Najlepszy karnisz Castorama

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki karnisz Castorama wybrać?

 

Karnisze, choć zawieszone tuż pod sufitem i pozornie mało widoczne, stanowią ważny element dekoracyjny wnętrz. Zapewniają ciekawą oprawę oknom i dzięki nim możemy w dowolny sposób ułożyć zasłony i firany w taki sposób, by wyglądały jak najatrakcyjniej oraz zapewniały odpowiednie doświetlenie czy zaciemnienie pomieszczenia. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiednie karnisze dopasowane do Twoich wnętrz. Aby lepiej zobrazować cechy, które są istotne przy zakupach tego typu produktów posłużyliśmy się modelami marki Castorama.

Dzięki sieci sklepów Castorama majsterkowicze znaleźli miejsce, gdzie znajdują wszystko, co jest im potrzebne do samodzielnego wykonywania różnego rodzaju konstrukcji i prostych mebli. W marketach Castorama dostępne są narzędzia, wyposażenie ogrodu, różnego rodzaju rośliny, a także elementy wyposażenia wnętrz, takie jak karnisze, rolety czy wykładziny i dywany.

Karnisze występują w zestawach podwójnych lub w wersji pojedynczej. Te pierwsze, przeznaczone są do firan i zasłon, a na pojedynczych można zawiesić tylko jedną z tych ozdób okiennych. Istnieje również opcja zakupu pojedynczego karnisza z podwójnym wspornikiem – to bardzo dobra propozycja dla osób niezdecydowanych do końca, co do końcowej wersji dekoracji okna.

Typując najlepsze karnisze Castorama konsumenci często wskazywali modele wykonane z metalu. Są one wytrzymałe i bardzo ładnie połyskują. Ich cena zwykle jest bardzo korzystna. Nieco droższe, ale równie popularne, są modele wykonane z drewna. Prezentują się one bardzo elegancko. Ważną cechą jest grubość drążka. Im jest on cieńszy, tym dyskretniej wygląda. To rozwiązanie dobre do niewielkich pomieszczeń i okien, których szerokość to maksymalnie 3 m. Najbardziej klasyczna średnica drążka to 19 mm. Pasuje on zarówno do cienkich, jak i nieco grubszych zasłon. Jeśli zależy Ci na bardzo wyrazistych karniszach, wybierz te o średnicy 25 mm.

Najlepszy karnisz Castorama w 2021 roku jest bardzo wytrzymały – z powodzeniem utrzyma nawet najcięższe zasłony z ozdobami. Produkt musi być również odpowiednio długi – dobrze, aby był o około 30 – 50 cm dłuższy od szerokości okna. Wówczas będziemy mogli wygodnie umyć okno bez konieczności zdejmowania kotar i firan – po prostu zsuniemy je do któregoś boku. Karnisze można także łączyć ze sobą przy wyjątkowo szerokich oknach. Wówczas montując wsporniki mocujemy je do ścian w taki sposób, aby nie uniemożliwiały całkowitego zasunięcia kotar.

 

 

Karnisze Castorama – ranking

 

 

Castorama Davi 240 cm 

 

Karnisz Castorama Davi 240 cm to model bardzo minimalistyczny, który dobrze sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i biurach. To podwójny produkt umożliwiający zawieszenie zarówno firan, jak i zasłon.

Model został wykonany z mosiądzu antycznego, który prezentuje się niezwykle elegancko. Oprócz tego jest to materiał, który bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jasny kolor karnisza bardzo ładnie podkreśli ramę okienną. Długość modelu (240 cm) pozwala na zawieszenie go zarówno przy pojedynczych, jak i podwójnych oknach. Dodatkowym atutem tego produktu są wygodne żabki, które nie hałasują zbytnio przy rozsuwaniu firan i kotar.

W opinii konsumentów to produkt bardzo dobrej jakości, który choć wygląda na bardzo lekki i delikatny, z łatwością utrzyma kotary i zasłony. Karnisz dobrze prezentuje się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Jest dość dyskretny i nie wygląda nadto wyraziście.

 

 

 

 

Castorama Colorus Vent

 

Castorama Colorus Vent to pojedynczy, metalowy karnisz w srebrnym kolorze. Jego budowa pozwala  na zawieszenie firany lub kotary w pojedynczym oknie ładnie podkreślając całość okna.

Metal, z którego został wykonany ten model jest odporny na wyginanie i pękanie. Dzięki temu nawet przy zawieszeniu dość ciężkiej ozdoby okiennej nie istnieje ryzyko uszkodzenia produktu. Wygodne żabki mocno trzymają zarówno zasłonę, jak i firanę pozwalając na jej ciche zasuwanie. Warto wspomnieć, że konserwacja produktu również jest bardzo łatwa.

W opinii konsumentów, ten karnisz Castorama w dobrej cenie wyróżnia jakość, która cechuje znacznie droższe produkty. Wygląda on bardzo elegancko, nie rzuca się w oczy, dzięki czemu sprawdza się dobrze również w małych pomieszczeniach. Minimalistyczny styl, w jakim został wykonany produkt pozwala na dopasowanie go zarówno do pomieszczeń urządzonych bardzo elegancko, jak i nowocześnie.

 

 

 

 

Castorama Paola

 

Jeśli cenisz sobie klasyczne rozwiązania, podwójny  karnisz Castorama Paola to coś dla Ciebie. Produkt został wykonany z drewna bukowego, przez co bardzo dobrze wpasowuje się w klimat nawet najbardziej elegancko urządzonych pomieszczeń.

Karnisz jest bardzo funkcjonalny – zawiesisz na nim jednocześnie firanę i zasłonę. Drążek jest bardzo wytrzymały, nie musisz więc martwić się, że nie utrzyma ciężaru nawet najbardziej gęstych i ciężkich zasłon. Produkt można zamontować zarówno do ścian, jak i sufitu. Karnisz jest pomalowany lakierobejcą, więc jego utrzymanie w czystości jest bardzo łatwe. Średnica drążka wynosi 28 mm.

Osoby, które zakupiły prezentowany model bardzo cenią opcję skracania jego długości. Dzięki temu np. w razie przeprowadzki możemy zabrać produkt ze sobą i dopasować do węższego niż 160 cm okna.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir