Najlepszy wałek do malowania ścian

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki wałek do malowania ścian wybrać?

 

Do malowania ścian potrzebujemy dobrych narzędzi, a najważniejszy jest wałek. Dobry produkt sprawi, że na ścianach nie powstaną żadne zacieki, a sama praca przebiegnie bardzo sprawnie. W tym momencie  nasuwa się pytanie: jaki jest najlepszy wałek do malowania ścian w 2020 roku? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w poniższym artykule.

 

 

Najlepsze wałki do malowania ścian mają dobrze wyprofilowane uchwyty. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zamierzamy używać sprzętu przez dłuższy czas. Dobrze wyprofilowany uchwyt pozwala na precyzyjne nakładanie farby na ściany oraz sufit. Uchwyt jest zazwyczaj wykonany z plastiku. Niektóre modele mają metalową część, lecz są one uważane za stosunkowo ciężkie. Zwróć uwagę, czy uchwyt jest wykonany z antypoślizgowego materiału, dzięki któremu nie będzie się on ślizgał nam w rękach.

Przyjrzyj się również wielkości wałka. Jeżeli zależy Ci na tym, aby praca przebiegała szybko, to koniecznie wybierz jak największy sprzęt. Pamiętaj jednak, że im większy jest wałek, tym trudniej będzie go kontrolować i precyzyjnie pomalować ściany. Dla osób niedoświadczonych malowaniem wałkiem, na początek polecamy mniejsze sprzęty.

Niektóre modele są wyposażone w system dozowania. Jest to szczególnie użyteczne dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w używaniu wałka i nabierania odpowiedniej ilości farby. Wlewamy ją do specjalnego zbiornika dołączonego do narzędzia, a potem sprzęt sam dozuje farbę. W ten sposób podczas malowania na ścianach nie ma prześwitów ani nadmiaru farby. Jeżeli jesteś doświadczony w malowaniu ścian, to wystarczy, że wybierzesz zestaw z osobnym pojemnikiem, do którego możesz wlać farbę i z niego ją nabierać.

Nie wszystkie wałki są przeznaczone do malowania każdej powierzchni oraz do każdej farby. Aby nie musieć zastanawiać się i sprawdzać, czy w każdym wypadku możemy używać wałka, warto wybrać taki, o którym producent napisał, że nadaje się on do malowania większości powierzchni oraz używania różnych farb.

 

 

Wałki do malowania ścian – ranking

 

 

Black&Decker BDPR400 

 

Black&Decker BDPR400 to wałek do malowania ścian, który pozwala na pomalowanie każdej powierzchni. Dzięki przestawianej głowicy mamy łatwiejszy dostęp do miejsc, do których stosunkowo ciężko dotrzeć. Są to okolice okapów, sufitu oraz schody. Wałek ma stopniowany system podawania farby, dzięki któremu możemy ją rozprowadzać równomiernie.

Rozkładana podstawka sprawia, że podczas odpoczynku możemy wygodnie postawić wałek w jednym miejscu. Jest to produkt Speedy Roller, co oznacza, że podawanie farby jest szybsze oraz sprawniejsze. Nie musisz się już więcej martwić, że ściany lub podłoga będą ochlapane. Użytkowanie wałka jest bardzo łatwe i nawet niewprawiona osoba może nim operować.

Pojemność zbiornika wałka wynosi 650 ml. Produkt ma dobrze wyprofilowany uchwyt, który łatwo się trzyma. Nawet długa praca nie sprawia, że nasze ręce bolą. Użytkownicy uważają, że wałek bardzo dobrze rozprowadza farbę, dzięki czemu malowanie nie trwa zbyt długo. Chwalą oni również wykonanie modelu.

 

 

 

 

Wagner Dynatec 

 

Wagner Dynatec to specjalny wałek do malowania ścian w dobrej cenie, który sam dozuję farbę. Jego używanie jest bardzo łatwe. Na samym początku napełniamy zbiornik produktu. Jego pojemność wynosi 500 ml, co oznacza, że przez długi czas nie będziemy musieli ponownie go napełniać. Następnie wystarczy przyłożyć wałek do ściany i przesuwać nim po niej. Farba jest dozowana automatycznie.

Specjalny zawór jednokierunkowy jest skonstruowany w taki sposób, że napełnianie go nie sprawi nam żadnego problemu. Tłok wypycha farbę bardzo precyzyjnie, więc nie musimy się martwić, że znajdziemy odpryski na ścianie lub suficie. Szerokość wałka wynosi 23 cm, więc malowanie nie potrwa długo.

Wałek można używać do farb na bazie wody lub do farb lateksowych. Warto również wspomnieć o dobrze wyprofilowanej rączce, która jest chwalona przez wielu użytkowników. Uważają oni, że wałek skutecznie dozuje odpowiednią ilość farby.

 

 

 

 

Wagner 550 Ml 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najsolidniejszych wałków dostępnych na rynku, czyli Wagner 550 Ml. Jest to sprzęt, który możemy łatwo napełnić wybraną przez nas farbą (najlepiej sprawdza się do tych na bazie wody). Nalewanie farby do zbiornika ułatwia specjalnie skonstruowany zawór jednokierunkowy, który sprawia, że sama czynność trwa jedynie kilka sekund.

Uchwyt wałka jest długi, i można go dodatkowo wydłużyć, wciskając specjalny przycisk. W ten sposób możemy bardzo łatwo pomalować również sufit. Pojemność zbiornika na farbę wynosi 550 ml. Z kolei szerokość wałka to 23 cm. Używając uchwytu, możemy samodzielnie dozować ilość farby, jaka ma być położona na ścianę lub pozwolić na automatyczne jej nakładanie.

Wiele osób uważa, że farba jest kładziona równomiernie, więc na ścianie nie znajdziemy żadnych zacieków, ani zwiększonej ilości płynu. Według opinii użytkowników wałek jest solidnie wykonany, więc z pewnością nie zniszczy się po kilku użyciach.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status