Odkurzacze przemysłowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.02.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W sklepach dostępnych jest wiele odkurzaczy przemysłowych, więc wybór konkretnego modelu nie jest prosty. Wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji szuka wskazówek w Internecie. Jeśli i Ty nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować, dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy ranking, który rozwieje Twoje wątpliwości. Zestawienie obejmuje 5 dobrej jakości produktów. Najlepszym odkurzaczem przemysłowym okazał się Karcher WD 3. Ma on stosunkowo dużą moc, więc dobrze radzi sobie z usuwaniem nawet uporczywych zabrudzeń. Urządzenie wyposażone zostało w filtr kartridżowy, który umożliwia pracę zarówno na suchych, jak i mokrych powierzchniach. W efekcie sprzęt okaże się pomocny w wielu sytuacjach. W komplecie użytkownik otrzymuje różnego rodzaju przyssawki. Są one solidnie wykonane. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się odkurzacz przemysłowy Numatic George GVE370. Ma on oryginalny wygląd, więc wyróżnia się na tle innych, dostępnych na rynku modeli. Sprzęt został wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw i jest łatwy w obsłudze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacz budowlany to niezbędne urządzenie na każdej budowie. Jest ono idealne do oczyszczenia powierzchni z kurzu,  gipsu, czy innych, drobnych przedmiotów. W efekcie, możemy pracować w czystym miejscu. Na rynku znajdziemy dużo urządzeń tego typu. Wybór tego odpowiedniego może być więc dla nas nie lada zadaniem. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, o tym jaki odkurzacz przemysłowy wybrać.

Dlaczego odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy, jest idealny do środowiska, w którym możemy napotkać bardzo dużo pyłów. Konstrukcja jego silnika chroni go przed przedostaniem się do jego wnętrza wszelkich pyłów. Dlatego sprawdza się lepiej niż domowy odkurzacz. Co więcej, silnik odkurzacza budowlanego ma większą moc, co sprawia, że skutecznie wciąga kurze. Zwykłe urządzenie nie jest w stanie dokładnie oczyścić miejsca, w którym występuje tak wiele pyłów. Wiele modeli pracuje również na mokro, co tylko ułatwia i przyśpiesza sprzątanie.

 

Najlepszy odkurzacz przemysłowy – typy

W odkurzaczach przemysłowych zostają użyte różnego rodzaju filtry. Bazując na nich, dzielimy urządzenia tego typu na trzy główne rodzaje. Ich filtry zostały oznaczone literkami. Są to:

klasa L – odkurzacze, które posiadają filtr tego typu bardzo dobrze i szybko wciągają pyły i kurze.  Potrafią posprzątać także kruszywo, małe odpady z robót stolarskich, a także obróbki tworzyw sztucznych. Odkurzacz tego rodzaju poradzi sobie również ze żwirem i piaskiem. Jest on odpowiedni do środowiska pracy, gdzie maksymalne stężenie pyłu nie przekracza MAC > 1mg / m3.

klasa M – potrafią wciągnąć wszystko, co odkurzacz z filtrem klasy L, a na dodatek poradzą sobie również z odpadami gipsowymi i z farb. Nie jest dla nich problemem pozbycie się pyłów od zapraw i różnego rodzaju wypełniaczy. Odkurzaczy tego typu używać można kiedy stężeniu pyłu wynosi MAC > 0,1 mg / m3.

klasa H – jest to filtr, który jest wykorzystywany do najgorszych odpadów. Najczęściej są to metale ciężkie, pleśń, wełna mineralna, a także odpady z azbestu, ołowiu i kadmu.  Mogą być one używane w środowisku, w którym stężenie pyłu wynosi MAC < 0,1 mg / m3. Takie miejsce jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego też, bardzo często odkurzacze przemysłowe z filtrem klasy H mają również filtr wodny. Sprawia on, że wszystkie pyły są dokładnie sprzątnięte z danego pomieszczenia. Staje się ono bezpieczne dla naszego zdrowia. Odkurzacz tego typu jest jednak trochę cięższy od pozostałych rodzajów. Możemy jednak sobie z tym poradzić, wybierając model, który wyposażony jest w wózek. W efekcie, operowanie nim nie sprawi już nam problemu.

