Najlepszy wałek do malowania sufitu

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wałek do malowania sufitu wybrać?

 

Aby pomalować ściany i sufit, należy oczywiście zakupić farby oraz dostosowane do nich narzędzia – z reguły do malowania sufitu używa się wałka. Należy go dobrać tak, aby był odpowiedni do rodzaju stosowanej farby, a także powierzchni, która będzie malowana. W związku z tym, że na rynku jest dużo rodzajów produktów, prezentujemy poniższy poradnik, czyli zbiór rad, które będą pomocne przy dokonaniu odpowiedniego zakupu.

 

 

Im szerszy jest wałek, tym szybciej zostanie wykonana praca. Warto pomyśleć o tym, aby produkt był niekapiący, co znacząco ułatwi pracę. Takie rozwiązanie sprawi, że uda nam się ustrzec przed bałaganem i wielogodzinnym sprzątaniem. Odpowiada za to zamontowany do narzędzia okapnik, z którego farba bezpośrednio trafia ponownie na wałek.

Najlepsze wałki do malowania sufitu wykonane są z dobrego materiału. Takim materiałem jest na przykład mikrofibra – wchłania odpowiednią ilość farby, co zmniejsza ryzyko zachlapania. Wałki być również wykonane z pluszu nylonowego czy futra baraniego. Te rodzaje materiałów, przeznaczone są przede wszystkim do farb rozcieńczanych. Poza tym bardzo przydatna jest też rączka teleskopowa z długim trzonkiem. Ten dodatkowy element umożliwia malowanie bez konieczności używania drabiny.

Przy wyborze odpowiedniego produktu do malowania, oprócz materiału, z którego wykonany jest produkt, ważna jest długość jego włosia. Do powierzchni gładkich, takich jak gładź gipsowa lub parkiet, najlepiej przystosowane są produkty o krótkim włosiu do 1 cm. Ostatnia kwestia, którą należy wziąć pod uwagę to średnica wałka. Dobierany jest w zależności od wielkości powierzchni, jaką będziemy malować. Przy dużych powierzchniach lepiej jest wybrać narzędzie szerokie oraz grube, natomiast przy małych czy też bardziej skomplikowanych warto zakupić mniejszy i węższy model.

Najlepszy wałek do malowania sufitu w 2020 roku to według wielu osób produkt z pojemnikiem na farbę – ta dozowana jest poprzez tłok, który następnie podaje emulsję z tuby na włosie wałka. Wielu malarzy podkreśla, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.

 

 

Wałki do malowania sufitu – Ranking

 

 

Black&Decker BDPR400 

 

Wałek Black&Decker BDPR400 daje możliwość szybkiego i wygodnego nakładania farby, którą wlewa się do pojemnika wbudowanego w narzędzie malujące bezpośrednio z pojemnika z emulsją. Farbę nalewamy miarką, dołączoną do zestawu. Malowanie takim produktem jest równomierne, szybkie, bez widocznych na ścianie zacieków i zachlapań. Model sprzedawany jest razem z rączką, a szerokość wałka to 35 cm. Akcesorium jest przeznaczone do malowania powierzchni gładkich – gładzi.  

Ważnym elementem jest unikatowa, przestawiana głowica. Ułatwia ona dostęp do trudno dostępnych powierzchni. Jeśli szukasz produktu do zadań specjalnych, to Black&Decker BDPR400 jest tym, czego potrzebujesz.

Konsumenci pozytywnie opiniują ten produkt, ponieważ jest wykonany z porządnych materiałów. Po zakończonym malowaniu i odpowiednim wyczyszczeniu wałka ponownie może nam służyć przy kolejnym odświeżeniu sufitów. Część Internautów chwali sobie praktyczną, rozkładaną podstawkę do wygodnego ustawiania wałka, jeśli będziemy chcieli zrobić sobie przerwę podczas pracy.

 

 

 

 

Wagner Dynatec

 

Godnym polecenia produktem jest Wagner Dynatec. Model jest odpowiedni do szybkiego i wygodnego malowania zarówno ścian, jak i sufitów, bez ryzyka zachlapania podłoża. Zawór kierunkowy ułatwia napełnianie pojemnika bezpośrednio ze zbiornika z farbą. Kolejno farba dozowana jest za pośrednictwem tłoka, który to wypycha emulsję z tuby i za pomocą ruchów ręki pokrywa sufit lub inną równą powierzchnię.

Ten produkt ma 23 cm szerokości. Natomiast wydajność zbiornika, w który jest wyposażony, szacowana jest na 5m2/6 minut. Zaznaczmy, że pojemnik jednorazowo pomieści 500 ml farby.

Ten wałek do malowania sufitu w dobrej cenie jest produktem bardzo popularnym wśród kupujących. Internauci pozytywnie oceniają Wagner Dynatec, ponieważ jego przystępna jest adekwatna do jakości i wydajności.

 

 

 

 

Wagner 550Ml

 

Wagner 550Ml to narzędzie malarskie do malowania farbami na bazie wody. Akcesorium ma wbudowany pojemnik na farbę. Wystarczy napełnić zbiornik emulsją i można malować.

Produkt jest dostosowany do malowania każdego pomieszczenia, ponieważ jego trzon jest regulowany. Możemy dopasować długość trzonka do własnych potrzeb i wzrostu. Nie będziemy musieli godzinami stać na niewygodnej drabinie. Jest to niewątpliwie bardzo duży atut tego modelu. Z kolei uchwyt wielofunkcyjny umożliwia precyzyjne dozowanie farby.

Wagner 550Ml ma standardową szerokość 23 cm. Natomiast uchwyt z regulacją długości można rozciągnąć maksymalnie do 1,7 m. Jeśli wybierzemy ten właśnie produkt, to na jednym zbiorniku farby jesteśmy w stanie pomalować 5m2 powierzchni sufitowej. Użytkownicy, którzy zakupili ten model, chwalą sobie jego funkcjonalność i skuteczność. Co więcej, produkt Wagner 550Ml został wykonany z dobrej jakości materiałów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status