Najlepszy klimatyzator do mieszkania 60m2

Ostatnio aktualizowane: 27.03.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki klimatyzator do mieszkania 60m2 wybrać?

 

Instalacja klimatyzatora to coraz popularniejszy wybór wśród Polaków. W dzisiejszych czasach, gdy temperatury stale rosną, w blokach czy domach jednorodzinnych skierowanych na południe w okresie letnim jest bardzo gorąco. Jeśli i Ty chcesz szybko ochłodzić mieszkanie, przeczytaj nasz poradnik. Aby wybór urządzenia był prostszym stworzyliśmy tekst, który zawiera wskazówki zakupowe i prezentuje kilka ciekawych sprzętów.  

 

 

Ze względu na budowę wyróżniamy klimatyzatory przenośne, stacjonarne typu split oraz multisplit. Urządzenia mobilne to proste i praktyczne rozwiązanie, jak sama nazwa wskazuje możemy je przenosić i wykorzystywać do schłodzenia powietrza w dowolnym pomieszczeniu. Jednak popularniejsze są klimatyzatory stacjonarne składające się z jednostki zewnętrznej, którą instaluje się poza budynkiem, a także wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu. Prawidłowo dobrana i zainstalowana klimatyzacja odpowiednio obniży temperaturę w pomieszczeniu i zapewni komfort cieplny. Najlepszy klimatyzator do mieszkania o powierzchni 60m2 w 2020 roku cechuje się cichą pracą tak, aby nie przeszkadzać nam ani sąsiadom. Wartość parametru określającego generowany hałas nie powinna przekraczać 35 dB, hałas na tym poziomie możemy porównać z cichą rozmową.

Najlepsze klimatyzatory do mieszkania o powierzchni 60m2 oznaczone są wysoką klasą efektywności energetycznej (A i wyżej), co pozwala nie podnosić znacznie rachunków za energię elektryczną. Istotnym parametrem jest moc urządzenia, która powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, często mówi się o 1 kW na 10 m2, aczkolwiek przy wyborze klimatyzatora należy wziąć też pod uwagę liczbę okien oraz polożenie budynku. Kolejna kwestia dotyczy tego, czy chcemy faktycznie schłodzić całe mieszkanie, czy tylko jego część.

Przydatną funkcją jest możliwość programowania pracy klimatyzatora w cyklu tygodniowym bądź dobowym. Urządzenie wówczas automatycznie wyłącza się przy zadanych temperaturach oraz cicho pracuje w nocy. Aby sprzęt spełniał swoją funkcję i nie narażał nas na choroby, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu. Najlepiej robić to miękką i suchą szmatką ewentualnie lekko zwilżoną, żeby przetrzeć gromadzący się na panelu przy wlocie i wylocie powietrza kurz. Warto pamiętać także o czyszczeniu i wymianie raz na jakiś czas filtrów klimatyzatora.

 

 

Klimatyzatory do mieszkania 60m2 – Ranking

 

 

LG H12Al 

 

Klimatyzator LG H12Al to urządzenie pokojowe typu split, charakteryzujące się wysoką klasą oszczędności elektrycznej. Zastosowana funkcja aktywnego zużycia energii powoduje obniżenie obrotów silnika sprężarki, co przekłada się na niską zużywalność energii. Ten klimatyzator do mieszkania o powierzchni 60m2 w dobrej cenie gwarantuje niski poziom hałasu, zaledwie 17 dB w trybie snu.  Moc urządzenia na poziomie 3,5 kW pozwala bardzo szybko schłodzić pomieszczenie. Internauci w swoich opiniach szczególnie pochlebnie opisują nowoczesny wygląd klimatyzatora, który będzie pasował do każdego wystroju mieszkania.

Dodatkową opcją sprzętu jest funkcja Jonizator Plasmaster, która skutecznie sterylizuje powietrze na poziomie 99%. Nieprzyjemne zapachy, bakterie i grzyby są usuwane przez cząsteczki jonów, a unikatowy filtr 3M Multi-ochrona dba o zdrowe i czyste powietrze. Filtr usuwa szkodliwe substancje i zapewnia małe straty ciśnienia powietrza, które przez niego przepływają. Klimatyzator wyposażony jest również w 4 kierunkowy nawiew, który automatycznie dostosowuje przepływ powietrza na podstawie warunków otoczenia i zapewnia optymalne rozprowadzenie zimna i ciepła w mieszkaniu.

 

 

 

 

Mitsubishi Electric Classic MSZ-GF71VE

 

Ścienny klimatyzator Mitsubishi Electric Classic MSZ-GF71VE zapewnia oszczędność energii przy bardzo dobrych efektach. Automatyczne, poziome żaluzje, równomiernie rozprowadzają powietrze w pomieszczeniu. Filtr katechinowy usuwa nieprzyjemne zapachy  zapobiegając rozwijaniu się wirusów i grzybów. Urządzenie automatycznie reguluje obciążenie zgodnie z zapotrzebowaniem. Konsumenci chwalą funkcję “save”, która umożliwia przywrócenie ustawionej wcześniej preferowanej temperatury po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie.  

Producent opcjonalnie wprowadził system nowej generacji MelCloud, która pozwala sterować urządzeniem z telefonu komórkowego. Klimatyzator o mocy chłodzenia 8,7 kW wystarczy do uzyskania zadowalającej temperatury na powierzchni 60 m2. Obudowa pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie, a filtr nano-platynowy generuje trwały efekt usuwania nieprzyjemnych zapachów i bakterii. Zwiększony rozmiar powierzchni trójwymiarowej pozwala lepiej filtrować powietrze, co poprawia komfort w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz 

 

Klimatyzator Mitsubishi Seria M Msz-Ln25Vg/Muz-Ln25Vghz to urządzenie ścienne o mocy 2,5 kW. Internauci podkreślają, że jedną z zalet sprzętu jest podwójna żaluzja powietrzna w jednostce wewnętrznej. Obie żaluzje działają niezależnie od siebie, więc dowolnie możemy sterować strumieniem powietrza w różne strony, a co za tym idzie, odczuwamy większy komfort. Klimatyzator jest wyposażony w dodatkowe oczyszczanie powietrza poprzez system Plasma Quad Plus. Ta technologia plazmowa usuwa z powietrza wirusy, bakterie, kurz i alergeny.

Jednostka ścienna urządzenia zapewnia również bardzo wydajne ogrzewanie pomieszczeń nawet przy niskiej temperaturze. Klimatyzator mierzy temperaturę pomieszczenia w sposób inteligentny i automatycznie dostosowuje odpowiednią temperaturę. Urządzenie możemy zaprogramować również w cyklu dobowym lub tygodniowym. Wysoka jakość i precyzja wykonania sprawiają, że sprzęt będzie pasował do każdego pomieszczenia zaprojektowanego  w nowoczesnym stylu. Klimatyzator działa bardzo cicho, a wbudowana karta MelCloud pozwala sterować nim z pozycji telefonu komórkowego.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status