Dobrą opcją jest kupno modelu, który posiada samooczyszczający się filtr. Dzięki temu, że jego czas pracy będzie o wiele dłuższy.

 

Moc – jaki odkurzacz przemysłowy jest najlepszy?

Najbardziej efektowne odkurzacze przemysłowe, to te o mocy od 1200 W do 1500 W. Sprzęt o mniejszej mocy zwykle nie potrafi wciągnąć większych drobinek, odpadów lub kruszywa. Do pozbywania się tylko pyłów, kupmy urządzenie o mocy wynoszącej około 1000 W. Jeżeli potrzebujemy silniejszego urządzenia, to zaopatrzymy się w sprzęt z dwoma silnikami.

 

Zbiornik

Na dużą budowę polecamy odkurzacz przemysłowy, który posiada duży zbiornik. Wymiana worków co chwilę nie jest zbyt komfortowa. Dlatego zaopatrz się w sprzęt, który cechuje się długą pracą, aby mógł odkurzyć jak największe powierzchnie. Najczęstszym wyborem jest zbiornik o pojemności 50 l. Najmniejsze mają pojemność około 40 l, a największe – 80 l. Odkurzacz z dużym zbiornikiem będzie ważył o wiele więcej od modelu z małym pojemnikiem, co może skutkować w problematycznym użytkowaniu i małej zwrotności.

Zwróćmy również uwagę na zasięg jego kabla. 2 metry długości mogą okazać się niewystarczające, jeżeli chcemy oczyścić duże obszary budowlane. Szczególnie, jeżeli produkt jest używany w wielu miejscach, a także, gdy chcemy go często przenosić. Dlatego też, przed zakupem urządzenia koniecznie sprawdźmy, jak długi jest jego kabel.

Worek

Odkurzacze przemysłowe zwykle nie posiadają worków. Nieczystości są umieszczane w specjalnym pojemniku. W porównaniu do worków, nie jest to wygodna opcja. Pojemnika nie możemy po prostu wyjąć i wyrzucić. Zbiornik, po opróżnieniu, trzeba oczyścić i poczekać aż wyschnie. Mimo to, odkurzacze bezworkowe są lepszą opcją, ponieważ mają większą pojemność. Polecamy modele, które posiadają otrząsacz. Akcesorium to umożliwi nam strzepnięcie filtra w środku sprzętu. Dzięki temu, pył nie rozprzestrzeni się po pomieszczeniu. Jest to więc dobry wybór dla wszystkich osób, które cierpią na alergie.

 

Dodatkowe akcesoria

Wybierzmy akcesoria zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami względem urządzenia. Możemy wybrać produkt, który posiada dodatkowe końcówki, które pomogą lepiej wciągać pyły. Bardzo użytecznym akcesorium są również rury teleskopowe. Pozwalają one nam sprawniej manewrować sprzętem.

 

Odkurzacze przemysłowe w dobrych cenach

Najprostsze odkurzacze przemysłowe o niedużej pojemności kosztują około 300 zł. Cena sprzętu rośnie wraz z dodatkowymi akcesoriami i rozmiarami zbiornika. Produkty, do których dołączony został wózek, i które mają bardzo dużą pojemność zwykle kosztują około 2 000 zł.

 

 

Najlepsze odkurzacze przemysłowe w 2018 roku

 

Duże, przestronne pomieszczenia szybko się brudzą. Aby zachować należyty porządek w miejscu pracy, nie wystarczy zwykła miotła. Sprzętem, który pozwoli na wydajne sprzątanie nieczystości jest odkurzacz przemysłowy. W trakcie wyboru warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i zakupić model wyposażony w dodatkowe funkcje (mycie wykładzin, nadmuch). Poniższy ranking odkurzaczy przemysłowych ma na celu zapoznać Cię z najciekawszą ofertą dostępną na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Karcher WD 3

 

Karcher WD 3 to ciekawy model, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza. Sprzęt jest kompaktowy, co pozwala na jego wygodną obsługę. Urządzenie sprawdza się do usuwania suchych i wilgotnych zabrudzeń. Ponadto można go wykorzystać do wyczyszczenia niewielkich ilości wody z podłogi.

Produkt sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Można go używać do odkurzania samochodu, piwnicy, garażu i podjazdu. Sprzęt wyposażony jest w funkcję nadmuchu, która pozwala uporządkować liście na podwórku. Model ma do dyspozycji duży, 17 l zbiornik na nieczystości zrobiony z tworzywa sztucznego. Ponadto wąż ssący ma długość 2 m.

Ogromnym ułatwieniem w trakcie pracy jest możliwość odłożenia węża na znajdujący się na zderzaku zaczep. Użytkownik może korzystać w trakcie pracy z ssawki podłogowej na mokro/sucho lub ssawki szczelinowej. Moc tego urządzenia wynosi 1400 W. Ten dobry i tani odkurzacz przemysłowy cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Twierdzą, że ma dużą siłę ssania i jest bardzo lekki.

Karcher WD 3 to bardzo dobry odkurzacz przemysłowy do 250 zł. Moc urządzenia wynosi 1000 W. Wymiary produktu to 38,8 cm x 34 cm x 50,3 cm, a waga jest równa 5,4 kg.

Zalety
Filtr kartridżowy:

Odkurzacz został wyposażony w filtr kartridżowy. W efekcie sprzęt można używać zarówno do czyszczenia suchych, jak i mokrych powierzchni - bez konieczności wymiany filtra.

Przechowywanie:

Na obudowie znajduje się zaczep na przyssawkę, który znacznie ułatwia przechowywanie produktu.  

Wąż ssący:

Użytkownik ma możliwość używania różnego rodzaju przyssawek. Wpina się je bezpośrednio do węża ssącego. W efekcie możemy dostosować model do naszych aktualnych potrzeb. Jeśli potrzebujemy wyczyścić powierzchnię, na której jest dużo trudno dostępnych miejsc, wystarczy wybrać stosunkowo małą, odpowiednio wyprofilowaną przyssawkę.

Obudowa:

Z uwagi na to, że obudowa została zrobiona z dobrych gatunkowo tworzyw wykazuje dużą odporność na zniszczenia i dobrze chroni znajdujący się w środku mechanizm.

Uchwyt:

Odpowiednio wyprofilowany uchwyt znacznie ułatwia przenoszenie sprzętu.

Wady
Stabilność:

Część osób twierdzi, że konstrukcja odkurzacza nie jest najlepiej przemyślana. Czasami produkt chwieje się na boki i w rezultacie przewraca na podłogę.

 

 

 

 

Numatic GVE370 George

 

Numatic GVE370 George to model cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników.  Pozwala on na pranie i odkurzanie wykładzin i dywanów. Po użytkowaniu produktu podłogi są wyraźnie odświeżone i pozbawione plam.

Model ten wyróżniają niewielkie rozmiary i waga (8,8 kg), co umożliwia komfortowe sprzątanie niewielkich pokojów. Sprawdzi się zarówno do profesjonalnego użytku, jak i w domu. Odkurzacz został wykonany z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że jest solidny i wytrzymały. Szczególną trwałością odznacza się niepękająca obudowa, która umożliwia obsługę nawet w trudnych warunkach.  

Zbiornik na nieczystości ma pojemność 15 l, co ważne w przypadku jego przepełnienia sprzęt się nie zapcha. Moc tego modelu to 1060 W. Można z nim pracować przez wiele godzin bez ryzyka przepalenia przewodów. Do zestawu dołączony jest bogaty zestaw końcówek, które umożliwiają mycie i odkurzanie wielu różnych powierzchni, a także trudno dostępnych miejsc. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i funkcjonalność.

