Najlepszy klimatyzator Gree

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chcielibyśmy ułatwić Ci zakup efektywnie działającego klimatyzatora, dlatego przygotowaliśmy zestawienie, w którym znajdziesz opisy urządzeń marki Gree. Ta firma została wybrana nie bez przyczyny. Ma ona duże doświadczenie w produkcji tego typu sprzętów, co dla wielu kupujących ma spore znaczenie. Z przedstawionych w Internecie opinii wynika, że jednym z najlepszych klimatyzatorów jest Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I z funkcją chłodzenia i grzania. Ze sprzętu można korzystać nie tylko latem, ale też późną jesienią czy nawet zimą. Niezależnie od wybranego trybu pracy, urządzenie działa efektywnie. Jest ono łatwe w obsłudze, w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Klimatyzator ma programator dzienny (24 h) i funkcję jonizacji powietrza. Warto dowiedzieć się, jakie jeszcze sprzęty są cenione przez konsumentów. Drugie miejsce w rankingu klimatyzatorów zajmuje model Gree Bora GWH12AAB. W urządzeniu można samodzielnie zainstalować dwa filtry oczyszczające powietrze. Sprzęt ma 24-godzinny programator czasowy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klimatyzator Gree wybrać?

 

Pierwsza rzecz o jakiej myśli prawie każdy, gdy topnieje śnieg i małymi krokami nadciąga lato, to klimatyzator. Z pewnością nieraz zdarzyło się wam pomyśleć o tym urządzeniu podczas gorących, upalnych dni. Jeśli przymierzacie się do zakupu klimatyzatora, to ten artykuł pomoże wam wybrać najlepsze urządzenie. Warto także wspomnieć o firmie Gree, której znajdujące się poniżej produkty proponujemy. Marka ta pojawiła się na rynku 25 lat temu. W samej Polsce Gree funkcjonuje już ponad 13 lat. Firma zajmuje się dystrybucją oraz produkcją klimatyzatorów. Najlepsze klimatyzatory Gree charakteryzują się nowatorskim stylem oraz komfortem użytkowania. Urządzenia te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były przyjazne dla środowiska.

 

 

Klimatyzatory możemy podzielić na trzy rodzaje: przenośne, split, multisplit. Klimatyzator przenośny ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy go montować na ścianie. Aby go użyć wystarczy jedynie ustawić urządzenie w pobliżu okna. Następnie należy podłączoną do klimatyzatora rurę wystawić przez uchylone okno. To ona sprawi, że ciepłe powietrze z pomieszczenia zostanie wypchnięte na zewnątrz. Plusem tego produktu z pewnością jest jego mobilność oraz możliwość ustawienia go pod oknem wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jedyny minus to dodatkowo zajęta powierzchnia przez urządzenie.

Klimatyzator typu split składa się z dwóch części: jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Pierwsza z nich posiada parownik, układ sterujący oraz wentylator nadmuchowy. Natomiast na jednostkę zewnętrzną składają się centralny agregat z pompką, wentylator oraz skraplacz. Ta część klimatyzatora montowana jest na zewnątrz domu. Może to być miejsce, takie jak dach, balkon lub komin. Obie jednostki łączą się dzięki instalacji z miedzianych rurek. Wśród takich klimatyzatorów możemy wyróżnić kilka typów ze względu na sposób montażu urządzenia: przypodłogowe, ścienne, kasetonowe oraz podsufitowe. Ostatni z nich jest zalecany do pomieszczeń, które są wysokie. Wtedy urządzenie można zamontować do konstrukcji stropu. Jeżeli zaś chodzi o klimatyzatory przypodłogowe, to są one bardzo uniwersalne, a wyglądem przypominają grzejnik. Do pomieszczeń z podwieszanymi sufitami polecane są klimatyzatory kasetonowe.

Klimatyzatory multisplit umożliwiają montaż rozbudowanego zespołu, który będzie służył do klimatyzacji kilku pomieszczeń naraz. W tym przypadku zestaw składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku wewnętrznych. Taka opcja jest świetnym rozwiązaniem podczas planowania budowy. Inaczej czeka nas dosyć duży remont.

