tego powodu przed zakupem musisz upewnić, się czy spłuczka jest kompatybilna z systemem odpływowym, jaki masz w domu. Przy zakupie otrzymasz również miskę WC bez kołnierza oraz wolno opadającą deskę.

Choć nie jest to najtańszy produkt na rynku, jego popularność nie słabnie. W swoich opiniach konsumenci najczęściej chwalą materiały, z jakich wykonano spłuczkę oraz jej elegancki design. Za sprawą kompaktowych wymiarów produkt nie zajmie zbyt dużo miejsca w Twojej łazience.

 

 

 

 

Cersanit President P010

 

Model Cersanit President P010 to atrakcyjnie cenowa spłuczka WC w kolorze białym. Jest to odpowiednia propozycja do elegancko urządzonych łazienek. Wymiary tego kompaktowego produktu to: szerokość – 35 cm, głębokość – 6,7 cm i wysokość – 60 cm.

Prezentowany model ma poziomy odpływ, a woda doprowadzana jest z boku zbiornika. Produkt ma możliwość wybrania ilości użytej wody: 3 l lub 6 l. Dzięki temu konsument może ograniczyć jej zużycie. Spłuczka została wykonana z dobrej gatunkowo ceramiki, która jest bardzo wytrzymała. Materiał został pokryty specjalną warstwą ochronną, przez co produkt jest odporny na zarysowania. Poza tym ceramika jest w pełni higieniczna, więc wyczyszczenie jej nie wymaga użycia mocnych chemikaliów.

Według wielu konsumentów prezentowana spłuczka jest jednym z najlepszych modeli na rynku. Wytrzymała konstrukcja sprawia, że model będzie Ci służył przez długi czas. Wszystkie użyte do produkcji materiały posiadają niezbędne certyfikaty, które potwierdzają ich higieniczność.

 

 

 

 

Inter Sano Dolnopłuk M-95k 

 

Poszukując dobrej jakości spłuczki, polecamy sprawdzenie Inter Sano Dolnopłuk M-95k. Jest to elegancko wykonany, uniwersalny model, który sprawdzi się w każdej łazience. Wymiary produktu to: szerokość – 46 cm, wysokość -36,5 cm i głębokość – 15 cm.

Ta dobra i tania spłuczka WC została wykonana z tworzywa sztucznego. Materiał ma umiarkowaną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, jednak nie musisz się martwić o jego zarysowanie. Producent zaleca, by w czasie czyszczenia nie używać mocnych chemikaliów. W zestawie znajdziesz plastikowe haki na kółkach, które służą do montażu modelu. Mechanizm spłukujący to dwuczęściowa dźwignia z przyciskami „START” i „STOP”. W celu użycia należy wybrać pierwszy guzik, a gdy zechcesz zatrzymać strumień wody wybierz drugą z opcji.

Konsumenci w swoich recenzjach chwalili model nie tylko za jego niewielką cenę, ale też jakość wykonania. Poza tym spłuczka dobrze się prezentuje w łazience i nie jest podatna na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu produkt będzie Ci służył przez wiele lat.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...