Skrzynki narzędziowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Przeprowadzona przez nas analiza opinii opublikowanych w Internecie dowiodła, że najlepszą obecnie skrzynką na narzędzia jest DeWalt DWST1-71195 TSTAK. Dla pewności sprawdziliśmy także obowiązujące aktualnie zakupowe trendy. Okazało się, że wspomniany model cieszy się wyjątkowo dużą popularnością wśród konsumentów. Wpływa na to wiele czynników, m.in. odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz dużych rozmiarów uchwyt umożliwiający swobodne przenoszenie produktu. Skrzynka oferowana przez markę DeWalt została ponadto wyposażona w praktyczną tackę, w której można przechowywać śruby i inne akcesoria. Wykonane z metalu zawiasy i zaczepy zapobiegają z kolei przypadkowemu otwarciu produktu oraz zgubieniu lub uszkodzeniu narzędzi. W naszym rankingu znalazło się także kilka innych skrzynek. Na drugim miejscu plasuje się Stanley Carbone. To model z tworzywa sztucznego, w podstawie którego znajdują się kółka. Takie rozwiązanie sprawia, że z łatwością przeniesiemy produkt w inne miejsce. Warto wspomnieć także o tym, że skrzynka ma budowę modułową i z tego względu rozkłada się na dwie części.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką skrzynkę narzędziową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Praktyczna skrzynka narzędziowa z pewnością przyda się osobom lubiącym majsterkować. Z jej pomocą można utrzymać porządek w warsztacie i jednocześnie uniknąć zniszczenia niezbędnych do pracy przyrządów. Jak znaleźć odpowiedni produkt? Odpowiedź na to pytanie poznasz po przeczytaniu przygotowanego przez nas poradnika. Doradzamy w nim, jaką skrzynkę narzędziową wybrać i czym się kierować robiąc zakupy.

 

 

Wymiary

Skrzynka powinna mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary, aby możliwe było przechowywanie w niej wszystkich niezbędnych nam narzędzi. Tego typu produkty mogą znacząco różnić się rozmiarem i tym samym pojemnością. Modele o niewielkich gabarytach są odpowiednie dla osób, które posługują się głównie śrubokrętem, młotkiem czy też kombinerkami. Konsumenci korzystający z większej liczby narzędzi powinni poszukać pojemniejszej skrzynki. Niektóre z dostępnych w sklepach produktów są na tyle duże, że mieszczą się w nich nawet takie sprzęty, jak wiertarka czy szlifierka.

 

Konstrukcja

Skrzynki narzędziowe zwykle przypominają swoim kształtem prostokątne pudełka z podnoszoną pokrywą. Z tego względu są one bardzo poręczne, a poza tym łatwo się je przenosi i przechowuje. Niektóre produkty mają budowę modułową, co oznacza, że składają się z kilku części. Zwykle możemy odpiąć poszczególne elementy konstrukcji i uzyskać w ten sposób osobne pojemniki do przechowywania narzędzi. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie chcemy za każdym razem zabierać ze sobą wszystkich przyrządów i akcesoriów. Wystarczy do wybranego modułu zapakować to, co jest nam najbardziej potrzebne w danym momencie. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy miejsce (np. w aucie), ale też nie stracimy sił na noszenie bardzo ciężkiej skrzynki. Zbudowane w taki sposób modele często określa się mianem mobilnych warsztatów. Przydają się one w szczególności profesjonalistom, m.in. elektrykom i konserwatorom.

 

Przegrody i szuflady

Chcąc kupić funkcjonalny produkt do przechowywania narzędzi sprawdźmy, czy został on wyposażony w przegrody lub szuflady. Dzięki nim uda nam się posegregować przyrządy tak, aby nie mieć problemu ze znalezieniem właściwego przedmiotu.

Osobom wahającym się pomiędzy dwiema skrzynkami polecamy wybrać tę z większą liczbą przegródek. Jest ona bardziej praktyczna. Ponadto tego typu model usprawnia pracę, ponieważ nie tracimy czasu na szukanie śrubek czy pasujących nakrętek. Wszystko przez to, że będą one odpowiednio ułożone i od razu po otworzeniu pokrywy zobaczymy, gdzie znajduje się to, czego potrzebujemy.

 

Materiał wykonania

Zdarza się, że w odpowiedzi na pytanie: jaka skrzynka narzędziowa jest najlepsza usłyszymy, że jest to uzależnione od materiału wykonania produktu. Ta kwestia jest bardzo istotna i nie możemy o niej zapomnieć. Obecnie najpopularniejsze są modele z tworzyw sztucznych, gdyż uznawane są za lekkie i wytrzymałe. Uważajmy jednak, aby plastikowych czy polipropylenowych skrzynek nie obciążyć zbyt dużą ilością narzędzi, gdyż ścianki i dno mogą pęknąć. To z kolei spowoduje, że nasze przyrządy wypadną ze środka i ulegną uszkodzeniu w wyniku kontaktu z twardym podłożem. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować w przypadku, gdy przenosimy pistolet na klej, lutownicę lub podobne sprzęty. Podczas ich pracy wytwarza się bardzo wysoka temperatura, a tworzywa sztuczne nie są odporne na jej działanie.

Ciekawą alternatywą są produkty wykonane ze stali. Zwykle są one bardziej solidne i nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem dużego obciążenia. Niemniej jednak wadą stalowych skrzynek jest to, że ważą one znacznie więcej niż modele plastikowe. Dlatego ich transport może być dużym problemem.

Do wyboru mamy również skrzynki aluminiowe, choć nie są one tak popularne, jak modele wyprodukowane z innych, wymienionych wcześniej materiałów. Mimo to, zaliczane do tej grupy produkty mają kilka zalet: niewiele ważą, są odporne na korozję, a dodatkowo dobrze chronią przechowywane narzędzia przed uszkodzeniami.

 

Zatrzaski

Za szczelne zamykanie skrzynki odpowiadają zatrzaski. Jeśli będą one zbyt małe wówczas możemy mieć problem z szybkim otworzeniem produktu (zwłaszcza, gdy na rękach będziemy mieć rękawice robocze). Ten element powinien być wykonany z metalu, ponieważ nie pęknie on nawet, kiedy przypadkowo szarpniemy zbyt mocno pokrywą.

 

 

Uchwyt

Najlepsza skrzynka narzędziowa jest funkcjonalna, odporna na działanie czynników zewnętrznych, a także poręczna. Upewnijmy się więc, że na pokrywie znajduje się uchwyt pozwalający nam na swobodne przenoszenie produktu. Chwytanie skrzynki za spodnią część lub noszenie pod pachą jest niewygodne i ryzykowne. Wszystko przez to, że może się ona nam niespodziewanie wyślizgnąć z rąk.

 

Kółka

Modele o profesjonalnym charakterze wyposażone są zarówno w dobrze wyprofilowany uchwyt, jak też kółka w podstawie. Umożliwiają one prowadzenie skrzynki po podłodze. To bardzo duże udogodnienie, kiedy musimy wziąć ciężkie narzędzia. Zakup takiego produktu polecamy w szczególności osobom pracującym na budowie (ze względu na częste przemieszczanie się w różne części budynku), a także tym mającym problemy z kręgosłupem (uniemożliwiające dźwiganie dużo ważących przedmiotów).

 

Skrzynki narzędziowe w dobrych cenach

Dobra skrzynka narzędziowa kosztuje od 50 zł do 500 zł. Modele modułowe są znacznie droższe niż te pojedyncze, ale zmieścimy w nich większą liczbę przyrządów. Poza tym warto nieco zwiększyć swój budżet, aby kupić profesjonalny produkt, który będzie długo służyć.

 

Najlepsze skrzynki narzędziowe w 2019 roku

 

Umieszczony poniżej ranking skrzynek narzędziowych dedykujemy osobom, które wciąż zastanawiają się, który z dostępnych na rynku produktów sprosta ich oczekiwaniom. Znajdują się tutaj opisy 5 modeli cieszących się dużą popularnością wśród miłośników majsterkowania.

 

Nasze zalecenia

 

DeWalt DWST1-71195 TSTAK 

 

Przedstawiamy model DeWalt DWST1-71195 TSTAK. To skrzynka o pojemności 23 l, w której z pewnością zmieszczą się wszystkie niezbędne nam narzędzia. Produkt został wyposażony w wyjmowaną tackę. Ten element daje nam szybki dostęp do niewielkich akcesoriów, takich jak śrubki czy nakrętki. Ponieważ powyższy model ma duży uchwyt nie ma problemu z jego przenoszeniem.

Zawiasy i zaczepy zostały wykonane z metalu, co powoduje, że skrzynka na pewno nie ulegnie zbyt szybko uszkodzeniu. Całkowite wymiary produktu to: 44 cm x 33,2 cm x 30,1 cm. Mimo dużej pojemności opisywany model nie jest zbyt szeroki, ani za długi, więc jego przechowywanie nie jest kłopotliwe. Ze względu na nowoczesny i estetyczny design jest to doskonały pomysł na prezent.

Konsumenci docenili produkt DeWalt DWST1-71195 TSTAK za praktyczność. Wewnątrz można przechowywać nie tylko młotki czy śrubokręty, ale też różne elektronarzędzia (również te o większych gabarytach). Ponadto skrzynka jest odporna na zadrapania, pęknięcia i wyszczerbienia, gdyż wykonano ją z solidnego tworzywa ABS.

 

 

 

 

Stanley Carbone

 

Stanley Carbone to produkt wyposażony w praktyczne kółka. Ich obecność powoduje, że transport skrzynki w inne miejsce nie jest kłopotliwy, nawet gdy w środku znajdują się ciężkie narzędzia. Materiał wykonania powyższego modelu to wytrzymałe tworzywo sztuczne.

Skrzynka ma wymiary: wysokość – 47,3 cm, długość – 62,7 cm oraz szerokość – 30,2 cm. To, co ją wyróżnia to modułowa konstrukcja. Produkt rozkłada się na dwie części. Na górze umieszczono dwa organizery z przezroczystymi pokrywami. Umożliwiają one zajrzenie do środka i znalezienie właściwego narzędzia. Model marki Stanley pozwala zadbać o porządek w przydomowym warsztacie.

Konsumenci wydający opinie o skrzynkach narzędziowych wspomnianego producenta twierdzą, że są to funkcjonalne i wyjątkowo poręczne produkty. Są one chwalone w szczególności za solidność oraz nieduże gabaryty. Opisany wyżej model ma jeszcze jedną, istotną zaletę. W razie konieczności możemy odpiąć jedną z części, aby zabrać ze sobą jedynie te narzędzia, które są nam akurat potrzebne.

 

 

 

 

Keter Cantilever Pro 

 

Skrzynka Keter Cantilever Pro została wyprodukowana z tworzywa sztucznego. W środku znajduje się duża liczba przegródek. Takie rozwiązanie umożliwia nam pogrupowanie narzędzi i akcesoriów tak, aby szybko znaleźć przedmiot, którego potrzebujemy. Prezentowany model ma czerwono-szary kolor i wyjątkowo ciekawie się prezentuje.

Ze względu na mocne zatrzaski produkt na pewno nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku częstego użytkowania. Jest on nie tylko bardzo pojemny, ale też wygodny w przenoszeniu. Wynika to z obecności dużego i dobrze wyprofilowanego uchwytu. Całkowite wymiary skrzynki to: 57,2 cm x 30,7 cm x 16,7 cm. Konstrukcja ze wspornikiem gwarantuje szybkie otwieranie i tym samym łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych wewnątrz narzędzi.

Za największy atut modelu Keter Cantilever Pro uznaje się wytrzymałość. Nie musimy martwić się, że produkt ulegnie uszkodzeniu np. podczas transportu w samochodzie. Poza tym skrzynka z pewnością pomieści wszystkie, posiadane przez nas akcesoria i sprzęty potrzebne do majsterkowania.

 

 

 

 

Neo 84-115

 

Osoby szukające produktu o modułowej konstrukcji powinny zwrócić uwagę na model Neo 84-115. Został on wykonany z tworzywa sztucznego i wzmocniony dodatkowo metalowymi zatrzaskami. Produkt ma wymiary: 40 cm x 40 cm x 70,5 cm. Z tego powodu na pewno zmieścimy w nim wszystkie potrzebne nam narzędzia oraz akcesoria.

Skrzynka składa się z trzech modułów. W środkowej części umieszczono 4 zamykane ergoboxy, które świetnie nadają się do przechowywania śrubek i innych, niewielkich elementów. W podstawie znajdują się koła pozwalające na wygodniejsze przenoszenie produktu. Wszystko to sprawia, że model marki Neo jest doskonałym wyborem również dla profesjonalistów.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów można dojść do wniosku, że skrzynka jest bardzo pojemna i dobrze się prezentuje. Jej istotną zaletą jest też możliwość pogrupowania narzędzi tak, aby poszukiwania odpowiedniego przedmiotu nie zajęły zbyt dużo czasu. W razie konieczności możemy odpiąć poszczególne moduły i wziąć tylko ten, którego potrzebujemy.

 

 

 

 

Curver 159619

 

Prezentujemy skrzynkę narzędziową Curver 159619, która bez wątpienia ułatwia utrzymanie porządku w warsztacie. Wyprodukowano ją z tworzywa sztucznego, więc nie należy obawiać się zbyt szybkiego uszkodzenia. Wewnątrz znajduje się kilka przegródek umożliwiających pogrupowanie przyrządów tak, aby szybko znaleźć ten odpowiedni. Mocne zatrzaski zapobiegają z kolei przypadkowemu otworzeniu się produktu.

Mimo, że w skrzynce zmieści się duża liczba narzędzi nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca. Dokładne wymiary modelu Curver 159619 to: długość – 42,5 cm, szerokość – 28,8 cm i wysokość – 36,5 cm. Wyciągana rączka została pokryta miękkim i antypoślizgowym materiałem, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z przenoszeniem produktu.

Ta dobra i tania skrzynka narzędziowa wygląda wyjątkowo elegancko. Szaro-czarna kolorystyka sprawia, że opisany wyżej model z pewnością spodoba się osobom, dla których ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale i design kupowanych produktów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...