Olej do drewna ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Konserwacja drewna jest bardzo ważna. Dlatego, jeśli chcesz, by Twoje meble dobrze się prezentowały przez długi czas, zainwestuj w odpowiedni olej. Taka substancja impregnuje drewniane powierzchnie i ochroni je przed ścieraniem. Aby ułatwić Ci znalezienie najlepszego produktu, przygotowaliśmy krótkie zestawienie, które powstało w oparciu o opinie Internautów. Na szczycie rankingu umieściliśmy Bona Carls Oil 90. Jest to dobrej jakości olej sosnowy o działaniu utwardzającym. Wiele osób używa tego preparatu, by zabezpieczyć drewniane podłogi przed ścieraniem. Rozprowadzenie substancji jest bardzo łatwe i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Poza tym olej szybko schnie, więc impregnowanie drewna zajmie Ci tylko jeden dzień. Jest to wydajny produkt, który może być używany na dużych powierzchniach. W naszym zestawieniu znalazł się też V33 Palisander. Ten olej może być używany na tarasach, gdyż jest odporny na działanie wody i zimna. Produkt nie tylko chroni drewno przed zniszczeniem, ale również je odżywia i upiększa. Substancja polecana jest do pielęgnacji egzotycznych typów drzew.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki olej do drewna kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Drewno zabezpieczone olejem wygląda naturalnie i jest mniej podatne na działanie wilgoci. Taki preparat można stosować wewnątrz pomieszczeń, a także na tarasie, balkonie czy w ogrodzie, w zależności od własnych potrzeb. Dla osób, które zastanawiają się, jaki olej do drewna wybrać, przygotowaliśmy krótki poradnik zakupowy. Dzięki umieszczonym w nim informacjom szybko znajdziesz produkt, którego potrzebujesz.

 

 

Olej nietwardniejący

Preparat nietwardniejący powstaje na bazie oleju słonecznikowego, tungowego, ewentualnie lnianego i nie ma rozpuszczalników. To powoduje, że podczas aplikacji produktu nie wytwarzają się toksyczne opary, które mogłyby nam zaszkodzić. Środki nietwardniejące wnikają głęboko w drewno, dlatego zabezpieczają je od środka. Z tego względu powierzchnia jest chroniona przed szarzeniem, szkodliwym działaniem promieni UV oraz wsiąkaniem dużej ilości wilgoci. Tego typu produkt polecany jest do zabezpieczania drewnianych przedmiotów, które nie są często eksploatowane, a także do patynowania mebli. Do ochrony parkietu w domu musimy poszukać innego preparatu.

 

Olej utwardzany

Olej utwardzany ma w składzie rozpuszczalniki, więc szybko zasycha na powierzchni tworząc powłokę zatrzymującą wilgoć i promienie UV. To dobry produkt do ochrony podłóg, również tych wykonanych z drewna egzotycznego. Wadą preparatów utwardzanych jest specyficzny, nieprzyjemny zapach, który wydziela się aż do momentu całkowitego wyschnięcia wszystkich warstw.

 

Olej z woskiem

Preparaty stanowiące mieszankę oleju z woskiem zapobiegają niszczeniu drewna na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników zewnętrznych, głównie atmosferycznych. Olejowo-woskowe produkty nadają się do zabezpieczania tarasów i podłóg, gdyż szybko wnikają do głębokich warstw drewna, a jednocześnie na powierzchni tworzy się cienka, twarda warstwa zapobiegająca jej zarysowaniu.

 

Bezbarwny czy kolorowy?

Jeśli nie potrafimy dopasować odcienia oleju do koloru drewna, produkt bezbarwny jest dla nas idealną opcją. Środek ten zwiększa widoczność rysunku słojów, ale z pewnością nie przyciemni powierzchni tak, że nie będzie wyglądać naturalnie. Oleje bez barwników polecamy konsumentom, którym zależy głównie na odpowiedniej ochronie drewna. Preparaty barwiące wykazują takie same właściwości ochronne, ale ich skład wzbogacony jest o pigmenty nadające drewnu inny kolor. Do wyboru mamy szeroką gamę odcieni – zarówno ciemnych, jak i bardzo jasnych. Z rozjaśniającymi olejami należy zachować ostrożność, gdyż zawierają silnie działające związki chemiczne, które mogą doprowadzić do zniszczenia przypadkowo ochlapanego podłoża lub znajdujących się w pobliżu przedmiotów.

 

Pojemność

Oleje do drewna sprzedawane są w opakowaniach o pojemności od 0,125 l do nawet 25 l. Kupując preparat musimy wiedzieć, jak duża jest powierzchnia, którą planujemy zabezpieczyć. Jeśli nie zużyjemy produktu w całości, możemy go szczelnie zamknąć i schować w chłodnym, zacienionym miejscu. Pamiętajmy jednak, że oleje mają określoną datę ważności, po przekroczeniu której nie nadają się do użytku.

 

Wydajność

Wydajność wszelkiego rodzaju impregnatów do drewna często zależy od twardości i chłonności materiału, jednak warto sugerować się informacjami umieszczonymi na opakowaniu. W zależności m.in. od składu preparatu, 1 l produktu przeciętnie wystarcza na zabezpieczenie od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych powierzchni (przy jednej powłoce). Wydajność to jedna z podstawowych kwestii wpływających na to, jaki olej do drewna jest najlepszy.

 

Czas schnięcia

Konserwacja drewnianej altany czy mebli ogrodowych nie jest zbyt kłopotliwa, jednak zabezpieczanie parkietu w domu zwykle wymaga od nas rezygnacji z użytkowania pomieszczenia na czas schnięcia preparatu. Najlepszy olej do drewna pozwala na skończenie pracy w jeden dzień, również gdy konieczne jest położenie dwóch lub trzech warstw. Czas schnięcia produktu nie powinien wynosić więcej niż 24 godziny.

 

Rodzaj drewna

Meble, parkiety i altany powstają z różnych rodzajów drewna. Choć dostępne są preparaty uniwersalne, odpowiednie do ochrony wszystkich gatunków materiału, lepiej zastosować produkt dedykowany konkretnym typom drewna, np. egzotycznym, takim jak palisander. Wtedy z pewnością nie zniszczymy powierzchni nieodpowiednim olejem.

 

 

Liczba warstw

Nawet jeżeli kupimy preparat o dużej pojemności, może skończyć się, zanim całkowicie zabezpieczymy cały parkiet lub taras. Ważne jest sprawdzenie, iloma warstwami musimy pokryć powierzchnię, aby zapewnić jej odpowiednią ochronę przed zarysowaniami i podobnymi uszkodzeniami. Najczęściej drewno musimy pomalować 2 razy, chociaż czasami aplikację musimy powtórzyć 3 lub 4 razy. To sprawia, że konserwacja drewna trwa znacznie dłużej, dotyczy to również całkowitego czasu schnięcia oleju.

 

Właściwości antypoślizgowe

Impregnaty antypoślizgowe polecane są do malowania parkietów, tarasu, a także podłogi w ogrodowej altance. Tworząca się na powierzchni powłoka lekko połyskuje i zapewnia bardzo dobrą przyczepność, dlatego ryzyko przewrócenia się jest minimalne. Olej antypoślizgowy świetnie sprawdza się w przypadku osób mających małe dzieci, a także zwierzęta domowe, dla których utrzymanie równowagi na śliskim podłożu jest wyjątkowo trudne.

 

Oleje do drewna w dobrych cenach

Ceny za oleje do drewna wahają się od 100 zł do 300 zł za 2,5 l opakowanie. Preparaty o większej pojemności, tak samo, jak te oferowane przez renomowanych producentów, są droższe. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby olej nie starł się zbyt szybko z powierzchni, sięgnijmy po lepszej jakości środek odporny na większość szkodliwych czynników zewnętrznych.

 

 

Najlepsze oleje do drewna w 2019 roku

 

Nasz ranking olejów do drewna powstał w oparciu o opinie Internautów. Wybraliśmy 5 najpopularniejszych produktów, które wyróżniają się jakością i atrakcyjną cenę. Poniżej znajdziesz ich dokładne opisy.

 

Nasze zalecenia

 

Bona Carls Oil 90

 

Prezentujemy wysokogatunkowy olej do drewna Bona Carls Oil 90. Jest to utwardzająca substancja sosnowa, która zabezpiecza drewniane powierzchnie. W opakowaniu znajduje się 5 l produktu, co wystarczy na dość długi czas. Zdaniem producenta 1 l substancji wystarczy, by pokryć od 10 do 12 m2.

Największym atutem oleju jest to, że tylko 10% składu stanowią rozpuszczalniki. Dzięki temu delikatne odmiany drewna nie zostaną uszkodzone w czasie impregnacji. Substancja jest polecana do wszystkich rodzajów podłóg, jednak najlepiej sprawdzi się na surowym drewnie. Jest ono narażone na duże ścieranie, przed którym prezentowany olej je ochroni. Produkt nie powoduje żadnych przebarwień na powierzchni, na której jest używany. Co więcej, olej spełnia normę DIN EN 71/13, co oznacza, że możesz go użyć na zabawkach dla dzieci, gdyż jest w pełni bezpieczny.

Opinie o olejach do drewna marki Bona są bardzo pozytywne. Substancję głównie pochwalono za dużą wydajność, jak i łatwą aplikację. Poza tym produkt szybko schnie, więc olejowanie podłogi nie zajmie Ci dużo czasu.

Bona Carls Oil 90 to olej do drewna sprzedawany w 5 l opakowaniu. Wydajność produktu wynosi 10-12 m2/l.

Zalety
Łatwa aplikacja:

Aplikacja oleju nie jest skomplikowana, co ma związek z jego przyjemną konsystencją. Roztwór jest odpowiednio gęsty, więc z jego pomocą można precyzyjnie pokryć wszelkie drewniane powierzchnie.

Szybko schnie:

Do największych zalet oleju można zaliczyć to, że szybko schnie. Producent wskazuje, że czas oczekiwania pomiędzy aplikacjami wynosi ok. 20 minut. Oznacza to, że wystarczy tylko jeden dzień, aby pomalować podłogę.

Wysoka jakość:

Bona Carls Oil 90 jest dobrej jakości, co przejawia się m.in. w tym, że wykazuje odporność na przebarwienia i drobne zarysowania.

Spełnia określone prawem normy:

Roztwór spełnia wymagane prawem normy. Olej nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji. Przeprowadzone badania potwierdziły, że produkt może być stosowany na zabawkach dla dzieci.

Wydajność:

Konsumenci wskazują, że jedno opakowanie starcza na dużą powierzchnię (większą, niż zapewnia o tym producent).

Wady
Nieprzyjemny zapach:

Zaraz po aplikacji Bona Carls Oil 90 w pomieszczeniu unosi się nieprzyjemnych zapach (trwa to nawet kilka godzin).

 

 

 

 

V33 Palisander 

 

Olej do drewna V33 Palisander to jeden z najczęściej wybieranych produktów. Substancję należy stosować w celu zabezpieczenia drewna na tarasie. Olej bardzo dobrze pielęgnuje wszystkie rodzaje drewna, w szczególności tropikalne odmiany.  W opakowaniu znajduje się 5 l produktu.

Pielęgnacja drewna znajdującego się na zewnątrz domu jest dość trudna, bo poza ścieraniem jest ono narażone na wilgoć i ekstremalne warunki atmosferyczne. Na szczęście prezentowany olej dobrze chroni powierzchnię przed wyżej wymienionymi czynnikami. Substancja jest wysoce odporna na działanie wody, dlatego właściciele domków nad morzem często jej używają na swoich tarasach. Po aplikacji produkt przywraca drewnu jego naturalną barwę. Co więcej, jego stosowanie pomaga pozbyć się nieestetycznych plam na drewnie.

Aplikacja produktu jest bardzo prosta, dlatego nie musi być wykonywana przez profesjonalistów. Konsumenci pochwalili substancję głównie za dużą wydajność i atrakcyjny stosunek ceny do jakości oleju. Produkt nie pozostawia nieestetycznych plam na drewnie, a do tego zapewnia całkowite krycie.

Olej do drewna V33 Palisander jest sprzedawany w 5 l opakowaniu. Produkt jest przeznaczony do tarasów.

Zalety
Zapewnia skuteczną ochronę:

Zapewnia skuteczną ochronę: Kupując V33 Palisander, możesz mieć pewność, że Twój taras zachowa piękny wygląd mimo upływającego czasu. Zawarte w produkcie składniki skutecznie zabezpieczają powierzchnię przed wilgocią. W rezultacie drewno długo wygląda jak nowe.

Wielkość opakowania:

Olej jest dostępny nie tylko w 5 l opakowaniu. Można zdecydować się także na zakup mniejszej puszki i dzięki temu mieć pewność, że nic się nie zmarnuje.

Łatwa aplikacja:

Wiele osób potwierdza, że nakładanie oleju na powierzchnię drewna przebiega bez większych problemów.

Różne kolory:

Produkt jest dostępny w 3 kolorach, więc można wybrać olej, który idealnie pasuje do reszty kolorystyki domu.

Wady
Gęstość:

Pojedyncze osoby wskazują, że roztwór jest bardzo gęsty, a w związku z tym jego aplikacja okazuje się wymagająca. Aby uzyskać idealnie gładką powierzchnię, trzeba poświęcić sporo czasu.

 

 

 

 

Altax ALTALT00360 

 

Prezentujemy Altax ALTALT00360, czyli dobry i tani olej do drewna. W opakowaniu znajduje się 2,5 l produktu, którego aplikacja jest bardzo prosta. Substancję możesz używać zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz. Olej może być używany na tarasach, pomostach, elewacjach, boazeriach, blatach, drzwiach i meblach ogrodowych.

Prezentowany środek zabezpiecza drewniane powierzchnie przed wilgocią oraz promieniami UV. Substancja wnika głęboko w strukturę drewna, co zapewnia lepszą ochronę przed zniszczeniem. Producent zapewnia, że produkt zabezpiecza powierzchnię przed rozchyleniem i pękaniem. Olej nie łuszczy się mimo wystawienia na ekstremalne warunki atmosferyczne, dlatego będzie się dobrze prezentował przez długi czas. Substancja stanowi mieszankę naturalnych olejów, które zapewniają dobre krycie, a co więcej nie tylko odnawiają drewno, ale też je pielęgnują.

Wyschnięty olej chroni drewnianą powierzchnię przed uszkodzeniami przez długi czas. Konsumenci pochwalili produkt za prostą aplikację oraz to, że szybko schnie. Internauci pochwalili też to, że substancja wnika bardzo głęboko w drewno i je odżywia.

Altax ALTALT00360 to dobry olej do drewna do 100 zł. Ma on bezbarwny kolor. Opakowanie zawiera 2,5 l produktu.

Zalety
Olej tungowy:

Altax ALTALT00360 zawiera olej tungowy, który ładnie podkreśla kształt słojów i wydobywa naturalny kolor surowca. Warto dodać, że konsystencja roztworu jest przyjemna, więc jego nakładanie jest stosunkowo prostym zadaniem.

Przeznaczenie:

Rekomendowany przez nas olej może być wykorzystany zarówno do przedmiotów znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przy pomocy produktu odświeżymy wygląd podłóg czy mebli ogrodowych.

Wydajność:

Należy podkreślić, że wydajność oleju wynosi nawet do 30 m2/l. To jeden z najlepszych wyników w porównaniu z dostępnymi na rynku produktami.

Wady
Intensywny zapach:

Altax ALTALT00360 ma intensywny zapach, który okazuje się mało przyjemny i pozostaje wyczuwalny nawet przez kilka godzin od pomalowania danej powierzchni.

 

 

 

 

Sadolin Superdeck Tek 

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się olej Sadolin Superdeck. W opakowaniu znajduje się 2,5 l substancji do pielęgnacji drewna na tarasach. W celu najefektywniejszego zabezpieczenia drewna należy nałożyć 2 warstwy. Ich całkowity czas schnięcia to 24 h. Wydajność opakowania tego produktu to około 18 m2.

Prezentowany olej bardzo dobrze zabezpiecza drewniane powierzchnie (meble, tarasy, boazerię) przed działaniem wilgoci. Dzięki użyciu tego produktu drewno zostaje odżywione, a jego kolor uwydatniony. Po aplikacji substancji zauważysz, że słoje znacznie lepiej się prezentują. Produkt wnika głęboko w strukturę drewna i odżywia je. Dlatego drewno nie jest narażone na gnicie i pęknięcia. Co więcej, powierzchnia jest też znacznie bardziej odporna na działanie nieprzyjaznych czynników atmosferycznych, jak mróz, upał i wilgoć.

Internauci, którzy zakupili ten produkt, są z niego bardzo zadowoleni. Olej może być używany na wielu typach drewna, w tym egzotycznych odmianach. Substancja jest łatwa w aplikacji oraz bardzo wydajna. Co więcej, po 24 godzinach od nałożenia powierzchnia jest sucha i gotowa do użytku.

Sadolin Superdeck to olej do tarasów dostępny w 2,5 l opakowaniu. Wydajność produktu wynosi do 18 m2/l.

Zalety
Dobrze się rozprowadza:

Jak wynika z opinii użytkowników, olej ma odpowiednią konsystencję, dlatego wygodnie się go rozprowadza. Docenią to w szczególności osoby niemające doświadczenia w tego typu pracach.

Wzmacnia strukturę drewna:

Sadolin Superdeck zawiera wiele cennych składników, które wnikają głęboko w strukturę drewna i ją wzmacniają. W efekcie pomalowana powierzchnia wykazuje większą odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Matowe wykończenie:

Olej pozostawia matowe wykończenie, które według wielu konsumentów wygląda elegancko.

Wady
Konieczność nałożenia kilku warstw:

Aby dokładnie pokryć drewnianą powierzchnię, trzeba nałożyć kilka warstw roztworu.

Długi czas schnięcia:

Olej stosunkowo długo schnie. W efekcie potrzeba nam zazwyczaj 2 dni, aby dobrze pomalować określoną powierzchnię.

 

 

 

 

Osmo 010

 

Wiele osób poszukujących dobrej jakości oleju do drewna zainwestowało w Osmo 010. Produkt powstał z myślą o tarasach wykonanych z termodrewna, choć substancja dobrze zabezpiecza też drewna szlachetne. Ponieważ emulsja chroni powierzchnie przed wilgocią i promieniami UV, można jej użyć do zabezpieczania mebli ogrodowych. Pojemność opakowania to 2,5 l.

Po aplikacji oleju powierzchnia zostaje wygładzona, a kolor uwydatniony. Dzięki temu możesz obserwować słoje na drewnie. Poza tym na meblu pozostaje cienka warstwa ochronna o właściwościach hydrofobowych. Co więcej, drewno zabezpieczone przez ten olej wykazuje znacznie większą odporność na zabrudzenia. W opakowaniu znajduje się 2,5 l preparatu, co wystarczy na pokrycie powierzchni 24 m2 (dwie warstwy).

Nie jest to najtańszy środek, jednak warto w niego zainwestować. Olej jest bardzo wydajny, a co ważniejsze efektywny. Wiele osób jest zadowolonych z krycia produktu, jak i jego wydajności. Olej jest przejrzysty, jednak pozostawia jedwabisty połysk, przez co meble lepiej się prezentują.

Osmo 010 to olej przeznaczony do drewna tarasowego. Opakowanie zawiera 2,5 l płynu. Produkt jest dostępny w kilku kolorach.

Zalety
Mikroporowata powłoka:

Olej tworzy na powierzchni mikroporowatą powłokę, więc drewno może oddychać. To sprawia, że naturalny surowiec na dłużej zachowuje swój początkowy wygląd.

Nie odpryskuje:

Konsumenci doceniają to, że olej nie odpryskuje, dzięki czemu nie trzeba zbyt często odnawiać mebli tarasowych.

Wady
Aplikacja:

Niektóre osoby uważają, że produkt Osmo 010 nie ma najlepszej konsystencji, a w związku z tym aplikacja oleju nie należy do najprzyjemniejszych czynności.

Zapach:

Roztwór ma intensywny, lekko duszący zapach. Trzeba wziąć pod uwagę, że utrzymuje się on stosunkowo długi czas.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...