Odkurzacze budowlane ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.09.18

 

Jaki odkurzacz budowlany kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacz budowlany jest niezbędnym urządzeniem na każdej budowie. Pomoże on oczyścić powierzchnię z kurzu, gipsu czy innych przedmiotów typu małe śrubki lub gwoździe. Dzięki temu, możemy kontynuować naszą pracę w czystym miejscu. Na rynku możemy znaleźć sporo urządzeń tego typu. Różnią się między sobą wieloma parametrami, a więc wybór może przysporzyć nam kłopotu. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik o tym, jaki odkurzacz budowlany wybrać.

Dlaczego odkurzacz budowlany?

Odkurzacz budowlany, inaczej nazywany odkurzaczem przemysłowym jest idealny w środowisku, gdzie występuje bardzo dużo pyłów. Jego silnik jest skutecznie chroniony przed przedostaniem się do wnętrza wszelkich pyłów, co różni go od domowego przyrządu. Wybierając ten ostatni na budowę sprawimy, że nie będzie mógł sprostać  zadaniu dokładnego jej oczyszczenia.

Odkurzacz budowlany charakteryzuje się również większą mocą silnika, co skutkuje lepszym wciąganiu zanieczyszczeń. Wiele modeli może pracować także na mokro, co z pewnością ułatwi Ci sprzątanie.

 

Typy odkurzaczy budowlanych

Odkurzacze budowlane dzieli się ze względu na użycie w nich poszczególnych klas filtrów, jakie zostały zastosowane w ich produkcji. Istnieją trzy główne typy filtrów. Oznaczane są one następującymi literami:

klasa L –  odkurzacze tego typu bardzo dobrze poradzą sobie z wciąganiem pyłów wszelkiego rodzaju.  Pochłaniają również kruszywo oraz małe odpady z robót stolarskich i obróbki tworzyw sztucznych. Odkurzaczem z takim filtrem możemy sprzątnąć także żwir i piasek. Jest on idealny w środowisku pracy, w którym maksymalne stężenie pyłu nie przekracza MAC > 1mg / m3.

klasa M –  pochłaniają wszystko, co potrafi odkurzacz o filtrze klasy L, a oprócz tego poradzi sobie z odpadami gipsowymi i z farbą. Pozbędzie się także pyłów od zapraw i różnego rodzaju wypełniaczy. Można go używać nawet przy stężeniu pyłu wynoszącego MAC > 0,1 mg / m3.

klasa H – jest to typ odkurzaczy, które poradzą sobie z najbardziej wymagającymi odpadami. Bez trudu wciągną pyły metali ciężkich, pleśń, wełnę mineralną, a także odpady z azbestu, ołowiu i kadmu.  Mogą być one używane w środowisku, w którym stężenie wynosi MAC < 0,1 mg / m3. Jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego też bardzo często odkurzacze budowlane klasy H, wyposażone są w filtr wodny, który dokładnie pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni. W efekcie, staje się ona dla nas bardziej bezpieczna. Jedyną wadą odkurzacza z filtrem klasy H jest jego ciężar. Bardzo często jednak dla ułatwienia, producenci dołączają do urządzenia wózek. Dzięki temu,  o wiele łatwiej jest nim operować.

Warto wybrać model, który posiada filtr samooczyszczający. Sprawi to, że  czas jego pracy może znacznie się wydłużyć.

 

Moc – jaki odkurzacz budowlany jest najlepszy?

Najbardziej efektowne odkurzacze budowlane mają moc około od 1200 W do 1500 W. Te o mniejszej mocy, zwykle nie są w stanie wciągnąć większych drobinek, odpadów czy kruszywa. Jeżeli jednak planujemy pozbywać się wyłącznie pyłów, to wystarczy nam moc wynosząca około 1000 W. Natomiast, jeśli potrzebujemy przyrządu o naprawdę dużej mocy, to powinniśmy zainwestować w odkurzacz, który posiada dwa silniki.

 

Zbiornik

Jeżeli zamierzamy używać upatrzone urządzenie na dużej budowie, to warto zakupić odkurzacz budowlany z dużym zbiornikiem. Wymienianie worków, co kilka minut z pewnością nie będzie komfortową czynnością. Dlatego polecamy sprzęt, który zapewni nam pracę jak najdłużej i na możliwie największej powierzchni. Optymalnym wyborem może okazać się zbiornik o pojemności około 60 l. Najmniejsze mają pojemność około 45 l, a największe – 70 l. Pamiętajmy jednak, że większy zbiornik oznacza większą wagę sprzętu, a tym samym zmniejsza jego zwrotność i łatwość użytkowania.

Zwróćmy także uwagę na zasięg jego kabla. 2 metry długości mogą okazać się niewystarczające przy rozległych obszarach budowlanych. Szczególnie, jeżeli przyrząd będzie używany w wielu miejscach i będzie często przenoszony. Dlatego też przed zakupem urządzenia, koniecznie sprawdźmy długość jego kabla.

 

Worek

Zazwyczaj odkurzacze budowlane nie są zaopatrzone w żadne worki. Pyły zostają umieszczone w specjalnym pojemniku. Jest to mniej komfortowe od worków, które można po prostu wyjąć i wyrzucić. Zbiornik po opróżnieniu, najczęściej musimy oczyścić i pozostawić do wyschnięcia. Mimo to, polecamy przyrządy budowlane bezworkowe, ponieważ mają one większą pojemność. Warto wybrać model, który posiada otrząsacz. Jest to akcesorium, które umożliwia nam strzepnięcie filtra w środku sprzętu.

Nie musimy odłączać żadnego z elementów urządzenia, co w efekcie sprawi, że pył nie będzie się rozprzestrzeniał po pomieszczeniu. Jest to także dobry wybór dla wszystkich osób, które cierpią na alergie.

Dodatkowe akcesoria

Wybór akcesoriów zależy głównie od naszych potrzeb i tego, czego oczekujemy od urządzenia. Możemy wybrać produkt, który posiada wiele dodatkowych końcówek. Pomogą one lepiej wciągać pyły. Całkiem użytecznym przedmiotem mogą okazać się także rury teleskopowe. Pozwolą one nam sprawniej manewrować sprzętem.

 

Odkurzacze budowlane w dobrych cenach

Najprostsze  odkurzacze budowlane, o niezbyt dużych pojemnościach kosztują około 300 zł. Wraz z dodatkowymi akcesoriami i rozmiarami zbiornika, rośnie także cena produktu. Przyrządy poruszające się za pomocą wózka z bardzo dużą pojemnością i dwoma silnikami zwykle kosztują około 2 000 zł.

 

 

Najlepsze odkurzacze budowlane w 2018 roku

 

Odkurzacz przemysłowy przydaje się w domach, na podwórkach i w miejscach pracy. Pozwala on na dokładne sprzątanie mocno zabrudzonych powierzchni. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego sprzętu czyszczącego, to warto zainwestować w to urządzenie. Nasz ranking odkurzaczy budowlanych zawiera najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Karcher MV 3

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się model Karcher MV 3. Ten dobry i tani odkurzacz budowlany przeznaczony jest do czyszczenia suchych i mokrych zabrudzeń. Ponadto nadaje się on do sprzątania wilgotnych nawierzchni, gdyż dobrze zasysa wodę.

Jednocześnie produkt wyposażony jest w funkcję wydmuchu, która umożliwia sprzątanie liści w ogrodzie. Model ten zbiera śmieci do wymiennego worka, więc trzeba pamiętać o jego wymianie. Zbiornik ten ma pojemność 17 l. Wąż ssący ma długość 2 m, co pozwala na wygodną obsługę urządzenia.

Dodatkowym ułatwieniem odkurzacza jest zaczep, na którym można umieszczać końcówkę zbierającą brud. W ten sposób sprzęt nie zajmuje dużo miejsca. Oprócz tego produkt ten ma wbudowany, ergonomiczny uchwyt, który pozwala na jego łatwy transport.

Moc tego modelu wynosi 1400 W. Urządzenie wyposażone jest w ssawkę szczelinową, która daje możliwość sprzątania trudno dostępnych miejsc.

Ten najlepszy odkurzacz budowlany cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Doceniają oni dobrą jakość sprzętu, oferowaną w przystępnej cenie.

 

 

 

 

Makita MVC2512L

 

Na kolejnej pozycji znalazł się model Makita MVC2512L. Produkt ten sprawdza się do wciągania suchych i mokrych brudów. Sprzęt przeznaczony jest do sprzątania, w domu, garażu, warsztacie i na budowie.

Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 25 l. Model ten zbiera śmieci do wymiennego worka, dlatego trzeba pamiętać o jego zmianie, gdy jest pełny.

Moc tego urządzenia wynosi 1000 W, a jego maksymalna siła ssania jest równa 210 mbar. To sprawia, że produkt bardzo dobrze wciąga wszelkie brudy. Wąż, którym odkurza się podłogi ma długość 3,5 m. Dzięki temu obsługa sprzętu jest wygodna.

Odkurzacz waży 8 kg. Dzięki zamontowanym kółkom, operowanie nim jest proste, a wygodne przenoszenie zapewnia ergonomiczny uchwyt. Do zestawu dołączone są 2 ssawki: do podłóg i szczelinowa, 2 rury proste, filtr, rura wygięta i wąż. Użytkownicy twierdzą, że jest to wygodny w obsłudze model, który pozwala na szybką i efektywną pracę.

 

 

 

 

Numatic GVE270

 

Następnie prezentujemy model Numatic GVE270. Odkurzacz ten wyróżnia się zabawnym motywem na obudowie w formie naklejonych oczu i buzi. Produkt przeznaczony jest do odkurzania i prania wykładzin. Ten profesjonalny sprzęt daje możliwość szybkiego i dokładnego sprzątania dużych powierzchni.

Pojemnik na nieczystości ma pojemność 15 l, co pozwala na wiele godzin pracy bez jego opróżniania. Moc silnika tego produktu wynosi 1200 W, więc jest on wydajny.

Dodatkowo do zestawu dołączony jest duży zestaw akcesoriów do sprzątania, w tym: 2 węże ssące, komplet natryskowy i szczotka o szerokości 150 cm. Zestaw zawiera też różne ssawki: do suchych zanieczyszczeń, szczelinowa, okrągła z włosiem, do tapicerki, do czyszczenia wykładzin i do zbierania wody.

Model zrobiony jest z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że jest bardzo wytrzymały. Głowica jest dodatkowo chroniona przed uderzeniami. Rura została wykonana ze stali nierdzewnej, co powoduje, że jest ona solidna i pozwala na wiele lat pracy. Użytkownicy doceniają ten model za wygodę i szybkość odkurzania.

 

 

 

 

Bosch GAS 35 L AFC+

 

Kolejnym modelem w naszym zestawieniu jest Bosch GAS 35 L AFC+. Odkurzacz przeznaczony jest do pracy zarówno na mokro, jak i na sucho. Dzięki temu nie potrzeba mopa do wysprzątania całego domu.

Produkt wyposażony jest w filtr, który automatycznie się czyści, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla użytkownika. Moc tego modelu wynosi 1200 W.  Sprzęt ma dołączony zbiornik o pojemności 25 l. Waga tego produktu jest równa 12,2 kg.

Odkurzacz ma kółka, co sprawia, że wygodnie się nim odkurza. Natomiast ergonomiczna rączka pozwala na jego przenoszenie w dowolne miejsce.

Dodatkowo do zestawu dołączony jest wąż ssący, uchwyt z zaworem powietrza, szczotka podłogowa z włosiem, 2 przedłużki ze stali nierdzewnej, końcówka do sprzątania szczelin i gumowy adapter. Użytkownicy twierdzą, że jest to funkcjonalny sprzęt.

 

 

 

 

Starmix ISC ARDL-1625 EWS

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Starmix ISC ARDL-1625 EWS. Sprzęt przeznaczony jest do sprzątania domów, ogrodów i fabryk. Odkurzacz ten wyposażony jest w samoczyszczący się filtr.

Moc tego produktu wynosi 1600 W, więc jest on wydajny. Na jego obudowie znajduje się wskaźnik natężenia przepływu powietrza.

Pojemność zbiornika na śmieci jest równa 25 l. Podciśnienie w tym modelu wynosi 259 mbar, co oznacza, że jest to dobrze zasysający sprzęt. Urządzenie zrobione jest z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia.

Do zestawu dołączony jest wąż ssący o długości 5 m, uchwyt z zaworem powietrza, dysza szczelinowa, adapter gumowy, szczotka podłogowa i 2 przedłużki ze stali. Opinie o odkurzaczach budowlanych producenta Starmix są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą wytrzymałość i wydajność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...