Najlepszy odkurzacz budowlany Karcher

Ostatnio aktualizowane: 27.03.20

 

Jaki odkurzacz budowlany Karcher wybrać?

 

Odkurzacz budowlany przyda się wszędzie tam, gdzie nasz domowy sprzęt nie radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń. Najczęściej używa się go przy pracach remontowych, podczas których konieczne jest systematyczne likwidowanie pyłów, gipsu i gruzu. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, co jest ważne podczas zakupu tego typu sprzętu, zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące najważniejszych cech i funkcji odkurzaczy budowlanych. Z kolei ranking na końcu artykułu podpowie Ci, które modele konsumenci wybierają najczęściej.  

Jednym z wiodących producentów odkurzaczy budowlanych jest Karcher. Firma zajmuje się produkcją wysokogatunkowych sprzętów do czyszczenia i oferuje między innymi odkurzacze parowe, sprzęty do mycia suchym lodem czy zamiatarki. Każde urządzenie cechuje się nowoczesnym designem, zaawansowaniem technologicznym i trwałością.

Można wyróżnić  trzy klasy odkurzaczy budowlanych (L, M i H), różniące się od siebie przeznaczeniem oraz możliwościami. Urządzenia pierwszego typu (L) służą do pochłaniania drobnego kruszywa i pyłu, dlatego najlepiej sprawdzą się w stolarni. Klasa M oznacza, że sprzęt jest w stanie wciągnąć tynki i gips, przez co dobrze jest mieć go przy sobie podczas remontu. Najbardziej zaawansowane są urządzenia klasy H, które radzą sobie z niebezpiecznymi odpadami, takimi jak ołów, kadm, azbest czy pleśń.

Najlepsze odkurzacze budowlane Karcher wyposażone są w funkcję samooczyszczania, dzięki której nie musimy przerywać pracy podczas prac remontowych. Istotna jest także moc, ponieważ mocniejszy silnik będzie w stanie zapewnić większe ssanie. Zwróćmy też uwagę na rozmiar zbiornika na odpady. Zakup odpowiednio pojemnego urządzenia sprawi, że ułatwimy sobie pracę, gdyż nie będziemy zmuszeni go często opróżniać.

Tego typu sprzęt musi być także solidnie wykonany. Najlepszy odkurzacz budowlany Karcher w 2020 roku ma obudowę z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Poza tym posiada również odpowiednio długi wąż i kabel zasilania – elementy te ułatwiają prace porządkowe. W zestawie z tego typu urządzeniem często znaleźć można też liczne akcesoria, takie jak rury teleskopowe czy końcówki ssące.

 

 

Odkurzacze budowlane Karcher – Ranking  

 

 

Karcher MV 3 Premium 

 

Model Karcher MV 3 Premium o mocy 1400 W to budowlany odkurzacz o kompaktowych wymiarach, przy użyciu którego usuniemy suche i wilgotne zabrudzenia, a także niewielkie ilości wody. Sprzęt bardzo dobrze sprawdzi się podczas remontu oraz do sprzątania garażu, piwnicy czy czyszczenia samochodu.

Odkurzacz wyposażony jest w filtry kartridżowe, które są przystosowane do pracy na sucho i na mokro. Urządzenie składa się z 17-litrowego zbiornika na odpady, wykonanego ze stali szlachetnej i węża ssącego o długości 2 m. Odkurzacz ma również praktyczny zaczep, dzięki któremu możemy odstawić ssawkę podczas przerw w sprzątaniu.

Model ten wyróżnia praktyczna funkcja wydmuchu, która przydaje się wtedy, gdy nie chcemy zbierać śmieci do zbiornika. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze, można go łatwo przechowywać i przenosić. Konsumenci twierdzą także, że ten odkurzacz budowlany Karcher w dobrej cenie doskonale radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach.

 

 

 

 

Karcher MV 6 P Premium EU III 

 

Jeśli szukasz wyjątkowo trwałego i mocnego odkurzacza budowlanego, który cechuje niskie zużycie energii oraz wyjątkowa siła ssąca, koniecznie zapoznaj się z modelem Karcher MV 6 P Premium EU III o mocy 1400 W.

Urządzenie wyposażone jest w filtr falisty. Jest on zamontowany w specjalnej kasecie, dzięki której możemy go łatwo wyjąć bez konieczności kontaktu z brudem. Sprzęt ma również 30-litrowy pojemnik na odpady, wykonany ze stali nierdzewnej, a także wąż ssący o długości 2,2 m. Dzięki praktycznym uchwytom zbiornik można łatwo opróżnić.

Obudowa odkurzacza zawiera specjalne uchwyty, służące do przechowywania dodatkowych ssawek, węży i końcówek czyszczących. Siłę ssania tego modelu można regulować. Sprzęt wyposażony jest również w gniazdo do podłączenia elektronarzędzi. Według opinii konsumentów, model Karcher MV 6 P Premium EU III bardzo dobrze się spisuje, zarówno w domu, jak i poza nim.

 

 

 

 

Karcher WD5 

 

Przemysłowy odkurzacz Karcher WD5 zapewnia maksymalną wygodę podczas sprzątania, a przeznaczony jest do usuwania suchych i wilgotnych zabrudzeń.

Urządzenie ma silnik o mocy 1000 W, który gwarantuje dużą siłę ssania przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Odkurzacz wyposażony jest też w filtry mocowane w sposób umożliwiający ich łatwą wymianę bez kontaktu z zanieczyszczeniami. Z kolei dzięki funkcji wydmuchu możemy przesunąć odpady w jeden punkt, bez konieczności ich wciągania.

Sprzęt składa się z 2,2-metrowego węża i zbiornika na odpady o pojemności 25 litrów. W zestawie znajdują się również dwie rury ssące, ssawka szczelinowa, torebka filtracyjna oraz listwa odbojowa. Wszystkie akcesoria można łatwo i wygodnie przechowywać dzięki wmontowanym do tego celu uchwytom w obudowie.

Odkurzacz budowlany Karcher WD5 jest ceniony przez użytkowników przede wszystkim za łatwość obsługi i wygodę pracy. Wśród wielu zalet urządzenia wymienia się także sprawną wymianę filtra, możliwość wykorzystania różnych ssawek oraz kompaktowe wymiary i niewielką wagę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status