Najlepszy wałek do malowania niekapiący

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaki wałek do malowania niekapiący wybrać?

 

Malowanie ścian w pokoju można wykonać samodzielnie bez konieczności zatrudniania drogich ekip remontowych. Zanim przystąpimy do malowania musimy kupić farbę i oczywiście odpowiednie akcesoria, wśród których bardzo ważnym jest wałek malarski. Jednak wybór tego typu produktów jest bardzo duży, przez co może rodzić wiele wątpliwości. W naszym artykule postaramy się podpowiedzieć, czym charakteryzuje się najlepszy niekapiący wałek do malowania w 2019 roku.

 

 

Niekapiące wałki malarskie różnią się od zwykłych tym, że wyposażone są w specjalny pojemnik, do którego wlewamy farbę. Dzięki temu podczas malowania emulsja nie spływa po bokach. Eliminujemy więc ryzyko zabrudzenia podłogi lub powstania smug. Istnieją również modele mające tzw. okapnik. Takie rozwiązanie zmniejsza zużycie farby, gdyż trafia ona z powrotem do wałka i zostaje ponownie wykorzystana.

Przed zakupem warto zastanowić się nad rozmiarem nowego wałka. Od wielkości zależy wydajność naszej pracy, powinniśmy dopasować ją również do powierzchni, jaką chcemy pomalować. Jeśli potrzebujemy produktu do malowania ścian i sufitów, lepsze będą większe i szersze wałki. Mniejsze modele sprawdzą się do malowania trudno dostępnych miejsc, na przykład narożników.

Kolejnym, istotnym czynnikiem przy wyborze wałka jest materiał, z jakiego został on wykonany. W sprzedaży spotkać możemy produkty z tworzywa sztucznego, a także weluru, sznurka, futra czy gąbki. Nasz wybór powinien być uzależniony od rodzaju stosowanej farby. Do emulsji wodorozcieńczalnych najlepiej nadaje się wałek z mikrofibry, do farb lateksowych dobrym wyborem jest model ze sznurka, a w przypadku farb olejnych najlepiej sprawdzi się wersja z gąbki. Wałki akrylowe, wełniane i welurowe stosuje się do farb rozpuszczalnikowych.

Najlepsze niekapiące wałki do malowania mają także wygodny uchwyt. Powinien on dobrze leżeć w dłoni i się z niej nie wyślizgiwać. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wałka z rączką pokrytą antypoślizgową powłoką, która zagwarantuje nam pewny chwyt. Do malowania sufitów polecamy modele z wysięgnikiem teleskopowym, który znacznie ułatwi nam pracę.

 

 

Wałki do malowania niekapiące – Ranking  

 

 

Black&Decker BDPR400 

 

Jeśli nie jesteś wprawionym malarzem i szukasz wałka malarskiego, który ułatwi Ci samodzielne wykonanie prac remontowych w domu, koniecznie sprawdź model BDPR400 amerykańskiej firmy Black&Decker. Jest to wysokiej klasy produkt, który zapewni wydajne i wygodne malowanie ścian i sufitów.

Wałek wyposażony jest w system inteligentnego napełniania farbą. Po pociągnięciu tłoka drążek wypełnia się emulsją, która jest równomiernie dozowana podczas malowania. Dzięki temu unikamy zachlapania i zacieków, a każda warstwa jest precyzyjnie nałożona. W modelu tym zastosowano także zatrzaskowy system mocowania, który zapewnia szczelność całego urządzenia.

Wałek ma obrotową głowicę, dzięki której dotrzemy w trudno dostępne miejsca, np. narożniki czy przestrzeń pod schodami. Wyposażony jest także w praktyczną, rozkładaną podstawkę umożliwiającą jego wygodne odstawienie podczas przerw w pracy. Pojemność wałka wynosi 650 ml, co wystarcza na pomalowanie około 14 m kw. powierzchni. Konsumenci podkreślają, że wałek Black&Decker BDPR400 pozwala im szybciej i wygodniej pomalować pomieszczenie.

 

 

 

 

Wagner Dynatec 

 

Wagner Dynatec to niekapiący wałek do malowania w dobrej cenie, dzięki któremu szybko pomalujemy ściany i podłogi nie narażając się na powstawanie smug. Jest to model wyposażony w zbiornik na farbę o pojemności 500 ml umożliwiający łatwe dozowanie emulsji.

Produkt przeznaczony jest do malowania farbami na bazie wody i lateksowymi i można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Model wyposażony jest w jednokierunkowy zawór, dzięki któremu możemy napełnić go wprost ze zbiornika z farbą, która jest następnie wypychana z drążka przy użyciu specjalnego tłoka.

Szerokość wałka to 23 cm. Jest on bardzo wydajny, gdyż jedno napełnienie farbą wystarcza na pomalowanie około 10 m kw. powierzchni. Produkt ma również wygodny, wyprofilowany uchwyt, który dobrze i pewnie leży w dłoni. Dodatkowym atutem jest teleskopowy drążek, dzięki któremu łatwo pomalujemy sufity. Według konsumentów wałek Wagner Dynatec to godny polecenia produkt, który cieszy się uznaniem ze względu na łatwość i wygodę użycia.

 

 

 

 

Mango Paint Runner Pro 

 

Godnym polecenia produktem jest wałek malarski Mango Paint Runner Pro. Jest to model wyposażony w zbiornik na farbę, dzięki czemu malowanie odbywa się bez ryzyka powstawania plam na podłodze czy ubraniu.

Produkt wykonany jest z bardzo chłonnego materiału, który pozwala na równomiernie rozprowadzenie emulsji na ścianie. Wystarczy jedynie wlać farbę do pojemnika i zamknąć wieczko, a po skończonym malowaniu umyć wałek pod bieżącą wodą. Jest to bardzo praktyczne i proste rozwiązanie, dlatego w pracę możemy zaangażować nawet dzieci.

Wałek przeznaczony jest do malowania farbami akrylowymi i lateksowymi. Jego uchwyt dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się. Do zestawu możemy dokupić również mały wałek do malowania przy krawędziach oraz narzędzie do malowania w kątach. Opinie konsumentów o wałku Mango Paint Runner Pro są bardzo pochlebne. Produkt jest ceniony za łatwość obsługi i możliwość malowania bez bałaganu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...