Warto także pamiętać o tym, że niektóre z klimatyzatorów posiadają także opcję ogrzewania. Jest to świetna opcja, gdy chcesz nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać pomieszczenie. Taka ewentualność może być dobra podczas okresów przejściowych. Istotnym elementem, który powinno się sprawdzić, to moc z jaką działa urządzenie. Dobrze jest wziąć pod uwagę przelicznik: na 10 m2 moc powinna wynosić przynajmniej 1kW. Najlepszy klimatyzator Gree w 2021 roku powinien działać minimalnie z taką mocą. Ponadto jeżeli w waszym domu jest osoba, która ma uczulenie na kurz, czy pyłki roślin, to warto sprawdzić, czy klimatyzator ma filtr HEPA. Taki sprzęt oprócz chłodzenia i ewentualnego grzania będzie usuwał roztocza, bakterie, pyłki oraz zarodniki grzybów. Tym sposobem klimatyzator będzie w pewnym sensie pełnił funkcję także oczyszczacza powietrza.

 

 

Klimatyzatory Gree – Ranking

 

 

Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I

 

Klimatyzator Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I jest dostępny w zestawie z jednostką zewnętrzną, wewnętrzną i pilotem bezprzewodowym do łatwego wybierania ustawień. Wymiary jednostki zewnętrznej to: 84,8 cm x 56,9 cm x 32 cm, a jej waga wynosi ponad 30 kg. Jednostka wewnętrzna mierzy: 79 cm x 27,5 cm x 20 cm i jest zdecydowanie lżejsza, waży około 11 kg. 

Prezentowany klimatyzator ma funkcję grzania i chłodzenia, więc znajduje on zastosowanie niemal przez cały rok. Urządzenie ma 24-godzinny timer, więc można ustawić, kiedy ma się włączyć, tak aby wracając do domu czuć przyjemny chłód lub ciepło, w zależności od potrzeb. Dostępna jest też funkcja TURBO stosowana w celu zwiększenia efektywności działania klimatyzatora.

Gree Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I to sprzęt, nad którego zakupem warto się zastanowić. Urządzenie działa sprawnie, jest intuicyjne w obsłudze i ma dobre parametry. To wszystko sprawia, że kupujący są zadowoleni z jego użytkowania.

Lomo Eco GWH12QB-K6DNA5I to bardzo dobry klimatyzator Gree do 2000 zł. Moc grzania urządzenia wynosi 3,8 kW, a moc chłodzenia jest równa 3,6 kW.

Zalety
Pilot sterowania:

Ustawienie sprzętu jest łatwe, bo odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota stanowiącego jeden z elementów zestawu. Pilot ma duże przyciski i dlatego wygodnie się z niego korzysta.

Tryb do spania:

Klimatyzator ma kilka trybów działania, w tym nocny, który zapewnia optymalną temperaturę podczas snu. Nie ma obaw o to, że w pomieszczeniu będzie za gorąco albo zbyt zimno.

Funkcjonalność:

Sprzęt ma funkcję nie tylko chłodzenia, ale też grzania, więc można z niego korzystać właściwie przez cały rok. Niezależnie od wybranej opcji, klimatyzator działa efektywnie.

Łatwy w montażu panel:

Panel przedni zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc nie ma problemów z tym, aby go zamontować. Instalację można łatwo przeprowadzić, o ile będziemy stosować się do zaleceń producenta.

Prosty design:

Klimatyzator jest chętnie wybierany przez kupujących z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że model ma prosty design, biała, gładka obudowa pasuje do każdego wnętrza.

Wady
Brak programowania tygodniowego:

Urządzenie w wersji podstawowej nie ma programatora tygodniowego.

 

 

 

 

Gree Bora GWH12AAB 

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup klimatyzatora Gree Bora GWH12AAB? Jednym z powodów, dla których cieszy się on popularnością jest funkcjonalność. To urządzenie typu 4w1, które umożliwia chłodzenie, grzanie, osuszanie i wentylowanie pomieszczenia. Ze sprzętu można korzystać w różnych miejscach, zarówno latem, jak i zimą.

Jednostka wewnętrzna klimatyzatora ma wymiary: wysokość – 25 cm, szerokość – 77,3 cm i głębokość – 18,5 cm. Jej waga wynosi 8,5 kg. Wymiary jednostki zewnętrznej są następujące: wysokość – 56,9 cm, szerokość – 84,2 cm i głębokość – 32 cm, a waga jest równa 31 kg. Moc grzania to 4,4 kW, a chłodzenia 3,6 kW.

Urządzenie zdobywa dobre opinie od kupujących, bo ma wiele przydatnych funkcji. Na uwagę zasługuje opcja samoczyszczenia. Wentylator jest uruchamiany chwilę po zakończonej pracy i usuwa wilgoć z parownika. Model ma też funkcję samodiagnozy, jonizacji powietrza czy 24-godzinny programator.

Klimatyzator pokojowy Gree Bora GWH12AAB ma moc chłodzenia 3,6 kW i grzania 4,4 kW. Wymiary jednostki wewnętrznej to: 77,3 cm x 25 cm x 18,5 cm.

Zalety
Auto Restart i samodiagnoza:

Jeśli dojdzie do zaniku zasilania, urządzenie automatycznie powróci do wcześniejszych ustawień. Model ma też funkcję samodiagnozy, więc w przypadku awarii określa, co stanowi problem.

Jonizator plazmowy:

Sprzęt ma jonizator plazmowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy, kurz, pyłki i bakterie. W rezultacie powietrze w pomieszczeniu zyskuje lepszą jakość.

Funkcja automatycznego czyszczenia:

Na uwagę zasługuje funkcja samoczyszczenia polegająca na tym, że wentylator uruchamia się kilka minut po wyłączeniu klimatyzatora i osusza z wilgoci wewnętrzne części parownika.

Tryb Turbo:

W razie potrzeby można aktywować funkcję Turbo, która zwiększa przepływ powietrza, a tym samym efektywność działania klimatyzatora. W krótszym czasie uzyskuje on pożądaną temperaturę.

Wady
Skomplikowana konfiguracja sprzętu z siecią Wi-Fi:

Sprzęt można podłączyć do domowej sieci Wi-Fi, jednak pojedyncze osoby wskazują, że czasami trudno to zrobić (pojawia się błąd konfiguracji).

 

 

 

 

Gree GWH12YC-K6 Amber Standard

 

Klimatyzator Split Gree GWH12YC-K6 Amber Standard ma moc grzania równą 4,4 kW, a chłodzenia 3,8 kW. Efektywność osuszania wynosi 1,4 l/h.

Zalety
Programator czasowy:

Urządzenie ma 24-godzinny programator czasowy, więc można je ustawić tak, aby włączyło się np. tuż przed naszym przyjściem z pracy. To znacznie poprawia komfort użytkowania klimatyzatora.

Inteligentne odszranianie:

Sprzęt ma funkcję inteligentnego odszraniania. Jeśli pojawia się konieczność przeprowadzenia tej czynności, odbywa się to szybko i nie trzeba długo czekać, aby klimatyzator ponownie zaczął działać.

Jonizator plazmowy:

Sporo osób do zakupu modelu zachęciło to, że ma on jonizator plazmowy, który dobrze spełnia swoje zadanie. Skutecznie usuwa z powietrza bakterie, pyłki, nieprzyjemne zapachy i kurz, co potwierdził test klimatyzatorów Gree.

Wady
Sterowanie:

Nie można ustawiać urządzenia za pomocą przewodowego sterownika. Nie ma też możliwości podłączenia styku drzwiowego lub okiennego.

 

 

 

 

Gree Lomo Luxury GWH12QC

 

Warto zapoznać się z opisem klimatyzatora Gree Lomo Luxury GWH12QC. Ma on wiele przydatnych funkcji zapewniających wysoki komfortu użytkowania. W przypadku awarii urządzenie samo określa problem, który ją wywołał, więc zdecydowanie łatwiej jest podjąć odpowiednie kroki celem naprawy sprzętu. Jeśli dojdzie do chwilowego zaniku zasilania, klimatyzator zachowa początkowe ustawienia.

Wymiary jednostki wewnętrznej to: 84,5 cm x 28,9 cm x 20,9 cm, a jej waga wynosi 10,5 kg. Moc chłodzenia to 3,7 kW, a grzania 3,8 kW. Sprzęt ma białą obudowę, więc można dopasować go do wystroju każdego wnętrza. Istnieje możliwość sterowania żaluzjami w górę i w dół, a także na prawo i na lewo.

Opinie na temat klimatyzatora Gree Lomo Luxury GWH12QC są pozytywne, a konsumenci, którzy go kupili nie żałują podjętej decyzji. Dzięki temu, że sprzęt ma dużo funkcji, można go dopasować do potrzeb niemal każdej osoby.

Gree Lomo Luxury GWH12QC to klimatyzator z jednostką wewnętrzną o wymiarach: 84,5 cm x 28,9 cm x 20,9 cm. Moc grzania to 3,8 kW, a chłodzenia 3,7 kW.

Zalety
Przydatne funkcje:

Klimatyzator ma przydatne funkcje, do których można zaliczyć tryb pracy Turbo. Pozwala on w krótkim czasie znacznie zwiększyć efektywność działania sprzętu. Inne funkcje urządzenia to: inteligentne odszranianie czy samodiagnoza.

Inteligentne dopasowywanie temperatury:

Pilot zdalnego sterowania ma wbudowany czujnik temperatury. Pobiera on dane z otoczenia i przesyła je do jednostki wewnętrznej. Na tej podstawie ustalana jest odpowiednia temperatura pracy urządzenia.

Ciepły powiew:

Klimatyzator ma opcję ciepłego powiewu, która skutecznie eliminuje chłodny powiew na początku pracy przy wybraniu trybu grzania.

Wady
Obsługa:

Z uwagi na dużą liczbę funkcji obsługa urządzenia wydaje się nieco skomplikowana.

Zarysowania na obudowie:

Do czyszczenia obudowy trzeba używać miękkiej szmatki, bo materiał wykonania jest podatny na zarysowania.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Gree GWH18KG-K3

 

Klimatyzator ścienny Gree GWH18KG-K3 z serii change jest urządzeniem inwerterowym, czyli takim, które dostosowuje pracę sprężarki w sposób płynny do aktualnego stanu powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu klimatyzator w sposób energooszczędny je ogrzewa lub chłodzi. Inwerter nie tylko sprawi, że klimatyzator będzie zużywał mniej energii, ale także pozwoli na szybką i efektywną jego pracę. Takie urządzenie jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby korzystać z niego nie tylko latem, ale także podczas mrozów. Gree GWH18KG-K3 posiada także funkcję Auto Clean, czyli samooczyszczania. Opcja ta sprawia, że po wyłączeniu urządzenia przez 10 minut wewnętrzne części zostaną wysuszone z wilgoci. Funkcja ta zapobiega powstawaniu pleśni i namnażaniu się bakterii w klimatyzatorze. W dodatku urządzenie posiada system inteligentnego odszraniania, gdyż wewnętrzne części często podczas pracy w ujemnej temperaturze narażone są na oszronienie, które zmniejsza wydajność jego pracy.

Ponadto klimatyzator posiada także jonizator plazmowy, który usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach przez ich polaryzację, a następnie elektroniczne odseparowanie. Nie umknie więc przed nim żadna makrocząsteczka, a powietrze w pomieszczeniu będzie zupełnie czyste. Dodatkowym plusem jest to, że filtr ten można oczyścić pod bieżącą wodą i nie trzeba go wymieniać. Z tego powodu produkt idealnie nadaje się dla alergików. Urządzenie także posiada opcję turbo chłodzenia i grzania. Klimatyzacja została wyposażona w 4 wypływy powietrza po każdej z jego stron. W dodatku możesz zarządzać z której strony ma wypływać powietrze ciepłe lub chłodne. Do tego możesz także wybrać 1 z 7 prędkości wentylatora. Urządzenie posiada także funkcję Auto Restart oraz automatyczny tryb snu.

Użytkownicy cenią sobie Gree GWH18KG-K3 za jego prostą obsługę oraz świetną skuteczność działania. Większość opinii bardzo chwali fakt, że klimatyzacja ta to urządzenie inwerterowe, które jak wspominaliśmy, jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także portfeli jego użytkowników.

 

 

Gree SHINY GPC09AK-K6NNA1A

 

Gree SHINY GPC09AK-K6NNA1A  to klimatyzator przenośny wykonany z wysokiej jakości materiałów. Produkt należy do klasy energetycznej A. Urządzenie to nada się idealnie dla osób, które chciałyby ochłodzić pomieszczenie podczas upalnych dni. W dodatku klimatyzator to świetne rozwiązanie, gdy chcesz uniknąć kucia w ścianie, czy suficie oraz skomplikowanej instalacji produktu. Wystarczy jedynie ustawić Gree SHINY GPC09AK-K6NNA1A  w pobliżu okna. Obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Klimatyzacja ta została zaopatrzona w szeroki kąt nawiewu, który umożliwia skuteczne rozprowadzanie powietrza po pomieszczeniu. Urządzenie to posiada 3 opcje ustawienia prędkości wentylatora. W ten sposób możesz swobodnie dostosować daną prędkość do klimatu oraz preferowanej temperatury w pomieszczeniu. Ponadto urządzenie posiada tryb cichej pracy. Jest to świetna opcja, która pozwala używać go w nocy bez zbędnego hałasu. Wydajność klimatyzatora jest duża i wynosi 2,65 kW. Dodatkową funkcją tego urządzenia jest opcja wentylacji oraz osuszania powietrza.

Według użytkowników, którzy zakupili model SHINY GPC09AK-K6NNA1A to klimatyzator Gree w dobrej cenie. Klienci docenili przede wszystkim jego łatwą obsługę oraz świetną skuteczność.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 year ago

GREE GWH09QB – działanie tylko histerezowe. Co ciekawe ta wartość histerezy wygląda na 8 stopni.
Czyli na pewni nie dla regulacji temperatury pomieszczeń człowieka
Mocno nie polecam

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Marek

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir