Najlepszy napęd do bramy Nice

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrego napędu do bramy, sprawdź, jakie modele ma w swojej ofercie marka Nice. Zdajemy sobie sprawę z tego, że duży wybór produktów często wiąże się z tym, że trudno nam podjąć konkretną decyzję na temat inwestycji w dany sprzęt. Z tego też powodu postanowiliśmy przygotować ranking, w którym przedstawiamy opisy najczęściej wybieranych modeli. Wyróżnia je trwałość, łatwa obsługa i funkcjonalność. Nice Rox 600 Era Flor to napęd do bramy, który znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Produkt zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów – brązu i stali, które wykazują sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych. Model sprawnie działa zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Konsumenci wskazują, że sprzęt jest łatwy w obsłudze. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się napęd do bramy Nice Wingo 3524. Jest on prosty w montażu, więc czynność tę można wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki napęd do bramy Nice wybrać?

 

Napęd to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy otworzyć bramę nie wysiadając z samochodu. Zapewnia on również większe bezpieczeństwo, gdyż nie ma możliwości aby ktoś z zewnątrz wszedł na naszą posesję. Jednak aby brama działała długo i bezawaryjnie, warto sprawdzić, jakie rozwiązanie najlepiej zastosować. Na rynku istnieje wiele firm, które produkują różne typy napędów. Jeśli zastanawiasz się, który typ wybrać, koniecznie zapoznaj się z niniejszym artykułem. Znajdziesz w nim odpowiedź na pytanie, czym cechuje się najlepszy napęd do bramy Nice w 2021 roku.

 

 

Firma Nice jest jednym z liderów rynkowych w segmencie automatyki dla domu i przemysłu. W ofercie tej marki znaleźć możemy napędy do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe czy systemy kontroli ruchu pieszych. Wszystkie produkty charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii. Nabywając sprzęt tej firmy możemy mieć pewność, że posłuży nam on przez długie lata.

Wybierając nowe urządzenie konieczne jest jego dopasowanie do rodzaju naszej bramy. Jeśli jesteśmy właścicielami modelu skrzydłowego, powinniśmy dobrać napęd do wymiarów bramy. W tym celu należy dokładnie zmierzyć długość jej skrzydła, wysokość oraz głębokość osadzenia. Błędnie dobrane parametry spowodują, że praca urządzenia będzie niestabilna. Ważna jest także intensywność użytkowania bramy, którą można podzielić na pracę przydomową (do 50 cykli otwierania i zamykania) oraz intensywną (powyżej 50 cykli). Do wytężonej pracy zaleca się napędy o większej sile silników.

Właściciele bram przesuwnych powinni mieć na uwadze przede wszystkim ciężar bramy, do której należy dobrać moc urządzenia. Im jest ona cięższa, tym wymaga mocniejszego silnika. Warto zwrócić uwagę również na stan techniczny bramy. Mechanizm powinien działać bez zarzutu, tzn. musi sprawnie otwierać się i zamykać w całym zakresie, bez szarpania i problemów z ruszaniem.

Jeśli planujesz zakup napędu do bramy garażowej, miej na uwadze jej wysokość oraz powierzchnię. Im większa powierzchnia bramy garażowej, tym większa musi być siła ciągnięcia i pchania napędu oraz jego prędkość przesuwu. Ponadto, najlepsze napędy do bramy Nice mają wbudowane oświetlenie energooszczędne LED, które ułatwia jego użytkowanie.

 

 

Napędy do bramy Nice – Ranking

 

 

Nice Rox 600 Era Flor

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Nice Rox 600 Era Flor. Jest to napęd do bramy przesuwnej o ciężarze do 600 kg, który cechuje się łatwością montażu, estetycznym wzornictwem i niezawodnością.

Urządzenie wyposażone zostało w system mechaniczny, umożliwiający otwieranie i zamykanie bramy ręcznie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku braku prądu elektrycznego lub nieprawidłowego funkcjonowania bramy. Czas pracy i przerwy oraz siła w tym modelu są regulowane.

Model ten jest samohamowny. Oznacza to, że brama blokuje się mechanicznie po zatrzymaniu pracy silnika. Dzięki temu nie ma potrzeby dodatkowego zamykania bramy przy użyciu zamka. Jednocześnie  zwiększa to bezpieczeństwo, gdyż nie jest możliwe jej ręczne otwarcie.

Urządzenie posiada również funkcję płynnego zwolnienia podczas zamykania i łagodnego startu. Dzięki niej zmienia prędkość w celu uniknięcia silnego szarpnięcia w momencie otwierania lub zamykania bramy.

Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia twierdzą, że jest to napęd do bramy Nice w dobrej cenie. Twierdzą oni, że dzięki niemu brama pracuje płynnie i nie hałasuje.  

Rox 600 Era Flor to bardzo dobry napęd do bramy Nice do 1200 zł. W zestawie znajduje się komplet fotokomórek i radioodbiornik. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 600 kg.

Zalety
Wykonanie:

Model zrobiono z brązu i stali, czyli materiałów wykazujących bardzo dużą wytrzymałość. Nie ma więc obaw, że na skutek działania różnych czynników zewnętrznych mechanizm szybko się zepsuje.

Potencjometr:

Siłownik został wyposażony w potencjometr, który umożliwia łatwą regulację siły pracy napędu. To pozwala dostosować urządzenie do rodzaju posiadanej przez nas bramy.

Tryb ręczny:

Dobrym rozwiązaniem jest to, że użytkownik ma możliwość skorzystania z trybu ręcznego. Jest on bardzo przydatny w przypadku braku prądu lub awarii mechanizmu.

Wytrzymałość:

Napęd do bramy może pracować w temperaturze od -20 st. C do +50 st. C. W związku z tym montując go na zewnątrz nie ma obaw, że w przypadku wyjątkowo niskich, czy skrajnie wysokich temperatur mechanizm przestanie działać.

Obsługa:

W komplecie znajdują się 2 piloty umożliwiające łatwą obsługę modelu. Są one solidnie wykonane.  

Wady
Montaż:

Aby zamontować mechanizm, trzeba skorzystać z pomocy fachowców. Samodzielna instalacja jest bardzo trudna i czasochłonna.

 

 

 

 

Nice Wingo 3524 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Nice Wingo 3524. Jest to napęd do bram skrzydłowych, przeznaczony do modeli o długości skrzydła do 3,5 m i ciężarze do 400 kg.

Urządzenie pracuje bardzo cicho dzięki zastosowaniu opatentowanego układu wewnętrznych komponentów i mniejszej ilości części ruchomych. Napęd wyposażony został w system wykrywania przeszkody, który sprawia, że brama zmienia kierunek ruchu po napotkaniu ewentualnej bariery. Posiada również funkcję furtki, czyli częściowego otwarcia bramy. Dzięki temu nie musimy czekać na jej całkowicie otwarcie, jeśli idziemy pieszo lub jedziemy rowerem.

Napęd umożliwia również mechaniczne blokowanie się bramy po zatrzymaniu pracy silnika oraz automatycznie sprawdza, czy fotokomórki są sprawne i gdy wszystko działa jak należy. Jego moc wynosi 50 W.

Warto zwrócić uwagę na pozytywnie oceny konsumentów, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy napędu twierdzą, że jest on bezawaryjny i cicho pracuje.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej Nice Wingo 3524 o długości jednego skrzydła do 3 m i wadze do 200 kg. Model sprzedawany jest w zestawie z elementami montażowymi.

Zalety
Funkcja furtki:

Wygodę użytkowania napędu zwiększa funkcja furtki, która pozwala na częściowe otwarcie bramy np. kiedy chcemy wpuścić kogoś na posesję bez wychodzenia z domu, a mała bramka jest zamykana na klucz.

Funkcjonalność:

Do prezentowanego urządzenia możemy w razie potrzeby podpiąć akumulator. Zwiększa to funkcjonalność modelu i pozwala z niego korzystać, nawet jeśli przez dłuższy czas nie mamy dostępu do prądu.

Prosta instalacja:

Z zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że napęd do bramy jest stosunkowo łatwy w montażu, więc każdy powinien sobie z tym poradzić.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Centrala ma opcję łagodnego startu, która znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia całego mechanizmu na skutek użycia zbyt dużej siły.

Wady
Zamek do awaryjnego otwierania bramy:

Konsumenci wskazują, że zamek do awaryjnego otwierania bramy jest podatny na korozję. Na jego powierzchni szybko pojawia się rdza.

 

 

 

 

Nice Wingo 2024 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Nice Wingo 2024. Jest to zestaw do bram dwuskrzydłowych, składający się z dwóch siłowników, centrali sterującej, radioodbiornika oraz dwóch pilotów dwukanałowych.

Napęd Nice Wingo 2024 przeznaczony jest do średniej wielkości bram skrzydłowych, o długości skrzydła do 2 m i ciężarze do 200 kg.  Wyposażony jest on w szereg przydatnych opcji, które zwiększają jego funkcjonalność. Są to między innymi system wykrywania przeszkody, mechanizm automatycznego odblokowania czy możliwość płynnego zwolnienia podczas zamykania i łagodnego startu.

Moc urządzenia wynosi 50 W. Jego dużą zaletą jest system samohamowny, który mechanicznie blokuje bramę po zatrzymaniu pracy silnika. Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że Nice Wingo 2024 to solidny sprzęt dostępny za rozsądną cenę. Użytkownikom podoba się również to, że napęd można łatwo rozszerzyć o lampę ostrzegawczą i jedną lub dwie linie fotokomórek.

Nice Wingo 2024 to napęd do bramy dwuskrzydłowej o długości do 2 m (jedno skrzydło). W zestawie znajduje się radioodbiornik i dwa piloty dwukanałowe.

Zalety
Akcesoria montażowe:

Komplet zawiera wszystkie, niezbędne do montażu elementy. Nie trzeba więc kupować dodatkowych akcesoriów i zastanawiać się, co będzie nam potrzebne, aby poprawnie zainstalować sprzęt.

Fototest:

Przed otwarciem bramy następuje sprawdzenie, czy fotokomórki są sprawne. Jeśli tak, urządzenie wprawia cały mechanizm w ruch. Stanowi to gwarancję bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny.

Automatyczne zamykanie:

Na komfort użytkowania Nice Wingo 2024 wpływa to, że nie trzeba pamiętać o tym, aby zamknąć bramę. Dzieje się to automatycznie.

Wady
Solidność wykonania:

Pojedyncze osoby zwracają uwagę na to, że solidność wykonania produktu nie jest najlepsza. Tego typu opinie nie są jednak zbyt częste.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
paweł
paweł
1 year ago

w opisie wingo produkt jest promowany,że niby można go zamontować samodzielnie. Otóż G-prawda w gwarancji nice wyraźnie jest napisane że montaż bez licencji unieważnia gwarancję. Ponieważ jestem licencjonowanym monterem zdecydowanie odradzam w tej chwili zakupu jakiegokolwiek produktu nice.Ponieważ firma zmieniła centrale w automatach i nie wszystko działa jak powinno,dodatkowo skrócone instrukcje montażu i programowania powodują konsternację nawet wśród doświadczonych monterów. Serwis nice polska pozostawia wiele do życzenia, więc podsumowując omijajcie nice z daleka.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  paweł

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami z produktami firmy Nice.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Paweł
Paweł
1 year ago

Podzielam zdanie mojego imiennika Pawła, z dobrego automatu zrobił się paść, ciągle regulację lub kombinowanie na miejscu, często montaż przeciąga się na następny dzień bo albo trzeba zakupić nowa centrale (zdarza się że nowa jest nie sprawna) albo przerobić krańcówki. Na chwilę obecną w modzie są bramy z szerokimi poprzecznymi profilami więc wiatroprzepuszczalność znacznie spada, odradzam wszystkie Winga na 24v same problemy. Polska jest krajem gdzie nice sprzedawało się znacznie lepiej niż w innych krajach (pierwsza Marka tego typu) więc powinni dostosować modele głównie do naszych potrzeb, tymczasem firma zrobiła całkowicie odwrotnie. Ja przesiadłem się na bft i came i… Read more »

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Paweł

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Przyjrzymy się sugerowanym przez Pana firmom.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Sebastian Frąckowiak
Sebastian Frąckowiak
1 year ago

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem napędu firmy Nice Rox ,po 4 dniach użytkowania padła jakaś płytka sterująca , na naprawę czekałem około miesiąc miała ona polegać na wgraniu nowego softa ,po kolejnym montażu- pełen sukces całe 20 minut działała.Kolejny miesiąc i nic, dalej czekam .Napęd montował fachowiec z 20 letnim doświadczeniem .Wysłałem zapytanie prosto do firmy Nice jak to jest możliwe że na swojej stronie chwalą się że naprawy gwarancyjne nie trwają dłużej niż 2 tygodnie a w moim przypadku to już ponad 2 miesiące,nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Zespół NR
Admin
1 year ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status