Najlepszy odkurzacz przemysłowy Karcher

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki odkurzacz przemysłowy Karcher wybrać?

 

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie przeznaczone do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, z którymi nie poradziłby sobie nasz domowy sprzęt. Najczęściej używa się go w zakładach produkcyjnych oraz podczas prac remontowo-budowlanych. Jeśli nie wiesz, czym kierować się podczas zakupu nowego modelu, pomocny może okazać się niniejszy poradnik. Podpowiadamy w nim, czym charakteryzują się tego typu przyrządy oraz które modele są najchętniej wybierane przez konsumentów.

Jednym z najbardziej znanych producentów odkurzaczy przemysłowych jest firma Karcher. Głównym filarem działalności przedsiębiorstwa jest produkcja urządzeń do czyszczenia. W ofercie firmy znajdują się między innymi zamiatarki, odkurzacze parowe, szczotki czy myjki do okien. Wszystkie sprzęty cechują się wysoką jakością, nowoczesnym designem i trwałością.

Wyróżnia się trzy klasy odkurzaczy przemysłowych, które różnią się od siebie możliwościami oraz przeznaczeniem. Urządzenia klasy L służą do pochłaniania pyłów oraz drobnego kruszywa. Z tego względu najlepiej nadadzą się na przykład do stolarni. Klasa M oznacza, że oprócz pyłu odkurzacz jest w stanie pochłonąć farby i gips. Najbardziej zaawansowane sprzętu oznaczone są klasą H. Tego typu przyrządy poradzą sobie z niebezpiecznymi odpadami, w tym z ołowiem, kadmem, azbestem czy pleśnią.

Należy także zwrócić uwagę na moc. Im będzie ona wyższa, tym zapewni lepsze ssanie. W sprzedaży dostępne są modele od 400 W do nawet 1600 W. Istotna jest również pojemność zbiornika na odpady. Dobór pojemnego urządzenia sprawi, że nie będziemy zmuszeni go często opróżniać.

Najlepszy odkurzacz przemysłowy Karcher w 2020 roku jest również solidnie wykonany. Przed zakupem sprawdźmy, czy obudowa powstała z wytrzymałych i odpornych na zanieczyszczenia materiałów. Istotny jest również zasięg przewodu zasilania oraz długość węża. Za krótki kabel może utrudnić prace porządkowe na budowach. Najlepsze odkurzacze przemysłowe Karcher posiadają dodatkowe wyposażenie. W zestawie często znajdują się liczne akcesoria, na przykład rury teleskopowe czy końcówki ssące.

 

 

Odkurzacze przemysłowe Karcher – Ranking

 

 

Karcher WD 3 

 

Model WD 3 to odkurzacz przemysłowy Karcher w dobrej cenie, który wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, niewielkim ciężarem oraz wielofunkcyjnością. Przy jego użyciu możemy usunąć suche i wilgotne zabrudzenia oraz niewielkie ilości wody.

Odkurzacz posiada filtry kartridżowe, które przystosowane są do pracy na mokro i sucho. Sprzęt wyposażony jest również w funkcję wydmuchu, która umożliwia przesunięcie zanieczyszczeń (np. liści) w jedno miejsce, gdy nie występuje potrzeba ich zasysania. Produkt ma też wygodny zaczep na zderzaku, dzięki któremu możemy przechowywać rurę ssącą i ssawkę podłogową w czasie przerw w pracy.

Moc sprzętu wynosi 1000 W, a zbiornik ma pojemność 17 litrów. W zestawie otrzymujemy wąż ssący o długości 2 m, rury ssące, ssawkę podłogową i szczelinową, papierową torebkę filtracyjną oraz listwę odbojową.

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat odkurzacza Karcher WD 3. W komentarzach podkreślają, że sprzęt jest wygodny i wszechstronny w użyciu oraz łatwy w przechowywaniu dzięki niewielkim gabarytom.

 

 

 

 

Karcher WD5 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci odkurzacz przemysłowy Karcher WD5. Urządzenie umożliwia usunięcie suchych i wilgotnych zabrudzeń i zapewnia maksymalną wygodę podczas odkurzania.

Sprzęt ma nowoczesny silnik o mocy 1000 W, co gwarantuje dużą siłę ssania oraz niskie zużycie energii. Wyposażony jest on w filtry mocowane w specjalnej kasecie, która umożliwia ich łatwe usunięcie bez kontaktu z zanieczyszczeniami. Za sprawą funkcji wydmuchu możemy przesunąć zanieczyszczenia w jedno miejsce bez konieczności ich zasysania.

Urządzenie składa się z 25-litrowego zbiornika na odpady oraz węża ssącego o długości 2,2 m. W zestawie otrzymujemy też dwie rury ssące, ssawkę szczelinową, torebkę filtracyjną oraz listwę odbojową. Wszystkie akcesoria można łatwo przechowywać dzięki przeznaczonym do tego uchwytom w obudowie.

Model Karcher WD5 jest doceniany przez konsumentów przede wszystkim za wygodę użycia i łatwość obsługi. Wśród zalet odkurzacza wymienia się również szybkie wyjmowanie filtra, możliwość podłączenia różnych ssawek oraz łatwe czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

 

 

 

 

Karcher FC 5 Clean Home+ 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez urządzenia Karcher FC 5 Clean Home+. Jest to odkurzacz przemysłowy 2 w 1, dzięki któremu możemy jednocześnie odkurzyć podłogi oraz je umyć. Sprzęt zasysa zarówno suche, jak i mokre zanieczyszczenia.

Przyrząd wyposażony jest w tzw. pady, które czyszczą podłogę. Ich zdejmowanie i zakładanie jest szybkie i łatwe, a po skończonej pracy można wyprać je w pralce w 60 stopniach. Dzięki ich zastosowaniu myta powierzchnia jest dokładnie wyczyszczona bez konieczności szorowania. Ponadto producent zapewnia, że podłoga wysycha w ciągu 2 minuty po zakończeniu mycia.

Karcher FC 5 Clean Home+ to sprzęt elektryczny umożliwiający oszczędzanie wody. Wyposażony jest w innowacyjny napęd, który pozwala na mycie trudno dostępnych miejsc. Dodatkowym ułatwieniem pracy jest zastosowanie ruchomej głowicy czyszczącej. Użytkownicy podkreślają, że sprzęt jest lekki, poręczny oraz dokładnie odkurza i czyści podłogi.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status