Okulary ochronne ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chcesz skutecznie zabezpieczyć oczy w trakcie wykonywania różnego rodzaju prac? Jeśli tak, powinieneś zapoznać się rankingiem okularów ochronnych, który znajdziesz na naszej stronie. Artykuł zawiera opisy kilku modeli, które według konsumentów są jednymi z najlepszych produktów dostępnych obecnie na rynku. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowały się gogle ochronne Uvex Carbonvision 9307.375. Prezentowany model wyróżnia solidne wykonanie. Na powierzchni szybki nie pojawiają się zarysowania, które mogłyby ograniczać widoczność. Warto dodać, że okulary wyposażono w łatwy do regulacji pasek pozwalający dostosować model do potrzeb konsumenta. Produkt niewiele waży, dlatego użytkownik ma zagwarantowany komfort w trakcie pracy. Osoby, które miały okazję przetestować gogle twierdzą, że zapewniają one skuteczną ochronę. Na drugim miejscu w rankingu znalazły się okulary ochronne Bosch 11608M0005B przeznaczone do prac z laserem. Produkt jest dobrze wyprofilowany, dlatego nie ześlizguje się z nosa. Jeśli chcesz poznać inne, ciekawe modele, zachęcamy do przeczytania wszystkich opisów zawartych w zestawieniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie okulary ochronne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli znane są Ci przepisy BHP, to zapewne wiesz, że wiele czynności, nie tylko w miejscu pracy, ale również podczas domowych remontów, wymaga noszenia okularów ochronnych.  Musisz bowiem wiedzieć, że na placach budowy, w warsztatach czy w przemyśle ciężkim jest wiele pyłków i odpadów, które stanowią wielkie zagrożenie dla Twojego wzroku. Równie niebezpieczne są lasery i różnego typu promieniowanie. Niestety uszkodzenia gałki ocznej nie da się cofnąć. Z tego powodu, niezwłocznie powinieneś dokonać zakupu odpowiedniego sprzętu. Dlatego właśnie, specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy ten oto poradnik na temat tego, jakie okulary ochronne wybrać.

Przeznaczenie okularów

Przed zakupem odpowiednich okularów, należy zastanowić się, przed jakimi zagrożeniami mają Cię chronić. Od tego jest bowiem uzależnione, jakie szkła powinny się znajdować w Twoich goglach. Zdecydowana większość okularów ochroni ludzkie oko przed zagrożeniami mechanicznymi, jak pył, drobne obiekty i uderzenia. Problem zaczyna się w przypadku bardziej konkretnych zagrożeń, jak temperatury. Niestety nie każdy model będzie w stanie uchronić nas przed zmiennymi temperaturami, gorącymi płynami, parą wodną, płomieniami czy rozbryzgami roztopionego metalu. Tak samo w przypadku zagrożeń chemicznych, do których zaliczamy krople kwasów, zasad, rozpuszczalników czy zainfekowanej krwi.

Ostatnim rodzajem zagrożeń, przed którymi musimy chronić nasze oczy są różnego rodzaju promieniowania. Pod tym pojęciem kryją się wszelkie rodzaje laserów, podczerwień, nadfiolet, ale również światło widzialne. Wymienione niebezpieczeństwa różnią się od siebie diametralnie. Należy pamiętać, że nie każde okulary są w stanie ochronić nasze oczy przed nimi wszystkimi. Dlatego przed zakupem należy odpowiednio oszacować, z jakim rodzajem niebezpieczeństwa mamy do czynienia w pracy i pod tym kątem dobrać swoje okulary ochronne.

 

Waga

Dość kluczowym czynnikiem jest waga okularów, gdyż wpływa ona na komfort noszenia. W pierwszej kolejności należy pamiętać, że jeśli nasza praca wymaga ciągłej osłony oczu, to nasz sprzęt nie może być za ciężki. Jak podają liczne badania, jeśli noszone w zakładzie pracy gogle ważą za dużo, pracownicy często rezygnują z ich noszenia. Jest to złamanie zasad BHP, i niestety może to nas kosztować utratę wzroku. Równocześnie warto podkreślić, że zbyt lekkie modele, często wykonane są z materiałów o niskiej jakości. Przez to są dużo bardziej awaryjne i nie uchronią Twoich oczu przed niebezpieczeństwem.

 

Jakie soczewki wybrać?

Jedną z ważniejszych decyzji, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć, będzie zdecydowanie, jakie soczewki powinny znajdować się w naszych okularach. Najpopularniejsze na rynku są soczewki bezbarwne. Przydają się one, gdy pracujemy wewnątrz i niezbędne jest nam światło słoneczne. Soczewki bezbarwne zdecydowanie poprawia widoczność w zamkniętych pomieszczeniach.

Innym modelem są soczewki przeciwsłoneczne. Posiadają one specjalnie przyciemniane szkło z odpowiednio dobranym filtrem, dzięki czemu promienie słońca nie podrażniają naszego wzroku. Wykorzystywane są one, gdy pracujemy na świeżym powietrzu.  Kolejnym, nieco mniej popularnym modelem, są soczewki znajdujące się w goglach spawalniczych. Ochraniają one ludzkie oko przed urazami mechanicznymi, podczerwienią oraz światłem widzialnym.

 

Ochrona przed promieniowaniem czy przed parowaniem – jakie okulary ochronne są najlepsze?

Okulary należy dobrać sugerując się wykonywanym zawodem. Jeśli często pracujesz przy zmiennych temperaturach, to model, który zapobiega parowaniu szkieł, będzie dla Ciebie idealny. Zazwyczaj jest on wyposażony w specjalną i wyjątkowo grubą gumę, która zapobiega skraplaniu się pary na wewnętrznych ściankach okularów. Co więcej, takie sprzęty często posiadają opcję wentylowanych oprawek. Z kolei, jeśli Twoje zajęcia zmuszają Cię do pracy przy różnych promieniowaniach, należy zdecydować się na model, który właśnie przed tym ochroni Twój wzrok. Szkła w takich produktach są często dużo grubsze, dzięki czemu oko jest bezpieczne.

Komfort noszenia

Kolejną kluczową kwestią jest komfort noszenia. Składa się na niego, wspomniana wcześniej waga. Ważna jest również możliwość regulowania długości opaski, tak by dopasowała się ona do Twojej głowy. Choć wydaje się to oczywiste, nie każdy model na rynku posiada taką opcję. Dlatego przed zakupem upewnij się, że sprzęt, który pragniesz zakupić to posiada. Jeśli jednak okulary ochronne nie mają opaski to należy sprawdzić, czy zaczepki dobrze trzymają się na uszach. Jest to bardzo istotne, bowiem w czasie intensywnej pracy nie każdy może pozwolić sobie na ciągłe poprawianie okularów na nosie.

Bardzo istotny jest również materiał użyty do budowy obramowania gogli. Jeśli będzie on za twardy, może podrażniać Twoją skórę, co zdecydowanie obniży komfort noszenia. Zalecany jest zakup modeli wykonanych z miękkich tworzyw sztucznych, które nie uciskają i nie odparzają skóry.

 

Okulary ochronne w dobrych cenach

Przeciętna cena dobrego sprzętu to ok. 30 zł. Profesjonalny i bezpieczny model, który posiada wszelkie niezbędne atesty można kupić za ok. 50 zł. Ponieważ koszty takich produktów nie są zbyt wysokie, sugerowany jest zakup możliwie jak najbardziej nowoczesnego i wielofunkcyjnego sprzętu. Taki typ okularów jest zazwyczaj najdroższy. Należy jednak pamiętać, że jeśli ulegniemy wypadkowi w czasie pracy to skutki uszkodzenia oka są nieodwracalne.

 

 

Najlepsze okulary ochronne w 2021 roku

 

Najbardziej podstawowym narzędziem, które ochroni Twoje oczy w czasie pracy są okulary ochronne. Zapewniają one niezbędne zabezpieczenie przed różnymi czynnikami biologicznymi, chemicznymi, mechanicznymi, a nawet termicznymi. Ich noszenie jest konieczne, jeśli chcemy uniknąć wypadków w miejscu pracy i w domu. Należy bowiem pamiętać, że ludzkie oko jest wyjątkowo wrażliwe i bardzo łatwo je zranić. Dlatego podczas takich prac, jak wiercenie, piłowanie czy rąbanie drewna powinniśmy zadbać o to, aby zawsze nosić odpowiednią osłonę. Aby ułatwić Ci wybór tego typu produktu, przygotowaliśmy ten oto ranking okularów ochronnych.

 

Nasze zalecenia

 

Uvex Carbonvision 9307.375

 

Pierwszym produktem w naszym zestawieniu są okulary ochronne marki Uvex. Prezentowany model, Carbonvision 9307.375, to dość nowoczesny sprzęt.

Jego ramki cechują się niewielką wagą (wynosi ona tylko 46 gram), dzięki czemu komfort noszenia jest naprawdę duży. Co więcej, okulary posiadają naprawdę dobrą przyczepność, co sprawia, że nie zsuną się w czasie pracy. Dzieje się tak dzięki wyjątkowo dobrej uszczelce, która przylega do skóry i chroni nasze oczy przed pyłkami i temperaturami z zewnątrz.

Dużym atutem okularów jest powłoka supravision extreme, która eliminuje zaparowywanie szkiełek. Jest to niezwykle istotne podczas pracy z substancjami o wysokich temperaturach. Nie musisz się obawiać, że będziesz musiał przerywać pracę, by wyczyścić szkła. Ponadto, dzięki całkowitej ochronie oczu przed promieniami UV, są to najlepsze okulary ochronne na polskim rynku.

Cechuje je również stosunkowo spora odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są one w stanie wytrzymać uderzenie ciała stałego o energii do 120 m/s. Prezentowane okulary ochronne zyskały wiele pochlebnych opinii konsumentów, którzy docenili ich funkcjonalność podczas prac domowych.

Uvex Carbonvision 9307.375 to okulary ochronne przeznaczone do stosowania podczas prac m.in. w budownictwie czy przemyśle chemicznym. Szybę wykonano z poliwęglanu.  

Zalety
Waga:

Opinie konsumentów wskazują, że prezentowane okulary ochronne niewiele ważą, dlatego można mieć pewność, że ich noszenie jest komfortowe. Zdaniem użytkowników produkt jest niemal niewyczuwalny.

Szybka:

Zrobiona z poliwęglanu szyba została pokryta specjalną powłoką, która ma za zadanie chronić przed zaparowaniem. W efekcie przez cały czas mamy zapewnioną bardzo dobrą widoczność, bez względu na to, jaką pracę aktualnie wykonujemy.

Pasek:

Regulowany pasek pozwala dopasować okulary ochronne do indywidualnych potrzeb użytkownika. Warto dodać, że pasek wykonano z miękkich materiałów, więc nie ma obaw o pojawienie się podrażnień na skórze.

Certyfikat:

Produkt ma certyfikat CE, a także spełnia wszystkie, wymagane prawem normy. Daje to gwarancję dobrej jakości, a tym samym skutecznej ochrony.

Funkcjonalność:

Model przystosowany jest do noszenia razem z półmaskami, a także czapkami ochronnymi, co zdaniem Internautów jest dużym atutem.

Wady
Wymiana:

Choć producent zapewnia, że istnieje możliwość wymiany szybki w razie jej uszkodzenia, konsumenci twierdzą, że czynność ta jest skomplikowana.

 

 

 

 

Bosch 11608M0005B

 

Drugim modelem w naszym zestawieniu są okulary ochronne Bosch – znanego na całym świecie producenta AGD. Wiele sprzętów tej marki odznacza się precyzyjnym wykonaniem i dużą niezawodnością. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu – 11608M0005.

Do największych zalet tego sprzętu należy to, że są okulary ochronne do pracy z laserami. Model ten ochroni Twoje oczy przed wszystkimi rodzajami laserów.

Producent zaznacza, że sprzęt należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie posiada on gąbki amortyzującej, zatem nie powinien być używany w pracy z gazami.

Opinie o okularach ochronnych marki Bosch są bardzo pochlebne. Model ten chwalony jest za to, że zapewnia dobrą ochronę w czasie pracy z laserami.

Bosch 11608M0005B to okulary ochronne przeznaczone do pracy z laserem i poprawiające widoczność promienia elektromagnetycznego. Produkt ma czerwono-czarny kolor.

Zalety
Wygoda:

Okulary ochronne są wykonane z lekkich materiałów, dlatego ich noszenie jest wygodne. Osoby, które na co dzień korzystają z tego produktu zapewniają, że jest on wygodny w noszeniu.

Budowa:

Dobrze wyprofilowany nosek i odpowiednio dobrane zauszniki sprawiają, że model nie zsuwa się z nosa. To daje pewność, że będziemy mieć zapewnioną skuteczną ochronę przez cały czas pracy i nie będziemy musieli co chwilę poprawiać okularów.

Szyba:

Wykonana z mocnych tworzyw szyba wykazuje odporność na zarysowania. Dzięki temu nie musimy się martwić, że będziemy musieli szybko wymieniać produkt na nowy.

Design:

Choć w przypadku okularów ochronnych design ma drugorzędne znaczenie, wiele osób podkreśla, że produkt nie tylko dobrze chroni oczy, ale też ładnie się prezentuje.

Wady
Etui:

Część osób twierdzi, że sporym minusem jest brak etui dołączonego do zestawu. Konieczny jest więc zakup specjalnego pokrowca.

 

 

 

 

Yato YT-7360

 

Trzecim produktem, który pragniemy polecić to sprzęt marki Yato. Cechuje się on stosunkowo dobrym wykonaniem i zadowalającą wytrzymałością. Największą zaletą sprzętu jest jego cena, są to bowiem dobre i tanie okulary ochronne w naszym zestawieniu. Należy jednak podkreślić, że nie wpływa to, na ich skuteczność.

Prezentowany model, YT-7360 bardzo dobrze uchroni Twoje oczy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przez specjalistów polecany jest do używania podczas pracy w przemyśle, serwisach samochodowych oraz usługach budowlanych.

Co więcej, produkt ten na pewno przyda się również w każdym domu podczas prac remontowych. Szkła, które zostały wykonane z transparentnego policarbonu, stanowią najbardziej podstawową zasłonę Twoich oczu przed różnymi obiektami i niebezpiecznymi pyłkami.

Szybki tego sprzętu są wyjątkowo odporne na zarysowania. Należy zaznaczyć, że model ten jest lekki – jego waga wynosi jedynie 47 g. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu wysoko oceniają jego solidne wykonanie.

Yato YT-7360 to bardzo dobre okulary ochronne do 10 zł odpowiednie do prac przy obróbce metali, drewna czy tworzyw sztucznych. Produkt wykonano z poliwęglanu. Model ma bezbarwny kolor.

Zalety
Zauszniki:

Konsumenci wskazują, że prezentowane okulary mają odpowiednio wyprofilowane i mocne zauszniki. W rezultacie produkt nie zsuwa się z nosa, co mogłoby być nie tylko kłopotliwe, ale też niebezpieczne.

Bezpieczeństwo:

Model zapewnia skuteczną ochronę oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także uderzeniami niewielkich cząsteczek osiągających prędkość 45 m/s.

Dopasowanie:

Produkt ma odpowiednią budowę, dlatego dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy. Internauci zapewniają, że nic nie uwiera skóry w trakcie użytkowania modelu.

Wady
Zarysowania:

W nielicznych opiniach można przeczytać, że na powierzchni stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania, które nieco ograniczają widoczność. Dlatego tak ważne jest to, aby przechowywać gogle w bezpiecznym miejscu i czyścić je delikatną szmatką.

 

 

 

 

Uvex Pheos 

 

Okulary ochronne Uvex Pheos cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów, dlatego też postanowiliśmy uwzględnić je w naszym zestawieniu. Wspomniany model przeznaczony jest do różnego rodzaju prac mechanicznych tj. rozdrabnianie czy szlifowanie. Produkt dobrze chroni przed odpryskami i uderzeniami.

Okulary zostały zrobione z poliwęglanu, czyli materiału wykazującego odporność na uszkodzenia. W rezultacie na powierzchni szyb nie pojawiają się zarysowania. Warto wspomnieć, że szybka pokryta jest powłoką Supravision HC-AF, która zabezpiecza przed zaparowaniem, a także zarysowaniem. Prezentowany model gwarantuje szerokie pole widzenia. Konsumenci zaznaczają, że obraz pozbawiony jest zniekształceń, co umożliwia precyzyjną pracę. Zauszniki są dobrze wyprofilowane i pokryte przyjemnym dla skóry materiałem, co ogranicza ryzyko podrażnień.

Osoby, które na co dzień używają okularów ochronnych Uvex Pheos twierdzą, że dobrze zabezpieczają one oczy i są wytrzymałe. W efekcie ich zakup to inwestycja na długi czas. Produkt spełnia wszelkie wymogi, a jego jakość potwierdzona została certyfikatem CE.

Okulary ochronne Uvex Pheos przeznaczone są do prac mechanicznych tj. szlifowanie czy rozdrabnianie. Model wykonano z poliwęglanu. Produkt ma żółty kolor.

Zalety
Szybka:

Poliwęglanowa szybka wykazuje dużą odporność na zarysowania, co daje pewność, że model będzie należycie spełniał swoje zadanie i nie będzie konieczności jego zbyt szybkiej wymiany.

Supravision HC-AF:

Powłoka Supravision HC-AF stanowi skuteczne zabezpieczenie przed zaparowaniem, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nasze pole widzenia zostanie ograniczone, a w rezultacie nie będziemy mogli precyzyjnie wykonać powierzonego zadania.

Certyfikat:

Produkt ma certyfikat CE. Warto również dodać, że model spełnia wszystkie, przewidziane prawem normy. Stanowi to potwierdzenie wysokiej jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Wady
Nosek:

W opiniach niektórych osób pojawia się informacja, że nosek nie jest dobrze wyprofilowany, co może powodować dyskomfort w trakcie użytkowania.

Design:

Część osób uważa, że żółty kolor okularów nie każdemu przypadnie do gustu.

 

 

 

 

Panoply TOBA2T5

 

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu są wysokiej klasy okulary ochronne Panoply TOBA2T5. Prezentowany model to niezwykle bezpieczne gogle spawalnicze. Ich największą zaletą jest specjalna, podnoszona szybka, która cechuje się 5 stopniem zaciemnienie. Możesz więc mieć pewność, że Twój wzrok jest odpowiednio chroniony.

Sprzęt ten jest niezwykle wygodny. Jego oprawa została wykonana z dość miękkiego materiału PCV, która nie rani skóry, a jednocześnie uchroni Twoje oczy. Produkt ten będzie odpowiedni dla osób o każdym kształcie i wielkości głowy, bowiem załączona opaska jest elastyczna i posiada możliwość regulowania długości.

Okulary ochronne zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu gwarantują Tobie pełnię bezpieczeństwa.

Soczewki wewnętrzne zrobione są z bezbarwnego poliwęglanu, z kolei zewnętrzne ze szkła mineralnego. Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że są to niezastąpione gogle podczas wszelkich prac spawalniczych.

Panoply TOBA2T5 to okulary ochronne przeznaczone do prac spawalniczych. Produkt wyposażono w podnoszoną szybkę. Ramkę zrobiono z PCV.

Zalety
Regulacja:

Użytkownik ma możliwość regulowania obwodu paska. W ten sposób może łatwo dopasować gogle do swoich potrzeb. W efekcie nie trzeba się obawiać, że produkt nie będzie dobrze przylegać do skóry.

Soczewki:

Z uwagi na to, że soczewki wykonano z odpornego na uszkodzenia poliwęglanu i szkła mineralnego na ich powierzchni nie pojawiają się zarysowania.

Wady
Wygoda:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że po pewnym czasie użytkowania produkt zaczyna uwierać, co odwraca uwagę użytkownika od wykonywanej pracy.

Wentylacja:

Niektóre osoby twierdzą, że system wentylacji powinien być lepiej opracowany.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Wolfcraft WF488900

 

Następnym sprzętem w naszym rankingu jest skórzane etui na okulary marki Wolfcraft. Model WF488900 zasługuje na szczególną uwagę ze względu na duże wartości estetyczne. Na początku należy podkreślić, że etui zostało wykonane z wysokiej jakości, niezwykle twardej skóry ekologicznej.

Dzięki temu nie tylko chroni Twoje okulary podczas prac remontowych, ale również nienagannie się prezentuje. Etui zostało specjalnie wyprofilowane, tak, aby mogło pomieścić w środku wszystkie okulary o tradycyjnych rozmiarach.

Jest to idealna forma ochrony przed zabrudzeniami, kurzem czy upadkiem w czasie domowych porządków, a także pracy na budowie, w garażu czy przemyśle ciężkim. Co więcej, model ten posiada dwie szlufki, dzięki którym masz możliwość przymocowania go do paska.

W ten sposób, zawsze będziesz mieć pod ręką swoje okulary. Wielu konsumentów bardzo chwali sobie zakup etui marki Wolfcraft. Podkreślają oni, że dzięki niemu nie muszą sią martwić o zniszczenie swoich cennych okularów w czasie pracy.

 

 

 

Jakie okulary ochronne Uvex wybrać?

 

Okulary ochronne mają za zadanie chronić nasze oczy przed szkodliwymi czynnikami mogącymi uszkodzić nasz wzrok, np. różnego rodzaju pyłami. W wielu zawodach stosowanie okularów jest wymagane i określone w zasadach BHP, ponieważ w wyniku długotrwałej ekspozycji na szkodliwe czynniki może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń wzroku. Aby zakup okularów przebiegł szybko i sprawnie, spróbujemy przekazać Ci informacje o cechach, na które powinieneś zwrócić uwagę. Jako modele posłużą nam produkty marki Uvex. Są one cenione za jakość na całym świecie.

Marka Uvex oprócz okularów ochronnych produkuje także sprzęt narciarski, w tym popularne gogle wykorzystywane przez najpopularniejszych sportowców. Wszystkie produkty sygnowane znakiem Uvex są testowane i są jednymi z najchętniej wybieranych okularów na świecie.

Przy podejmowaniu decyzji zakupowej musimy wiedzieć, jakie będzie przeznaczenie okularów. Większość modeli ma za zadanie chronić nasze oczy przed uszkodzeniami mechanicznymi, opiłkami czy pyłem. Jeśli w pracy będziemy się stykać z takimi zagrożeniami, jak wysokie temperatury musimy wybierać modele dedykowane właśnie temu typowi zagrożenia. Nawet najlepsze okulary ochronne Uvex nie zapewnią nam ochrony od czynników, na których działanie nie są odporne.

Przed zakupem przymierzmy kilka modeli, aby jak najlepiej wybrać wagę okularów. Nie mogą one być zbyt ciężkie. W zasadzie nie powinniśmy czuć, że mamy je na nosie. Wówczas nie będą nam one przeszkadzały w wykonywaniu pracy.

Najlepsze okulary ochronne Uvex w 2021 roku są bardzo solidne i odporne na uszkodzenia. Jeśli ich szkła są bezbarwne, bardzo dobrze sprawdzą się one podczas pracy w pomieszczeniach. Gdy większość czasu pracy spędzamy na zewnątrz, zdecydujmy się na ciemniejsze soczewki przeciwsłoneczne wyposażone w specjalny filtr UV. Szkła w goglach spawalniczych chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem oraz urazami mechanicznymi. Z kolei, jeśli mamy styczność z wysokimi temperaturami najbardziej praktyczne będą dla nas soczewki, które zapobiegają parowaniu szkieł. Niektóre modele mają również wentylowane szkła, co znacznie zwiększa komfort ich noszenia. Jeśli obawiamy się, że w trakcie pracy nasze okulary mogą nam się zsunąć, zdecydujmy się na zakup gogli, których pasek dobrze przytrzyma szkła tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń wzroku. Ważny jest wówczas również materiał, z którego zostało wykonane obramowanie gogli. Ponieważ ściśle przylegają one do twarzy, nie powinny w żaden sposób odparzać skóry.

 

 

Okulary ochronne Uvex – ranking

 

 

Uvex I-VO 9160 076

 

Okulary Uvex I – VO 9160 076 chronią nasze oczy przed odpryskami oraz chemikaliami. Kąt nachylenia szybki jest regulowany, tak jak zauszniki, dzięki czemu produkt można idealnie dopasować do swojej głowy.

Model doskonale nadaje się do prac mechanicznych, takich jak szlifowanie czy rozdrabnianie. Obudowa jest wykończona miękkim materiałem w miejscach, które są szczególnie narażone na ucisk, czyli na czole, uszach i nosie. Zauszniki zostały wyposażone w technologię Quattroflex mającą redukować ucisk wrażliwych miejsc. Miękki nosek zapobiega zsuwaniu się okularów oraz powoduje, że nie czujemy okularów. Szybka ściemniająca chroni przed promieniami słonecznymi, możemy więc bez obawy pracować w okularach również na zewnątrz.

Osoby wykonujące pracę w prezentowanych okularach chwalą je za wygodę. Efekt ten  został uzyskany dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Nowoczesny design okularów przypomina nam, że okulary do pracy nie muszą wyglądać nieestetycznie i nudno.

 

 

 

 

Uvex Pheos 

 

Uvex Pheos to model przeciwodpryskowy z niezaparowującymi szkłami. Te okulary ochronne Uvex w dobrej cenie zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale są według wielu osób bardzo atrakcyjne.

Ten model jest przeznaczony do ochrony przed odpryskami i uderzeniami. Transparentna szybka z powłoką Supravision HC – AF nie zaparowuje. Jest ona również odporna na zarysowania. Sferyczne szkła zapewniają nieograniczone pole widzenia. Produkt będzie doskonały do prac mechanicznych – tokarskich, szlifowania i rozdrabniania. Nowoczesny design znacznie uprzyjemnia noszenie tego modelu okularów.

Zdaniem kupujących to jedne z najlepszych okularów dostępnych na rynku. Zauszniki wykonane z miękkiego materiału gwarantują wysoki komfort użytkowania modelu. Pojedyncza szybka pozwala na widzenie pomimo zaparowania czy zarysowań.  Poza tym szybka daje pole widzenia 180 stopni, co znacznie zwiększa komfort widzenia. Również filtry chroniące przed nadfioletem przyczyniają się do większego zainteresowania modelem. 

 

 

 

 

Uvex 9302 Ultrasonic 

 

Jeśli potrzebujesz sprzętu odpornego na odpryski, gogle Uvex 9302 Ultrasonic będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Prezentowany produkt to typ OTG, dzięki czemu można go nosić z okularami korekcyjnymi.

Model sprawdzi się dobrze wszędzie tam, gdzie oczy narażone są na zanieczyszczenie pyłami i kurzem. To dobry zakup dla pracowników branż, takich jak spawalnictwo czy budownictwo. Szybki nie zaparowują, a także są odporne na zarysowania. Pojedyncze szkła dają 180 stopniowe pole widzenia bez ryzyka zniekształceń optycznych.

Kupujący cenią model za lekkość. Również możliwość wymiany szybki jest wygodne, zwłaszcza gdy okularów używa się dość często i są one narażone na zniszczenie. Poza tym produkt ma certyfikaty, które potwierdzają jego innowacyjność. Filtry zawarte w szybkach chronią oczy przed nadfioletem. To innowacyjny produkt, który przypadnie do gustu pracownikom wykonującym intensywną pracę fizyczną.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status