Najlepszy klimatyzator przenośny montaż w oknie

Ostatnio aktualizowane: 08.07.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klimatyzator przenośny montaż w oknie kupić?

 

Klimatyzatory to coraz bardziej powszechne sprzęty spotykane nie tylko w miejscach publicznych, ale także w prywatnych domach. Mają one wiele praktycznych funkcji, między innymi filtracji oraz podgrzewania powietrza. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego praktycznego urządzenia, przedstawimy Ci najlepsze klimatyzatory przenośne montowane w oknie. Mamy nadzieję, że uda Ci się spośród nich wybrać coś dla siebie. Nasz przewodnik zakupowy natomiast wskaże Ci najważniejsze cechy, którymi warto kierować się przy zakupie tego urządzenia.

Klimatyzatory dzielą się ze względu na technologię, jaka została w nich wykorzystana w celu chłodzenia pomieszczeń. Sprzęt może wykorzystywać czynniki chłodnicze i ewaporacyjne. Pierwsze z wymienionych działają w oparciu o mieszanki gazów. Sprzęty ewaporacyjne są bardziej przyjazne dla środowiska, bo wykorzystują do chłodzenia wodę. Działają na zasadzie przepuszczania powietrza przez wilgotną tkaninę. Mają one jednak wadę – trzeba pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń, ponieważ potrafią doprowadzić do zawilgocenia pomieszczenia. Poza tym przy dużych metrażach tego typu klimatyzator jest niepraktyczny. Kupując klimatyzator zwracajmy również uwagę na jego moc chłodniczą, czyli wydajność. Jej wartość mierzy się w kW. Zwykle występujące na rynku urządzenia mają moc chłodniczą sięgającą blisko 3,5 kW.  Aby urządzenie działało w prawidłowy sposób, musimy zamontować rurę z wylotem na zewnątrz. Najlepiej, aby były to okolice okna. Jest również opcja podłączenia urządzenia do kratki wentylacyjnej. Klimatyzator waży zwykle około 30 kg. To dość duża waga, jednak za pomocą kółek można przestawić sprzęt z miejsca na miejsce bez większych problemów. Warto sprawdzić poziom głośności pracy klimatyzatora – optymalna wartość to w tym przypadku 55 dB.

Najlepszy klimatyzator przenośny montowany w oknie w 2020 roku umożliwia również osuszanie lub ogrzewanie pomieszczeń w razie potrzeby. Został wyposażony również w funkcję filtra, która oczyszcza powietrze z wirusów, alergenów i pleśni. Dobrze, aby sprzęt był odpowiednio zabezpieczony – powinien on mieć system chroniący przed przegrzaniem, jak i zwarciem. Wówczas mamy gwarancję, że nawet w najbardziej upalne dni nasz klimatyzator spełni swoją funkcję.

 

 

Klimatyzatory przenośne montaż w oknie – ranking

 

 

Blaupunkt Moby Blue 1012

 

Blaupunkt Moby Blue 1012 to klimatyzator zapewniający komfortowe warunki w pomieszczeniu, w którym zostaje ustawiony – zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza, przyjemną temperaturę, a także głośność, która nikomu nie przeszkadza.

Urządzenie należy do klasy energetycznej A, przez co nie musimy się obawiać o rachunki za prąd. Dzięki wbudowanym kółkom można łatwo przestawić urządzenie z miejsca na miejsce. Pilot zdalnego sterowania i wygodny wyświetlacz LCD pozwalają na wygodne sterowanie urządzeniem. Dzięki funkcji automatycznego wyłączania oraz trybu nocnego używanie klimatyzatora jest łatwe i przyjemne – nie musimy pamiętać o jego wyłączaniu.

Sprzęt pracuje ciszej w nocy dbając o komfort naszego snu. Kupującym podoba się również opcja kierunkowego nawiewu, dzięki czemu możemy schładzać lub ogrzewać wybrany fragment pomieszczenia, w zależności od preferencji. Ponadto urządzenie ma wbudowany system diagnostyki błędów, a to znacznie ułatwia ewentualną naprawę. To godne polecenia urządzenie pracujące bardzo wydajnie.

 

 

 

 

FRAL SuperCool FSC14 

 

Fral SuperCool FSC14 to nowoczesny klimatyzator będący jednocześnie bardzo wydajnym osuszaczem powietrza. Urządzenie może stać na zewnątrz i podawać powietrze rurą do środka pomieszczenia.

Sprzęt działa w trzech niezależnych trybach pracy: grzania, osuszania oraz chłodzenia. Wentylator można ustawić na jedną z 3 prędkości w zależności od tego, jak intensywnej pracy oczekujemy. Sprzęt pracuje bardzo cicho, na poziomie zaledwie 48 dB. Jego dużą zaletą jest możliwość pracy na zewnątrz. Wentylator ma przyłącze zewnętrznego czujnika i panelu sterującego razem z pilotem, dzięki czemu sterowanie urządzeniem jest bardzo proste.

Kupujący uznali sprzęt za bardzo wygodny – ze względu na posiadanie kółek, które umożliwiają przesunięcie go w dowolne miejsce bez dużego nakładu siły. Poza tym sprzęt może filtrować powietrze w pomieszczeniu, dzięki czemu jest ono zdrowsze i dużo bardziej przyjazne dla naszego organizmu.

 

 

 

 

Electrolux EXP09CN1W7 

 

Model Electrolux EXP09CN1W7 to klimatyzator przenośny montowany w oknie w dobrej cenie, który jest przeznaczony do małych i średnich pomieszczeń. Jest on bardzo wydajny oraz ma wiele przydatnych funkcji.

Elegancki wygląd oraz niewielkie wymiary urządzenia (70 cm x 33 cm x 35 cm) czynią go bardzo praktycznym sprzętem. Elegancki design produktu powoduje, że będzie on ładnie wyglądał w każdym biurze czy pokoju. Wentylator oczyszcza powietrze z kurzu i pyłków. Przydatna funkcja Sleep zapewnia cichą pracę urządzenia w naszej sypialni, dzięki czemu nasz sen nie jest niczym zakłócony.

Konsumenci cenią markę za jakość sprzętów, jakie oferuje. Opisywany klimatyzator to urządzenie mogące pracować wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zamontowanie stacjonarnego klimatyzatora. To bardzo wydajny produkt dorównujący efektywnością znacznie większym urządzeniom. Zdecydowanie warto go kupić, jeśli potrzebujemy sprzętu, który schłodzi pomieszczenie o metrażu około 20 m2.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status