Odkurzacz przemysłowy Numatic George GVE370 ma moc równą 1200 W. Wymiary urządzenia są następujące: 35,5 cm x 35,5 cm x 50 cm, a waga wynosi 8,8 kg.

Zalety
Design:

Prezentowany odkurzacz ma oryginalny design. Na zielonej obudowie umieszczone zostały oczy i uśmiech. Elementy te sprawiają, że urządzenie wygląda przyjaźnie i zwraca uwagę innych osób.

Efektywność:

Model bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkich zabrudzeń z dywanów i wykładzin, a jednocześnie nie niszczy ich powierzchni.

Ssawki:

Do zestawu dołączonych jest kilka różnych ssawek, w związku z tym urządzenie znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach.

Jakość:

Plastikowa obudowa wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Na rurze ze stali nierdzewnej nie pojawia się korozja. Możesz mieć pewność, że produkt będzie Ci służył przez długi czas.

Wady
Głośność pracy:

W opiniach niektórych konsumentów pojawia się informacja o tym, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, co dla wielu osób może okazać się uciążliwe.

 

 

 

 

Makita VC2512L

 

Odkurzacz przemysłowy, na który warto zwrócić uwagę to model Makita VC2512L. Produkt ten jest uniwersalny i sprawdzi się do sprawnego usuwania zarówno suchych, jak i mokrych zabrudzeń. Można z niego korzystać w domu i w warsztacie.

Moc silnika tego sprzętu wynosi 1000 W, co pozwala na wydajną pracę. Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 25 litrów. Takie rozmiary umożliwiają jego rzadkie opróżnianie. Dodatkowo długi wąż mierzący 3,5 m pozwala na wygodne manewrowanie urządzeniem i czyszczenie zabrudzonych powierzchni. Produkt waży jedynie 8 kg. Jego niewielkie rozmiary zapewniają wygodną obsługę i łatwe przenoszenie do odpowiedniego pomieszczenia.

Dołączonym wyposażeniem jest zestaw końcówek i elementów uzupełniających, na które składają się: rura prosta, adapter węża, filtr, rura wygięta, wąż, worek fizelinowy, worek foliowy, ssawka szczelinowa i ssawka do podłóg. Użytkownicy doceniają ten model za cichą pracę i wygodę obsługi.

Makita VC2512L to odkurzacz przemysłowy o wymiarach 37,5 cm x 39,5 cm x 53 cm. Produkt waży 8 kg, a jego moc jest równa 1000 W.

Zalety
Wkład filtrujący:

Odkurzacz został wyposażony we wkład filtrujący wykonany z polietylenu. Stanowi on skuteczne zabezpieczenie turbiny przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. W rezultacie nie musisz się obawiać o to, że element ten zbyt szybko się zepsuje, a Ty nie będziesz mógł korzystać ze sprzętu.

Mobilność:

U podstawy zamontowano solidnie wykonane kółka transportowe. Umożliwiają one łatwe przenoszenie sprzętu. Zaletą jest także odpowiednio wyprofilowany uchwyt umieszczony na obudowie.

Pojemnik:

Prezentowany model ma 25 l pojemnik na odpady, dlatego nie będziesz musiał zbyt często go opróżniać, co jak wiemy, zabiera czas i bywa uciążliwe.

Wady
Mocowanie:

Część osób uważa, że mocowanie węża do odkurzacza mogłoby być solidniej wykonane. Istnieje ryzyko, że element ten szybko się zniszczy.

 

 

 

 

Karcher Mv 6 P Premium Eu III 

 

Karcher Mv 6 P Premium Eu III to wysokiej jakości produkt, który charakteryzuje niskie zużycie energii elektrycznej. Moc tego modelu wynosi 1300 W, który pozwala na wciągnięcie uporczywego brudu w krótkim czasie. Sprzęt ten jest przystosowany do pracy zarówno w domu, jak i w biurze, czy warsztacie.

Urządzenie ma założony filtr, który można szybko i łatwo wyjąć, bez kontaktu z zabrudzeniami i sprawnie oczyścić go odkurzaczem. Dodatkowo produkt wyposażony jest w funkcję wydmuchu, co pozwala na uporządkowanie liści w ogrodzie. Ponadto model daje możliwość odstawienia ssawki na wygodny zaczep zainstalowany na obudowie.

Odkurzacz ma dołączony 30 l pojemnik na zanieczyszczenia. Został on wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, która zapewnia modelowi wiele lat pracy. Wąż ssący ma długość 2,2 m, więc manewrowanie i sprzątanie jest wygodne. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za duży zbiornik i jego wygodne opróżnianie.

Karcher WD 6 P Premium to odkurzacz przemysłowy o mocy 1300 W wyposażony w 30 l pojemnik. Model na wymiary: 41,8 cm x 38,2 cm x 69,4 cm, a jego waga to 9,5 kg.

Zalety
Efektywność:

Odkurzacz ma dużą moc, więc dobrze radzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń.

Filtr:

Mocowany w specjalnej kasecie filtr łatwo się wyjmuje. Co istotne, wszelkie zabrudzenia i pył z filtra podczas jego wymiany nie opadają na podłogę, więc nie musisz się martwić, że ją pobrudzisz.

Jakość:

Produkt jest zrobiony z trwałych materiałów, dlatego przez długi czas zachowuje swój początkowy wygląd.

Wady
Głośność:

Opinie użytkowników wskazują, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas.

Zbiornik:

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że opróżnianie zbiornika na odpady jest utrudnione. Czasami pojawia się problem z wyjęciem pojemnika.

 

 

 

 

Bosch GAS 15 PS 06019E5100 

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć prezentacji modelu Bosch GAS 15 PS 06019E5100. Sprzęt sprawdza się do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. Odkurzacz wyposażony jest w pojemnik na pył, który można zastąpić także specjalnymi workami na nieczystości.

Moc tego urządzenia wynosi 1100 W. Produkt ma funkcję dmuchawy, która pozwala na oczyszczenie podwórka i zebranie liści w jedno miejsce. Model wyposażony jest w częściowo automatyczne oczyszczanie filtra, które przedłuża jego żywotność.

Do zestawu sprzęt dołączony ma zbiornik na wodę o pojemności 15 l. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, waży jedynie 6 kg, co pozwala na wygodne przenoszenie go do wybranego pomieszczenia. Produkt można podłączyć do elektronarzędzi. Opinie o odkurzaczach przemysłowych producenta Bosch są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają model Bosch GAS 15 PS 06019E5100 za kompaktowe rozmiary i jakość wykonania.

Odkurzacz przemysłowy Bosch GAS 15 PS ma moc 1100 W. Urządzenie ma następujące wymiary: 51 cm x 47 cm x 31 cm. Produkt waży 10 kg.

Zalety
Obsługa:

Użytkowanie odkurzacza jest proste. System obsługi jest intuicyjny, więc każdy sobie z nim poradzi. Dołączona do zestawu instrukcja jest czytelna i w prosty sposób wyjaśnia poszczególne funkcje urządzenia.

Filtr:

Urządzenia ma funkcję półautomatycznego czyszczenia filtra. W efekcie możemy być pewni, że element ten przez długi czas będzie utrzymany w dobrej kondycji, a my nie będziemy narażeni na dodatkowe koszty związane z zakupem nowego filtra.

Wady
Przewód zasilający:

Część osób uważa, że przewód zasilający powinien być dłuższy. Wtedy użytkownik miałby zapewnioną odpowiednią swobodę.

Zbiornik:

Pojemność zbiornika to 15 l, dlatego trzeba go stosunkowo często opróżniać, co wydłuża czas pracy.

 

 

 

 

Jak zrobić odkurzacz przemysłowy?

 

Gdy już wiesz, jaki odkurzacz przemysłowy jest polecany, chcemy Ci opowiedzieć, w jaki sposób samodzielnie wykonać taki sprzęt – ta umiejętność na pewno przyda się w momencie, gdy posiadane przez Ciebie urządzenie nagle przestanie działać lub pracy będzie tak dużo, że jeden odkurzacz nie wystarczy. W poniższym artykule krok po kroku opowiemy Ci, jak wykonać takie urządzenie. Chcemy jednak zaznaczyć, że niniejszy poradnik powstał z myślą o osobach, które potrafią majsterkować. Dlatego, jeśli nie masz takich umiejętności kup kolejny  sprzęt.

Czy odkurzacze przemysłowe są lepsze od domowych?

Urządzenia przemysłowe mają znacznie większą moc pracy, co zapewnia intensywniejsze ssanie, a tym samym efektywniejsze sprzątanie. Poza tym tego typu odkurzacze mają spore zbiorniki na odpady, których nie musimy zbyt często opróżniać. Jednak tym, co wyróżnia sprzęty przemysłowe jest to, że radzą sobie one z niemal wszystkimi zabrudzeniami. Urządzenia są szczególnie przydatne podczas prac remontowych czy budowlanych, gdyż bez trudu zbierają gruz. Choć sposób działania jest niemal identyczny, to mają one inne przeznaczenie. Każdy z nas ma w domu zwykły odkurzacz, ale odradza się jego użycie właśnie w trakcie remontu, bo można uszkodzić silnik – zamiast ryzykować, sam złóż sprzęt do oczyszczania podłóg z gruzu.

 

Materiały potrzebne do wykonania odkurzacza przemysłowego

W pierwszej kolejności przygotuj takie przedmioty, jak pompa ssąca, którą możesz otrzymać z odkurzacza do liści. Drugim elementem jest pojemnik na zanieczyszczenia. W tym celu polecamy użyć opakowanie po farbie (minimum 40 l). Kolejną rzeczą jest przewód, przez który transportowane będzie powietrze oraz gruz. Internauci polecają, by wykorzystać rurę karbowaną z basenu rozporowego. Minimalna średnica tego produktu to 4,5 cm. Innymi, potrzebnymi elementami są: przewód elektryczny, włącznik, gniazdko i płyta OSB (ale może też być paździerzowa).

 

Krok I

Rurę ssącą, która odkręciliśmy od odkurzacza do liści, przykładamy do płyty OSB i odrysowujemy jej kształt. Czynność należy wykonać bardzo dokładnie, gdyż przewód musi ściśle przylegać do gniazdka. Gdy masz pewność, że wszystkie elementy są dopasowane, na desce wytnij otwór o średnicy takiej, jak rura do transportu gruzu. Ważne jest też unieruchomienie włącznika w odkurzaczu w pozycji włączonej. W tym momencie przyda Ci się opaska lub tasiemka.

 

Krok II

Kolejnym krokiem jest usztywnienie wieka od opakowania po farbie przy pomocy płyty OSB. W tym celu wytnij ze sklejki 2 koła, których średnica będzie pasować do otworu pojemnika. Następnie przykręć je do wieka. W otworze przy krawędzi osadzamy kolanko z PCV uszczelką do góry. Drugi taki element mocujemy od spodu. Tak ustawione kolanka w opakowaniu mają być skierowane równolegle do ścianek pojemnika. Wszystkie elementy należy unieruchomić, by nie zmieniły położenia.

Krok III

W tej części budujemy obudowę. Przy pomocy pojemnika i pompy odkurzacza odmierzamy długość podstawy i ścianek. W tylnej osłonie wycinamy szczelinę, aby zamocować odkurzacz. Na ścianie bocznej montujemy przełącznik. Z kolei po wewnętrznej stronie umieszczamy gniazdko elektryczne. Internauci polecają też zamontować kółka do podstawy, co ułatwi transport. Nie jest to jednak konieczne.

 

Krok IV

Kolejnym krokiem jest wykonanie przyłącza elektrycznego oraz podłączenie wyłącznika z gniazdkiem elektrycznym. Następnie przejdź do montażu wszystkich opisanych powyżej elementów. Pojemnik po farbie, w którym zbierane będą zabrudzenia, trzeba przykręcić do drewnianej podstawy. Zapewni to stabilność całej konstrukcji. Potem przy pomocy rury łączysz hobok z odkurzaczem. Bardzo ważne jest uszczelnienie tych elementów.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki odkurzacz przemysłowy Karcher wybrać?

 

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie przeznaczone do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, z którymi nie poradziłby sobie nasz domowy sprzęt. Najczęściej używa się go w zakładach produkcyjnych oraz podczas prac remontowo-budowlanych. Jeśli nie wiesz, czym kierować się podczas zakupu nowego modelu, pomocny może okazać się niniejszy poradnik. Podpowiadamy w nim, czym charakteryzują się tego typu przyrządy oraz które modele są najchętniej wybierane przez konsumentów.

 

Jednym z najbardziej znanych producentów odkurzaczy przemysłowych jest firma Karcher. Głównym filarem działalności przedsiębiorstwa jest produkcja urządzeń do czyszczenia. W ofercie firmy znajdują się między innymi zamiatarki, odkurzacze parowe, szczotki czy myjki do okien. Wszystkie sprzęty cechują się wysoką jakością, nowoczesnym designem i trwałością.

Wyróżnia się trzy klasy odkurzaczy przemysłowych, które różnią się od siebie możliwościami oraz przeznaczeniem. Urządzenia klasy L służą do pochłaniania pyłów oraz drobnego kruszywa. Z tego względu najlepiej nadadzą się na przykład do stolarni. Klasa M oznacza, że oprócz pyłu odkurzacz jest w stanie pochłonąć farby i gips. Najbardziej zaawansowane sprzętu oznaczone są klasą H. Tego typu przyrządy poradzą sobie z niebezpiecznymi odpadami, w tym z ołowiem, kadmem, azbestem czy pleśnią.

Należy także zwrócić uwagę na moc. Im będzie ona wyższa, tym zapewni lepsze ssanie. W sprzedaży dostępne są modele od 400 W do nawet 1600 W. Istotna jest również pojemność zbiornika na odpady. Dobór pojemnego urządzenia sprawi, że nie będziemy zmuszeni go często opróżniać.

Najlepszy odkurzacz przemysłowy Karcher w 2021 roku jest również solidnie wykonany. Przed zakupem sprawdźmy, czy obudowa powstała z wytrzymałych i odpornych na zanieczyszczenia materiałów. Istotny jest również zasięg przewodu zasilania oraz długość węża. Za krótki kabel może utrudnić prace porządkowe na budowach. Najlepsze odkurzacze przemysłowe Karcher posiadają dodatkowe wyposażenie. W zestawie często znajdują się liczne akcesoria, na przykład rury teleskopowe czy końcówki ssące.

 

 

Odkurzacze przemysłowe Karcher – Ranking

 

 

Karcher WD 3 

 

Model WD 3 to odkurzacz przemysłowy Karcher w dobrej cenie, który wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, niewielkim ciężarem oraz wielofunkcyjnością. Przy jego użyciu możemy usunąć suche i wilgotne zabrudzenia oraz niewielkie ilości wody.

Odkurzacz posiada filtry kartridżowe, które przystosowane są do pracy na mokro i sucho. Sprzęt wyposażony jest również w funkcję wydmuchu, która umożliwia przesunięcie zanieczyszczeń (np. liści) w jedno miejsce, gdy nie występuje potrzeba ich zasysania. Produkt ma też wygodny zaczep na zderzaku, dzięki któremu możemy przechowywać rurę ssącą i ssawkę podłogową w czasie przerw w pracy.

Moc sprzętu wynosi 1000 W, a zbiornik ma pojemność 17 litrów. W zestawie otrzymujemy wąż ssący o długości 2 m, rury ssące, ssawkę podłogową i szczelinową, papierową torebkę filtracyjną oraz listwę odbojową.

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat odkurzacza Karcher WD 3. W komentarzach podkreślają, że sprzęt jest wygodny i wszechstronny w użyciu oraz łatwy w przechowywaniu dzięki niewielkim gabarytom.

 

 

 

 

Karcher WD5 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci odkurzacz przemysłowy Karcher WD5. Urządzenie umożliwia usunięcie suchych i wilgotnych zabrudzeń i zapewnia maksymalną wygodę podczas odkurzania.

Sprzęt ma nowoczesny silnik o mocy 1000 W, co gwarantuje dużą siłę ssania oraz niskie zużycie energii. Wyposażony jest on w filtry mocowane w specjalnej kasecie, która umożliwia ich łatwe usunięcie bez kontaktu z zanieczyszczeniami. Za sprawą funkcji wydmuchu możemy przesunąć zanieczyszczenia w jedno miejsce bez konieczności ich zasysania.

Urządzenie składa się z 25-litrowego zbiornika na odpady oraz węża ssącego o długości 2,2 m. W zestawie otrzymujemy też dwie rury ssące, ssawkę szczelinową, torebkę filtracyjną oraz listwę odbojową. Wszystkie akcesoria można łatwo przechowywać dzięki przeznaczonym do tego uchwytom w obudowie.

Model Karcher WD5 jest doceniany przez konsumentów przede wszystkim za wygodę użycia i łatwość obsługi. Wśród zalet odkurzacza wymienia się również szybkie wyjmowanie filtra, możliwość podłączenia różnych ssawek oraz łatwe czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

 

 

 

 

Karcher FC 5 Clean Home+ 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez urządzenia Karcher FC 5 Clean Home+. Jest to odkurzacz przemysłowy 2 w 1, dzięki któremu możemy jednocześnie odkurzyć podłogi oraz je umyć. Sprzęt zasysa zarówno suche, jak i mokre zanieczyszczenia.

Przyrząd wyposażony jest w tzw. pady, które czyszczą podłogę. Ich zdejmowanie i zakładanie jest szybkie i łatwe, a po skończonej pracy można wyprać je w pralce w 60 stopniach. Dzięki ich zastosowaniu myta powierzchnia jest dokładnie wyczyszczona bez konieczności szorowania. Ponadto producent zapewnia, że podłoga wysycha w ciągu 2 minuty po zakończeniu mycia.

Karcher FC 5 Clean Home+ to sprzęt elektryczny umożliwiający oszczędzanie wody. Wyposażony jest w innowacyjny napęd, który pozwala na mycie trudno dostępnych miejsc. Dodatkowym ułatwieniem pracy jest zastosowanie ruchomej głowicy czyszczącej. Użytkownicy podkreślają, że sprzęt jest lekki, poręczny oraz dokładnie odkurza i czyści podłogi.

 

 

 

 

Starmix ARDL 1635 EWS iPulse

 

Starmix ARDL 1635 EWS iPulse to profesjonalne urządzenie, które polecane jest osobom ceniącym sobie swój czas pracy. Odkurzacz ten przede wszystkim zaopatrzony jest w otrząsacz filtra, który działa automatycznie za pomocą elektromagnetycznych impulsów. Sprawia to, że nie musisz się zatrzymywać podczas pracy w celu wymiany lub ręcznego czyszczenia filtra. Ponadto urządzenie zostało zaopatrzone w nowoczesny system służący do pomiaru ciśnienia.

Mierzy ono poziom negatywnego ciśnienia za i przed filtrem, co pozwala na zdefiniowanie i kontrolę poziomu zabrudzenia filtra. Poza tym,  odkurzacz posiada adapter, do którego możesz podłączyć inne narzędzia elektryczne. Gniazdo to pozwala na symultaniczne uruchomienie obu urządzeń. Starmix ARDL 1635 EWS iPulse ma także opcję regulacji siły ssania. Pozwala to na odpowiednie dostosowanie jej do poziomu i rodzaju zanieczyszczenia. Zbiornik na brud i pyły jest w stanie zmieścić do 35 l. Warto zaznaczyć, że w przypadku wody jego pojemność będzie równa 22 l, a pyłu 25 l. Odkurzacz działa z mocą równą 1600 W.

Według użytkowników Starmix ARDL 1635 EWS iPulse to odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem w dobrej cenie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir