Odkurzacze przemysłowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.18

 

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacz budowlany to niezbędne urządzenie na każdej budowie. Jest ono idealne do oczyszczenia powierzchni z kurzu,  gipsu, czy innych, drobnych przedmiotów. W efekcie, możemy pracować w czystym miejscu. Na rynku znajdziemy dużo urządzeń tego typu. Wybór tego odpowiedniego może być więc dla nas nie lada zadaniem. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, o tym jaki odkurzacz przemysłowy wybrać.

Dlaczego odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy, jest idealny do środowiska, w którym możemy napotkać bardzo dużo pyłów. Konstrukcja jego silnika chroni go przed przedostaniem się do jego wnętrza wszelkich pyłów. Dlatego sprawdza się lepiej niż domowy odkurzacz. Co więcej, silnik odkurzacza budowlanego ma większą moc, co sprawia, że skutecznie wciąga kurze. Zwykłe urządzenie nie jest w stanie dokładnie oczyścić miejsca, w którym występuje tak wiele pyłów. Wiele modeli pracuje również na mokro, co tylko ułatwia i przyśpiesza sprzątanie.

 

Najlepszy odkurzacz przemysłowy – typy

W odkurzaczach przemysłowych zostają użyte różnego rodzaju filtry. Bazując na nich, dzielimy urządzenia tego typu na trzy główne rodzaje. Ich filtry zostały oznaczone literkami. Są to:

klasa L – odkurzacze, które posiadają filtr tego typu bardzo dobrze i szybko wciągają pyły i kurze.  Potrafią posprzątać także kruszywo, małe odpady z robót stolarskich, a także obróbki tworzyw sztucznych. Odkurzacz tego rodzaju poradzi sobie również ze żwirem i piaskiem. Jest on odpowiedni do środowiska pracy, gdzie maksymalne stężenie pyłu nie przekracza MAC > 1mg / m3.

klasa M – potrafią wciągnąć wszystko, co odkurzacz z filtrem klasy L, a na dodatek poradzą sobie również z odpadami gipsowymi i z farb. Nie jest dla nich problemem pozbycie się pyłów od zapraw i różnego rodzaju wypełniaczy. Odkurzaczy tego typu używać można kiedy stężeniu pyłu wynosi MAC > 0,1 mg / m3.

klasa H – jest to filtr, który jest wykorzystywany do najgorszych odpadów. Najczęściej są to metale ciężkie, pleśń, wełna mineralna, a także odpady z azbestu, ołowiu i kadmu.  Mogą być one używane w środowisku, w którym stężenie pyłu wynosi MAC < 0,1 mg / m3. Takie miejsce jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego też, bardzo często odkurzacze przemysłowe z filtrem klasy H mają również filtr wodny. Sprawia on, że wszystkie pyły są dokładnie sprzątnięte z danego pomieszczenia. Staje się ono bezpieczne dla naszego zdrowia. Odkurzacz tego typu jest jednak trochę cięższy od pozostałych rodzajów. Możemy jednak sobie z tym poradzić, wybierając model, który wyposażony jest w wózek. W efekcie, operowanie nim nie sprawi już nam problemu.

Dobrą opcją jest kupno modelu, który posiada samooczyszczający się filtr. Dzięki temu, że jego czas pracy będzie o wiele dłuższy.

 

Moc – jaki odkurzacz przemysłowy jest najlepszy?

Najbardziej efektowne odkurzacze przemysłowe, to te o mocy od 1200 W do 1500 W. Sprzęt o mniejszej mocy zwykle nie potrafi wciągnąć większych drobinek, odpadów lub kruszywa. Do pozbywania się tylko pyłów, kupmy urządzenie o mocy wynoszącej około 1000 W. Jeżeli potrzebujemy silniejszego urządzenia, to zaopatrzymy się w sprzęt z dwoma silnikami.

 

Zbiornik

Na dużą budowę polecamy odkurzacz przemysłowy, który posiada duży zbiornik. Wymiana worków co chwilę nie jest zbyt komfortowa. Dlatego zaopatrz się w sprzęt, który cechuje się długą pracą, aby mógł odkurzyć jak największe powierzchnie. Najczęstszym wyborem jest zbiornik o pojemności 50 l. Najmniejsze mają pojemność około 40 l, a największe – 80 l. Odkurzacz z dużym zbiornikiem będzie ważył o wiele więcej od modelu z małym pojemnikiem, co może skutkować w problematycznym użytkowaniu i małej zwrotności.

Zwróćmy również uwagę na zasięg jego kabla. 2 metry długości mogą okazać się niewystarczające, jeżeli chcemy oczyścić duże obszary budowlane. Szczególnie, jeżeli produkt jest używany w wielu miejscach, a także, gdy chcemy go często przenosić. Dlatego też, przed zakupem urządzenia koniecznie sprawdźmy, jak długi jest jego kabel.

Worek

Odkurzacze przemysłowe zwykle nie posiadają worków. Nieczystości są umieszczane w specjalnym pojemniku. W porównaniu do worków, nie jest to wygodna opcja. Pojemnika nie możemy po prostu wyjąć i wyrzucić. Zbiornik, po opróżnieniu, trzeba oczyścić i poczekać aż wyschnie. Mimo to, odkurzacze bezworkowe są lepszą opcją, ponieważ mają większą pojemność. Polecamy modele, które posiadają otrząsacz. Akcesorium to umożliwi nam strzepnięcie filtra w środku sprzętu. Dzięki temu, pył nie rozprzestrzeni się po pomieszczeniu. Jest to więc dobry wybór dla wszystkich osób, które cierpią na alergie.

 

Dodatkowe akcesoria

Wybierzmy akcesoria zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami względem urządzenia. Możemy wybrać produkt, który posiada dodatkowe końcówki, które pomogą lepiej wciągać pyły. Bardzo użytecznym akcesorium są również rury teleskopowe. Pozwalają one nam sprawniej manewrować sprzętem.

 

Odkurzacze przemysłowe w dobrych cenach

Najprostsze odkurzacze przemysłowe o niedużej pojemności kosztują około 300 zł. Cena sprzętu rośnie wraz z dodatkowymi akcesoriami i rozmiarami zbiornika. Produkty, do których dołączony został wózek, i które mają bardzo dużą pojemność zwykle kosztują około 2 000 zł.

 

 

Najlepsze odkurzacze przemysłowe w 2018 roku

 

Duże, przestronne pomieszczenia szybko się brudzą. Aby zachować należyty porządek w miejscu pracy, nie wystarczy zwykła miotła. Sprzętem, który pozwoli na wydajne sprzątanie nieczystości jest odkurzacz przemysłowy. W trakcie wyboru warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i zakupić model wyposażony w dodatkowe funkcje (mycie wykładzin, nadmuch). Poniższy ranking odkurzaczy przemysłowych ma na celu zapoznać Cię z najciekawszą ofertą dostępną na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Karcher WD 3

 

Karcher WD 3 to ciekawy model, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza. Sprzęt jest kompaktowy, co pozwala na jego wygodną obsługę. Urządzenie sprawdza się do usuwania suchych i wilgotnych zabrudzeń. Ponadto można go wykorzystać do wyczyszczenia niewielkich ilości wody z podłogi.

Produkt sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Można go używać do odkurzania samochodu, piwnicy, garażu i podjazdu. Sprzęt wyposażony jest w funkcję nadmuchu, która pozwala uporządkować liście na podwórku. Model ma do dyspozycji duży, 17 l zbiornik na nieczystości zrobiony z tworzywa sztucznego. Ponadto wąż ssący ma długość 2 m.

Ogromnym ułatwieniem w trakcie pracy jest możliwość odłożenia węża na znajdujący się na zderzaku zaczep. Użytkownik może korzystać w trakcie pracy z ssawki podłogowej na mokro/sucho lub ssawki szczelinowej. Moc tego urządzenia wynosi 1400 W. Ten dobry i tani odkurzacz przemysłowy cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Twierdzą, że ma dużą siłę ssania i jest bardzo lekki.

 

 

 

 

Numatic GVE370 George

 

Numatic GVE370 George to model cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników.  Pozwala on na pranie i odkurzanie wykładzin i dywanów. Po użytkowaniu produktu podłogi są wyraźnie odświeżone i pozbawione plam.

Model ten wyróżniają niewielkie rozmiary i waga (8,8 kg), co umożliwia komfortowe sprzątanie niewielkich pokojów. Sprawdzi się zarówno do profesjonalnego użytku, jak i w domu. Odkurzacz został wykonany z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że jest solidny i wytrzymały. Szczególną trwałością odznacza się niepękająca obudowa, która umożliwia obsługę nawet w trudnych warunkach.  

Zbiornik na nieczystości ma pojemność 15 l, co ważne w przypadku jego przepełnienia sprzęt się nie zapcha. Moc tego modelu to 1060 W. Można z nim pracować przez wiele godzin bez ryzyka przepalenia przewodów. Do zestawu dołączony jest bogaty zestaw końcówek, które umożliwiają mycie i odkurzanie wielu różnych powierzchni, a także trudno dostępnych miejsc. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i funkcjonalność.

 

 

 

 

Makita VC2512L

 

Odkurzacz przemysłowy, na który warto zwrócić uwagę to model Makita VC2512L. Produkt ten jest uniwersalny i sprawdzi się do sprawnego usuwania zarówno suchych, jak i mokrych zabrudzeń. Można z niego korzystać w domu i w warsztacie.

Moc silnika tego sprzętu wynosi 1000 W, co pozwala na wydajną pracę. Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 25 litrów. Takie rozmiary umożliwiają jego rzadkie opróżnianie. Dodatkowo długi wąż mierzący 3,5 m pozwala na wygodne manewrowanie urządzeniem i czyszczenie zabrudzonych powierzchni. Produkt waży jedynie 8 kg. Jego niewielkie rozmiary zapewniają wygodną obsługę i łatwe przenoszenie do odpowiedniego pomieszczenia.

Dołączonym wyposażeniem jest zestaw końcówek i elementów uzupełniających, na które składają się: rura prosta, adapter węża, filtr, rura wygięta, wąż, worek fizelinowy, worek foliowy, ssawka szczelinowa i ssawka do podłóg. Użytkownicy doceniają ten model za cichą pracę i wygodę obsługi.

 

 

 

 

Karcher Mv 6 P Premium Eu III 

 

Karcher Mv 6 P Premium Eu III to wysokiej jakości produkt, który charakteryzuje niskie zużycie energii elektrycznej. Moc tego modelu wynosi 1300 W, który pozwala na wciągnięcie uporczywego brudu w krótkim czasie. Sprzęt ten jest przystosowany do pracy zarówno w domu, jak i w biurze, czy warsztacie.

Urządzenie ma założony filtr, który można szybko i łatwo wyjąć, bez kontaktu z zabrudzeniami i sprawnie oczyścić go odkurzaczem. Dodatkowo produkt wyposażony jest w funkcję wydmuchu, co pozwala na uporządkowanie liści w ogrodzie. Ponadto model daje możliwość odstawienia ssawki na wygodny zaczep zainstalowany na obudowie.

Odkurzacz ma dołączony 30 l pojemnik na zanieczyszczenia. Został on wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, która zapewnia modelowi wiele lat pracy. Wąż ssący ma długość 2,2 m, więc manewrowanie i sprzątanie jest wygodne. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za duży zbiornik i jego wygodne opróżnianie.

 

 

 

 

Bosch GAS 15 PS 06019E5100 

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć prezentacji modelu Bosch GAS 15 PS 06019E5100. Sprzęt sprawdza się do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. Odkurzacz wyposażony jest w pojemnik na pył, który można zastąpić także specjalnymi workami na nieczystości.

Moc tego urządzenia wynosi 1100 W. Produkt ma funkcję dmuchawy, która pozwala na oczyszczenie podwórka i zebranie liści w jedno miejsce. Model wyposażony jest w częściowo automatyczne oczyszczanie filtra, które przedłuża jego żywotność.

Do zestawu sprzęt dołączony ma zbiornik na wodę o pojemności 15 l. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, waży jedynie 6 kg, co pozwala na wygodne przenoszenie go do wybranego pomieszczenia. Produkt można podłączyć do elektronarzędzi. Opinie o odkurzaczach przemysłowych producenta Bosch są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają model Bosch GAS 15 PS 06019E5100 za kompaktowe rozmiary i jakość wykonania.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4.61 out of 5)
Loading...