Ranking 3 najlepszych wałków do malowania niekapiących w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Niekapiący Wałek do Malowania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Niekapiący wałek do malowania przyda się w szczególności osobom, które nie mają dużego doświadczenia w malowaniu ścian i w związku z tym potrzebują ułatwień. Tego typu akcesorium jest także chętnie wybierane przez zawodowców. Jak kupić dobrej jakości niekapiący wałek malarski? Najlepsze modele, jakie są obecnie na rynku możesz znaleźć w naszym rankingu. Na jego szczycie uplasował się produkt Black&Decker BDPR400. Ten niekapiący wałek do malowania ma regulowaną głowicę, więc można wygodnie malować powierzchnie pod oknami czy przy suficie. Akcesorium można wykorzystać do malowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. System napełniania zbiornika został zrobiony w ten sposób, aby nikt nie miał problemu ze sprawnym wykonaniem tej czynności. Niekapiący wałek do malowania Kanwod Carracci 50W to nasza kolejna propozycja. Wałek za pomocą agregatu podaje farbę z pojemnika bezpośrednio do wałka. Model wprowadza nowatorskie rozwiązania przy malowaniu ścian.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wałek do malowania niekapiący wybrać?

 

Malowanie ścian w pokoju można wykonać samodzielnie bez konieczności zatrudniania drogich ekip remontowych. Zanim przystąpimy do malowania musimy kupić farbę i oczywiście odpowiednie akcesoria, wśród których bardzo ważnym jest wałek malarski. Jednak wybór tego typu produktów jest bardzo duży, przez co może rodzić wiele wątpliwości. W naszym artykule postaramy się podpowiedzieć, czym charakteryzuje się najlepszy niekapiący wałek do malowania w 2021 roku.

 

 

Niekapiące wałki malarskie różnią się od zwykłych tym, że wyposażone są w specjalny pojemnik, do którego wlewamy farbę. Dzięki temu podczas malowania emulsja nie spływa po bokach. Eliminujemy więc ryzyko zabrudzenia podłogi lub powstania smug. Istnieją również modele mające tzw. okapnik. Takie rozwiązanie zmniejsza zużycie farby, gdyż trafia ona z powrotem do wałka i zostaje ponownie wykorzystana.

Przed zakupem warto zastanowić się nad rozmiarem nowego wałka. Od wielkości zależy wydajność naszej pracy, powinniśmy dopasować ją również do powierzchni, jaką chcemy pomalować. Jeśli potrzebujemy produktu do malowania ścian i sufitów, lepsze będą większe i szersze wałki. Mniejsze modele sprawdzą się do malowania trudno dostępnych miejsc, na przykład narożników.

Kolejnym, istotnym czynnikiem przy wyborze wałka jest materiał, z jakiego został on wykonany. W sprzedaży spotkać możemy produkty z tworzywa sztucznego, a także weluru, sznurka, futra czy gąbki. Nasz wybór powinien być uzależniony od rodzaju stosowanej farby. Do emulsji wodorozcieńczalnych najlepiej nadaje się wałek z mikrofibry, do farb lateksowych dobrym wyborem jest model ze sznurka, a w przypadku farb olejnych najlepiej sprawdzi się wersja z gąbki. Wałki akrylowe, wełniane i welurowe stosuje się do farb rozpuszczalnikowych.

Najlepsze niekapiące wałki do malowania mają także wygodny uchwyt. Powinien on dobrze leżeć w dłoni i się z niej nie wyślizgiwać. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wałka z rączką pokrytą antypoślizgową powłoką, która zagwarantuje nam pewny chwyt. Do malowania sufitów polecamy modele z wysięgnikiem teleskopowym, który znacznie ułatwi nam pracę.

 

 

Wałki do malowania niekapiące – Ranking  

 

 

1. Wałek Malarski Black&Decker Speedy Roller BDPR400 BDPR400XJ

 

Jeśli nie jesteś wprawionym malarzem i szukasz wałka malarskiego, który ułatwi Ci samodzielne wykonanie prac remontowych w domu, koniecznie sprawdź model BDPR400 amerykańskiej firmy Black&Decker. Jest to wysokiej klasy produkt, który zapewni wydajne i wygodne malowanie ścian i sufitów.

Wałek wyposażony jest w system inteligentnego napełniania farbą. Po pociągnięciu tłoka drążek wypełnia się emulsją, która jest równomiernie dozowana podczas malowania. Dzięki temu unikamy zachlapania i zacieków, a każda warstwa jest precyzyjnie nałożona. W modelu tym zastosowano także zatrzaskowy system mocowania, który zapewnia szczelność całego urządzenia.

Wałek ma obrotową głowicę, dzięki której dotrzemy w trudno dostępne miejsca, np. narożniki czy przestrzeń pod schodami. Wyposażony jest także w praktyczną, rozkładaną podstawkę umożliwiającą jego wygodne odstawienie podczas przerw w pracy. Pojemność wałka wynosi 650 ml, co wystarcza na pomalowanie około 14 m kw. powierzchni. Konsumenci podkreślają, że wałek Black&Decker BDPR400 pozwala im szybciej i wygodniej pomalować pomieszczenie.

Niekapiący wałek do malowania Black&Decker BDPR400 waży 1,4 kg. Pojemność zbiornika na farbę jest równa 650 ml.

Pros
Regulowana głowica:

Dzięki regulowanej głowicy osoba wykonująca pracę może uzyskać łatwy dostęp do części ściany przy suficie czy pod kaloryferem albo oknem. Może zachować wygodną pozycję w trakcie malowania takich powierzchni.

Napełnianie zbiornika:

Jak zapewniają konsumenci, napełnianie zbiornika jest proste. Co istotne, można to robić bezpośrednio z pojemnika z farbą, więc nie ma ryzyka zachlapania podłogi w trakcie jej przelewania.

Podstawka:

Model wyposażono w rozkładaną podstawkę, która przydaje się, kiedy chcemy na chwilę przerwać pracę i musimy odłożyć wałek w bezpieczne miejsce.

Czyszczenie:

Akcesorium łatwo utrzymać w czystości. Po zakończonej pracy powinniśmy dokładnie przepłukać wałek pod bieżącą wodą.

Przeznaczenie:

Wałek Black&Decker BDPR400 jest odpowiedni do użytkowania wewnątrz i na zewnątrz, co zwiększa jego uniwersalność.

Cons
Waga:

Choć produkt wydaje się bardzo lekki po napełnieniu go farbą waga się zwiększa i w związku z tym dłuższa praca okazuje się bardziej męcząca.

 

 

 

 

2. Elektryczny Wałek Malarski Niekapiący Kanwod Carracci 50W

 

Coraz bardziej popularne staje się malowanie za pomocą elektrycznych wałków. W tej kategorii możemy przedstawić elektryczny wałek malarski niekapiący Kanwod Carracci 50W. Ma on moc 50 W i wydajność na poziomie 13 m2 na 8 minut pracy. Na wydajność tę składa się zarówno szerokość wałka wynosząca 22 cm, jak i wydajność tłoczenia farby na poziomie 550 ml na minutę oraz obroty głowicy wałka wynoszące od 100 do 280 na jedną minutę.

Za pomocą przycisków „plus” i „minus” prędkość tę można regulować i dopasować do tempa swojej pracy. Na wygodę pracy wpływa to, że do zestawu zostały dołączone dwie przedłużki rączki, dzięki czemu dopasujesz jej długość do aktualnych wymagań. Za pomocą dwóch wężyków farba jest doprowadzana do miejsca pracy. Krótszy z nich doprowadza farbę ze zbiornika do agregatu, a dłuższy (4,8 m) pompuje ją do głowicy wałka.

Dzięki takiemu rozwiązaniu farba nie ścieka i nie kapie wokół stanowiska pracy. Dzięki dołączeniu do zestawu dwóch wymiennych bawełnianych rolek o długości runa 2 cm, do pracy można przystąpić od razu po zakupie urządzenia. Innowatorskim sprzętem do malowania jest elektryczny wałek malarski niekapiący Kanwod Carracci 50W. To pomocnik malarza, który nie lubi kapiących i kłopotliwych urządzeń.

Zalety
Niekapiący:

Dzięki zastosowaniu rozwiązania dwóch rurek prowadzących najpierw farbę ze zbiornika do agregatu, a następnie do wałka, z możliwością regulacji szybkości jej podawania, farba jest dostarczana w takiej ilości, jaką operator może wykorzystać. Dzięki takiemu rozwiązaniu farba nie kapie, a ta dostarczona jest w całości wykorzystana. 

Przedłużki:

Producent dołącza do zestawu dwie przedłużki rączki do wałka malarskiego. Dzięki temu stojąc na podłodze, osoba o każdym wzroście pokryje ścianę farbą aż do sufitu. 

Regulacja pracy:

Na rączce urządzenia znajduje się panel sterowania z przyciskiem on/off do włączania/wyłączania sprzętu, a także przyciski „plus” i „minus” do zarządzania prędkością podawania farby do wałka. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje aktualne ustawienia. To wygodny sposób ustawień. 

Wałki:

Producent do zestawu dołącza 2 wałki o szerokości 22 cm i wysokości runa 2 cm. Dzięki zapasowemu wałkowi, nawet jak pierwszy ulegnie zniszczeniu, praca nadal będzie mogła być kontynuowana.

Agregat:

Sprzęt jest wyposażony w agregat o mocy 50 W, dzięki któremu farba jest transportowana do wałka rozprowadzającego ją po ścianie. 

Wady
Przygotowanie farby:

Ze względu na to, że farba jest zaciągana automatycznie z oryginalnego pojemnika, w którym została kupiona, ważne jest, aby bardzo dokładnie sprawdzić jej konsystencję i ja rozmieszać. W przypadku występujących grudek czy paprochów rurki rozprowadzające farbę zatykają się.

 

 

 

 

3. Zestaw do Malowania Niekapiący Paint Roller

 

Jeśli szukasz akcesoriów do malowania, niekapiący wałek Paint Roller sprzedawany w zestawie z innymi przedmiotami jest tym, czego szukasz. W komplecie poza wałkiem podstawowym jest mniejszy, wąski wałek, a także specjalne narzędzie, które ułatwia malowanie w kątach. Ponadto kupujący otrzymuje też pojemnik do napełniania wałków, teleskopową rączkę i praktyczną tackę. 

Prezentowany wałek jest przystosowany do malowania różnych powierzchni: drewna, tynku czy nawet tapet. Produkt dobrze współpracuje z farbami akrylowymi i lateksowymi. Średnica wałka jest równa 10 cm, a pojemność zbiornika na farbę wynosi 0,7 l. 3-częściowy kijek osiąga długość do 90 cm. Wałek jest gotowy do pracy po 5 minutach od napełnienia zbiornika.

Paint Roller to praktyczny produkt, w który warto zainwestować. W opiniach użytkownicy zwracają uwagę na to, że w zestawie znajduje się wszystko, co potrzebne do malowania. Wałek jest poręczny i wygodnie się z niego korzysta.

Paint Roller to niekapiący wałek do malowania sprzedawany w zestawie z innymi przydatnymi akcesoriami. Średnica produktu wynosi 10 cm.

Zalety
Łatwe napełnianie zbiornika:

Jak wskazuje nie tylko producent, ale też użytkownicy, napełnianie zbiornika na farbę jest bardzo łatwe. Wystarczy otworzyć wieczko i zapełnić zbiornik. Ta czynność zajmuje tylko chwilę. Wieczko zamykające pojemnik jest szczelne, więc nie ma obaw, że coś będzie przeciekało.

Gładka powierzchnia:

Wałek do malowania ma idealnie gładką powierzchnię (bez żadnych szwów). W rezultacie efekty malowania są bardzo dobre, bo farba jest rozprowadzana równomiernie.

Tacka:

W komplecie znajduje się praktyczna tacka, na którą można odstawić wałek. To zapewnia lepszą organizację pracy i pozwala zachować większy porządek.

Wady
Wykonanie:

W niektórych opiniach użytkownicy zwracają uwagę na to, że produkt wykonano ze stosunkowo delikatnych materiałów, dlatego podczas jego użytkowania trzeba uważać, aby trwale go nie uszkodzić.

 

 

 

 

Gdzie kupić niekapiący wałek do malowania?

 

Planujesz pomalować ściany w swoim domu, łóżeczko dla dziecka lub płot w ogrodzie? Z pewnością przyda Ci się niekapiący wałek, który okazuje się pomocny zwłaszcza dla osób niedoświadczonych w malowaniu. Nie wiesz, gdzie dokładnie kupić wałek do malowania? Nie martw się, dzięki nam nie będziesz szukać bez celu. Dokładnie opiszemy, gdzie możesz znaleźć dobry wałek, abyś nie musiał na to tracić czasu. 

