Najlepszy klimatyzator Gree

Ostatnio aktualizowane: 06.06.20

 

Jaki klimatyzator Gree wybrać?

 

Pierwsza rzecz o jakiej myśli prawie każdy, gdy topnieje śnieg i małymi krokami nadciąga lato, to klimatyzator. Z pewnością nieraz zdarzyło się wam pomyśleć o tym urządzeniu podczas gorących, upalnych dni. Jeśli przymierzacie się do zakupu klimatyzatora, to ten artykuł pomoże wam wybrać najlepsze urządzenie. Warto także wspomnieć o firmie Gree, której znajdujące się poniżej produkty proponujemy. Marka ta pojawiła się na rynku 25 lat temu. W samej Polsce Gree funkcjonuje już ponad 13 lat. Firma zajmuje się dystrybucją oraz produkcją klimatyzatorów. Najlepsze klimatyzatory Gree charakteryzują się nowatorskim stylem oraz komfortem użytkowania. Urządzenia te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były przyjazne dla środowiska.

 

 

Klimatyzatory możemy podzielić na trzy rodzaje: przenośne, split, multisplit. Klimatyzator przenośny ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy go montować na ścianie. Aby go użyć wystarczy jedynie ustawić urządzenie w pobliżu okna. Następnie należy podłączoną do klimatyzatora rurę wystawić przez uchylone okno. To ona sprawi, że ciepłe powietrze z pomieszczenia zostanie wypchnięte na zewnątrz. Plusem tego produktu z pewnością jest jego mobilność oraz możliwość ustawienia go pod oknem wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jedyny minus to dodatkowo zajęta powierzchnia przez urządzenie.

Klimatyzator typu split składa się z dwóch części: jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Pierwsza z nich posiada parownik, układ sterujący oraz wentylator nadmuchowy. Natomiast na jednostkę zewnętrzną składają się centralny agregat z pompką, wentylator oraz skraplacz. Ta część klimatyzatora montowana jest na zewnątrz domu. Może to być miejsce, takie jak dach, balkon lub komin. Obie jednostki łączą się dzięki instalacji z miedzianych rurek. Wśród takich klimatyzatorów możemy wyróżnić kilka typów ze względu na sposób montażu urządzenia: przypodłogowe, ścienne, kasetonowe oraz podsufitowe. Ostatni z nich jest zalecany do pomieszczeń, które są wysokie. Wtedy urządzenie można zamontować do konstrukcji stropu. Jeżeli zaś chodzi o klimatyzatory przypodłogowe, to są one bardzo uniwersalne, a wyglądem przypominają grzejnik. Do pomieszczeń z podwieszanymi sufitami polecane są klimatyzatory kasetonowe.

Klimatyzatory multisplit umożliwiają montaż rozbudowanego zespołu, który będzie służył do klimatyzacji kilku pomieszczeń naraz. W tym przypadku zestaw składa się z jednej jednostki zewnętrznej oraz kilku wewnętrznych. Taka opcja jest świetnym rozwiązaniem podczas planowania budowy. Inaczej czeka nas dosyć duży remont.

Warto także pamiętać o tym, że niektóre z klimatyzatorów posiadają także opcję ogrzewania. Jest to świetna opcja, gdy chcesz nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać pomieszczenie. Taka ewentualność może być dobra podczas okresów przejściowych. Istotnym elementem, który powinno się sprawdzić, to moc z jaką działa urządzenie. Dobrze jest wziąć pod uwagę przelicznik: na 10 m2 moc powinna wynosić przynajmniej 1kW. Najlepszy klimatyzator Gree w 2020 roku powinien działać minimalnie z taką mocą. Ponadto jeżeli w waszym domu jest osoba, która ma uczulenie na kurz, czy pyłki roślin, to warto sprawdzić, czy klimatyzator ma filtr HEPA. Taki sprzęt oprócz chłodzenia i ewentualnego grzania będzie usuwał roztocza, bakterie, pyłki oraz zarodniki grzybów. Tym sposobem klimatyzator będzie w pewnym sensie pełnił funkcję także oczyszczacza powietrza.

 

 

Klimatyzatory Gree – Ranking

 

 

Gree Lomo Luxury GWH12QC

 

Gree Lomo Luxury GWH12QC to najwyższej jakości klimatyzator ścienny, który posiada opcję grzania i chłodzenia. Urządzenie sprawdzi się idealnie również dla tych, którzy mają alergie na pyłki kwiatów, czy roztocza. Umożliwia to filtr plazmowy, który został zamontowany w urządzeniu. Jonizator plazmowy to aktywny filtr elektrostatyczny. Usuwa on nieprzyjemny zapach, bakterie oraz wcześniej wymieniony kurz oraz pyłki. Innymi słowy filtr ten oprócz opcji chłodzenia i grzania także oczyszcza powietrze. Kolejna bardzo przydatna funkcja tego urządzenia to turbo. Dzięki tej opcji możesz w bardzo szybkim czasie ogrzać lub schłodzić pomieszczenie.

Warto także zwrócić uwagę na to, iż klasa energetyczna urządzenia dla klimatyzacji to A++, zaś grzania A+. Wartość znamionowa mocy dla chłodzenia i ogrzewania wynosi kolejno 3,5 kW i 3.67 kW. Oznacza to, że urządzenie jest w stanie skutecznie działać w pomieszczeniach o kubaturze maksymalnej równej 35 m2. Gree Lomo Luxury GWH12QC posiada także system smodiagnozy, opcję inteligentnego odszraniania oraz cichej pracy. Praktycznym dodatkiem do produktu jest załączony w zestawie pilot oraz wyposażenie urządzenia w moduł WiFi. Umożliwia to w prosty sposób zarządzanie funkcjami klimatyzatora z telefonu, laptopa lub tabletu. Producent wydał do niego aplikację, która działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Klienci, którzy zakupili ten produkt wypowiadają się o nim bardzo pozytywnie. Według ich opinii jest on bardzo efektywny, a dodatkowa obecność jonizatora plazmowego jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Duża część osób jest także zadowolona z modułu WiFi, który łączy się z aplikacją na telefonie. Dla tych klientów jest to zdecydowany plus, który sprawił, że jego obsługa stała się niesamowicie prosta i wygodna.

 

 

 

 

Gree GWH18KG-K3

 

Klimatyzator ścienny Gree GWH18KG-K3 z serii change jest urządzeniem inwerterowym, czyli takim, które dostosowuje pracę sprężarki w sposób płynny do aktualnego stanu powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu klimatyzator w sposób energooszczędny je ogrzewa lub chłodzi. Inwerter nie tylko sprawi, że klimatyzator będzie zużywał mniej energii, ale także pozwoli na szybką i efektywną jego pracę. Takie urządzenie jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby korzystać z niego nie tylko latem, ale także podczas mrozów. Gree GWH18KG-K3 posiada także funkcję Auto Clean, czyli samooczyszczania. Opcja ta sprawia, że po wyłączeniu urządzenia przez 10 minut wewnętrzne części zostaną wysuszone z wilgoci. Funkcja ta zapobiega powstawaniu pleśni i namnażaniu się bakterii w klimatyzatorze. W dodatku urządzenie posiada system inteligentnego odszraniania, gdyż wewnętrzne części często podczas pracy w ujemnej temperaturze narażone są na oszronienie, które zmniejsza wydajność jego pracy.

Ponadto klimatyzator posiada także jonizator plazmowy, który usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach przez ich polaryzację, a następnie elektroniczne odseparowanie. Nie umknie więc przed nim żadna makrocząsteczka, a powietrze w pomieszczeniu będzie zupełnie czyste. Dodatkowym plusem jest to, że filtr ten można oczyścić pod bieżącą wodą i nie trzeba go wymieniać. Z tego powodu produkt idealnie nadaje się dla alergików. Urządzenie także posiada opcję turbo chłodzenia i grzania. Klimatyzacja została wyposażona w 4 wypływy powietrza po każdej z jego stron. W dodatku możesz zarządzać z której strony ma wypływać powietrze ciepłe lub chłodne. Do tego możesz także wybrać 1 z 7 prędkości wentylatora. Urządzenie posiada także funkcję Auto Restart oraz automatyczny tryb snu.

Użytkownicy cenią sobie Gree GWH18KG-K3 za jego prostą obsługę oraz świetną skuteczność działania. Większość opinii bardzo chwali fakt, że klimatyzacja ta to urządzenie inwerterowe, które jak wspominaliśmy, jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także portfeli jego użytkowników.

 

 

 

 

Gree SHINY GPC09AK-K6NNA1A

 

Gree SHINY GPC09AK-K6NNA1A  to klimatyzator przenośny wykonany z wysokiej jakości materiałów. Produkt należy do klasy energetycznej A. Urządzenie to nada się idealnie dla osób, które chciałyby ochłodzić pomieszczenie podczas upalnych dni. W dodatku klimatyzator to świetne rozwiązanie, gdy chcesz uniknąć kucia w ścianie, czy suficie oraz skomplikowanej instalacji produktu. Wystarczy jedynie ustawić Gree SHINY GPC09AK-K6NNA1A  w pobliżu okna. Obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Klimatyzacja ta została zaopatrzona w szeroki kąt nawiewu, który umożliwia skuteczne rozprowadzanie powietrza po pomieszczeniu. Urządzenie to posiada 3 opcje ustawienia prędkości wentylatora. W ten sposób możesz swobodnie dostosować daną prędkość do klimatu oraz preferowanej temperatury w pomieszczeniu. Ponadto urządzenie posiada tryb cichej pracy. Jest to świetna opcja, która pozwala używać go w nocy bez zbędnego hałasu. Wydajność klimatyzatora jest duża i wynosi 2,65 kW. Dodatkową funkcją tego urządzenia jest opcja wentylacji oraz osuszania powietrza.

Według użytkowników, którzy zakupili model SHINY GPC09AK-K6NNA1A to klimatyzator Gree w dobrej cenie. Klienci docenili przede wszystkim jego łatwą obsługę oraz świetną skuteczność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
3 months ago

GREE GWH09QB – działanie tylko histerezowe. Co ciekawe ta wartość histerezy wygląda na 8 stopni.
Czyli na pewni nie dla regulacji temperatury pomieszczeń człowieka
Mocno nie polecam

Zespół NR
Admin
3 months ago
Reply to  Marek

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status