Najlepsze wewnętrzne rolety przeciwsłoneczne

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jakie wewnętrzne rolety przeciwsłoneczne wybrać?

 

Rolety wewnętrzne nie tylko chronią nas przed promieniami słonecznymi, zapewniają prywatność, ale mogą też być ciekawym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu. W sklepach znajdziesz wiele różnych modeli, które wykonano z odmiennych materiałów. Ponieważ wybór jest bardzo duży, zawsze kupując mamy pewne wątpliwości. Polecamy więc lekturę naszego poradnika zakupowego.

Podstawową rolę, jaką muszą spełniać najlepsze wewnętrzne rolety przeciwsłoneczne, jest ochrona przed światłem. Jednak położenie szyby, a nawet piętro, na którym mieszkasz, ma wpływ na to, jaki produkt powinieneś zakupić. W mieszkaniach od nasłonecznionej strony lub zlokalizowanych od wschodu, polecamy zainwestowanie w rolety zaciemniane w 100%. Dzięki nim nie obudzi Cię poranne słońce. Produkty o takim kryciu gwarantują całkowitą prywatność, więc sąsiedzi nie będą nas w stanie obserwować. Dlatego polecamy je również osobom mieszkającym na parterze. Na szczególną uwagę zasługują rolety z regulowanym dopływem światła. Wykorzystują one specjalny system, który pozwala na dowolne przesuwanie kawałków tkaniny, by zwiększyć lub zmniejszyć dopływ światła do pomieszczenia.

Po wybraniu rolet musimy je zamontować. Producenci wyróżniają dwa sposoby umieszczenia produktu na szybie – bezinwazyjny i inwazyjny. Pierwsza metoda nie wymaga wiercenia, dlatego nie narusza struktury ramy okiennej. Instalacja modelu odbywa się z udziałem specjalnych zaczepów, które przyklejamy do ramy. Choć jest to bardzo tani sposób, ma on jedną wadę: roleta nie przylega ściśle do szyby, więc promienie słoneczne mogą wpadać do pokoju. Rolety inwazyjne montuje się przy pomocy wiercenia otworów w ramie okiennej i zainstalowania tzw. kasety, czyli szyny. Gwarantuje ona, że roleta ściśle przylega do okna.

Ostatnią rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest tkanina, z której wykonano produkt. Najlepsza wewnętrzna roleta przeciwsłoneczna w 2019 roku jest nie tylko funkcjonalna, ale i ładnie zdobi pokój. Dużą popularnością cieszą się modele rzymskie z organzy, gdyż układają się w ładne fale otulające okno. Równie ciekawe są tzw. plisy, które zwijają się w harmonijkę. Zwróć też uwagę na kolor rolety. Jeśli wybierzesz zbyt ciemny model (np. granatowy czy niebieski) po zgaszeniu światła w pokoju będzie ciemno. Z kolei, przezroczyste rolety mogą niezbyt dobrze separować światło.

 

 

Wewnętrzne rolety przeciwsłoneczne – ranking

 

 

Roto Frank Exclusiv Zre 

 

Prezentujemy Roto Frank Exclusiv Zre, czyli roletę wewnętrzną, która skutecznie chroni pomieszczenie przed promieniami słonecznymi. Produkt najlepiej sprawdzi się na szybach o wymiarach 54 cm x 78 cm. Roleta przepuszcza część światła, dlatego pokój wciąż pozostaje oświetlony. Jednocześnie, model zapewnia prywatność, gdyż materiał jest na tyle gęsty, że nie da obserwować się wnętrza pomieszczenia.

Tworzywo sztuczne, z którego wykonano roletę, zostało zaimpregnowane, dlatego nie straci swojego koloru na skutek kontaktu ze światłem. Co więcej, tworzywo można w prosty sposób umyć mokrą szmatką lub środkiem przeciw kurzowi. Dzięki temu utrzymanie rolety w czystości nie sprawi Ci trudności. Model ma boczne szyny, dlatego ściśle przylega do okna. Minimalizuje to ryzyko dostania się promieni słonecznych do wnętrza pokoju. Dokonując zakupu, konsument może wybrać jeden z dwóch profili: w kolorze aluminium do okien drewnianych lub białe do PVC. Wysokość rolety można dowolnie regulować, co pozwala stworzyć we wnętrzu pokoju odpowiedni klimat. Sporym udogodnieniem jest prosty i szybki montaż, który nie ingeruje w strukturę okiennicy. Kasetki są przyklejane do okna, jednocześnie nie uszkadzając go.

Recenzje Internautów są pełne pozytywnych opinii o tym produkcie. Zdaniem konsumentów model został dobrze wykonany, a co więcej stosunek ceny do wykonania jest bardzo atrakcyjny. Osoby, które zainwestowały w ten produkt, są zadowolone z zakupu, gdyż roleta pochłania nadmiar ciepła, więc w pomieszczeniu panuje przyjemna temperatura.

 

 

 

 

VidaXL Kawa 

 

Model VidaXL Kawa to wewnętrzna roleta przeciwsłoneczna w dobrej cenie. Jest to produkt o wymiarach 120 cm x 230 cm, dlatego będzie się dobrze prezentował na dużych oknach. Kawowy kolor rolety sprawia, że światło jest skutecznie separowane. Dzięki temu produkt polecany jest do nasłonecznionych pomieszczeń, jak również pokoi umiejscowionych na parterze, gdyż zapewnia prywatność.

Największym atutem produktu jest jego zewnętrzna warstwa, która jest srebrna. Odbija ona światło, ale też zapewnia dobrą termoizolację. Dzięki temu w pokoju panuje optymalna temperatura. Internauci szczególnie chwalili prosty montaż rolety. Produkt posiada łatwe do złożenia części, które nie niszczą okiennicy. Producent zapewnia, że model można zainstalować na ścianie lub na suficie, jeśli nie chcemy montować rolety na ramie okiennej. Element do regulacji może zostać zawieszony zarówno po prawej, jak i lewej stronie zgodnie z preferencjami konsumenta.

Roleta została wykonana z tworzywa poliestru (100%), który jest bardzo wytrzymały, dlatego przerwanie tkaniny jest bardzo trudne. Z kolei szynę górną zrobiono z aluminium, które również jest trwałym surowcem. Dolną część zestawu wykonano z PCV. Wszystkie użyte materiały są bardzo wytrzymałe i dobrze się prezentują. Osoby, które kupiły ten model, są z niego bardzo zadowolone. Wielu konsumentów zainstalowało roletę w sypialni lub biurze, gdyż bardzo dobrze separuje ona światło słoneczne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...