Najlepszy odkurzacz budowlany bezworkowy

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Jaki odkurzacz bezworkowy budowlany wybrać?

 

Odkurzacze budowlane są odpowiednie do użytkowania w środowisku, gdzie jest dużo pyłów. Silnik urządzenia jest odpowiednio chroniony, aby unoszący się w powietrzu nawet najdrobniejszy pył, nie był w stanie go uszkodzić. To właśnie odróżnia sprzęt od zwykłego odkurzacza. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie cechy mają urządzenia tego typu i zdecyduj, jakie urządzenie będzie najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Jeśli chodzi o moc sprzętu, możesz wybierać pomiędzy 1000 W a 1500 W. Im mniejsza moc, tym mniejsza zdolność wciągania większych śmieci. Jeśli jednak zamierzasz odkurzać głównie pył, mniejsza moc w zupełności wystarczy. Gdy potrzebujemy zwiększonych możliwości ssania, warto wybrać model, który ma dwa silniki. Najlepsze bezworkowe odkurzacze budowlane mają również dość dużą pojemność – około 60 l. Takie modele są najwygodniejsze w trakcie sprzątania dużych powierzchni. Konieczność częstego opróżniania pojemnika byłaby niezbyt komfortowa. Im większy zbiornik, tym cięższy sprzęt i nieco mniejsza zwrotność.

Wśród zalet, które ma najlepszy bezworkowy odkurzacz budowlany w 2020 roku często wymieniana jest optymalna długość kabla, która wynosi około 4 m. Standardowa długość 2 m może być niewystarczająca, a nie zawsze mamy możliwość podłączenia przedłużacza, aby posprzątać. Ważną częścią urządzeń tego typu są filtry. Ważne, aby dało się je łatwo wyczyścić i ponownie zamontować. Jeśli chcesz sprzątać kompleksowo, zastanów się nad modelami z zestawem dodatkowych końcówek. Z ich pomocą można lepiej wciągać pył, również z trudno dostępnych miejsc. Przydatnym elementem jest również teleskopowa rura. Zwiększa ona możliwości manewrowania sprzętem w celu dokładniejszego posprzątania.

Dobrze, aby nasz odkurzacz sprzątał również wodę. Czasem zdarza się, że urządzenia mają dwa zbiorniki – na wilgotne zabrudzenia oraz na suche. Z pewnością zwiększa to cenę odkurzacza, jednak również bywa przydatną opcją. Poszczególne elementy powinno dać się zdemontować i umyć, aby urządzenie działało długo i efektywnie czyściło powierzchnie. Niektóre modele mają filtry samooczyszczające, warto się nad nimi zastanowić, ponieważ zwiększają one znacznie czas pracy urządzenia i jego przydatność.

 

 

Odkurzacze budowlane bezworkowe – ranking

 

 

Karcher Puzzi 8/1

 

Model Karcher Puzzi 8/1, oprócz dokładnego usuwania pyłu, pierze również tapicerkę. Uniwersalne urządzenie może pracować w jednym lub dwóch przejściach roboczych. Pozostawia ono niewielką wilgoć resztkową, przez co sprzątaną powierzchnię można użytkować niedługo po skończonej pracy.

Sprzęt jest odpowiedni do sprzątania dużych powierzchni – również w biurach, hotelach i halach. Nie musimy się obawiać o przegrzanie silnika. Urządzenie może pracować bez przerwy nawet kilka godzin. Jego moc wynosi 1200 W. Na jego obudowie znajduje się instrukcja obsługi w formie obrazków. Duży, wygodny wyłącznik można obsługiwać nie tylko rękami, ale również stopą bez obaw o jego zniszczenie. Zbiornik na wodę łatwo opróżnić. Przez przezroczystą pokrywę możemy obserwować ile wody nam pozostało oraz jak bardzo jest brudna.

Kupujący chętnie wybierają model ze względu na dobre ciśnienie spryskiwania wynoszące 1 bar. Moc pompy to 40 W, przez co pracuje ona bardzo wydajnie. Dwa pojemne zbiorniki na wodę brudną i czystą (7 l i 8 l) pozwalają na ciągłą pracę bez konieczności ich opróżniania. Model polecany jest nie tylko firmom, ale również prywatnym osobom, które mają do sprzątania duże powierzchnie.

 

 

 

 

Starmix ARDL 1635 ISP iPulse 

 

Starmix ARDL 1635 ISP iPulse to sprzęt, który nie tylko skutecznie czyści z pyłu, ale również może sprzątać na mokro. Pojemny zbiornik (35 l) pozwala na efektywne sprzątanie różnych powierzchni w domach i mieszkaniach.

Możliwości otrząsania filtrów zapewnia długą pracę bez ryzyka, że powietrze nie jest efektywnie oczyszczane. Moc urządzenia to 1600 W. Model jest niewielki, przez co manewrowanie nim jest bardzo łatwe. Pomagają w tym kółka, które stabilizują sprzęt zapobiegając jego przewróceniu. Bogaty zestaw dodatkowych końcówek pozwala na posprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Kupujący twierdzą, że sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze i konserwacji. Pojemniki można bez trudu opróżnić. Co prawda zbiornik nie jest zbyt duży, ale przy sprzątaniu niewielkich powierzchni jest w zupełności wystarczający. Teleskopowa rura ułatwia manewrowanie urządzeniem. Przewód zasilający ma aż 8 metrów i jest izolowany, użytkowanie sprzętu jest więc w pełni bezpieczne.

 

 

 

 

Bosch GAS 15 

 

Bosch GAS 15 to budowlany odkurzacz bezworkowy w dobrej cenie, który jest lekki i poręczny. Można używać go zarówno na budowie, jak i w zakładach, gdzie często trzeba sprzątać pył, np. w miejscach, gdzie jest obrabiane drewno. Moc silnika urządzenia to 1100 W.

Automatyczny system czyszczenia filtra pozwala na szybkie pozbywanie się z niego nieczystości bez konieczności samodzielnego rozmontowywania części. Model jest uniwersalny – może służyć również jako dmuchawa. Czasem jest to bardzo przydatne, gdy trzeba wstępnie oczyścić powierzchnię. Końcówka węża ma regulację siły ssania. Poza tym wąż jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Osoby sprzątające odkurzaczem za jego dużą zaletę uważają czujnik napełnienia zbiornika wodą, który nie pozwala nalać jej zbyt dużo oraz filtry, które skutecznie oczyszczają powietrze, co jest ważne również w przypadku osób, które mają alergię. Urządzeniem możemy sprzątać również na mokro. Co ważne, kupujący uważają, że sprzęt można łatwo przechować ze względu na jego niewielkie gabaryty, które ułatwiają również manewrowanie urządzeniem.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status