Najlepszy odkurzacz budowlany Bosch

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Jaki odkurzacz budowlany Bosch wybrać?

 

Aby na placu budowy nie panował nieporządek i aby dokładnie posprzątać nagromadzony w czasie pracy kurz, małe śrubki czy gips, musimy użyć dobrego odkurzacza, najlepiej budowlanego, z odpowiednio zabezpieczonym silnikiem (pamiętaj, że zwykłe, domowe sprzęty nie mają silników odpornych na pyły). Jest to bardzo użyteczna maszyna, która pozwoli nam utrzymać miejsce pracy w porządku. Jeśli stoisz przed wyborem odkurzacza budowlanego i zastanawiasz się, jaki model jest najbardziej wydajny? Jeśli tak, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się z niego, co jest istotne podczas zakupu dobrego odkurzacza budowlanego.

Produkty firmy Bosch są znane w całej Polsce, ponieważ wyróżnia je stosunkowo prosta konstrukcja, użyteczność i bezawaryjność. Dlatego nasz artykuł postanowiliśmy poświęcić produktom tej marki. Konsumenci wybierają produkty Bosch, ponieważ uważają je za łatwe w obsłudze i wydajne.

Wiele osób twierdzi, że najlepszy odkurzacz budowlany Bosch w 2020 roku ma dużą pojemność. Jest to co najmniej 20 l. Gdy place budowy są bardzo zanieczyszczone, a odkurzacz ma zbyt małą pojemność, to może się zdarzyć, że będzie go trzeba bardzo często opróżniać.

Jeżeli chodzi o moc, to najlepiej, aby odkurzacz budowlany sprzątał z mocą od około 1200 W do 1500 W, ponieważ jest to wystarczające, aby bez problemu wciągnął kurz oraz mniejsze przedmioty takie jak śrubki. Sprzęt z silnikiem o mniejszej mocy bardzo często nie radzi sobie z wciąganiem czegoś innego niż pył.

Bez wątpienia najlepsze odkurzacze budowlane Bosch mają wiele dodatkowych elementów. Końcówki (różne w zależności od modelu) umożliwiają nam sprzątanie różnych powierzchni. Oprócz tego dobrym pomysłem jest wybranie sprzętu z rurą teleskopową, która pomoże nam łatwiej manewrować urządzeniem, dostosować je do naszego wzrostu itp.

Wybierz odkurzacz budowlany na podstawie tego, do czego jest przeznaczony. Niektóre modele są w stanie wciągać odpady gipsowe, farby, pleśń, wełnę mineralną czy azbest. Bazując na środowisku, w jakim sprzęt będzie używany, dopytaj się, jakie możliwości ma dany odkurzacz i wybierz ten, który nadaje się do wessania zanieczyszczeń występujących na Twojej budowie. Brak wiedzy na ten temat może skutkować awarią sprzętu.

 

 

Odkurzacz budowlany Bosch – ranking

 

 

Bosch Gas 35 L AFC +

 

Bosch Gas 35 L AFC + to odkurzacz o mocy 1380 W, który ma regulację siły ssania. Jeśli więc jesteśmy w miejscu, w którym jest dużo odpadków gipsowych czy gruba warstwa kurzu, to wystarczy przełączyć przycisk na obudowie odkurzacza, a wszystkie zanieczyszczenia po chwili zostaną wciągnięte.

Pojemność zbiornika wynosi 35 l, co oznacza, że zmieści w nim sporo zanieczyszczeń, więc nie musimy go tak często opróżniać. Sprzęt jest wyposażony w teleskopową rurę, dzięki której możemy łatwo dostać się do trudno dostępnych miejsc, ułatwia też spory kabel (5 m). Oprócz tego możemy ją zawiesić na obudowie odkurzacza, więc nie zabiera dużo miejsca.

Model skutecznie usuwa różnego rodzaju pyły. Dzięki kółkom transport sprzętu nie jest zbyt kłopotliwy. Użytkownicy uważają produkt za jeden z najlepszych odkurzaczy budowlanych. Według ich opinii bardzo łatwo się nim operuje, a co najważniejsze szybko pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń.

 

 

 

 

Bosch AdvancedVac 20 

 

Moc odkurzacza budowlanego Bosch AdvancedVac 20 wynosi 1200 W. Jest to wystarczające, aby bez problemu sprzęt mógł pozbyć się nagromadzonych pyłów, a nawet większych zanieczyszczeń takich jak śrubki, odpadająca farba czy azbest. Model ma funkcję automatycznego wyłączania się, więc jeżeli zostawimy go w bezczynności, to po chwili przestanie działać.

Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 20 l. Oznacza to, że przez długi czas nie będziemy musieli go opróżniać. Kiedy jednak pojemnik się zapełni, to opróżnianie go jest bardzo łatwe. Wystarczy wcisnąć przycisk, odsunąć klapkę i wysypać zawartość. Opisywany odkurzacz budowlany Bosch w dobrej cenie ma funkcję czyszczenia podłoża na mokro. Dlatego w zależności od rodzaju powierzchni oraz naszych potrzeb możemy wybrać odkurzanie na sucho lub na mokro.

Rura tego urządzenia jest teleskopowa. Możemy umieścić ją na obudowie odkurzacza, więc po skończonej pracy nie będzie nam przeszkadzać. Użytkownicy chwalą siłę ssania produktu, a także możliwość łatwego przenoszenia go.

 

 

 

 

Bosch Gas 15 PS 

 

Bosch Gas 15 PS to odkurzacz budowlany z funkcją prania, który waży jedynie 6 kg. Oprócz tego jest wyposażony w 4 małe kółka. Dzięki nim manewrowanie nim oraz przemieszczanie go jest łatwe. Moc licząca 1100 W umożliwia szybkie wessanie wszystkich napotkanych zanieczyszczeń. Bardzo często wystarczy jeden ruch rurą, aby wessać wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na czyszczonej powierzchni.

Oprócz trybu ssania, model ma również tryb dmuchawy, który przyda się w przypadku, kiedy nie chcemy, aby odkurzacz wessał dane zanieczyszczenia. Z kolei funkcja czyszczenia na mokro umożliwi dokładniejsze umycie powierzchni. Każda z części odkurzacza jest dobrze wykończona, dzięki czemu nie ulega on częstej awarii.

Długa rura urządzenia dosięga do trudno dostępnych miejsc. Użytkownicy wypowiadają się o opisywanym produkcie bardzo pozytywnie. Często wspominają o możliwości włączenia trybu dmuchawy, dzięki czemu nie muszą nabywać kolejnego urządzenia. Internauci doceniają również małe gabaryty odkurzacza, które sprawiają, że bardzo łatwo można go przenosi.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status