Co powinieneś zrobić przed zakupem wałka?

Istnieje wiele rodzajów wałków do malowania, więc na początku koniecznie zdecyduj, jaki model właściwie potrzebujesz. Zdecyduj, czy powinien on być mały, trochę większy, z dodatkowym osprzętem lub wykonany ze specjalnego materiału. Wiele osób zapytanych, jaki niekapiący wałek do malowania jest polecany, odpowiadają, że taki, który komfortowo się używa. W pierwszej kolejności zadbaj więc o ten aspekt, a malowanie nie zabierze Ci zbyt dużo czasu i nie będzie dla Ciebie kłopotliwe. 

 

Najłatwiejszy sposób na znalezienie dobrego wałka

Abyś nie musiał męczyć się z chodzeniem po sklepach oraz staniem w kolejkach do kas, możesz po prostu kupić wałek online. Proces wybierania wałka w sieci jest łatwy, wystarczy, że znajdziesz odpowiednią stronę, przeczytasz kilka opisów i zamówisz. W Internecie możesz łatwo poznać wszystkie parametry danego modelu, a przy okazji poznać opinie na jego temat. Korzystając z okazji, możesz również zapytać o dany produkt innych użytkowników, a nawet osoby, które profesjonalnie zajmują się sprzedawaniem akcesoriów budowlanych.

Kupowanie przez Internet ma wiele zalet. Nie musisz stać w kolejkach do kasy, a poza tym, jeżeli dany produkt Ci się nie podoba, to możesz go oddać, odsyłając w ciągu 2 tygodni od zakupu. Kolejną zaletą kupowania online jest to, że zamówiony produkt przyjedzie dokładnie pod Twoje drzwi, podczas całego procesu kupowania nie musisz nawet wychodzić z domu. 

 

Kupowanie tradycyjnym sposobem

Jednak nie każdy lubi robić zakupy przez Internet. Niektórzy nie ufają za bardzo tej metodzie i decydują się na tradycyjne wyjście do sklepu. Takie rozwiązanie ma również swoje plusy. Kiedy będziesz w profesjonalnym sklepie budowlanym, możesz od razu poradzić się pracowników i spytać ich, co polecają. Przed taką rozmową warto przygotować się na temat wałków, aby móc dokładnie przekazać, czego oczekujesz od danego produktu. Poza gronem doradców w sklepie masz możliwość osobistego sprawdzenia produktu, który Cię interesuje.

Możesz wziąć wałek do ręki, zweryfikować, czy jest on odpowiednio wykonany, czy dobrze leży w ręce oraz, czy jest szczelny. Niestety nie masz takiej opcji podczas kupowania w Internecie. Kolejną zaletą kupowania w sklepie stacjonarnym jest to, że po zakupie możesz od razu przejść do malowania. Wystarczy, że odpakujesz produkt. Na model z Internetu nie będziesz jednak długo czekać, czasem produkt może zostać wysłany już tego samego dnia od zamówienia. W takim wypadku możesz się spodziewać, że pracę rozpoczniesz w ciągu maksimum 3 dni.  

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Wagner Dynatec

 

Wagner Dynatec to niekapiący wałek do malowania w dobrej cenie, dzięki któremu szybko pomalujemy ściany i podłogi nie narażając się na powstawanie smug. Jest to model wyposażony w zbiornik na farbę o pojemności 500 ml umożliwiający łatwe dozowanie emulsji.

Produkt przeznaczony jest do malowania farbami na bazie wody i lateksowymi i można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Model wyposażony jest w jednokierunkowy zawór, dzięki któremu możemy napełnić go wprost ze zbiornika z farbą, która jest następnie wypychana z drążka przy użyciu specjalnego tłoka.

Szerokość wałka to 23 cm. Jest on bardzo wydajny, gdyż jedno napełnienie farbą wystarcza na pomalowanie około 10 m kw. powierzchni. Produkt ma również wygodny, wyprofilowany uchwyt, który dobrze i pewnie leży w dłoni. Dodatkowym atutem jest teleskopowy drążek, dzięki któremu łatwo pomalujemy sufity. Według konsumentów wałek Wagner Dynatec to godny polecenia produkt, który cieszy się uznaniem ze względu na łatwość i wygodę użycia.

Wagner Dynatec to dobry niekapiący wałek do malowania do 150 zł. Pojemność zbiornika wynosi 500 ml.

Pros
Zawór jednokierunkowy:

Model wyposażono w zawór jednokierunkowy, który umożliwia szybkie napełnianie zbiornika. Nie jest to skomplikowane zadanie i można przystąpić do jego wykonywania nawet bez czytania instrukcji.

Dozowanie farby:

Niekapiący wałek ma specjalny tłok, który wypycha farbę z tuby. Jej dozowanie jest dokładne, dlatego nie ma obaw, że na ścianie pojawią się nieestetycznie wyglądające zacieki.

Łatwe malowanie:

Trzeba przyznać, że malowanie z wykorzystaniem Wagner Dynatec jest łatwe. Potwierdzają to w swoich opiniach konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu.

Komfort pracy:

Rączka jest odpowiednio długa, a akcesorium nie jest zbyt ciężkie. Użytkownik ma zapewniony komfort pracy.

Cons
Czyszczenie:

W niektórych opiniach można przeczytać, że czyszczenie wałka zajmuje dużo czasu. Pamiętajmy, że trzeba to robić dokładnie, bo w innym wypadku jego powłoka szybko się zniszczy.

 

 

Mango Paint Runner Pro

 

Godnym polecenia produktem jest wałek malarski Mango Paint Runner Pro. Jest to model wyposażony w zbiornik na farbę, dzięki czemu malowanie odbywa się bez ryzyka powstawania plam na podłodze czy ubraniu.

Produkt wykonany jest z bardzo chłonnego materiału, który pozwala na równomiernie rozprowadzenie emulsji na ścianie. Wystarczy jedynie wlać farbę do pojemnika i zamknąć wieczko, a po skończonym malowaniu umyć wałek pod bieżącą wodą. Jest to bardzo praktyczne i proste rozwiązanie, dlatego w pracę możemy zaangażować nawet dzieci.

Wałek przeznaczony jest do malowania farbami akrylowymi i lateksowymi. Jego uchwyt dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się. Do zestawu możemy dokupić również mały wałek do malowania przy krawędziach oraz narzędzie do malowania w kątach. Opinie konsumentów o wałku Mango Paint Runner Pro są bardzo pochlebne. Produkt jest ceniony za łatwość obsługi i możliwość malowania bez bałaganu.

Niekapiący wałek do malowania Mango Paint Runner Pro wyposażono w zbiornik na farbę. W zestawie znajduje się mały pojemnik do jego uzupełniania.

Pros
Polecany dla osób niedoświadczonych:

Wykonany przez użytkowników test niekapiących wałków do malowania potwierdził, że prezentowany model to bardzo dobra propozycja dla osób niemających doświadczenia w malowaniu. Nakładanie farby z jego użyciem jest proste.

Wałki:

W zestawie poza wałkiem podstawowym przeznaczonym do dużych powierzchni, jest także mały wałek dostosowany do malowania pod kątem.

Jakość wykonania:

Do produkcji akcesorium wykorzystano dobrej jakości materiały, dlatego też niekapiący wałek do malowania jest odporny na uszkodzenia i może nam służyć przez długi czas.

Cons
Nierówności:

W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że uzyskanie jednolitej warstwy przy jednym pociągnięciu wałkiem jest prawie niemożliwe.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
katarzyna
1 year ago

czy mozna takimi walkami gruntowac sciany?

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  katarzyna

Dzień dobry,

Dziękujemy za pytanie. Prawdopodobnie te wałki będą odpowiednie również do gruntowania ścian, jednak należy pamiętać, że grunt jest o wiele rzadszy od farby. Może się więc okazać, że podczas malowania będzie kapać.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Roman
Roman
1 year ago

Nic niema mowy nt łączenia chłonnego materiału na pędzlu Mango Paint Runner Pro. Czy materiał wykonany jest z jednego kawałka.Łączenie utrudnia malowanie.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Roman

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety producent nie podaje, w jaki sposób jest łączony materiał chłonny. Dołączony do urządzenia jest standardowy wałek malarski o szerokości 230 mm. Podejrzewamy więc, że sposób łączenia jest podobny do tego stosowanego w innych tego typu wałkach.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir