Najlepszy klimatyzator przenośny Sharp

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jaki klimatyzator przenośny Sharp wybrać?

 

Klimatyzator to bardzo praktyczne urządzenie, zwłaszcza w upalne lato. Oprócz chłodzenia dostępne obecnie sprzęty również mają funkcję filtracji oraz podgrzewania powietrza. Pomożemy Ci dziś wybrać model najbardziej odpowiedni do Twojego domu lub biura. Wskazując najlepsze klimatyzatory przenośne Sharp spróbujemy przybliżyć najbardziej istotne cechy tych innowacyjnych sprzętów.

Marka Sharp to producent telewizorów oraz urządzeń dla biur, systemów produkcyjnych oraz AGD czy właśnie klimatyzatorów. Firma, wykorzystując innowacyjne technologie, wciąż ulepsza swoje produkty tak, aby korzystanie z nich było maksymalnie proste, a jednocześnie znacznie usprawniało codzienne życie.

Klimatyzatory możemy podzielić ze względu na technologię, jaka została w nich wykorzystana. Urządzenia te mogą wykorzystywać czynniki chłodnicze i ewaporacyjne. Pierwsze z wymienionych działają w oparciu o różnego rodzaju gazy i ich mieszanki. Natomiast sprzęty ewaporacyjne są bardziej przyjazne dla środowiska. Wykorzystują one do chłodzenia wodę. Ich zasada działania polega na przepuszczaniu powietrza przez wilgotną tkaninę. Używając tego typu sprzętu trzeba pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń, ponieważ powietrze staje się wówczas bardzo wilgotne. Przy pomieszczeniach o dużym metrażu, tego typu klimatyzator jest niepraktyczny.

Wybierając produkt do chłodzenia pomieszczeń trzeba brać pod uwagę również jego moc chłodniczą, czyli wydajność. Podawana jest ona w kW. Dostępne na rynku urządzenia mają moc chłodniczą sięgającą około 3,5 kW.

Najlepszy klimatyzator przenośny Sharp w 2020 roku można również łatwo przesunąć z miejsca na miejsce. Dobry produkt według konsumentów jest wyposażony w kółka ułatwiające jego przesuwanie. Aby urządzenie działało w prawidłowy sposób musimy zamontować rurę, która będzie miała wylot na zewnątrz np. w uchylonym oknie lub zostanie ona podłączona do kratki wentylacyjnej. Co do wagi urządzenia, wynosi ona zwykle około 20 – 35 kg. Nie jest to lekki sprzęt, ale wcześniej wspomniane kółka ułatwiają jego przemieszczanie. Jeśli nie lubimy hałasu lub mamy małe dzieci, koniecznie sprawdźmy poziom emitowanych dźwięków. Mało uciążliwe dla naszych uszu jest natężenie maksymalnie 55 dB.

Wiele osób zauważa, że szczególnie wygodne są sprzęty, które umożliwiają również osuszanie lub ogrzewanie pomieszczeń w razie potrzeby. Część klimatyzatorów ma również funkcję filtra, który oczyszcza powietrze z wirusów, alergenów i pleśni. Aby sprzęt działał prawidłowo powinien mieć zabezpieczenia, które ochronią go przed przegrzaniem i zwarciem.

 

 

Klimatyzatory przenośne Sharp – ranking

 

 

Sharp CV-P10PR 

 

Model Sharp CV – P10PR to klimatyzator przenośny Sharp w dobrej cenie, którego moc wynosi 2,5 kW. Sprzęt skutecznie ochłodzi powietrze wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnej klimatyzacji.

Urządzenie jest mobilne dzięki kółkom, które umożliwiają przestawianie go między pomieszczeniami. Sprzęt ma również funkcję filtracji powietrza, pozbywającą się z nich wirusów, bakterii i grzybów. Przez to udaje się również pozbyć nieprzyjemnych zapachów. Produkt pracuje z natężeniem hałasu równym 48 – 52 dB. Klasa energooszczędności A jest dużym atutem urządzenia, ponieważ nawet przy częstym używaniu, nie zwiększymy znacznie naszych rachunków za energię elektryczną. Produkt ma atest PZH.

Osoby, które zakupiły klimatyzator, cenią go za wydajność. Wygodny pilot z wyświetlaczem LCD pomaga ustawić sprawnie i szybko pożądaną temperaturę oraz inne działania klimatyzatora. Dużą zaletą urządzenia jest również 12 – godzinny timer z możliwością programowania. Produkt jest polecany alergikom – ma to związek możliwością filtrowania powietrza. Sprzęt jest idealny do ochładzania powietrza w pomieszczeniach o metrażu około 20 – 25 m2. Wówczas pracuje efektywnie.

 

 

 

 

Sharp CV-P09FR 

 

Sharp CV – P09FR to klimatyzator, którego moc chłodzenia wynosi 2,12 kW. Dzięki trybowi Turbo Cool sprzęt emituje falę zimna, która jest szczególnie pożądana w upalne dni. Model jest bardzo cichy i może pracować w nocy, jak również w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci – jego głośność wynosi 36 dB.

Urządzeniem można sterować w bardzo wygodny sposób pilotem z wyświetlaczem, który jest czytelny i prosty w obsłudze. Sprzęt to bardzo atrakcyjna propozycja, ponieważ ma również tryb osuszania i wietrzenia. To bardzo ważne funkcje, gdyż zapobiegają gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach, które z kolei może prowadzić do rozwoju grzybów. Wydajność osuszania jest bardzo wysoka – wynosi ona 28 litrów na dobę. Zanieczyszczone powietrze jest bardzo szybko usuwane z pomieszczenia dzięki trybowi wentylacji. Szeroki wylot powietrza zapewnia regulację przepływu. Produkt jest bezpieczny dla naszego zdrowia – ma certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Osoby, które nabyły klimatyzator wśród jego wielu zalet wymieniają łatwość przenoszenia – sprzęt ma rolki i uchwyty. Urządzenie może pracować w 12 – godzinnym programie lub tylko 1 – godzinnym. Filtry klimatyzatora są bardzo łatwe w czyszczeniu i ponownym montowaniu. Sprzęt jest dość ciężki, bo jego waga wynosi aż 36 kg, jednak wcześniej wspomniane uchwyty i rolki pomagają go szybko przestawić. Design klimatyzatora jest również bardzo atrakcyjny i nowoczesny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status