Najlepszy klimatyzator przenośny split

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klimatyzator przenośny split wybrać?

 

Latem wiele osób, szczególnie mieszkańców bloków, skarży się na wysokie temperatury. Z tego powodu coraz większa grupa konsumentów inwestuje w przenośne klimatyzatory, które generują przyjemny podmuch chłodnego powietrza. Znalezienie właściwego sprzętu będzie o wiele prostsze dzięki lekturze naszego poradnika. Znajdziesz w nim kilka cennych wskazówek zakupowych.

W poniższym artykule pokażemy Ci, na co zwrócić uwagę, by znaleźć najlepszy przenośny klimatyzator split w 2020 roku. Produkty typu split to specjalny rodzaj urządzeń, w których skraplacz (w nim następuje zmiana stanu gazowego na ciekły) znajduje się na zewnątrz pokoju, a parownik (w nim następuje zmiana stanu ciekłego na gazowy) w jego środku. Sprzęt ogranicza napływ ciepłego powietrza z urządzenia, które wytwarza się w czasie jego pracy. Skraplacz znajduje się poza chłodzonym pomieszczeniem, więc nie zajmuje cennego miejsca.

Szukając odpowiedniego modelu sprawdź jego moc chłodniczą – nie powinna być mniejsza niż 2 kW. Kluczowe jest jednak to, by dobrać wydajność produktu do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Niezbędne jest obliczenie kubatury, czyli przemnożenie wysokości pomieszczenia przez powierzchnię. Statystycznie na ochłodzenie każdego 1 m3 niezbędna jest moc 45 W. Zauważ, że jeśli pokój jest mocno naświetlony, niezbędne będzie zwiększenie wydajności produktu o 100 W na każdy 1 m3.

Najlepsze przenośne klimatyzatory split nie generują zbyt dużego hałasu. Jeśli sprzęt jest głośny, jego używanie stanie się niekomfortowe dla użytkowników. Najcichsze modele emitują około 30 dB, jednak cechują się one dość wysoką ceną. Rozsądnym będzie zakup produktu, w którym emitowany dźwięk mieści się w przedziale 40 dB – 45 dB.

Niestety, cieszenie się przyjemnym chłodem wygenerowanym przez klimatyzator kosztuje. Urządzenie jest podłączone do prądu, przez co jego regularne użytkowanie wpływa na wysokość naszych rachunków. Dlatego, warto zainwestować w sprzęt w klasie energetycznej A. Choć jest nieco droższy to jego utrzymanie jest tańsze od tych w klasie energetycznej B czy C. Szczególnie źle oceniane są modele w klasie energetycznej D lub E. Kuszą one niską ceną, jednak drastycznie zwiększą wydatki na energię elektryczną.

 

 

Klimatyzator przenośny split – ranking

 

 

Remko Palma RKL 491 DC S-Line 

 

Przenośny klimatyzator Remko Palma RKL 491 DC S-Line to dobre gatunkowo urządzenie, które zapewni przyjemne ochłodzenie w domach, szpitalach oraz restauracjach. Moc sprzętu wynosi 4,3 kW, co zapewnia wydajną pracę przez wiele godzin. Jest to produkt typu split, czyli składa się z 2 osobnych części: zewnętrznej i wewnętrznej.

Urządzenie cechuje się bardzo dużą wydajnością chłodniczą, dlatego sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach. W czasie pracy maksymalny poziom generowanego hałasu nie przekracza 55 dB. Model ma wygodny uchwyt, który ułatwia przenoszenie produktu. W przypadku zewnętrznej części możliwe jest jej zawieszenie na elewacji budynku. Dużym atutem jest opcja zaprogramowania czasu pracy urządzenia – dzięki opcji timer. Sterowanie klimatyzatorem odbywa się przy pomocy cyfrowego wyświetlacza oraz pilota bezprzewodowego. Obsługa modelu jest intuicyjna, dlatego osoby, które nigdy wcześniej nie obsługiwały tego typu sprzętów na pewno sobie poradzą. Obudowę zrobiono z wytrzymałego metalu, który jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Przed zakupem sprzętu polecamy przeczytać jego recenzje. Wielu konsumentów jest zadowolonych z prostej obsługi oraz dużej wydajności. Urządzenie działa od razu po podłączeniu i sprawdzi się nawet w dużym cieple.

 

 

 

 

FRAL FACSW22 

 

Prezentujemy przenośny klimatyzator FRAL FACSW22. Jest to nowoczesne urządzenie typu split składające się z 2 osobnych elementów: wewnętrznego i zewnętrznego. Produkt dedykowany jest do pomieszczeń o powierzchni do 50 m2.

Tym, co wyróżnia sprzęt jest prosty montaż. Wszystkie rury wyposażono w szybkozłączki. Przewody są elastyczne, dlatego nie musisz się obawiać o ich zagięcie i zniszczenie. Obudowa klimatyzatora została wykonana z wytrzymałego metalu, w związku z tym zawartość jest chroniona przed uszkodzeniami. Produkt ma 3 prędkości pracy wentylatora, więc bez trudu dopasujesz tryb działania do swoich upodobań. W wyposażeniu produktu znajdują kółka jezdne do transportu, dlatego jego przenoszenie nie sprawi Ci trudności.

Osoby, które kupiły prezentowany klimatyzator są z niego zadowolone. Sprzęt sprawdzi się w namiotach, ogródkach piwnych, restauracjach, szpitalach, a także domach. Konsumenci pochwalili urządzenie za dużą wydajność pracy oraz wysoką klasę energetyczną, przez co nie generuje on zbyt dużego zużycia prądu.

 

 

 

 

Trotec Pac 4600 

 

Model Trotec Pac 4600 to wydajny, przenośny klimatyzator split w dobrej cenie. Moc urządzenia to 4,3 kW, co gwarantuje wydajną pracę przez wiele godzin. W produkcie jednostka wewnętrzna została połączona z częścią zewnętrzną przy pomocy szybkozłączy. Drugi z elementów ma przyssawkę służącą do zawieszenia w dowolnym miejscu.

Jest to dobre gatunkowo urządzenie, które zaraz po uruchomieniu zagwarantuje Ci przyjemny chłód. Dużym atutem modelu jest łatwa instalacja oraz intuicyjna obsługa. Elektroniczny panel sterowania sprawia, że wybranie interesujących parametrów nie sprawi Ci trudności. Dzięki temu nawet osoby, dla których jest to pierwszy klimatyzator nie będą miały trudności z używaniem go. Produkt ma 24-godzinny Timer, dlatego bez trudu zaprogramujemy jego pracę. Sprzęt ma wiele trybów pracy – wentylacja bez chłodzenia, osuszanie czy usuwanie bakterii. Wbudowany termostat umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury pracy.

Atrakcyjna cena oraz prosta obsługa to główne zalety pojawiające się w recenzjach tego klimatyzatora. Wielu konsumentów jest zadowolonych z możliwości zdalnego sterowania sprzętem – przy pomocy pilota.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status