Najlepsze słuchawki prysznicowe z wężem

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką słuchawkę prysznicową z wężem wybrać?

 

Wszyscy, którzy posiadają prysznic w swojej łazience, na pewno wiedzą, jak jest wygodny. Jednak komfort kąpieli w dużej części zależy od dobrze dobranej słuchawki prysznicowej. Jeśli aktualnie planujesz remont łazienki lub ją dopiero urządzasz, polecamy Ci poniższy poradnik. Znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek o tym, jakie cechy powinna mieć najlepsza słuchawka prysznicowa z wężem w 2020 roku i jak ją znaleźć.

 

 

W pierwszej kolejności zastanów się, jaki typ sprzętu będzie dla Ciebie najlepszy. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów produktów, do których zaliczamy tradycyjne sprzęty, mobilne i deszczownice. Ponieważ tylko pierwszy model możesz kupić w zestawie z elastycznym wężem, będzie on przedmiotem naszego poradnika. Zakup tych elementów w zestawie jest gwarantem kompatybilności, a to z kolei przekłada się na swobodny przepływ odpowiedniej ilości wody.

Bardzo ważnym kryterium jest zużycie wody, gdyż parametr ten jest bezpośrednio związany z budową słuchawki, a konkretnie jej nasady. Z jednej strony dobrze jest znaleźć model o dużej przepustowości, gdyż wtedy nasza kąpiel zajmie mniej czasu. Jednak zużycie wody np. 60 l/min wiąże się z dużymi wydatkami. Analogicznie, niewielka nasada sprawi, że ciśnienie wody będzie zbyt małe, co zdecydowanie wydłuży naszą kąpiel.

Najlepsze słuchawki prysznicowe z wężem są wykonane z dobrej jakości materiału, który wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a do tego nie rdzewieje. Dwoma dominującymi tworzywami są metal i plastik. Wbrew powszechnej opinii tworzywa sztuczne nie są tak awaryjne, jakby można przypuszczać. Jest to lekki materiał, który jest odporny na korozję, a co więcej uważany jest za stosunkowo solidny. Niestety, przypadkowe uderzenie słuchawki lub jej upadek może szybko zniszczyć plastikową obudowę, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zakup modelu metalowego.

Bardzo ważnym elementem konstrukcji jest znajdujący się we wnętrzu rozpylacz. Zdaniem specjalistów najbardziej sterylnymi modelami są produkty wykonane z silikonu. Materiał ten zapobiega powstawaniu nalotów, głównie wapiennych, przy ujściach wody.

 

 

Słuchawki prysznicowe z wężem – ranking

 

 

Grohe Euphoria 27296001

 

Poszukując eleganckiej słuchawki prysznicowej, warto zastanowić się nad zakupem modelu Grohe Euphoria 27296001. Prezentowany model zapewnia równy i pełny strumień wody, co przekłada się na komfortową kąpiel.

Słuchawka i wąż to elementy, które zostały dokładnie zaprojektowane, dzięki czemu będą zdatne do pracy przez wiele lat. Cała powierzchnia została wykończona powłoką z chromu o wysokim połysku. W konsekwencji, model nie tylko jest elegancki, ale i odporny na korozję. Dużym udogodnieniem jest technologia Speed Clean, która pozwala na szybkie usunięcie wapiennych nalotów na dyszy. W produkcie wmontowany jest przełącznik Aqua Dimmer, którym szybko i dokładnie zmienisz ciśnienie wody. Z kolei dołączony do zestawu wąż nie skręca się (technologia Twist Free), więc nie musisz się martwić o jego awarie.

Mimo wysokiej ceny, sprzęt cieszy się dużą popularnością konsumentów, którzy docenili wysoką jakość wykonania. Do tego słuchawka jest w pełni bezpieczna, gdyż we wnętrzu znajdują się niewielkie kanały, które izolują dotykaną powierzchnię od gorącej wody.

 

 

 

 

Hansgrohe Crometta E 240 1jet 27271000

 

Jeśli poszukujesz eleganckiej słuchawki prysznicowej, która będzie pasować do nowoczesnej łazienki, polecamy Hansgrohe Crometta E 240 1jet 27271000. Produkt ten wyposażony jest w baterię termostatyczną i deszczownicę, co gwarantuje przyjemną kąpiel. Wymiary tego elementu to 24 cm x 24 cm.

Cała powierzchnia została wykonana z wysokiej jakości materiałów, które następnie pokryto chromowaną powłoką o wysokim połysku. Prezentowany model jest jednak nie tylko elegancki, ale i bardzo bezpieczny, gdyż posiada blokadę maksymalnej temperatury, co minimalizuje ryzyko poparzenia wodą. Poza tym słuchawka ma głowicę z regulacją kąta strumienia, co zapewnia komfort użytkowania. Ciśnienie przepływu wody wynosi 3 bar. W przeciągu minuty przez model przepływa do 9 l/min cieczy, co nie narazi Cię na duże wydatki.

Jest to bardzo elegancka słuchawka prysznicowa, która posiada funkcjonalną deszczownicę, dlatego pomimo wysokiej ceny, model jest bardzo popularny. Konsumenci docenili użycie wysokiej jakości materiałów, które są odporne na rdzę oraz powstawanie wapiennych nalotów.

 

 

 

 

Burlington V27 

 

Remontując łazienkę warto rozważyć zakup modelu Burlington V27. Jest to wysokiej jakości, elegancka słuchawka prysznicowa z wężem w dobrej cenie, która posiada wykończenia z ceramiki. Materiał ten jest gwarantem dobrej prezencji.  

Długość słuchawki wynosi 20,7 cm, a jej średnica to 6,5 cm, z kolei wąż liczy 150 cm. Poza tym przy zakupie konsument otrzyma specjalny uchwyt pionowy, który można zamocować do ściany, więc odwieszenie modelu będzie znacznie prostsze i wygodniejsze. Dodatkowo produkt ma również przełącznik, który ułatwia regulację wysokości zawieszenia. Cała powierzchnia węża i słuchawki (za wyjątkiem końcówki) zostały pokryte chromowaną powłoką, której celem jest ochrona wewnętrznego mechanizmu przed korozją. Dużą zaletą jest specjalna rękojeść, która zapewnia pewny chwyt i chroni dłoń przed poparzeniem się.

Powodem tak dużej popularności słuchawki jest jej elegancki wygląd, ale również niewielkie koszty zakupu. Konsumenci zdecydowali się na zakup produktu ze względu na wysoką jakość użytych materiałów, gdyż minimalizuje to ryzyko korozji oraz nieestetycznych, wapiennych nalotów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status