Najlepsze żaluzje na okna

Ostatnio aktualizowane: 27.02.20

 

Jakie żaluzje na okna wybrać?

 

Jeżeli brakuje Ci w domu prywatności lub przeszkadza Ci zbyt intensywne słońce, to możesz zainwestować w żaluzje na okna. Zakup takiej osłony na okna jest dobrym pomysłem, ponieważ oprócz ochrony może być również ciekawą dekoracją każdego pomieszczenia. Wybór odpowiedniej żaluzji może być jednak utrudniony ze względu na bardzo szeroki asortyment, jaki oferują producenci. Jaka jest więc najlepsza żaluzja na okna w 2020 roku? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

 

 

Jednym z najważniejszych elementów żaluzji jest napęd. Najpopularniejszy jest sznurek, za który pociągamy, aby zmienić pozycję przesłony. Wiele osób wybiera również pokrętła, które rzadko ulegają awarii. Najnowocześniejszym wynalazkiem jest żaluzja kontrolowana pilotem. Takie rozwiązanie nie wymaga nawet wstania z fotela, co jest bardzo wygodne. Osobom obawiającym się, że zgubią pilot, polecamy zainstalowanie specjalnych włączników na ścianie – nie trzeba za każdym razem szukać pilota, aby zmienić położenie żaluzji.

Najlepsze żaluzje na okna są wykonane z dobrego materiału. Do wyboru są 3 podstawowe materiały: drewno, PCV oraz aluminium. Żaluzje wykonane z drewna bardzo ładnie się prezentują. Jeżeli będziemy je regularnie impregnować, to z pewnością będą zdobić okna latami. Z kolei aluminium jest odporne na rdzę oraz wilgoć. Oprócz tego żaluzje wykonane z aluminium bardzo łatwo się czyści. Model z PCV jest odporny na uszkodzenia oraz ładnie się prezentuje. Żaluzje wykonane z wymienionych materiałów znajdziemy dostępne w wielu ciekawych kolorach, więc któryś z nich z pewnością będzie dobrze harmonizował się z resztą pomieszczenia.

Jeżeli chodzi o przepuszczanie światła, to najpopularniejszymi żaluzjami są te, które stwarzają w pomieszczeniu półmrok. Bardzo dobrze chronią one przed ostrymi promieniami słonecznymi. Wiele osób wybiera również żaluzje, które po zasłonięciu sprawiają, że w domu jest zupełnie ciemno. Dzięki nim możemy doprowadzić do ochłodzenia pomieszczenia oraz wyspać się w dzień, po męczącej, nocnej pracy. Żaluzje, które przepuszczają dużo światła, mają głównie za zadanie odgrodzić wnętrze mieszkania od spojrzeń osób z ulicy.

 

 

Żaluzje na okna – ranking

 

 

Victoria-M 25 Mm Standard 

 

Victoria-M 25 Mm Standard to żaluzja na okna w dobrej cenie, którą z pewnością każdy dopasuje do swojego pomieszczenia. Jest to produkt dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, więc wybranie odpowiedniego nie jest trudnym zadaniem. Żaluzja jest bardzo szczelna i prawie wcale nie przepuszcza światła. Będzie to wybawieniem dla osób, które nie przepadają za ostrym światłem, lub chcą po prostu się zdrzemnąć.

Specjalny pręt pozwala nam na regulowanie intensywnością światła. Operowanie prętem nie jest trudne. Z kolei sznurek umożliwia regulowanie wysokością, na której znajduje się żaluzja. Montaż produktu nie sprawia żadnego problemu. Jest to możliwe dzięki klipsom zaciskowym, których użytkowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy monterskiej.

Każdy paseczek produktu jest wykonany z aluminium i ma szerokość 25 mm. Jest to dobrze skonstruowana żaluzja, która jest chwalona przez wielu użytkowników. Wspominają oni o łatwym montażu, a przede wszystkim o łatwym kontrolowaniu żaluzji na oknie.

 

 

 

 

Fakro AJP 55×78 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Fakro AJP 55×78, żaluzję przeznaczoną na okna dachowe. Prezentowany produkt pozwala decydować o kącie nachylenia lameli. W ten sposób sami regulujemy, ile światła wpada do środka pomieszczenia. Mamy również możliwość ustawienia żaluzji w każdym miejscu na oknie. Jest to ułatwione dzięki specjalnemu systemowi bocznych prowadnic.

Prezentowane żaluzje bardzo łatwo utrzymuje się w czystości. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je mokrą szmatką. Specjalny drążek ZST pozwala nam na regulowanie żaluzją w przypadku, kiedy jest zawieszona na bardzo wysokim oknie. Produkt zapewnia prywatność i odcięcie od świata zewnętrznego. Chroni również przed promieniami UV.

Żaluzja jest przeznaczona na okno o wymiarach 55 cm x 78 cm. Nie pozwala ona, aby pomieszczenie zbytnio się nagrzało, co jest dobrą opcją na bardzo gorące lato. Produkt jest dostępny w kilku ciekawych kolorach, co zostało doceniane przez wielu użytkowników. Internauci uważają również, że żaluzja bardzo dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Velux PAL FK06 66×118 

 

Velux PAL FK06 66×118 to żaluzja, którą możemy założyć na okno o wymiarach 66 cm x 118 cm. Jest to produkt z bardzo łatwym systemem montażu. Instrukcja montowania jest przejrzyście napisana, a wszystkie elementy instalacyjne są dołączone do zestawu. Żaluzja jest wykonana z aluminium – materiału, który nie przepuszcza światła, a jego właściwości sprawiają, że czyszczenie nie jest trudne.

Zmienianie pozycji ustawienia żaluzji na oknie nie jest trudne. Robimy to z pomocą prowadnic bocznych, które działają bardzo płynnie. Warto wspomnieć, że częściowo tylko odsłonięta żaluzja nie zmienia koloru światła, dzięki czemu jest ono zawsze naturalne. Lakierowane listki modelu prezentują się elegancko i pasują do każdego nowoczesnego pomieszczenia.

Wielu użytkowników twierdzi, że za sprawą żaluzji w pomieszczeniu jest chłodniej, a tym samym przyjemniej. Jest to produkt często wybierany do łazienki, ponieważ jest on odporny na działanie wilgoci i łatwy w pielęgnacji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status