Najlepszy przenośny klimatyzator do mieszkania

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaki przenośny klimatyzator do mieszkania wybrać?

 

Bez odpowiedniego urządzenia chłodzenie pomieszczeń nie jest możliwe. Ale klimatyzator to również produkt, który może ogrzewać powietrze, a także je oczyszczać. Instalacja takiego sprzętu może wiązać się z wezwaniem specjalisty. Wiele osób decyduje się więc na urządzenia przenośne. Jeżeli również myślisz o jego kupnie do swojego mieszkania, to przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim kilka porad oraz opisy dobrych produktów.

 

 

Najlepszy przenośny klimatyzator do mieszkania w 2019 roku jest lekki. Jeżeli wybieramy tego typu produkt, to z pewnością chcemy umieszczać go w różnych pomieszczeniach. Transportowanie takiego sprzętu nie może być dla nas uciążliwe, więc waga produktu nie powinna przekraczać 10 kg. Dobrze, jeżeli dany klimatyzator ma kółka, dzięki którym przenoszenie go nie jest trudne. Warto również przyjrzeć się gabarytom danego klimatyzatora. Zbyt duży sprzęt może ograniczać wolną przestrzeń i wyglądać dość nieestetycznie. Przenoszenie go może również stwarzać problemy. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w mniejszy model.

Wiele osób uważa, że najlepsze przenośne klimatyzatory do mieszkania mają dużą moc chłodzącą. Według użytkowników jest to co najmniej 2 kW. Wartość tego parametru należy dopasować do wymiarów pomieszczenia. Jeżeli jest ono obszerne, to lepiej zainwestować w produkt z mocą wynoszącą na przykład 3,6 kW. Maksimum w przypadku klimatyzatorów to około 4 kW.

Niektóre osoby uważają, że klimatyzatory przenośne potrafią być stosunkowo hałaśliwe. Uważajmy, aby nie wybrać urządzenia wydającego zbyt głośne dźwięki, które nie pozwalają nam na wykonywanie normalnych czynności podczas jego działania (na przykład oglądanie telewizji lub rozmowa z domownikami). Polecamy wybór sprzętu, który emituje hałas nie więcej niż około 40 dB.

Istotne są również dodatkowe opcje sprzętu. Niektóre modele mają funkcję ogrzewania powietrza, co może okazać się przydatne zimą. Możemy traktować klimatyzator jako dodatkowe ogrzewanie. Z kolei funkcja osuszania powietrza pozwala nam na uregulowanie poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Jest to dobra opcja na deszczowe dni. Wybieranie odpowiednich funkcji nie powinno być dla nas problemem, a obsługa urządzenia powinna być jak najprostsza.

 

 

Klimatyzatory do mieszkania przenośne – ranking

 

 

FURIZU Cube F-9000

 

FURIZU Cube F-9000 to urządzenie, które z pewnością Cię nie zawiedzie. Ma ono pilot zdalnego sterowania, więc możemy zmieniać ustawienia, nie wstając z fotela. Pilot pozwala nam na zaprogramowanie klimatyzatora w taki sposób, że sprzęt włączył się o danej godzinie i właśnie w tym momencie zacznie on pracować, nawet jeśli nie ma nas w domu.

Urządzenie ma kilka ciekawych opcji. Jedną z nich jest osuszanie, czyli pozbywanie się nadmiernej wilgoci z pomieszczenia w przypadkach awaryjnych lub w czasie deszczu, gdy wilgotnośc jest zbyt duża. Podstawową funkcją urządzenia jest chłodzenie i osuszanie, lecz mamy również możliwość osuszania przez kondensowanie wody, co działa jeszcze bardziej efektywnie. Woda jest tym sposobem skraplana oraz wychwytywana do specjalnego pojemnika.

Moc prezentowanego urządzenia wynosi 2,6 kW. Przenoszenie klimatyzatora umożliwiają 4 małe kółka. Sprzęt jest wyposażony w wyświetlacz LCD, który pokazuje wszystkie ustawienia. Mamy możliwość regulowania prędkości wentylatora, więc możemy dopasować go do swoich potrzeb. Z kolei filtr powietrza zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia. Użytkownikom najbardziej podoba się wysoka jakość wykonania oraz możliwość łatwej regulacji klimatyzatora.

 

 

 

 

Blaupunkt Moby Blue 1012 Wifi

 

Blaupunkt Moby Blue 1012 Wifi to klimatyzator o mocy chłodzenia 3,5 kW. Ma on również funkcję grzania o mocy 2,9 kW. Na początku należy wspomnieć o sterowaniu urządzeniem. Z pomocą specjalnej aplikacji możemy zmieniać wszystkie ustawienia, będąc daleko od domu, a po powrocie możemy cieszyć się chłodnym powietrzem w domu.

Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji, które ułatwiają użytkowanie. Jedną z nich jest Swing, czyli równomierne rozprowadzanie chłodnego lub ciepłego powietrza po całym pomieszczeniu. Urządzenie ma również funkcję osuszania, co jest użyteczne podczas długotrwałego deszczu. Przenoszenie produktu nie sprawia problemu. Jest on wyposażony w dobrze wyprofilowane uchwyty oraz stosunkowo duże kółka.

Klimatyzator pracuje bardzo cicho. Ma on filtr, który zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, który co pewien czas powinniśmy umyć ręcznie. Wyświetlacz LED przejrzyście pokazuje wszystkie opcje i emituje ładne, białe światło. Użytkownicy uważają, że produkt estetycznie się prezentuje, oprócz tego chwalą oni łatwą obsługę klimatyzatora.

 

 

 

 

Whirlpool PACW9HP

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najciekawszych klimatyzatorów przenośnych, czyli Whirlpool PACW9HP. Jest to bardzo ciche urządzenie, które nie będzie nam przeszkadzać podczas wykonywania zwykłych czynności w domu. Moc tego klimatyzatora wynosi 3 kW. Z kolei funkcja grzania ma moc 2 kW.

Prezentowane urządzenie nie pobiera zbyt dużo prądu (klasa energetyczna A+). Obsługa opisywanego klimatyzatora jest bardzo łatwa. Na obudowie znajdziemy kilka dobrze opisanych przycisków.

Wymiary sprzętu to: 40 cm x 45 cm x 74 cm. Jest to więc kompaktowe urządzenie, które zmieści się w każdym pomieszczeniu. Warto również dodać, że ten przenośny klimatyzator w dobrej cenie elegancko się prezentuje. Użytkownikom spodobała się duża moc produktu. Wspominają oni również o dobrym wykonaniu sprzętu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...